Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Párom cukrászdában dolgozik. Tele van a ruhája csoki, lekvár... stb. foltokkal. Színes ruháról van szó. Mivel lehet ezeket kiszedni? fórum

Párom cukrászdában dolgozik. Tele van a ruhája csoki, lekvár... stb. foltokkal. Színes ruháról van szó. Mivel lehet ezeket kiszedni? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 14. 11:14

Cukrászat...hmmmmm.

Jön a Kari, vegyél a kedvesednek fehér göncöket.


Ja és kézzel,kézzel lehet kiszenni.

18. szanád (válaszként erre: 17. - Doxikri)
2010. aug. 20. 17:15
mosogatógép tabi.....na ezt kipróbálom
2010. aug. 20. 15:13

Én is vendéglátós vagyok, sokat dolgoztam szakácsként.

Én a mocskos ruhákhoz a gépbe ilyenkor beletettem még egy mosogatógép tablettát is. Jó zsíroldó, minden foltot kiszed.

De a nagyon olajos, zsíros ruhákat, meg a konyharuhákat sokszor áztattam be mosás előtt a rossmannban kapható Domol aktív oxy porba. Egy éjszakai áztatás után, mosáskor mindennből kijött monden folt és hófehérek voltak a ruhák.

2010. aug. 20. 13:15
Sziasztok, én is dolgoztam konyhán egy ideig, muffinokat, süteményeket, tészta féléket, húsos pitéket, mindenfélét csináltam. Én is mindig csupa dzsuva voltam. :D Én arra esküszöm, hogy legyen jó a mosógép és a mosópor/gél/tabletta. Mosógépben az Indesit jött be (rengeteg félét használtam már, albiról albira költöztem), mosószerből pedig csakis az Ariel, ami minden formátumban bejött, gélbe is, porba is, tablettába is. Ha valahol makacs folt van a ruhán, arra a gélből kell önteni egy kicsit mosás előtt, rata hagyni egy kis ideig, majd be a mosógépbe, ahol természetesen megfelő programot kell használni, megfelelő mennyiségű mosószert (se többet, se kevesebbet) kell hasznlni és nem szabad telitömni a mosógépet ruhával, ez is nagyon fontos ám, mert a mosás hatékonysága lecsökken, ha sok a ruha benne. Lazán legyenek benne. Ennyi a nagy titok. Jó gép, megfelelő program rajta, jó mosószer, nem teletömött mosógép, ennyi a nagy titok. :D És minden ruha makulátlan tiszta és illatos.
2010. aug. 20. 13:01

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat. Lehet többet is kipróbálok.

2010. aug. 20. 12:33
én szakács vagyok.mososzappant reszelek a mosogépbe,és mosogatószert öntök hozzá.minden foltot kihoz ugy a fehérböl,ugy a szinesböl.ha nagyon drasztikus pici szodapor:)
13. salabakter (válaszként erre: 10. - Bared)
2010. aug. 20. 12:23
Milyen igaz.Minden mosószernél többet ér a mosószappan.Hófehér tőle a ruha,és foltmentes.
2010. aug. 20. 11:50
A vaniss.. felejsd el , ezekre a foltokra nem hatásos. meg egyébként sem...A férjem szakács , a pólói néha brutálisan néznek ki ,ezekre a foltokra legjobb a Dr. Beckmann nevezetű foltördög, én általában a zsír, olaj , szószok félét szoktam használni..és tökéletes
2010. aug. 20. 09:58
Ariel excell gél, müllerben lehet kapni. még soha nem áztattam a kisbabám cuccait.
10. bared
2010. aug. 20. 09:49

háziszappan... mindent ezzel szedek ki... ha nem tudod beszerezni Flora szappan...

nekem a legjobban egy szlovák vált be, szó szerint mindent kiszed, benedvesítem a foltot, bedörzsölöm, hagyom állni, aztán mehet a többivel a mosógépbe...

jadlove mydlo a szappan neve...

2010. aug. 20. 09:40
Hááááát....a csoki,lekvár sima mosásban is teljesen kijön.Ami nem teljesen,az legfeljebb a korom,és az olaj.Én már csak tudom,több mint 40 évig mostam az ilyen ruhákat:)
2010. aug. 20. 09:36
epeszappan
2010. aug. 20. 09:29
Az arielt próbáltad már? Van folttisztítója, szerintem nagyon jó.
2010. aug. 20. 09:29
Amway : SA8 SOLUTIONS Pre-Wash Előmosó Spray
5. kisj
2010. aug. 20. 09:29
Ariel mosópor (a fiam szakács)
2010. aug. 20. 09:23

Szia!

Próbáltam ezeket. Nem mondom, hogy hatástalan, mert a foltok kb 75%-át eltávolítja, de azért nem tökéletes. És engem ez úgy idegesít. :-)

2010. aug. 20. 09:20
vagy vanish szappan
2010. aug. 20. 09:20
én a tescos foltisztítót ajánlóm
2010. aug. 20. 09:13
Párom cukrászdában dolgozik. Tele van a ruhája csoki, lekvár... stb. foltokkal. Színes ruháról van szó. Mivel lehet ezeket kiszedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook