Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek egy 6 éves kislányt ülésmagasítós(9-36 kg)üléssel be lehet kötni előre a kocsiba?Nissan cargónk van, kisbuszszerű autó fórum

Szerintetek egy 6 éves kislányt ülésmagasítós(9-36 kg)üléssel be lehet kötni előre a kocsiba?Nissan cargónk van, kisbuszszerű autó (tudásbázis kérdés)


29. Serry (válaszként erre: 25. - MANCIKA123)
2010. aug. 18. 11:11

Ne aggódj.. nálunk is hátul utaznak a fiúk 6 és 2 évesek. A kicsi 1 éves kora óta amióta kinőtte a hordozót.

A kicsi a sofőr ülés mögött utazik az anyós ülés mögött a nagy. Így ha a kicsinek oda kell adni valamit, vagy csak rá szeretnél nézni megteheted. Csak hátra fordulsz. A nagy meg már ügyes gondolom:)

2010. aug. 18. 10:58
Köszi a válaszokat arik vagytok.
27. micimacko72 (válaszként erre: 25. - MANCIKA123)
2010. aug. 18. 10:25

Szia! Ne aggódj, csak pozitívan!!!

Nekem 3 gyerkőcöm van a legkisebb 9 hónapos . Őt elől szoktam magam mellett a többiek mnidg hátul utaznak.

Nem lesz semmi gond!

26. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - MANCIKA123)
2010. aug. 18. 10:17
Nekem is hátul ül a kicsi,stabilan ülésben,nem volt baj!ne aggódj.ha rendesen be van kötve,kizárt,hogy baj lehetne.
2010. aug. 18. 10:16
Azért szerettem volna elöl ültetni,mert én hátul ülnék a picivel,de ha két gyerek ülés van meg én hátul az már sok,nehezen férnénk el.Előre meg nem szeretnék ülni,mert a pici közelében szeretnék lenni,nehogy baj legyen.
24. Serry (válaszként erre: 22. - Csilla80)
2010. aug. 18. 10:08
Hol van az a nálunk?
23. lisa65
2010. aug. 18. 10:02
Ez a törvény. Onnan másoltam ki!
22. csilla80 (válaszként erre: 19. - Lisa65)
2010. aug. 18. 10:00
Nalunk a csecsemoket sem szabad,csak hatra.
2010. aug. 18. 09:59

Egyértelmű a rendelkezés:


Gyermekülés használata KRESZ szerint

Összegyűjtöttük a KRESZ szabályai szerint a gyerekek szállítására vonatkozó szabályokat, előírásokat - vagyis hogyan,miben utazhatnak gyermekeink az autóban, hogy biztonságos és szabályos legyen.


Az 58/2007. (III.31.) kormányrendelet már 2007. április 1-jétől módosította a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II.5.) a KRESZ-t, de egyes rendelkezései csak ebben az évb en (2008-ban) léptek hatályba. A biztonsági gyermekülésekkel kapcsolatosan a 48. paragrafus 5-7. bekezdése, illetve az R.1. sz. függelék II. fejezetének w. pontja rendelkezik.


Szabályok:

Elsőként egy magyarázat, mit is jelenten a KRESZ-ben a gyermekbiztonsági rendszer? Azokat a gyermeküléseket, melyek övvel rögzítetettek és nem gyárilag beszereltek.


A szabálymódosítás során két új fogalom került be: Integrált és nem integrált rendszerek


Integrált gyermekbiztonsági rendszer a "hevederek vagy hajlékony elemek kombinációja, biztonsági csattal, beállító eszközökkel, tartozékokkal és egyes esetekben kiegészítő székkel és/vagy ütközésvédelemmel együtt, amit a saját beépített hevederrel vagy hevederekkel rögzítenek", míg nem integrált gyermekbiztonsági rendszer az a "részleges biztonsági rendszer, amely a felnőttek számára szolgáló biztonsági övvel együtt használva - amely körbeveszi a gyermek testét, vagy biztonságosan rögzíti azt a szerkezetet, amelyben a gyermeket elhelyezik - teljes gyermek biztonsági rendszert képez".


Ebben az új értelmezésben az ülésmagasító szerepe megkérdőjeleződik, s mivel nem veszi körbe a gyermek testét, nem minősül gyermekbiztonsági rendszernek.


Főszabályok:

Két 10 éven aluli gyermeket, ha az általuk elfoglalt ülésen a gyermekbiztonsági rendszer használata nem kötelező egy személynek kell tekinteni!


A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható.


A gépkocsiban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket a testsúlyához igazodó kialakítású gyermekbiztonsági rendszerben kell rögzíteni. A testsúlynak megfelelő jelöléseket feltüntetik a gyereküléseken is, a következő csoportba sorolás szerint:


0. súlycsoport: 10 kg testsúly alatt

0+. súlycsoport: 13 kg testsúly alatt

I. súlycsoport: 9-18 kg testsúlyig

II. súlycsoport: 15-25 kg testsúlyig

III. súlycsoport: 22-36 kg testsúlyig.



Első ülésen utazhat a gyermek:

A gépkocsi első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták.


Első ülésben nem utazhat a gyermek:

Nem szállítható az első ülésen harmadik életévét betöltött, 150 cm-nél alacsonyabb testmagasságú gyerek, még gyerekülésben sem.


A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben (gyerekülésben) rögzíteni:


•ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);


•ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel a testméretéhez igazodóan biztonságosan rögzíthető;


•ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsi személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;


•ha a rendvédelmi szervek gépkocaijában vagy a mentő gépkocai betegellátó terében utazik;


•a menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;


•a nem menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;


•ha 3. életévét még nem töltötte be, és állva utazik az autóbuszban;


• ha külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.


A gyermeket gyermekülésben kell szállítani:


•Azokban a gépkocsikban, amelyek gyerekülés rögzítésére nem alkalmasak, 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, 3 évnél idősebb és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek is csak a hátsó ülésen utazhat.

Kérdés: a régi típusú Trabantban és Kis Polskiban akkor egyáltalán nem szállítható 3 év alatti gyermek?


•A gyermekülés rögzítésére alkalmas gépkocsikban 3 év alatti gyerekek első és hátsó ülésen is kizárólag autósülésben utazhatnak (tehergépjárművekben is). Első ülésre csak akkor rögzíthetjük az autósülést - minden esetben a menetiránnyal ellentétes irányban-, ha az üléshez nincs felszerelt légzsák, vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták (kikapcsolták).


•3 év feletti, de 135 cm alatti gyermeket kötelező a hátsó ülésen, gyerekülésben szállítani, kivéve, ha ez a gyári kialakítás miatt nem szerelhető be - például nincs a hátsó üléshez tartozó biztonsági öv.


•135 és 150 cm közötti gyermek az első ülésen csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható, míg a hátsó üléseken akkor is, ha a biztonsági övvel megfelelően rögzíthető.

Ülés nélkül utazhat a gyermek


A 3. életévüket betöltött, legalább 135 cm magas gyerekeket a hátsó ülésen már elegendő a gépkocsiba szerelt biztonsági övvel rögzíteni (gyerekülés nélkül), ha az öv a testmagasságához igazodik és a gyerek biztonságosan beköthető. (Ilyenkor lehet jelentőségük az ülésmagasítóknak, ha a biztonsági övrendszer nem állítható.)


Nem kell továbbá gyerekülésben szállítani a gyerekeket a taxi hátsó ülésén, a mentő betegellátó terében, a menetrend szerinti autóbuszokon, illetve ha a gyerek a külön jogszabályban meghatározott, orvos által kiállított igazolással rendelkezik.

2010. aug. 18. 09:59
Az en ferjem rendor,es itt nalunk ugy tudom(de meg rakerdezek),hogy 12 eves koraig egy gyerek sem ulhet elol,csak hatul,bekotve es autosulesbe.
19. lisa65
2010. aug. 18. 09:59
Első ülésre csak a 150 cm-es magasságot elért gyermeket lehet ültetni életkorától függetlenül. Ebben az esetben nem kell ülésmagasítót alkalmazni. Tehát 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket nem szabad előre ültetni, ülésmagasítóban sem (kivéve azokat a csecsemőket, akiket menetiránynak háttal be lehet kötni a biztonsági gyermekülésbe).
2010. aug. 18. 09:58
Hátul biztonságosabb, miért akarod előre ültetni?
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - MANCIKA123)
2010. aug. 18. 09:57
Teljesen mindegy milyen az ülés,ha nincs 150 cm,nem ülhet elöl.Hiába mondom ismerem ezt a fajtát,nálunk hátul van a gyerekülés,ráadásul 2:)
16. ccf45f55f2 (válaszként erre: 1. - MANCIKA123)
2010. aug. 18. 09:56
Csak abban az esetben ülhet előre, ha nincs légzsák a kocsiban, valamint ha elérte a 150cm-t a kislányod. Legalábbis én így tudom...
15. MANCIKA123 (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2010. aug. 18. 09:55
Gondoltam...azért írtam hogy hátha valaki ismeri ezt a fajta ülést...
2010. aug. 18. 09:55
Elől nem ülhet, míg el nem érte a 150 cm-t.
2010. aug. 18. 09:54
Én úgy tudom, hogy csak a bébihordós üléseket (amikben háttal utaznak) lehet előre tenni. Azt is csak ha nincs légzsák, vagy kikapcsolható...
12. kinni
2010. aug. 18. 09:54
Szerintem gyerekülésbe vagy ülésmagasítóval lehet.
11. Szilvamama (válaszként erre: 8. - Szilvamama)
2010. aug. 18. 09:54
A bébihordozóra gondoltam természetesen, menetirányba néző ülést nem lehet az első ülésre tenni.
2010. aug. 18. 09:53
Én is úgy tudom, hogy nem kg-hoz, hanem a magassághoz kötött.
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - MANCIKA123)
2010. aug. 18. 09:53
Ha büntetnek,nem az ülés márkáját fogják nézni......
2010. aug. 18. 09:52
Első ülésre ez a típus nem szerelhető be. Első ülésen egyrészt a babákat lehet utaztatni a menetiránynak háttal bekötött biztonsági ülésben, ha nincs légzsák, vagy az ki van kapcsolva. Másrészt utazhatnak elöl a 150 cm magasságot elért gyermekek is, ez szerintem nálatok még nem játszik.
2010. aug. 18. 09:52
Sziasztok!Nem úgy van hogy sima gyereküléssel is előre lehet kötni?Én a fiamat (17hós)elég sokszor előre rakom,persze légzsák kivan kötve.
6. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Micimacko72)
2010. aug. 18. 09:52
igy emlékszem én is,de nem akartam hülyeséget írni,viszont akkor ez nem változott.
2010. aug. 18. 09:51
Nyaralni megyünk és az 1 éves lányommal én ülnék hátul,a 6 éves Bogikám meg elöl az apjával.Az ülést mikor megvettük abban benne van hogy belehet előre is kötni de mi van ha megbüntetnek?Graco junior az ülés
2010. aug. 18. 09:51
Nem!
2010. aug. 18. 09:50
Én ugy tudom hogy bizonyos centit el kell érjen,hogy elöl üljön.
2010. aug. 18. 09:50

szia!

Úgy tudom ülésmagasitó l5o cm-hez van kötve.

2010. aug. 18. 09:49
, Szerintetek egy 6 éves kislányt ülésmaasítós(9-36 kg)üléssel belehet kötni előre a kocsiba?Nissan cargónk van, kisbuszszerű autó

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook