Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nekik szabad? fórum

Nekik szabad? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2010. szept. 6. 09:39

Valaha a rendőröket megbecsülték akkor a tűzoltókat

és a mentősőket is. Sajnos ezektől is megvonták a támogatást, pedig nagy szükség lenne fejlesztésekre, de készakarva nincs rá keret.

Osztom annak a véleményét a hatóságoknak nagyon is meg van kötve a kezük és nem intézkedhetnek, ahogyan ígazságos lenne. Az először is a zsernyákoknak szolgálati lakást adtak mindenre volt pénz és tekintélyük is volt és a régi renszerben jobban odafigyeltek. Közel sem volt ennyi visszaélés, mint mostanság és a sok szabálytalanság. Üdv.Ágnes

72. f8db0709b8 (válaszként erre: 65. - 3265084553)
2010. aug. 23. 12:31
Pedig tényleg így volt.
71. doxikri (válaszként erre: 70. - B73e24f31f)
2010. aug. 22. 19:37

Gondolom nem a talpas rendőrökre gondolsz...mert szidni csak őket szokták!

Ők vannak képben!

70. b73e24f31f (válaszként erre: 69. - Doxikri)
2010. aug. 22. 17:48
Tök mindegy, valaki kitalálhatta volna már!
69. doxikri (válaszként erre: 68. - B73e24f31f)
2010. aug. 22. 12:04
Szerintem a rendőrautóknál ez a rendőrség dolga lenne és nem a rendőré!
2010. aug. 22. 11:48
Lehet telefonálni mindenkinek vezetés közben de csak headsett-el (nem tom hogy írják)! Nem kerül olyan sokba, szerintem mindenkinek be kéne szerezni egyet, mielőtt kocsiba ül, és akkor senki nem jelent fel senkit.
67. doxikri (válaszként erre: 64. - BayBanya)
2010. aug. 22. 11:40
Amúgy szerintem, a mai világban csak az nem hallgatja le a rádióadásokat, aki nem akarja....engedély ide, vagy oda!!
66. doxikri (válaszként erre: 64. - BayBanya)
2010. aug. 22. 11:39

Ó, bocsánat, hogy hibáztam!

A lényeg az, hogy igen sokszor lehallgatják, akárkik a rendőrök forgalmazását! Szerintem sem kéne mindig mindenkinek mindenről tudni, amit parancsba kapnak. Na, ilyenkor kell a telefon.

És azért nincs kihangosító, mert esetleg ülhet a kocsiban olyan személy (őrizetes) akinek semmi köze az ott elhangzottakhoz. Azon felül, hogy még benzinre sincs pénze a rendőrségnek, nemhogy kihangosítóra!

65. 3265084553 (válaszként erre: 62. - F8db0709b8)
2010. aug. 22. 11:27
Ezért amúgy sem büntethet meg.
64. BayBanya (válaszként erre: 61. - Doxikri)
2010. aug. 22. 11:18
nem rádióamatőr, hanem amatőr rádiós, és ahhoz is engedély kell.
63. doxikri (válaszként erre: 59. - 3265084553)
2010. aug. 22. 11:14

Írtam neked szép hosszú választ, erre elszállt a netem, a válasszal együtt.

Nem írom le újra.

Szerintem most nincs elhivatottság, csak munkahelykeresés. Biztos munkahely. Egyenlőre ezek tűnnek a legbiztosabbnak, rendőr, katona, orvos, tűzoltó, mentő.....de kérdés, meddig?

Addig meg be kell nyelni, hogy boldog-boldogtalan rendőrnek akar állni.

2010. aug. 22. 11:12
Minket egyszer meg akartak büntetni,mert nem égett a hátsó lámpánk,de közöltük az övék sem ég a rendőrautón.Elengedték a büntit,nem töltött ki a papírokat.
61. doxikri (válaszként erre: 60. - BayBanya)
2010. aug. 22. 11:06
Mi van??????
2010. aug. 22. 10:59
Amatőr rádiós ... és ahhoz is engedély kell.
59. 3265084553 (válaszként erre: 57. - Doxikri)
2010. aug. 22. 10:31
Én jobban örülnék, ha a fiatalok elhivatottságból választanák a rendőri pályát, amibe a pédamutatás is beletartozik.
58. Laleh (válaszként erre: 30. - Re87)
2010. aug. 22. 10:08

Meg más emberek életével...

Mert veszélyes telefonálni vezetés közben.


Amúgy öcsém rendőr.

Tudnék róla mesélni, mi hogy folyik ott.

Inkább nem.

2010. aug. 22. 08:32

Mindig kinyílik a bicska a zsebemben az ilyen fórumoktól.

Ha úgy érzed, hogy jelentened kell, mert büntetést érdemel, akkor miért nem teszed?

Nyilván neked patyolattiszta a lelkiismereted és jogod is van hozzá, hogy feljelentsd.

Nem biztos, de lehet, hogy azért nem rádiózott, mert mondjuk a parancsnoka, vagy felettese olyan utasítást adott neki, amit nem az éteren keresztül gondolt megosztani vele. Mert mint tudjuk elég sok "rádióamatőr" hallgatja a rendőrök rádiózását, csak úgy, passzióból...vagy nem.

Miért nincs kihangosító? Egyrészt mert nincs rá pénz, mint ahogy rendes gumikra sincs pénz és ezért halt meg múlt héten egy motoros rendőr. (3)

Azt meg nem várhatjátok el, hogy saját fizetéséből vegyen egyet, mert abból még éhenhalni is nehéz.

Egyszer valaki vegye már a fáradtságot és hasonlítsa össze a magyar és a külföldi rendőrökre vonatkozó jogszabályokat. Ég és föld a különbség...nem különben a ruházatban, felszerelésben....a pénzt már nem is mondom!

Ha ez megnyugtataja a lelkiismereteteket, akkor jelentsétek be. Azzal legalább ti is tettetek kicsiny országunk becsületességéért és közbiztonságáért.

Nem azt mondom, hogy az a rendőr jól tette amit tett, de elképzelhető, hogy nem tudott mást tenni. Szituáció függő, a szituációt ugyebár, mi meg nem ismerjük.

Makulátlan rendőrök??....ne felejtsétek el azt sem, hogy ők parancsokat teljesítenek....ez a dolguk és ha nem teszi meg, akkor megfenyítik, felfüggesztik, elbocsájtják....persze, az mindegy, ő csak egy rendőr és nem férj és családapa, akinek esetleg el kéne tartani a gyerekeit, stb. Mert a rendőr az rendőr, a nap 24 órájában és innentől már nem tartozik az "ember" kategóriába!

Nem védem azt, aki tényleg bunkó és szabálytalanságokat követ el, mert valóban, ilyenek is vannak szép számmal, de őszintén???....hol nincsenek?

Több renndőrt akartok az utcákra?...oké..akkor viseljétek el azt is, hogy bizony felhígul az állomány és a mennyiség a minőség kárára lesz.

Szerintetek manapság a fiatalok elhivatottságból mennek rendőrnek...vagy csak ez is egy lehetőség, hogy meg tudjanak élni valamiből?...jó, ne menjünk ebbe bele, mert aztán itt lehetne még példákat hozni bőven, ugye?...tanárok, orvosok, stb.

Annyi a lényeg, hogy ők nagyon jó célőontok arra, hogy valakit állandóan tudjunnk szidni, anélkül, hogy értenénk és ismernénk a körülményeiket.

56. BayBanya (válaszként erre: 55. - Pndi)
2010. aug. 22. 05:56

Nem, semmiképp nem telefonálok ... nem ér annyit a dolog.

(amúgy mivel nem vezetek, nem volt még hasonló esetem!)

De változatlanul tartom, hogy egy rendőr ne szegjen semmilyen szabályt.

Az Ő feladatuk a példamutatás.

Másfél évig viseltem "egyenruhát". (Nem hivatalos, vagy hivatásos, egyesületi, de félkatonai ... szóval mégiscsak egyenruha.)

És én úgy láttam, hogy az "egyetlen" feladatunk a példamutatás volt. - és szerintem hatással volt az emberekre.

De ahhoz, hogy az emberek viselkedési morálja komolyabban változzon kevesek voltunk. Ehhez lenne szükség több "makulátlan" rendőrre ....

De úgy tűnik, ÍGY nem fog menni a dolog. :(

55. Pndi
2010. aug. 22. 00:56

BayBanya, ha mégis telefonálni akarsz, jelents a saját eseteidet is.

Szerintem nem kellene ilyen dolgon agyalni. Telefonált és kész.

54. 78826dc958 (válaszként erre: 53. - 1eb84e4bad)
2010. aug. 21. 21:28
én nem azt mondtam!igenis a pasi volt a köcsög!csak jól jött ott akkor egy rendőr!
53. 1eb84e4bad (válaszként erre: 52. - 78826dc958)
2010. aug. 21. 20:22

imádom ezt a kérdést, hogy "hol a rendőr" :-))

nem az a hülye, aki hibázik, hanem a rendőr, aki nincs ott, igaz?

52. 78826dc958 (válaszként erre: 3. - BayBanya)
2010. aug. 21. 19:31

és egy naiv kérdés::vajon 50-el ment max??:)))


és erre én is írok valamit!az előbb jöttünk haza vásárlásból!(a szokásos hely tudod Banya!!)

és a zebránál nem működnek a lámpák,és egy nagymama állt várakozóan a kisunokájával aki 2 éves lehetett és senki nem engedte át őket!én a jobb oldi sávban (2 sávoson) mentem és megálltam erre a bal oldaliban egy autós pasi kb 70-el szaggatott el mellettem!az hozzátartozik,hogy balról jöttek a gyalogosok!!és ilyenkor hol a rendőr???

2010. aug. 21. 19:01

"Ne feledje: A törvény mindenkire vonatkozik, kommunistákra százszorosan, ezerszeresen."


(Bástya elvtárs a Tanú című filmből)


Ezt lehet a rendőrökre átültetni.

Ha rendőr "lop" az duplán bűnös.

50. 3265084553 (válaszként erre: 47. - Re87)
2010. aug. 21. 18:55

Nyilván van olyan helyzet éles helyzet amikor bárki, nemcsak rendőr, megszegi a szabályt.


Másrészt viszont éppen a rendőrtől várnám el, hogy jó példával járjon elől.

49. 1eb84e4bad (válaszként erre: 47. - Re87)
2010. aug. 21. 18:55
az a baj, hogy annak, aki alapból utálja a rendőröket (nem az itteni fórumozókra értem), annak hiába is magyarázná el akárki.
48. BayBanya (válaszként erre: 47. - Re87)
2010. aug. 21. 18:55

Teljesen értünk így is szerintem .... viszont azt azért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy önként és szabadon választott hivatásukat gyakorolják.

Nem mondom, hogy természetes a veszély, és hogy a saját fizikai épségüket háttérbe szorítják, de muszáj kimondanom: ők választották.

És persze, mi hálásak vagyunk érte.

De igaza van Szabadgondolkodónak, a hősökre is vonatkoznak a szabályok.

Ezt viszont nem hagyhatjuk figyelmen kívül, még akkor sem, ha a hálánk elnyomná ...

(valószínű az én delikvensem is kis kezdő volt ... alig néztem 23-nak :D )

47. Re87 (válaszként erre: 45. - 3265084553)
2010. aug. 21. 18:50

Igen,de itt leírtam pár példát,hogy néha muszáj megszegniük mások érdekei miatt.

Egyébként írtam már más topicocon,hogy bizony tényleg sok a pofátlan rendőr,főleg a fiatalabbak.Nem mondom,hogy nem telefonálnak,nem lépik át a sebesség határt,mindég bekötik az övet,de náluk szolgálatban akadnak olyan helyzetek,amikor a saját épségüket és munkájukat kockára téve kell cselekedni.Sajnálom,hogy nincs itt a fórumon rendőr,aki elmagyarázhatná az ilyen dolgokat.

46. 1eb84e4bad (válaszként erre: 45. - 3265084553)
2010. aug. 21. 18:46
ez igaz. De a hősök is emberek, és az emberek hibáznak.
45. 3265084553 (válaszként erre: 28. - Re87)
2010. aug. 21. 18:45
A szabályok a hősökre is vonatkoznak.
44. BayBanya (válaszként erre: 43. - Re87)
2010. aug. 21. 18:39
Megnyugodtam :D :P
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook