Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek merjem bevállalni? Légyszi segítsetek!!! fórum

Szerintetek merjem bevállalni? Légyszi segítsetek!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. aug. 26. 10:03

szia

nekünk nem marad havi 80ezer minden kifizetése után, pedig mind a ketten dolgozunk, csak párom elvált és ott már van gyerek, és gyerektartást fizet. Szerencsére már nem kell számolgatnunk annyira minden ft-ot, és ez megnyugtató, ill. azt jelenti, hogy ha kicsit jobban odafigyelünk még több is maradna.

Én is rengetegszer ászámoltam, stb, merjük-e? Mindenre úgy sem tudsz előre gondolni. De tudom, hogy mindent meg fogunk oldani, és bár az ember nem akarja, de ha ne adj Isten lenne valami számíthatunk a szüleinkre.

Én 24 vagyok, van több mint 3éves munkaviszonyom, nekem a fentiek miatt muszáj, hogy legyen Gyed-em, csak a párom fél fizuja nem lenne elég. De már szeretnénk mind a ketten, és én is úgy gondolom, hogy majd kicsit nagyobb babával és némi gyakorlatom ami már megvan újra helyezkedhetek és szétdolgozhatom még az agyamat!

És sajnos igen, nekünk sem sikerült elsőre, ki tudja mikor sikerül...

Én is belevágnék! Sok sikert! Közben a helyedben keresnék melót, de nem úgy, hogy karrier szempontjából milyen, csak legyen meló, aztán majd baba után úgyis lavírozhatsz a munkaerő piacon is.

2010. aug. 22. 20:16

Ami kell azt felírják és hidd el a gyógszertári tényleg jobb , patikus vagyok, később babaszappanan fürdetheted, meg a popsikrémet is kiírják, és tényleg a teákat is még felírják receptre, támogatása viszont asszem változott. A tápszert is kiírják , de lehet lesz tejed , később viszont jobban jársz ha van nálatok dm, rossmann, müller ott jóval olcsóbban tudsz venni mint ahogy az orvos kiírja. A turkálókba tizedannyiért találsz ruhát , még magadnak is. Még pelenkázó is van , a kókuszmatrac szart se ér, de lehet kapni szivacsot az még jobb szolgálatot tesz, én a turkálóba vettem ágyneműhuzatot és abból varrtam rá huzatot, lepedőt. A vaterán vettem 1 ft-ért babakádat állvánnyal csak a posta került 1000 ft-be. Az azért nem rossz. Bármi tanácsot szeretnél szívesen segítek.

szió

128. tokaka törzsfőnök (válaszként erre: 1. - Ágika30)
2010. aug. 22. 20:10
Szerintem vágjatok nyugodtan bele, mi is kevesebből élünk mint 80000 ami nektek marad mikor szültem a kisbabámat és még szeretnénk is. Anyagi tanácsot tudok adni hogy próbáld ki a mai modern mosható pelenkákat amit akár használtan is tudsz venni a teszveszen, vagy vaterán, vagy a mamami.hu oldalon, van olyan ami olyan mint egy papírpelenka egyben adod rá és állítható a mérete anyaga is gyorsan szárad ebből ha veszel egy párat elég pelenkáskor végéig. Tényleg gyorsan szárad mindent belelehet nedszívásnak rakni, kilötykölöd és másnap már adhatod is fel , egy újszülöttnek 10 darab szerintem elég és ha radiátorhoz rakod még gyorsabban szárad , még újonnan is 20000 ft,vagy 20 db-re nézve 40000 de ezzel vígan elvagy akkor tényleg és rengeteg papírpelus összegét spórolod meg. A popsitörlőt ki is moshatod mert nagyon jó a szakítószilárdsága többszörös mosás után is és ezzel törölheted a popóját , vagy büfizés után.
2010. aug. 19. 15:41
Össze fognak jönni a dolgok, ha nem is a legkönnyebben. Ez az élet... És a kicsi minden küzdelemhez, nehézséghez erőt fog adni!
126. Bekomi (válaszként erre: 119. - Ágika30)
2010. aug. 19. 15:30

drukkolok neked, hogy történjen minden úgy ahogy TI szeretnétek!

Hajrá:-))))

125. velociraptor (válaszként erre: 119. - Ágika30)
2010. aug. 19. 13:03

Mindent bele Ágika!


Ha spórolási, munkaszervezési, vagy gyerekgondozási tanács kell, gyere nyugodtan...


Nagyon szép babád lesz...

124. spinneli (válaszként erre: 119. - Ágika30)
2010. aug. 19. 10:50
én is sok szerencsét kívánok.
123. spinneli (válaszként erre: 117. - A0c1361e44)
2010. aug. 19. 10:49

egy próbát akkor lehet tartok majd.

:)

122. megi04
2010. aug. 18. 21:44
Sok szerencsét! Sikerülni fog!!!!!
121. buschne (válaszként erre: 119. - Ágika30)
2010. aug. 18. 21:13

Hajrá!


Jelentkezz, ha van valami;-)

120. 388b941089 (válaszként erre: 119. - Ágika30)
2010. aug. 18. 21:03
sok szerencsét! ez a beszéd! :-)
2010. aug. 18. 21:00

Szisztok!

Párommal átrágtuk a dolgot,úgy döntöttünk belevágunk! Mellette azért keresgélek,hátha akad valami munka,remélem rövid időn belül összejön,de ha mégsem akkor lehet,hogy addig munkám is lenne és ha akkor jönne össze,akkor úgy leszünk vele,hogy a sors írta így!

118. velociraptor (válaszként erre: 117. - A0c1361e44)
2010. aug. 18. 16:56
igen, ezt én is így adtam elő, csak kb. kétnaponta dobtam gépbe a család többi fehér cuccával
117. a0c1361e44 (válaszként erre: 116. - Spinneli)
2010. aug. 18. 15:43
Az sem annyira macera. Miután levettem a gyerekről, kiöblítettem, majd estig egy vödör flóraszerptes vizben áztatattam, este pedig kimostam, ami összejött. Ha nem gyüjti össze az ember, akkor semmiség. A kicsikre úgy is sokat kell mosni. Én esténként ezt megcsináltam, másnap volt minden. Pedig aztán jó sok pelenkám volt. Volt vagy 100 db.
116. spinneli (válaszként erre: 115. - Velociraptor)
2010. aug. 18. 14:10

áh, varrásban igazi antitalentum vagyok, egy lyukat alig bírok összefoltozni.

A textil pelenkától én nem az anyaga miatt idegenkedem, inkább a macera áztatás stb. miatt.

115. velociraptor (válaszként erre: 113. - Spinneli)
2010. aug. 18. 13:08

persze, kinek mi jön be, én is sok ötletet kaptam mit hasznosítottam, mit nem

a varrásban nem vagyok túl nagy lumen, de annyira, hogy mondjuk rakjak egy jó pofa foltot,vagy állatkát a gyerekek nadrágjára,annyira megy

sokan idegenkednek ma már a textil pelustól, mikor én kezdtem babázni, még nem volt más....persze akkor a textil pelusok minősége is más volt

114. 388b941089 (válaszként erre: 101. - Titánia83)
2010. aug. 18. 13:07

hát elmondom... azért engem választottak a mostani munkahelyemre a sok jelentkező közül, mert nekem már volt gyerekem!!

eredetileg egy tapasztalt 40 körüli, már nagy gyerekkel rendelkező vkit akartak felvenni, azért mert egy ilyen nő nem akar már szülni így nem fog kiesni a munkából több évre..... ehelyett belibbentem én, 4 éves gyerekkel a nyakamon, fiatalon (23 éves voltam) pályakezdőként. Csak azért vettek fel mert azt mondtam, h nem akarok szülni az elkövetkezendő pár évben még!!

113. spinneli (válaszként erre: 112. - Velociraptor)
2010. aug. 18. 13:02

ezek jó ötletek, bár én textil pelenkát nem szeretnék használni, varrni sajnos nem tudok.

Kajában eddig is igyekeztem felhasználni kreatívan a maradékokat..a többit elrakom az aktuális időkre.

köszi.

:)

112. velociraptor (válaszként erre: 110. - Spinneli)
2010. aug. 18. 12:58

szívesen


tovább

-minden családban marad ki kenyér, ennek száz helye van(pl.felfújt, meleg szendvics, zsemle morzsa,hamis fasírt)

-mai napig nem veszek sok puccos tisztítószert -veszek 4literes clint, és szinte mindent azzal törlök, a padlót pedig úgy mosom, hogy az olcsó tescos(140Ft/l) folyékony szappant teszem a vízbe meg pár csepp hipót

-sokat lehet b,ha valaki varrni tud spórolni

-könyveket nagy részt most is net antikváriumból veszek

-a gyerekek téli kabátját mindig tavasszal veszem a következő idényre,fél áron

-egy gyereknek mondjuk öt pár egyforma zoknit veszek, így ha egy jukad ki nem kell azonnal kidobni

-oviból suliból hazaéréskor átöltözés van, így kímélődik a szép ruha

111. a0c1361e44 (válaszként erre: 109. - Velociraptor)
2010. aug. 18. 12:45

Igaz én már régen voltam kisgyerekes, de mint írtam én is textil pelust használtam és még automata mosogépem sem volt.

Gyógyszertári kencéket használtam, amik akkor olcsók voltak. receptre írták fel ezeket is és a tápszert is, ami akkor 6 hónapos korig ingyenes volt, majd ezután fizetős, de ekkor már a gyerekem nem evett ilyett. Hamar elkzdtem a hozzátáplálást, és azt jobban is szerette. Én főztem neki mindent.

Én tudok varrni, így sok ruháját megvarrtam a gyereknek. Az overáltól kezdve a nadrág, rövidnadrág, pólók, stb. Akkor még kevés turi volt, de volt, hogy ott vásároltam én is.

Eldobható pelenkát csak akkor használtam, ha orvoshoz mentünk, vagy utaztunk. Akkor a gyesem 4 eFt volt, 1 csomag pelus 580-Ft. Tehát nagyon drága. törlőkendő nem létezett, vizes pelus viszont igen. Cumi nem kellett mert a gyerekem nem tudta mit kell vele csinálni:) Cumisüveg volt 2 db. 1 tápszeres, 1 teás. Cumit vettem rá többször, de azokból sem a chichot, vagy mi volt a neve, hanem az olcsóbbat. A teákat is doki írta fel receptre, úgy olcsóbb volt.

Tényleg, nem rég hallottam, hogy a körzetim egy betegének felírt kamilla teát, hársfa teát receptre, mert úgy olcsóbb. Ilyen tehát még mindig létezik.

110. spinneli (válaszként erre: 109. - Velociraptor)
2010. aug. 18. 12:17

köszi.

:)

109. velociraptor (válaszként erre: 108. - Spinneli)
2010. aug. 18. 12:13

A teljesség igénye nélkül:


-én 4-6 hónapig, amíg csak szoptak, és minden kajánál volt kaki, addig textilpelusoztam. Amelyik átaludta az éjjelt arra éjjelre adtam nadrágpelust.

-törlőkendőt csak utazásra vettem,amúgy kis törölköző darabokkal vizesen precízebb is a popsi mosás

-rengeteg finom és olcsó kaja van, ami munka igényes,ha otthon Vagy ezzel is tudsz"pénzt keresni"

-a turiban jó és egyéni ruhákat kapsz

ennyi mert ebédelünk, ha érdekes még összeszedegetem

108. spinneli (válaszként erre: 107. - Velociraptor)
2010. aug. 18. 11:47

leírsz párat?

engem érdekelne.

:)

2010. aug. 18. 11:46

Ágika!


Én csak annyit szeretnék mondani, sok gyermekesként, hogy rengeteg "olcsósító" trükk van, amivel havonta sok ezreket lehet spórolni......

106. buschne (válaszként erre: 89. - C6766641b8)
2010. aug. 18. 10:11

Nem hülye a véleményed, de én pedig tapasztalatból írom, hogy a krémek nem drágák, ha gyógyszertárit vesz és azt is írtam, hogy ezek a legjobbak a baba bőrének. Hiszen amikor megkezdődik a hozzátáplálás, lesz épp elég "baja" szegény babának, nem tudja majd, hogy az ételt nem bírja vagy épp a puccos tusfürdőtől lett kiütése.

Nyilván ezeken kívül rengeteg kiadás lehet még, gyógyszerek, nem kötelező oltások, stb. de ez a helyzet átmeneti, néhány év múlva lesz neki is munkája és akkor növekedik majd az életszínvonaluk is.

Csatlakozom az előttem írrókkal, nincs ideális időpont az anyagiakat nézve, a pénz mindig kell valamire.

105. buschne (válaszként erre: 97. - Ágika30)
2010. aug. 18. 10:02

Eltartott nő?


Nekem hiába volt állásom, hiába dolgoztam az utolsó napig a terhesség alatt, mivel minimálbérrel voltamm bejelentve, nem is volt érdemes a GYED-et megigényelni, egyből GYESt kértem. 10.000,- Ft volt akkor.

A férjem keresetéből éltünk és sosem mondta, hogy eltartott vagyok, sőt, beismerte, hogy ez is kemény munka, itthon lenni két pici gyerekkel..

2010. aug. 18. 08:04
pelenkából nekem remekül bevált a reálos és csak 1csomi törlőkendőt használunk havonta, így erre olyan 6000ft megy el havonta. szerintem vágj bele, mert mindig van olyan helyzet amikor a baba nem jönne jókor
2010. aug. 18. 07:58

Kedves Szindy&Béci!


Sajnálom, hogy ilyen önző vagy, és nem osztod velünk meg a tapasztalataidat, nem árulod el a titkot, hogy miként lehet vígan kijönni 40.000 Ft-ból úgy, hogy még maradjon is. Sokaknak segíthetnél vele, már ha egyáltalán igaz.

102. Titánia83 (válaszként erre: 97. - Ágika30)
2010. aug. 18. 07:46

El szeretném mesélni a barátnőm helyzetét. Volt munkaviszonya, csak épp a főnök nem jelentette be. És babás lett. Ráadásul a párját hamis váddal belehúzták egy bűncselekménybe, és bevonták az igazolványát, a jogosítványát. Mentek volna segélyért, de nem voltak elég barnák. :( Hiába ott volt a pocaklakó. Úgyhogy a csajszi végigdolgozta majd a 9 hónapot 50 ezer ft-ért, és ennyi volt a bevételük. Gyedet nem kapott, csak családit, meg a gyest. Visszament dolgozni a baba után, és ugyanoda, mivel faluban laknak, és nem kapkodhat az ember a munkalehetőségekért. Bevállalták a második babát, aki fogamzásgátló ellenére fogant. Mire ő is megszületett, végre tisztázódott a párja, vissza kapta az állását. De addig is éltek valahogy. Igaz nem volt díszes gyermekszoba, csak egy kiságy a hálószobájukban, de kitartottak.


És ha minden igaz, a srác kap kártérítést is, szóval oly sok szűk esztendő után végre egy nagyobb házikóba tudnak költözni. És van két álomszép gyönyörű gyermekük!

101. Titánia83 (válaszként erre: 99. - 388b941089)
2010. aug. 18. 07:40

Nos igen, a mai munkahelyek nem bababarátak. :(

Pedig a rádió azt szajkózza, hogy fogy a magyar. Szóval a munkahelyeknek is támogatni kellene a "nő a magyar" projektet.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook