Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nálatok van oviban felszerelés-lista amit kérnek? fórum

Nálatok van oviban felszerelés-lista amit kérnek? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 20. 09:53

Nálunk szülőin említik meg,hogy mi van fogytán.Papírzsepit, szalvétát, fogkefét, fogkrémet viszek, de színeseket, író és rajzlapot nem....ugyanis a fenntartó önkormányzat kötelessége ezekről gondoskodni.Aki megkapja az állami normatívát a gyerekek után és a többi önkormányzattól is kér támogatást a működtetéshez.Nálunk 3 faluból járnak gyerekek az oviba, tehát akkor három önkormányzat finanszírozza.

A külön programokat persze fizetni kell a szülőnek nálunk is,pl: színház

Az enyém logopédiára jár az oviba és oda kértek tolltartót grafit és színes ceruzával és füzetet.

Ezeket be is szereztem, de akinek nem volt annak megvette az ovi.....Én kedvelem az óvónőket és a gyerekek is.Ha van viszek be gyümölcsöt és azt megeszegetik a gyerekek.A nagy fiam most lett elsős, oda is kellett zsepi és szalvéta, de ott a tanítónéni írja,hogy ki vitt és még ki nem,hogy ne egy gyerek lássa el az egész osztályt éven át ezekkel a dolgokkal.

Az oviba ha vinni kell akkor mindenkinek keljen, ne úgy mint logopédiánál,hogy aki nem vitt annak vesz az ovi....

2010. szept. 19. 22:17

Nálunk nem kérnek semmit, de mindent elfogadnak, nagy köszönettel és szeretettel. Én kb két havonta viszek két csomag szalvétát, nyolcas wc papírt szappant, fogkrémet. ha úgy adódik és eszembe jut, akkor alkalom adtán csomag fénymásoló papírt zsírkrétát, stb.

Alapítványi hozzájárulás 400 Ft/hó, amin én kicsit ki vagyok akadva, mert meg van a véleményem az alapítványokról úgy általában, de azért befizetem, mert nem a világ az a 400 ft.

2010. szept. 19. 19:58
van csoportpénz 1000ft/hó, alapítványi pénz 1000ft/fő/év, havonta egy gyümölcs-vásár az egész csoportnak és ennyi. tisztasági csomi benne van ahavi pénzben. különlóvé kirándulásokra, szinházra és mindenre ami csak eszükbe jut. ehhez hozzátartozik, hogy magánovi, havi 125eft. igaz nyelvóra, úszás benne van, de egy kicsit már-már lehúzásnak tűnik még ez a pénz is.
2010. aug. 18. 04:58
Hiába mondják hivatalosan hogy az óvodai ellátás ingyenes, ez valójában nem így van. Amíg az önkormányzatoknak (vagy más fenntartónak) nincs elegendő pénze az intézmények fenntartásához, addig ezt sajnos a szülőknek pótolni kell. Mert ugye vannak olyan dolgok amiket valóban feltétlenül használni kell az óvodában, tehát valamilyen pénzből meg kell venni. Más kérdés az, hogy azért néhány helyen kicsit elszállnak az ilyen listák összeállításánál, legalábbis az alsó listán én is látok óvónő létemre néhány olyan tételt amit nem igazán értek, de ez van.
12. babszibobó (válaszként erre: 11. - Megryan)
2010. aug. 17. 19:55
Nálunk a lányos anyukák nagyon akarták, de elvetettük, bevallom anyagi okok miatt!és az óvónéni is mondta, hogy nagydolognál mindig segítenek és ez igaz is mert Babszi gatyója sosem volt "csíkos" (még nem tudja ezt a részét magának intézni)
2010. aug. 17. 19:38
Lemaradt, hogy a tisztasági csomagba még nedves popsitörlő kendőt is kérnek náluk...
2010. aug. 17. 19:36
Nálunk 1000 a csoportpénz és 500 a tisztasági pénz havonta, és semmit nem kell vinni.
2010. aug. 17. 19:32
Lista nálunk sincs, de elmondják és szólnak, ha valami elfogyott: eg.ügyi papír, szalvéta, zsepi,fogkrém, gyereknek váltóruha, -cipő, írólap, rajzlap, és a foglalkozásokhoz nyersanyag, ami otthon nem kell: anyagdarabok, száraz termések, szemes termések,szép levelek, különféle valamiért ritka növények, ilyesmik. Csoportpénz havi 500 volt, ebből rendezvénybelépők, apró ajándékok kerülnek ki a Télapótól, Nyuszitól is.
8. babszibobó (válaszként erre: 3. - Babszibobó)
2010. aug. 17. 18:29

A csoportpénz 700Ft nálunk, ebből 100 Ft a sószoba "löttyéhez" kell.De majd minden héten van valami plusz programuk, hol bohóc, vagy bábos jön, vagy ők mennek valahová!

A tisztasági csomagot havonta kérték, de egyszer szóltak, hogy rengeteg minden van,felgyűlt, így nem kell hozni, a 2009/10 "tanévre" csak egyszer kértek tisztaságit.

Utalnak, ha papír hiány van, szülőin elmondják, mit fogadnak szívesen s +-ba kértek 700Ft (tavaly), hogy bevásároljanak zsírkréta stb., de konkrét listát sosem kapunk!!

7. a14c035548 (válaszként erre: 1. - Megryan)
2010. aug. 17. 18:26
igen, van. Már előre rosszul vagyok a szeptembertől...
6. mtt80 (válaszként erre: 2. - Megryan)
2010. aug. 17. 18:24

Húú, ez tényleg nem semmi!

Nálunk nincs ilyen szerencsére.

Nekünk csak wc-papírt, szalvétát, zsepit, fogkrémet, fogkefét, folyékony szappant kell vinni. Ezeket félévente kell vinni, ha esetleg közben elfogy, akkor szólnak. Ja, és még havonta 500 Ft a csoportpénz. Én még ezt is sokallom néha.

2010. aug. 17. 18:22
Nálunk a tisztasági csomag kötelező, illetve 500 ft a csoportpénz havonta.
2010. aug. 17. 18:20

Nálunk félévente 700 forintot szednek ilyen célra.


Ezenkívül félévente 2 tekercs wc papír, 200 db papírzsepkendő, 1 csomag szalvéta, 1 tubus fogkrém.


A csoportpénz pedig 400 forint havonta.


Ja, és évi 4 darab ovis újság, amit az oviban szerkesztenek, fénymásoljáka szülők; az ára 300 Ft/db és a gyereknapi, mikulásos rendezvényre fordítják az így bejött pénzt.

2010. aug. 17. 18:16
Mi ezt mind bevisszük magunktól, nem kötelező, de utalnak rá, ha hiány van valamiből!
2010. aug. 17. 18:14

Barátnőmék óvodájában hihetetlen listát kell a szülőknek a kiscsoportosoknak beszerezni.

Én felháborítónak tartom. Máshol hogy van ez?

A lista:

- A3-as rajzlap kétféle

barna csomagolópapír

színes csomagoló

hegyező

ceruza

olló

cellux

dosszié, irattartó papucs

technokol és kenősragasztó

ÉTELFESTÉK 3 FÉLE

papírtálca

1 kg só, 1 kg liszt

120 cm-es cipőfűző

ecsetek

1 csomag fénymásolópapír

hurkapálca

zsírkréta


Ennyi cuccot a suliban nem kérek az osztályomnak.

De hogy kiscsoportba!!!

2010. aug. 17. 18:10
Nálatok van oviban felszerelés-lista amit kérnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook