Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Startkártya plusz fórum

Startkártya plusz (beszélgetős fórum)

16. Bekomi (válaszként erre: 14. - Fancsalilany)
2010. aug. 17. 19:43
nincs mit:-)))
15. lisa65
2010. aug. 17. 15:20
Szivesen!
2010. aug. 17. 15:16
Köszönöm a gyors válaszotokat, és a megerősítéseket.
13. Bekomi
2010. aug. 17. 15:14
megszakítani meg nincs értelme a folyamatos munkaviszonyt, az neked nem tenne jót esetleg a munkáltatónak
12. lisa65
2010. aug. 17. 15:13

Amúgy meg menj be az Apehba és kérdezd meg! Az a legbiztosabb!

Bár szerintem neked nem jár!

11. Bekomi (válaszként erre: 8. - Fancsalilany)
2010. aug. 17. 15:13
esetleg próbáld meg újrakötni a szerződést, de szerintem a te esetben erre nincs szükség,igazándiból ezt a kártyát azért is találták ki hogy valaki könnyebben el tudjon helyezkedni ennek segítségével, hisz ennek a kártyának a birtokában a munkáltató az enyén után X % kedvezménnyel fizet járulékokat. Nálad nem kell hisz lesz munkahelyed,és ez nem neked kézzelfogható, pénzben mérhető kedvezmény, hanem a munkáltatónak
10. fancsalilany (válaszként erre: 9. - Lisa65)
2010. aug. 17. 15:11

Na ez az én is erre gondoltam. Köszi a megerősítést.

Kár. Pedig a munkahelyeknek sem lenne mindegy, ha a pár évet kihagyó, de szerződésben lévő anyukákak is járna... :(

2010. aug. 17. 15:08
Ha van szerződésed, akkor már nem tudsz kártyát kérni! Az a foglalkoztatásra irányuló jogviszony!
8. fancsalilany (válaszként erre: 4. - Bekomi)
2010. aug. 17. 15:07

Nekem a régi munkahelyemmel határozatlan idelyű munkaszerződésem van. Várnak vissza. Tehát nem vagyok tartós munkanélküli. És ha visszamegyek még mindig van munkaszerződésem...nem kell újra kötnöm-ezek szerint foglalkoztatásra irányuló jogviszonyfenn áll.

Ilyenkor is lehet igényelni?


START PLUSZ kártyára jogosult az a személy, aki


* a gyermekgondozási segély (gyes), a gyermekgondozási díj (gyed), a gyermeknevelési támogatás (gyet), valamint az ápolási díj folyósításának megszűnését követő egy éven (365 nap) belül kíván foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt létesíteni, vagy aki a gyermek egy éves korának betöltését követően, e gyermek után igénybe vett gyes folyósítása mellett kíván munkát vállalni, feltéve, hogy foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban nem áll.


No ezt forditsa le nekem vki magyarra... (Nagyon hülyéket kérdezek?)

2010. aug. 17. 15:05

Előbb kell a startkártyát megigényelni, mint ahogy a szerződés kötésed napja van!

Erre fontos figyelni, mert különben nem jár!

6. Bekomi (válaszként erre: 5. - Lisa65)
2010. aug. 17. 15:05
így van:-)))
2010. aug. 17. 15:02

START PLUSZ kártyára jogosult az a személy, aki

•a gyermekgondozási segély (gyes), a gyermekgondozási díj (gyed), a gyermeknevelési támogatás (gyet), valamint az ápolási díj folyósításának megszűnését követő egy éven (365 nap) belül kíván foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt létesíteni, vagy aki a gyermek egy éves korának betöltését követően, e gyermek után igénybe vett gyes folyósítása mellett kíván munkát vállalni, feltéve, hogy foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban nem áll.

•Illetve az a tartósan álláskereső személy, akit az állami foglalkoztatási szerv álláskeresőként nyilván tart a START PLUSZ kártya igénylésének időpontját megelőző 16 hónapon belül legalább 12 hónapja, pályakezdő álláskereső esetében nyolc hónapon belül legalább hat hónapja.

A kártya kiváltására nem jogosult az, aki már betöltötte az öregségi nyugdíjkorhatárt.

4. Bekomi (válaszként erre: 1. - Fancsalilany)
2010. aug. 17. 15:00

igen igényelhetsz a gyes mellett, amikor már tudod hogy hol fogsz elhelyezkedni, és igenis jogosult vagy rá

Én is használtam,és akkor azt mondták ha mégegyet szülök,akkor a következő gyereknél is igénybe vehetem.

2010. aug. 17. 14:58
Nem mindenki jogosult rá! Ha nem vagy tartósan munkanélküli, vagy pályakezdő, vagy 50 év feletti akkor nem adnak!
2010. aug. 17. 14:52
Hs biztosan visszavesznek akkor kell igényelni a startkártya pluszt, mert előbb nem érdemes kedves levéliró, a tévében is erről volt szó. Üdv.Ágnes
2010. aug. 17. 14:48

Kérlek segítsetek!

GYED-en vagyok a kislányommal, de a GYES mellett szeretnék visszamenni dolgozni a régi munkahelyemre. Van szerződésem. Szerintetek én igényelhetek ilyen kártyát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook