Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autó biztosítás hiánya esetén mennyi a min.bűntetés? fórum

Autó biztosítás hiánya esetén mennyi a min.bűntetés? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 25. 16:03
Elég keményen odamondogattatok egymásnak, de egy szónak is száz a vége, kötelező nélkül nem lehet részt venni a forgalomban.Reméljük, hogy nem kell sokat fizetnetek, mivel csak júl.16-tól vagytok felelősek a biztosítás hiányáért.
2010. aug. 25. 15:46
Azért nem írtam le,hogy hogy vásároltuk meg az autót,mert a kérdésnek semmi köze hozzá!
39. GabryELLA18 (válaszként erre: 38. - J.B.)
2010. aug. 25. 15:45
Akkor nem kell írni! Én sem szeretem ha sértegetnek!
38. J.B.
2010. aug. 25. 15:38

A büntetés mértéke le van írva a kormányrendeletben, és a büntetés kiállítóját nem érdekli, hogy neked mennyi a jövedelmed. Viszont ha már megkapod a csekket, akkor a mellékelt levélben általában benne van, hogy milyen indokkal fellebbezhetsz. Ebbe beletartozik a részletfizetés, halasztás kérése is. Egészen pontosan:


"A közigazgatási bírság méltányossági alapon történő mérséklésére, elengedésére a hatóságnak a hatályos jogszabályok alapján nincs lehetősége a szociális körülményre illetve a cselekmény elkövetésének menthető erkölcsi voltára figyelemmel sem.


A határozat jogerőre emelkedését követően a teljesítési határidő leteltéig - 2.200,-Ft illeték megfizetése mellett - az első fokú hatóságtól lehet kérni a közigazgatási bírság részletekben történő teljesítésének, illetve a teljesítési határidő módosításának (a továbbiakban: fizetési kedvezmény) engedélyezését, ha az ügyfélen kívül álló ok teszi lehetetlenné a határidőre való teljesítést vagy a teljesítés aránytalan nehézséget jelent. A határidő lejárta után az ügyfél - feltéve, hogy a végrehajtást még nem rendelték el - a fent meghatározott okból igazolási kérelem egyidejű benyújtásával kérhet fizetési kedvezményt. Amennyiben a hatóság elutasítja az igazolási kérelmet és a fizetési kedvezmény iránti kérelmet, egyidejűleg dönt a végrehajtás elrendeléséről."

Eredeti itt:

[link]


Ezen kívül: bármennyire is sajnálatos a dolog, de csak ti tehettek róla, hogy ide jutottatok. Ugyanis a törvények, szabályok nem ismerete nem mentesít azoknak jogkövetkezményei alól. Vagyis jobban utána kellett volna járnotok, hogy milyen papírok kellenek, mely hivatalokban mit kell tenni, stb.


Személyes megjegyzésem: mivel eddig nem mondtad a vásárlás körülményeit, ezért a "közvetítő" említésekor nekem alapból az úgynevezett "hivatalos" közvetítő ugrott be. Vagyis ne az én fejemet szedd le, ha nem adsz teljes körű tájékoztatást, már bocs. Változatlanul azt kell mondjam, hogy ezt sajnos benéztétek, amit meg kellett volna tennetek, az nem történt meg, vagyis a büntetést ki kell fizetnetek. Ez van.

Részemről a témát befejeztem.


U.i.: nem szeretem, ha egy fórumon anyáznak...

2010. aug. 25. 15:35
Megkérnék mindenkit,aki csak azért ír,hogy sértegessen,az ne itt élje ki magát,hanem inkább a saját családján!Nem ítélkezést kértem és sértegetést,hanem segítséget!
36. GabryELLA18 (válaszként erre: 35. - Sajert)
2010. aug. 25. 15:31

Méregzsák????? Méregzsák a .....

Nem méregzsák azért valaki mert,azt kívánják neki valaki,hogy vesszen el mindene,ő meg reagál rá.

Nem megúszni akarjuk.Nem szándékosan közlekedtünk biztosítás nélkül,de mind1

Vicces,hogy odaírod,EZ NEM TÁMADÁS,DE AZÉRT KIS MÉREGZSÁKNAK CSÚFOLSZ.

35. sajert
2010. aug. 25. 15:05

Azért nem lesz - szeritem - kevesebb a büntetés, mert nincs jövedelmed. Egyszer lesz az életben, gondolom majd szeretnél dolgozni. Fizetési meghagyással, ha bármikor elhelyezkedel, akkor vonják majd a fizetésedből 33%-kal. Nem érdemes megvárni, mert késedelmi kamat, a végrehajtási költség többszöröse is lehet a végén, mint az eredeti büntetés.

Ezzel nem úszhatod meg a fizetést.

Ez nem támadás, mert ahogy észrevettem, elég kis méregzsák vagy.

34. b2076ec79b (válaszként erre: 33. - GabryELLA18)
2010. aug. 25. 14:06
De amíg nem volt a tiéd, hiába nem volt rajta kötelező, azt nem neked kell kifizetni. Te új belépőként egy teljesen új biztosítást kötsz az autóra!
2010. aug. 25. 14:04

Manilu Írta,hogy 330Ft-ot számolnak naponta ,visszamenőleg,amióta nincs rajta biztosítás.Mivel több mint 1éve nincs,ha azt nekünk kell kifizetni,inkább eltoljuk a méhbe :S

A Rendőr semmit nem mondott,ezért kérdeztem,csak hogy mégis mire számítsunk

Köszönöm a segítséget

32. b2076ec79b (válaszként erre: 29. - GabryELLA18)
2010. aug. 25. 14:00

Az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet 51. § (1) értelmében az üzembentartó, akinek gépjárműve érvényes kötelező felelősségbiztosítás nélkül vesz részt a közúti forgalomban százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. A szabálysértés miatt a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.



De miért kéne visszamenőleg 140.000Ft-ot kifizetned?? Júli 16-al van egy üzembentartóid, te onnantól kell, hogy kötelezőt köss!

31. simple (válaszként erre: 30. - GabryELLA18)
2010. aug. 25. 13:57
:-)))
30. GabryELLA18 (válaszként erre: 28. - Simple)
2010. aug. 25. 13:56
Anyád a szerencsétlen te suttyó! Mit képzelsz te magadról???
29. GabryELLA18 (válaszként erre: 26. - B2076ec79b)
2010. aug. 25. 13:55
Nem,ugyanis A semmiből nem tudok bűntetést és visszamenőleg 140.000Ft is kifizetni! Ezért volt az a kérdés,MENNYI BŰNTETÉSRE SZÁMÍTHATOK HA NINCS JÖVEDELMEM
28. simple (válaszként erre: 27. - GabryELLA18)
2010. aug. 25. 13:53
Te szerencsétlen, itt mindenki hülye csak te nem igaz?!
27. GabryELLA18 (válaszként erre: 25. - Simple)
2010. aug. 25. 13:52
ÉSSSSSSSSSSS??????? EZT KI KÉRDEZTE??????? TANULJÁL MÁR MEG OLVASNI!!!!NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!!!!!
26. b2076ec79b (válaszként erre: 24. - GabryELLA18)
2010. aug. 25. 13:48
De akkor ezek szerint azóta már van köteleződ? Csak várod, a rendőrségi papírt?
25. simple (válaszként erre: 2. - GabryELLA18)
2010. aug. 25. 13:32
Ha vásárolsz egy autót, azonnal kötnöd kell rá kötelező biztosítást. Teljesen jogosan büntettek meg.
2010. aug. 25. 13:12

Sajnos volt aki emiatt,azt kívánta keményen büntessen meg a rendőr! :( Senki olyat nem támadtam,aki nem észt osztogatni akart vagy bántani.De mind1.

július 16-án hoztuk el az autót,akkor is íródott dátum.

23. b2076ec79b (válaszként erre: 21. - GabryELLA18)
2010. aug. 25. 13:05

Tudom, hogy nyilván csak az ő adatait töltötte ki, nem vagyok fogyatékos. Csak annyit fűztem a dologhoz, hogy ha vele nem is találkoztál, honnan tudhatod biztosan, hogy Ő töltötte ki, még akkor is, ha valóban az ő adatai szerepelnek.

A másik az, hogy senki nem mondta, hogy milyen bűnöző pár vagytok stb., te vagy az, aki mindenkit támad.

A büntetés mértét nem tudom megmondani, de voltak itt előttem, akik leírták.

Mikori dátummal szól a szerződés?

2010. aug. 25. 13:00

De igazából nem is ez volt a kérdésem,hogy jajj,istenem milyen nyomorult ,bűnöző pár vagyunk akik megérdemlik a további nyomorúságot!

Arra voltam kíváncsi,ha nem rendelkezünk semmiféle jövedelemmel,milyen büntetésre kell számítanunk.

21. GabryELLA18 (válaszként erre: 20. - B2076ec79b)
2010. aug. 25. 12:56
Egy már a tulajdonos által kitöltött szerződést írtunk alá/töltöttünk ki!A gyengébbek kedvéért kijelentem Ő csak a saját adatait írta a szerződésbe,a miénket MI :)
20. b2076ec79b (válaszként erre: 18. - GabryELLA18)
2010. aug. 25. 12:50
Ja és az okirat hamisításról annyit, hogy ha nem is a tulajtól vetted a kocsit, hanem az egyik haverjától, hogyan bizonyosodtál meg afelől, hogy a tulaj valóban leadta/aláírta a papírt?
19. b2076ec79b (válaszként erre: 17. - GabryELLA18)
2010. aug. 25. 12:49

A tulajdonos helyett valóban nem tudsz intézkedni, de vannak emberek, akik egy kis pénzért egy meghatalmazással bemennek helyetted az okmányirodába és kivárják a sort!

Egyébként meg üzembentartóival az első dolog a kötelező biztosítás, majd eredetvizsga és utána bejegyeztetni a forgalmiba az üzembentartót.

Egy 0 km-es járműnél is az adás-vételi után legelső a kötelező biztosítás.

Attól függetlenül, hogy az előző tulaj mennyi időre rendezte a biztosítását...

2010. aug. 25. 12:13
Amúgy ha olyan fontos tudnod,azért a tulaj egyik haverjától vettük a kocsit,mert a tulajdonos messze lakik és nagyon elfoglalt vállalkozó.Ezért mi csak a haverjával találkoztunk,beszéltünk.Ezért KÖZVETÍTŐ!Semmiféle kis lóvét nem adtunk neki!
2010. aug. 25. 12:06
SEMMIFÉLE KIS LÓVÉRÓL NEM VOLT SZÓ!HOGY TUDNÉK ÉN A TULAJDONOS HELYETT INTÉZKEDNI?NEM ÉRTEM!!!ALÁÍRÁS HAMISÍTÁSRA NEM ADOM A FEJEM,BOCCS!
16. J.B. (válaszként erre: 13. - GabryELLA18)
2010. aug. 25. 10:36

Bocs, de milyen közvetítő? Te használod az autót, az okmányirodában Neked kell személyesen (!) megjelenned és intézni a papírokat. Ne haragudj, de ezek után ne is csodálkozz a történteken.

Meg egyáltalán milyen közvetítő, hogy napok múlva sem tud semmit? Milyen papírokat kellett volna hova leadni? Ez ilyenkor már több mint gyanús, és ha személyesen nem jársz utána, csak te járhatsz rosszul.

Azért, mert "megígérték", meg ők könnyebben "elintézik" maximum csak egy kis lóvét akarnak kihúzni a zsebedből, de érdemben semmi olyat nem csinálnak, amit te ne tudnál elintézni, felesleges költségek nélkül. Sőt, nagyobb értékű dolgoknál (autó, ingatlan) SOHA nem bízok semmit közvetítőre, amit én is el tudok intézni, mert akkor tudom, hogy tényleg el lesz intézve.

Röviden: ezt sajnos benyeltétek, nem néztetek utána a dolgoknak időben. Nagyon sajnálom, hogy így jártatok, de megvan a tanulság a jövőre nézve: mindent személyesen intézni!

További szép napokat Neked.

15. GabryELLA18 (válaszként erre: 14. - Manilu)
2010. aug. 24. 23:54
Mi sem szándékosan közlekedtünk biztosítás nélkül.Nem azért vettünk üzembentartóival autót,hogy utána közel 150.000Ftal vágjanak meg,ahhoz,hogy a muszájból vásárolt autónkat használhassuk! Mint ahogy itt sem azért kértem"segítséget",hogy egyesek közöljék,sajnál de reméli most megkeseríthetik jobban a már így is nyomorúságos életünket! :(
14. Manilu (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2010. aug. 24. 22:35

De kedves vagy...nyilván a Te életed tökéletes...

Nehogy lefordulj a székről,de képzeld,mi úgy ültünk autóba,hogy lejárt a műszakija.....éééééééés képzeld teljesen megfeledkeztünk róla

remélem nem átkozol el emiatt,mert ekkorát hibáztam az életben

13. GabryELLA18 (válaszként erre: 7. - J.B.)
2010. aug. 24. 22:03
2tanu aláírása megvolt,írtunk egy papírt ,de a közvetítő srác napok múlva sem tudta megmondani le e adták a papírokat.Érdekes helyzetben vagyunk. Mint kiderült leadta(már a rendőr mondta)Így mi nem voltunk az okmányirodában intézkedni.
12. GabryELLA18 (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2010. aug. 24. 22:00

Nem arra voltam kíváncsi,mennyire vagy velejéig gonosz,rosszindulatú egy ember,hanem ha szándékosan félreinformáltak,milyen büntetésre számíthatok!

Inkább maradtál volna csendben!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook