Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jellemrajzot kell írnom a kisfiamról az oviba (most kezdi majd), és nem tudom, hogy álljak neki? Segítsetek! fórum

Jellemrajzot kell írnom a kisfiamról az oviba (most kezdi majd), és nem tudom, hogy álljak neki? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 3. 20:47
Kérdezd meg a szempontokat.
2010. nov. 3. 18:33

Szia!

Nálunk az oviban kész kérdőív van amit vagy egyedül, vagy az óvonővel közösen megbeszélve kell kitölteni.

Pontosan ilyen információkra van szükségük mint amit említettetek már.

Javasolhatnád Te is, hogy csináljanak hasonlót az ovitokban. Igaz neked már nem lesz alkalmad a kitöltésére, de sok anyukának megkönnyítené a dolgot nálatok is.Másrészt biztosan nem maradna ki semmi fontos információ amire szükségük van az óvonőknek.

Persze időközben így is felmerülnek kérdések (főleg az új helyzet miatt amibe a csöppség belekerül), de ez természetes.

8. xti_ (válaszként erre: 7. - Hanata)
2010. aug. 22. 21:36
nem a forma a lényeg, csak az, hogy írj bele mindent, amit fontosnak tartasz elmondani a gyerekedről annak, aki a távollétedben vigyázni fog rá. az enyém még pici, de sokszor még az ajtóból is visszajövök, mikor rábízom valakire, és csak mondom, mondom... írj egy listát először, akkor biztosan nem hagysz ki semmit.
2010. aug. 22. 18:21
Én is ilyesmikre gondoltam, csak nem tudom, hogyan álljak neki! Azért köszönöm!
6. jegesbrumm (válaszként erre: 5. - Jegesbrumm)
2010. aug. 22. 11:29
Illetve szed e valami gyógyszert rendszeresen, allergiás-e gyógyszerre, ételre, van-e olyan betegsége esetleg amiról az oviban feltétlenül tudni kell.
2010. aug. 22. 11:28

Szia!


Gondolom olyan információkra kíváncsiak az óvónénik, hogy szobatiszta-e, mennyire igényel segítséget étkezésnél, mosdóhasználatnál, öltözködésnél. mivel szeret játszani, mivel lehet megnyugtatni, mivel lehet motiválni.Mit szeret enni, mit nem szeret enni. Ha gyerekek közt van, hogyan viselkedik.Szokott e aludni délután, ha igen mivel(van- e alvókája.)

Én legalábbis erre lennék kíváncsi

2010. aug. 22. 10:05

Szia! Nekünk a bölcsibe kellett ilyen, amikor kezdte a lányom. Leírtam a rövid fejlődését is: Mikor kezdett: mászni, járni, beszélni stb.

Leírtam: mit szeret játszani, milyen meséket, állatokat szeret, mit eszik szívesen, mit nem eszik meg, mivel alszik, hogyan alszik el , pl. mi hozza ki a sodrából, mi nyugtatja meg stb.stb.

2010. aug. 22. 10:03

Az egy szakkifejezés.

Egyszerűen csak írd le, a tulajdonságait, mi mindent tud már csinálni. Mit eszik, alszik-e, tud-e számolni, egyedül enni, szobatisztaságról, többi gyerekhez való viszonyáról, családról, stb.

2010. aug. 22. 10:02
Mi mindent tud csinálni, negatív és pozitív dolgok gondolom.
2010. aug. 22. 10:01
Jellemrajzot kell írnom a kisfiamról az oviba (most kezdi majd), és nem tudom, hogy álljak neki! Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook