Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jól bevált tortarecept kellene szülinapra! fórum

Jól bevált tortarecept kellene szülinapra! (beszélgetős fórum)


15. alex58
2012. febr. 9. 12:36

Ha ezzel tudok segiteni........


Csupa csokis fatörzs torta



Hozzávalók:


12 dkg porcukor

12 dkg liszt

6 dkg őrölt mandula

4 tojás

1 csomag sütőpor


Hozzávalók a csokoládés vajkrémhez:


20 dkg porcukor

10 dkg puha vaj

1 evőkanál meleg víz

1 evőkanál kakaópor


Hozzávalók a csokis töltelékhez:


2 dl tejszín

2 evőkanál kakaópor

1,5 evőkanál porcukor


Melegítsd elő a sütőt fokra. Válaszd szét a tojásokat, egyik tálba tedd a fehérjéket, másikba a sárgájákat. Keverd habosra a cukrot a tojások sárgájával, amíg halvány és sűrű nem lesz. Keverd bele az őrölt mandulát, a lisztet és a sütőport.


Habverővel verd fel a tojások fehérjét, amíg kemény nem lesz. Akkor van kész, ha felemeled a habverőt, és a hab szilárd halmokban tapad rá. Óvatosan forgasd bele a felvert tojásfehérjét a mandulás egyvelegbe, és öntsd bele a tepsibe. Süsd 20-25 percig, amíg meg nem szilárdul.



Ezután hagyd a tésztát a tepsiben tíz percig. Takard le egy tiszta konyharuhával, majd tedd be egy órára a hűtőszekrénybe. A vajkrémhez keverd habosra a vajat és a porcukrot egy tálban, hogy sima krémet kapj. Add hozzá a kakaóport és a vizet.


A töltelékhez verd fel a tejszínt. Keverd bele a kakaóport, és szórd hozzá a cukrot is. Vedd ki a tésztát a hűtőszekrényből, és késsel vágd körbe a széleknél. Szitálj kevés porcukrot a munkafelületre, és borítsd ki rá a piskótalapot. Húzd le róla a sütőpapírt, és kend rá a csokis-tejszínes tölteléket. Óvatosan tekerd. Emeld rá egy tálra, végül kend rá a felgöngyölt tekercsre a csokoládés vajkrémet. Villával alakítsd ki a kéregre emlékeztető mintát.

2010. aug. 18. 15:18

Nekem kettő krém vált be tortára, mindkettő egyszerű, könnyű és elronthatatlan:

1.Csokis-tejszínes: Étcsokit olvasztasz (2-3 táblát), azt tejszínhez kevered (Hulala), összefőzöd, akkor zárd el, mikor forrni kezd. Lehűtöd, hozzákeversz 1 vajat(elhagyható, de krémesít), és az egészet habbá vered. Nagyon finom!


2.Joghurtos-tejszínes:fél l gyümölcsjoghurt, bele zselatin fix, felversz fél l Hulalát, abba 3-4 e.k.porcukrot, és felvered habbá, majd a joghurthoz kevered. Tehetsz bele gyümölcsöt, de anélkül is finom.

2010. aug. 18. 09:59

nekem anyukámnak tnap volt a sznapja, piskótatésztát sütöttünk szív alakú formában és a töltelék csokipuding volt kókuszreszelékkel, a teteje pedig fehér hab (habtejszín felverve), oldalára pedig rokokót raktunk, azzal díszítettük. a naplómban van egy kép, ami készült róla. nagyon finom lett, egyszerű.

de persze lehet, hogy ez neked túl egyszerű :)

12. kalido (válaszként erre: 6. - Judita79)
2010. aug. 18. 09:44
Engem is érdekel! :)
2010. aug. 18. 09:33

gyümitorta?


Vaníliás pudinggal vagy grízpudinggal...recept a naplómban.

10. 3232b7bb0b (válaszként erre: 6. - Judita79)
2010. aug. 18. 09:33

Szia!


Engem érdekelne ez a recept... :)

9. mimi08 (válaszként erre: 8. - Mimi08)
2010. aug. 18. 09:29
én sima kakaós piskótát sütöttem, abba töltöttem bele, annyit hibáztam, hogy elég vastag lett a tészta, de majd legközelebb figyelek :-)
2010. aug. 18. 09:27

Nekem most ez az új kedvenc krémem:


15 dkg krémtúrót, 15 dkg sima túrót 15 dkg porcukorral jól kikeverek. 3 dl tejet 3 evőkanál cukorral és egy vanília pudinggal megfőzök, ha kihűlt, összekeverem 10 dkg margarinnal, majd a két krémet összekeverem. Ha tortalapok közé töltöd, akkor először kenj egy vékony réteget a lapra, majd tegyél rá banánkarikákat, ezután ismét fedd be krémmel, vagy egész egyszerűen félbevágott banánokat tegyél rá. Szerintem isteni!

2010. aug. 18. 09:10

Szia :D

Szuper egyszerü gyors torta:

végy egy egyszerü kerek kész piskota torta lapot.

kend meg eper vagy málna lekvárral. erre rá fözés nélküli vaniliakrém pudingot, egy tortalap újra, majd kicsi lekvár-krém ilyen felvert tejszinhab /habfixálóval/ tetejére marcipán..

2010. aug. 18. 09:08
nekem van egy jópofa trüffel torta receptem, csokis mint állat de nem émelyítő! Szokott ízleni mindenkinek!
2010. aug. 18. 09:06

Ja, és ajánlok egy oldalt ahol szuper képes receptek vannak!

[link]

2010. aug. 18. 09:04

Szia!

Én a mascarponéval nagyon szeretek dolgozni lehet csokisan készíteni (kakaópor, cukor) illetve gyömülcsösen pl: eper darabokkal.

De van egy nagyon könnyű és isteni finom piskóta receptem is. Amit lehetetlen elrontani!

1tojás

5dkg vaj

25dkg cukor

25dkg liszt

1 sütőpor

5dkg keserű kakaó

2,5 dl tej

2010. aug. 18. 09:01

Persze a piskóta megy. :)

Jól megy a sütés, csak a krém aggaszt egy picit, már többször előfordult, hogy laza lett. Most viszont jól kell sikerülnie, mert sok vendégünk lesz.

2010. aug. 18. 08:59

Szia!


Az én férjem citromtortát kért idén!


Piskóta megy? (délután leírom, de most sietek)


Krémnek javaslom: 1,5 dl natúr joghurtba fél citrom levét belefacsarod, 2dl tejszínt (én növényit használtam, mert az keményebbre verődik) habbá versz, majd a joghurtos cuccba mehet egy zselatin fix, jól összekavarod és végül a tejszínt is belekevered. Mehet a tortába és egy éjjelre hűtőbe. Isteni finom. a zselatin miatt nem fog kicsurogni a tortából. Gondolom, bármilyen gyümölccsel elkészíthető!

Én szirupban főzött citromkarikákat is tettem a krém alá minden "emeleten" és mennyei lett a végeredmény!

2010. aug. 18. 08:47
Hétvégén tartjuk a párom születésnapját és szükségem lenne egy tuti tortareceptre. Olyanra, aminek a krémje biztosan nem lesz folyós, hanem szép kenhető! :) Köszönöm, ha segítesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook