Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... fórum

A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. aug. 4. 13:25

Én is ott buktam el, hogy hagytam almáztatni a gyereket. Hihetetlen, de szinte elment teljesen a tejem. Egyszerüen az idegeskedés rámnyomta a bélyegét. Azóta is tápszert eszik, és nem kap édességet. Azért is költöztünk el anyóstól, mert folyton etette. Fél évesen már epres túrórudit nyomott a kezébe. Rettenetes dühös voltam rá. Ezt a dühöt te is érezted, mikor tortát nyalattak vele. Én magam is ronda dolognak tartom, ha valaki beleszól más nevelési, gondozási dolgaiba.

No és persze a "Mit eszik" kérdés. Én már csak annyit mondok: Amit ÉN adok neki. Ezzel lefutok pár felesleges, "ezt ne add, azt ne add neki" kört.

Kitartás!!!!

2011. ápr. 27. 08:46

Szia! Köszönöm, én is igy gondoltam hogy előbb szopi aztán kaja, majd ugyis tudja Áron mi és mennyi kell neki...

Köszönöm a biztatást, kell a megerősités..

331. bucimami (válaszként erre: 330. - 8b8bb7867d)
2011. ápr. 26. 17:02

Nyugodj, meg a babák tudják, mire van szükségük :-) Tehát, ha szopi után rendszeresen megkínálod valami mással, emlékezni fog rá és ha úgy érzi, hogy inkább mást enne, kevesebbet fog szopizni, hogy maradjon még hely a pocakjában. Ezért kell először szoptatni és csak utána mással kínálni, hogy ezt ő dönthesse el, a maga tempójában kezdjen el elválasztódni...Majd egyszer.:-))


Az én lányaim 9 hónapos korukig gyakorlatilag csak anyatejen éltek, pedig kínálgattam őket mással is, de nem erőltettem. Nem volt rá szükségük. Még bőven egyéves koruk után is elfordult, hogy egy-egy betegség idején néhány napig csak szopiztak, mert nem volt étvágyuk. Én viszont nyugodt voltam, hiszen így elegendő folyadékhoz és rengeteg tápanyaghoz jutottak.


Sokan alábecsülik az anyatej jelentőségét, pedig ez az egyik legjobb dolog, amit a gyermekünknek adhatunk, túl a csecsemőkoron is: tutira ellenőrzött forrásból származik :-), steril, nem károsítja a fogakat, könnyen emészthető.


Tudom, hogy szoptatás-párti vagy, ezért biztatlak, hogy tarts is ki emellett.

330. 8b8bb7867d (válaszként erre: 329. - Bucimami)
2011. ápr. 22. 09:27

Én nagyon anyatej párti vagyok, ami nem azt jelenti hogy mást megvonok tőle ennek érdekében. A helyi védőnő is azt ajánlotta hogy előszőr szopi aztán más kaja...

Azt éreztem rajta hogy 3 óránkénti szopi nem volt elég neki és ha közötte is megkináltam cicivel kicsi szopi után nem kérte...de még éhes volt...szóval cicizik amennyit akar de nagyon igénylit a másfajta ételt, mondjuk kapott napi egyszer de ezek szerint kevés volt...

Akkor lehet ezt fogom megprobálni amit te montál, bár akkor igy is hozzá fog jutni a megfelelő mennyiségü más táplálékhoz?

329. bucimami (válaszként erre: 325. - 8b8bb7867d)
2011. ápr. 21. 22:25

Szia!

Ha nem szeretnéd még leszoktatni az anyatejről, akkor mindig először szoptasd és utána kínáld mással. Tehát adhatsz neki nyugodtan többször is mást az anyatej mellé, de mindig csak szoptatás után. Ha éhes maradt, akkor elfogadja. Viszont ha először eteted mással és csak utána szoptatod, akkor nagyon gyorsan le fog szokni a ciciről - ami önmagában nem baj, csak Te írtad, hogy még nem szeretnéd elválasztani.


Egyébként miből gondolod, hogy kevés neki az anyatej?

2011. ápr. 21. 15:46
Közben belelestem a naplódba, tényleg tündér a kisfiad. :-)
2011. ápr. 21. 14:48

Napközben szoktam neki adni rákcsálni, almát, bulátát, babakekszet...

Megirom mindenképpen:)

326. Kismanó86 (válaszként erre: 325. - 8b8bb7867d)
2011. ápr. 21. 14:23

Jól hangzik szerintem. És így még marad 4 szopi, plusz amit még a kanalasok után, az nagyon jó. :-)

Szerintem annyi, hogy ha gyümölcsöt adsz neki, akkor tegyél bele pici kekszet vagy van ilyen babakétszersült, attól táplálóbb. Lehet a sima gyümitől hamar megéhezne.


Sok sikert! Majd írd meg, sikered volt-e. :-)

2011. ápr. 21. 14:19

Köszönöm a segitséget...

A következőképpen fogom alakitani:

8:00 szopi

11:30 főzelék, husi utána szopi amennyit szeretne

15:00 szopi

18:30 gyümi, vagy tejpép vagy joghurt, utána szopi amennyit szeretne

23:00 szopi

4:00 szopi

Persze ezek az időpontok nem szentirás, de egyenlőre ez lesz és pár hét mulva még egy étkezésre fogok mást is adni

324. Kismanó86 (válaszként erre: 327. - Tündér74)
2011. ápr. 21. 14:17

Ej már, hát nem is ezt írtam. Nyilván nem úgy. Addig is szépen fokozatosan szoktatom hozzá. Éppen ezért már most is, amit főzök és olyan, abból adok neki is. Pl. levesből krumplit, répát. 1-2 hónap múlva már próbálkozunk darabossal. Nem vagyok híve annak, hogy mindentől óvjuk a gyereket.

Egyébként én nem sok olyan ételről tudok, amit egy éves korában ne ehetne. Talán a bogyós gyümik meg a gomba, amiről én tudok.

323. 8b8bb7867d (válaszként erre: 322. - Kismanó86)
2011. ápr. 20. 12:23

Köszönöm a segitséget.

A kiváltás hogy néz ki? pl, holnaptol 3 étkezés legyen és ilyenkor nem kapjon cict? vagy fokozatosan?

322. Kismanó86 (válaszként erre: 321. - 8b8bb7867d)
2011. ápr. 20. 10:56

Szia!

Szerintem a kisfiad elég nagy már, hogy akár két szopi helyett is kanalas ételt kapjon. Pl. délelőtt kaphatna gyümölcsöt, ebédre (14h) meg főzeléket.


Az én Lányom tápszeres ugyan, de mi már csak reggel-este tápszerezünk. Ő már nem kel éjszaka. 10 órai gyümi keksszel, ebéd főzelék husival, tízórai tejpép.


Mivel Ti éjszaka is esztek, így ha még 2 étkezést kiváltasz, akkor is sok anyatejet kap.

2011. ápr. 20. 10:06

Sziasztok. Kisfiam 9 hónapos lesz jövö héten. Anyatejes, 6 hónapos kortol kezdtem meg a hozzátáplálást az előirtak szerint fokozatosan, elég sokfélét kap mostmár a következő ütemezésben:

8:00 szopi,

11:00 szopi és hozzátáplálás (összetett ételek, minden féle dolog ami kell neki és eheti), 14:00 szopi, 17:00 szopi, 23:00 szopi, 4:00 szopi. . .

Érzem rajta, hogy ez igy kevés neki de nem az anyatej. .

Mit, mikor és milyen mennyiségben adhatok neki a nap folyamán. . . természetesen szeretném hogy minnél tovább szopizzon. .

Segitsetek!

Köszönöm!

2011. márc. 4. 16:24
Nem adok a picinek édességet, csak gyümölcsöt eszik, de ki lettem oktatva, hogy vegyem tudomásul, a gyerek szellemi fejlődéséhez, márpedig akkor is kell, és adnom kell neki, ha én nem, adnak ők, mikor nem tudok róla... Ennyit a gyereknevelésről...
2011. márc. 4. 16:21
Mikor azzal hencegnek a családban, hogy 2 hónapos gyerekkel pörköltet etettek, most meg szója allergiás, mer lisztérzékeny, amik miatt asztmás lett, és a bőre undorítóan néz ki, de nem jöttek rá, hogy mitől lett ilyen a gyerek, csak higyjek nekik, és titokban, mikor nem láttam etették a gyerekem is, aztán meg csodálkozok, mikor éjjel sír, mert fáj a hasa... De azt akkor is ők csinálják jól...
2011. márc. 4. 16:17

bocsánat a kifakadásért, csak millió ilyen, és ehez hasonló levelet kapok, és már nagyon unom, hogy még mindíg vannak értetlen emberek, akik beveszik, és mint a jó kisdiák, (hogy finoman fogalmazzak...) másolják mindenhova, másokat megtévesztve...


A témával kapcsolatban, mi is küzdünk, és egy kicsit megnyugtató érzés, hogy nem csak velünk történik mindez

317. paskati
2011. febr. 16. 09:34

Andy03, Szia!

Ne hagyd magad! A "Mi időnkben" kevesebb káros anyag volt a környezetben (csak a legegyszerübb: még autó is alig volt az utakon, ma meg gyalogos alig van), fejletlenebbek voltak az élelmiszergyártási technológiák és az orvoltudomány a nyomában sem járt a mára felhalmozott tudásnak...

Sokszor nem tudták, mitől beteg a gyerek, mi pedig majd ezután sem fogjuk tudni, hogy a felnőttkori eméstrési, stb. bajaink jó része elkerülhető lett volna gondosabb csecsemőtáplálás esetén. Persze ez nem megrovás szüleinknek, nagyszüleinknek, de nekik is illene haladni a korral, tájékozódni és nem megragadni a múlt csekély tudásbázisánál, ha aktívan részt kívánnak venni a gyereknevelésben. A te gyereked a te felelőséged! Nehéz, de majd megszokják, hogy TE vagy a főnök. Nagyon nehéz, tudom.

2011. jan. 24. 23:25

Sziasztok!

Hát ezek a dolgok nálunk is ismerősek. Hülyét tudok kapni én is attól, hogy bezzeg ti már ilyen idős korotokban ezt meg azt ettetek. De attól is ha sír a gyerek biztos éhes. Ezer meg 1 baja lehet.

315. kismary32 (válaszként erre: 314. - @IviBaba@)
2010. nov. 5. 20:30
Igen, valóban kevesen tudják, hogy a nyuszis, vagy más kakaók koffeint tartalmaznak,s így felpörgeti a kicsiket. Mindenki úgy tudja, hogy a kakaótól könnyebben elaludnak, de ez egy tévhit.Ezért jobb a macis, mert azt babáknak találták ki, alig van benne koffein:)
314. @IviBaba@ (válaszként erre: 309. - Dorka1981)
2010. nov. 2. 16:48
érdekes,pedig sok helyen este isznak kakaót...a macikakaóban is van? főzős
2010. okt. 25. 20:13

sziasztok,

Láttam hogy miről folyik a beszélgetés és gondoltam írok, lehet tudok nektek segíteni!

Az tényleg igaz, hogy a kakaó koffeint tartalmaz, de ma már lehet kapni úgynevezett babakakaót. Nekünk egy ismerősünk javasolta, gabona alapú, nem tartalmaz hozzáadott cukrot és alig van benne koffein. A gabonának köszönhetően kellemesen eltelíti a piciket. Szerintem érdemes kipróbálni.

2010. okt. 25. 18:54
:-))) köszönöm a válaszokat!
311. bucimami (válaszként erre: 310. - Tündér74)
2010. okt. 23. 13:54
Én édességet sem adok a gyerekeimnek estefelé, mert begyorsulnak és rosszul alszanak tőle, és olyankor már nem bírok utánuk pörögni. :-))
310. tündér74 (válaszként erre: 309. - Dorka1981)
2010. okt. 22. 19:18
Van ám! Azért inkább reggel kellene gyerekeknek adni és nem este.
2010. okt. 22. 19:02

Sziasztok,


Szerintetek a kakaóban tényleg van koffein? Nekem ezt most mondták, és őszintén szólva nagyon meglepődtem rajta..

Most már kicsit kezdem érteni, hogy miért nem akar az esti kakaó után elaludni a kisbabám :(

308. hevesieva (válaszként erre: 305. - Molyka)
2010. szept. 26. 11:07

Sziasztok! Én készítettem a kislányomnak otthon tejpépet, nagyon sokat kísérletezgettem vele, de sajnos nem nagyon szerette. Azért leírom, hogy csináltam: vettem kukoricadarát és rizslisztet, ezeket vízben megfőztem. Mikor kicsit hűlt, tettem bele tápszert is (csak 1-2 kanállal). Aztán mindezt turmixolt gyümölccsel adtam neki.

Ha megnézitek, akkor a tejpépek is kukoricadarából és rizslisztből vannak tápszerrel.

Remélem tudtam segíteni, de próbálkozni kell, a pontos mennyiségekre sajnos nem emlékszem.

307. tündér74 (válaszként erre: 305. - Molyka)
2010. szept. 2. 15:54

Szia! Kisfiam is tápszeres baba volt, de kb. 6 hónapos korában kezdtem el a hozzátáplálást. Én is próbáltam adni neki korábban almalevet, de fájt tőle a pocija. Minden gyerkőc más, kisfiamnak elég volt a tápszer fél éves koráig.

Én először az üveges bébiételekkel próbálkoztam, mivel azokban nem,, vagy csak igen kismértékben van vegyszer. A piacon, valamint a boltokban kapható zöldség-gyümölcsökben viszont nem tudhatod mennyi vegyszer és egyéb méreg van, mert azokat senki sem ellenőrizte.

2010. szept. 2. 05:33
az elsővel nekem se volt elég a tejem mennyiségre, bármit is csináltam. 4hónaposan adtam neki almát, mert a tápszert nem ette meg. egyébként 2éves koráig szoptattam.a sütőtököt pedig nem szokták vegyszerezni nem egy igényes növény, csak vizet kell neki adni ha száraz a nyár
305. Molyka
2010. szept. 2. 00:35

Sziasztok! Én abba a táborba tartozom, aki hamar "szeretném" hozzátáplálni a kisfiamat. 6 hetes volt, amikor a gyerekorvos azt mondta, "szuper, Viktor mindjárt 8 hetes, elkezdhetem neki adni az almát, barackot, stb" Ettől hülyét kaptam.

Nagyon nehezen ment és megy is a szoptatás, Viktor nem lakik jól a cicitejjel, fejni keveset tudok, nagyon nagyok a melleim, és kész kín szenvedés, plusz íhüvelygyulladás ami a fejés következménye. De csinálom, eröltetem, bár a cicim tiszta seb, kék-lila folt és már nincs benne semmi érzés... A technikával lehet a baj, de ha nem így csináltam 50 ml tej se jött le egy ciciből. Hatalmasak...

Változó volt a tej mennyisége, így 1-2 hét kivételével szinte folyton pótolni kellett tápszerrel Viktor cicitejét.

2.5 hónapos volt, amikor megnyalattam vele az almát, és én hülye adtam neki 3-4 kanál barackot is, amitől fájt a pocakja. Mára eljutottunk oda, hogy mindösszesen 100-200 ml ciciteje van Viktornak és az összes többi tápszer. A bébiételeket 4 hónapos kortól lehet adni. Hosszas keresgélés és informálódás után kigyűjtöttem azon élelmiszerek listáját, amiket kaphat Viktor már most 4 hónapos korától, hiszen tápszeres babának számít.

Ezeket a gyümölcs és zöldségféléket kutató orvosok, és táplálkozás élettannal foglalkozó élelmiszermérnökök együttes okoskodása határozza meg. Mellesleg férjem is élelmiszermérnök. :)

10 nap múlva 4 hónapos Viktor, és szépen lassan elkezdem a hozzátáplálást. Ma tejberizspépet kapott, nem sokat, igazából nem is tudom mennyit lehet megetetni vele, ki lehet-e váltani vele étkezést, stb. Nem szándékozom műkajával etetni, főleg, hogy férjem hülyét kap a poroktól, viszont elsőre olyat akartam neki adni, amit tuti lehet 4 hónapos kortól adni neki. Nem tudom hol vehetnék olyan rizst amit én készíthetnék el neki, de remélem az egyik naplóbejegyzésemre felfigyel egy nagyon aranyos anyuka, aki maga készítette a kislányának a tejpépet és válaszol nekem. :)

Vettem bébiételeket is, szintén ugyan ebből a megfontolásból, hogy elsőre olyat kapjon, ami tuti. Márpedig amit mi megveszünk az tuti. Férjem Zsolt kapcsolatban áll a Kecskemétivel is, sőt, a H*P-pel is, ami szintén kecskeméten, ugyan abban a gyárban készül, csak dupla annyiba kerül. ;)

Nem bízom annyira magamban, illetve a piacon kapható termékekben, hogy elsőre pl. bolti sütőtököt adjak Viktornak...

Azonban. A hozzáadott cukrot, ízfokozót, stb. eszembe se jutna adni Viktornak, ahogyan a torta habját se nyalogassa egy ennyi idős gyerek, szénsavasat meg tejfogas korában ne is igyon, utána meg azért ne, mert szétmarja a maradandó fogait. Unokatestvérem kislánya 9 hónapos korától szénsavas ásványvizet iszik... na ezt se tartom jó ötletnek.

Meg lehet kövezni, ahogyan szoktam kapni felelőtlen anya vagy című burkolt megjegyzéseket, de én elkezdem a hozzátáplálást.

Higgyétek el, ha tehetném fél éves koráig csak cicitejen élne a babám, de ez kivitelezhetetlen. :(

Mellesleg hiszek a régi, jól bevált módzserekben. :)

304. Andi972
2010. aug. 31. 12:04

Sziasztok!! Három (kis) fiam van.Az elsö babánál ,megfogadtam amit folyamatosan tunkoltak ,belém hogy azért sír a gyerek mert éhes,híg a tejem ,nem laktat ,de azért teáztassam is és ivólevezem is,és 4 hónaposan már tápszereztem ,szép lassan kapta a föziket és a tejpépeket ennek eredményeképp 10 hónapos korára már nem volt tejem,egyáltalán .Közben barátnőm terhes lett kisfia született és sok jó tanácsot kapott egy szoptatást támogató védőnőtől.Következő fiamnál megfogadtam minden tanácsát,8 hónapos koráig csak szopizott,igény szerint szoptattam ,víz ,tea ,nem kellett neki egyáltalán,Mikor el kezdtem bevezetni neki a főzeléket és minden mást,megszoptattam ugyan úgy utána,így a súlynövekedés az új kajától nem állt le közben pedig sima vizet adtam cumis üvegben,ha szomjas volt,igaz nehezen fogadta el.2 éves koráig szopizott.

A harmadik fiam korababa lett,27 hétre született.

1 éves koráig korrigált kora 9 hónaposig semmit nem volt hajlandó elfogadni,se viz ,tea rendszeresen jártunk különböző kontrollvizsgálatokra ami a fejlődésével kapcsolatos ,és mindig minden rendben volt ,és van! Minden féle,keverési ízesítéses megoldást és variációt kipróbáltunk de szájszorítás volt az elsö kanál után ,védőnőnk ,gyerek orvosunk és a kora baba NIC főorvosa is mindig azt mondta ,ne erőltessem,mai kutatások azt tanácsolják, hogy rendes időre született babák is van, hogy 11 hónaposan fogadják el a más táplálékot.Pedig sokan,ismerősök,barátok elkerekedett szemmel vették tudomásul ,még mindig szopizik csak.

Súly növekedés az elsö három hónapban 1kg az átlagos ,4dik hónaptól pedig 500g,kisebb kilengéssel mind két irányba.persze betegség ,fogzás lassítja de a rendesen etetett babáknál is ilyenkor megállás van,lehet a súlyban.1 hónapja eszik mást is,és érdekes mostanában van inkább alvás problémánk,pedig ugyan úgy,szopizik ,amúgy kiegyensúlyozott baba, mindig mosolygós kedves,energikus.Az anya tej mellett állt fel és tette meg az elsö lépéseket a járókában kapaszkodva is. Ha még egyszer újra kezdeném ,meg se próbálnám 8-9 hónapos koráig bármivel is megkínálni öt!!:) Hacsak ki nem veszi a kezemből a kanalamat!:) Pedig ép elegen rágták a fülemet hogy adjam ,és tömjem a gyereket mert enni KELL neki már,ne hagyjam.!:(

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook