Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tartós betegség? fórum

Tartós betegség? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 8. 23:17

Sziasztok!

A MÁK honlapján részletesen le van írva, hogy mi számít tartós betegségnek, de az elbírálás elég szubjektív! Nekem a 4 gyerekemből egy lisztérzékeny, de ezt is minden évben többször ellenőrzik, és évenként újra kell a tortúrát csinálni, igényelni, futkosni, kérvényezni, pedig ezt nem lehet kinőni, soha! AMÍG él, lisztérzékeny marad. A legkisebbik " csak" tejérzékeny:nála még van esély, hogy kinövi, vele is rohangászni kell, neki még nincs egy éve, hogy kiderült. Itt is évenként ellenőrzik a jogosultságot.(csak itt értem miért).

Nehéz így élni, de fel a fejjel! Én egyedül nevelem a 4 gyereket, ebből 1 lisztérzékeny, a másik tejérzékeny, és a két nagy nem beteg. Képzeljétek el a főzést! Akár csak egy tejbegrízt!

Ezt is három féle módon kell főznöm,és mellette dolgozom, suliba járok, valahogy el kell tartani őket!

Nézzétek optimistán, vannak nőnek, okosodnak, így szeretjük őket, ahogy vannak! Sok erőt mindenkinek! Gy.

16. cony4 (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2010. aug. 18. 14:09

Szia.Az én válaszom bizonyos szempontból kiábrándító lesz.Az én kislányom is tartós beteg.Közel 3 éve szed állandó gyógyszert sima allergiája van.Porra lisztatkára stb.Nos először a szakorvos nem akarta tartós beteggé nyilvánitani.Később kiderült azért mert az istennek sem látott sehol sem a papírok között egy fehér borítékot.Azt mondta tartós betegre csak akkor vehetné, ha "sípolva köhög",és befullad stb.Na legközelebb miután megtudtam mit akar ez jelenteni már okosan vittük a 20.000-et a szép fehér borítékban, és akkor a doktor bácsi már leszarta a sípolva köhögést és a befulladást, és olyan készséges lett egyszeriben.A baj az, hogy ha ezt nem tesszük nem bírjuk fizetni a kislány állandó gyógyszereit, mert ha nem válik tartós beteggé akkor közgyógyot sem kapott volna.Valami nagyon rosszul működik az egészségügyben, de ezt mindenki jól tudja.Valahol mi rontjuk el, de valahol meg rákényszerülünk.Hol itt az igazság!!!

Bocsánat, ha valakit ezzel megsértettem, nem ez volt a szándékom.

15. lisa65
2010. aug. 18. 10:32
Szivesen! Sajnos ez a mai világ olyan, ha mi nem járunk utánna ők maguktól nem mondják!
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Lisa65)
2010. aug. 18. 10:26
Köszönöm,utána járok!
13. lisa65
2010. aug. 18. 10:23
Beszéld meg az orvossal!
12. lisa65
2010. aug. 18. 10:23

[link]


Itt le van irva, kinek kell aszakvéleményt adnia ahhoz, hogy igényelhesd! Amúgy a körzetinek kell szólni, hogy elinditsa!

2010. aug. 18. 10:13
fákról....bocsika
10. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Lisa65)
2010. aug. 18. 10:12

is,meg allergiás.szerencsétlen nem ehet zöldségeket,(hagyma,paprika,uborka stb)néhány gyümölcsöt sem,a fékról és fűfélékröl ne is beszéljünk.

nem is tornázhat,mert fullad.

2010. aug. 18. 10:09
Asztmás?
8. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Lisa65)
2010. aug. 18. 10:06
Akkor az én lányom miért nem számít tartós betegnek?
2010. aug. 18. 10:05
Ha asztmás allergiás tünetei vannak akkor tartós betegségnek minősül, különben az allergia nem az!
6. elszabadult hold (válaszként erre: 5. - Elszabadult hold)
2010. aug. 18. 10:01
Helyesbítek, kimaradt egy szó: Akkor kinek jár, ha NEM a tartós (értem itt - élete végéig fennálló) betegségben szenvedőnek???
2010. aug. 18. 09:59
Szerintem ennek a betegségnek is vannak fokozatai, ami alapján tartósnak minősül vagy sem, illetve, hogy milyen támogatások járnak utána. Sokszor egyébként érthetetlen a közgyógy megítélése is: az én lányom születésétől fogva vesebeteg, kétszer már műtötték és még kilátásban van egy veseeltávolító műtét. Aránylag rendbe hozta a két műtét is, de mindig vesebeteg marad. Ennek ellenére már visszavonták a közgyógy igazolványát. Nem tudom mi alapján. Akkor kinek jár, ha a tartós (értem itt - élete végéig fennálló) betegségben szenvedőnek???
2010. aug. 18. 09:41

Szia!

Az én lányom is a gyógyszernek köszönheti tünetmentességét,bár a minap nagyon durván befulladt,bepirosodott a szeme és foltos lett az arca,de ez nem számít tartós betegségnek.Én normál családit kapok rá,pedig szakembernél is voltunk allergia teszten,kapott bogyót és spray-t,és ennyi.

3. starmama (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2010. aug. 18. 09:38

Szia! Sajnálom, hogy beteg a kislányod. Nálunk a rokonságban van egy asztmás kisfiú, úgy tudom ez is tartós betegségnek számít. Legalábbis emelt családi pótlékot kaptak, és úgy tudom hosszabb ideig kapta a GYES-t, de utóbbi nem biztos...

Remélem azért kinövi majd! :))Jó egészséget!

2. Sicike (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2010. aug. 18. 09:37
Az orvos,aki kezeli erre pontos választ tud adni,és segíteni abban,hogy közgyógyot kapjatok és kül. támogatást is az önkormányzattól.
2010. aug. 18. 09:35

Sziasztok!

Kislányomnál lassan három éve kiderült hogy erős fűkeverék allergiája van.Csak úgy tünetmentes ha állandóan gyógyszert szed,és sajnos ha beteg az allergia miatt sokkal erősebbek a tünetei.Többször rohannunk kellett vele az ügyeletre,mert majdnem megfulladt.Mit gondoltok ez tartós betegségnek számít???????????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook