Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az egészség, a minőségi élet a tét! fórum

Az egészség, a minőségi élet a tét! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az egészség, a minőségi élet a tét!

6. rewt
2012. júl. 6. 10:52

"Háát nem...!!" - gondolom én az után, hogy látom a téma 2007-ben volt indítva és eddig a rengeteg fórum tag közül csak 4 hozzászólás.


Tehát a fórumon észlelt "forgalom" szerint nem az egészség, a minőségi élet a tét....?!


Akkor mi - ha nem az egészség...?


Az amihez annyian hozzá szóltak - gondolom én...


Még egy kérdést megkockáztatok:


"Mit szeretnél, hogy teljesüljön az életedben..?

"Milyen célt szeretnél elérni...? Szeretnél (velem) a Mount Blanc-ra menni? Vagy inkább a Matterhornra? Esetleg egy luxushajós utazás a Földközi tengeren? Netán a Föld körül? Vagy megelégednél egy meghitt boldog családdal? Egy saját legalább 70 négyzetméteres lakással?

Elég volna ha Marci igazán szeretne - és ő is házasságot akarna a kapcsolatotokból, mint te?

Vagy csak a sulit, legalább ezeket a vizsgákat magad után tudni..?


Hm...! Tudod mit...?! Ehhez mindenhez - első sorban - egészség kell..! Ha nincs egészség, bajos lesz a megvalósítás...


Nem volna érdemes mégis inkább többet törődni az egészséggel...?

2008. dec. 22. 21:09

Ez valóban igy van,még akkor kéne tenni amikor

még lehet,de tudjuk-e meddig mehetünk el?

Komolyan mondom,ez már mérhető.

2008. márc. 20. 19:52

Sziasztok Mindenki!!!

Tudtok róla , hogy drasztikusan csökkentették a közgyógyellátás összegét????

Sehol -elérhető helyen nem tették közzé, állítólag (majd) a Gyógyszerkönyvben lesz elérhető - szakemberek számára. É transzplantált vesebeteg vagyok - az összes kisérőbetegséggel - 19 féle állandó gyógyszert szedek. 20 éve vagyok rokk.nydíjas. A tavalyi 12000-es maximumhoz képest 6000 forintot állapítottak meg / állítólag ismét "kategorizálták a gyógyszereket és, ami pl. "V" betűs - vényre írható - már nem tartozhat közgyógy alá.

A megyei eü.pénzt. szerint valamiféle belső utasítás(?),v. határozat(?), vagy "intézkedés! (?)

Így is halottam már...

Felénnk sem az orvosok, sema gyógyszerészek nem hallottak róla - közzé téve nem lettt, viszont alkalmazzák. Ez több EZER beteget és idős embert fog érinteni!!!


"KI TUD RÓLA TÖBBET??????


üDV 'ROTFUSZ'

3. apokrif (válaszként erre: 2. - Margitnéni)
2007. aug. 21. 22:24

Kedves Margitnéni!


FONTOS!


1. Nem az a lényeg, hogy mi történik a világban, hanem az, hogy Te ezt a történést hogyan éled meg. Ha felül tudsz kerekedni önmagadon, uralkodhatsz a csillagaid felett.


2. A kerék forog . . .

A dolgok történnek. Vagy tudjuk befolyásolni, vagy nem. Nagyon sok múlik azon, hogyan állunk a témához, hogyan fogjuk fel, hogyan reagáljuk le-, hogyan éljük meg a történéseket.


3. A pozitív beállítottságú embereknek könnyebb az életük, kevesebbet szenvednek és jobban

tűrik a kríziseket.

Mert nem a problémák „borítanak ki” minket, hanem mi saját magunkat azzal, ahogyan a

dolgokra reagálunk!

Ezért jót tesz, ha semmit se szívunk egyből mellre, s megpróbáljuk meglátni mindennek a

másik oldalát is.


"Azért tapadunk menthetetlenül problémáinkhoz, mert valódi boldogságunkért nem akarjuk meghozni az áldozatot..." (Müller Péter)

2007. júl. 30. 15:44

Milyen szép, felszabadító szavak ezek: "egészséges test, szabad lélek és tiszta szív” - de mennyire nehéz ezt elérni!

A lelkem gúzsba kötve, a szívem egy vastag kéreg börtönében, és a testem sínylődik. Mindent megtennék érte -gondolatban- hogy ez ne így legyen, de valójában úgy tűnik, képtelen vagyok tenni bármit is.

Persze ha kínlódásaimról beszélek, mindig azt mondják azok, akiknek nincs ilyen problémájuk, hogy nem elég mondogatni, tenni is kell! Ez így van, de éppen ezt a lépést nehéz meglépni, számomra legalábbis, az első lépést a "tevés" felé. Illetve lépkedek én, mindig elindulok, aztán falba ütközöm nagyon hamar, és ilynkor úgy gondolom, hogy ez a pár szó "egészséges test, szabad lélek és tiszta szív” nem jár mindenkinek, ilyenkor magamba roskadok hosszú időre, próbálom kiheverni a sikertelenséget, és nem értem, hogy én miér nem lehetek egészséges, szabad, és boldog?!

Gyanítom,hogy nem egyedül vagyok ezzel, és ez nagyon szomorú.

2007. júl. 18. 05:58
„Három dolog szükséges ahhoz, hogy boldog légy: egészséges test, szabad lélek és tiszta szív” -
vallotta Voltaire, rátapintva életünk lényegére.
Az egészségért mindenkinek mindent meg kell tenni, mert az egészség nem csak ajándék hanem mindennapi feladat. És tenni akkor érdemes, amikor a folyamatok még visszafordíthatók.

Ugrás a teljes írásra: Az egészség, a minőségi élet a tét!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook