Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek megéri 4000 ft-ért venni egy alig használt kenyérsütőt? fórum

Szerintetek megéri 4000 ft-ért venni egy alig használt kenyérsütőt? (beszélgetős fórum)


1 2
34. 91c956613e (válaszként erre: 21. - Katinkaboszi)
2010. aug. 18. 09:04

Katinka!

Évek óta a gyors programmal sütök kenyeret,kalácsot

(158 perc).Nekem bejött.


Üdv.Magdi

33. syria (válaszként erre: 21. - Katinkaboszi)
2010. aug. 18. 06:37

Örülök, hogy végre valaki, aki nagyon elégedett vele. Gondolom te sem egymagadnak sütögetsz benne.

Azt el tudom képzelni, hogy nagyobb családnál megéri, főleg ha konyhatündér kezébe kerül.

Amikor a legtöbb helyen szinte éjjel-nappal, minden utcasarkon lehet pékárut venni, 1-2 emberre szerintem nem érdemes egy ilyen géppel pepecselni.

32. 91c956613e (válaszként erre: 26. - Evawitch)
2010. aug. 17. 15:54

Evawitch!

Nyugodtan mondjál nemet,ha nincs szükséged rá és

különben használtan nem szabad venni,mert nem

drága dolog.Egy újjal kényeztetheted magadat is.

Magdi

2010. aug. 17. 11:59
Momentan en nem vennem meg senki hasznalt, alig hasznalt akarmicsodajat....plane nem konyhai dolgot:)
2010. aug. 17. 11:27
Nem tudom. Szüleim kb. négy hónapja vettek egyet, azt hiszem 10 000 Ft volt.
2010. aug. 17. 11:00
Ismerőseim kb. négy éve vettek egyet, akkor volt 11 900 Ft.
2010. aug. 17. 10:29

Nekem kb. 1 hónapja van kenyérsütőm, eleinte nem használtam, mert azt gondoltam bonyolult.

Aztán barátnőm mondta, hogy az aldiban lehet venni többféle lisztkeveréket és ahhoz csak víz kell és máris sülhet a finom kenyér. Eddig 2 kg lisztet használtam el. Teljeskiőrlésű magvas kenyeret vettem és nagyon finom, még 3-4 nap múlva is, a családból nagyrészt csak én eszem ezt, tehát olyan mintha csak magamnak sütném. Sütöttem már benne kalácsot is mindenféle aszatgyümölccsel tarkítva. Receptet a neten találtam hozzá.

Szóval én megvenném a helyedben.

27. a14deb9047 (válaszként erre: 26. - Evawitch)
2010. aug. 17. 10:24
Ezt én is megenném - ha bírnám...
26. Evawitch (válaszként erre: 25. - A14deb9047)
2010. aug. 17. 10:10
Az a szerencsém, hogy nem vagyok édesség meg hasonló dolog evő. Én ebédre nem szeretem a császármorzsát (azt amúgy sem), kakaós csigát, meg hasonlókat. Inkább borsófőzelék, gombapaprikás vagy valami normális főtt étel. :) Akármikor vettem magamnak kekszet, ott poshadt meg az asztalon jó pár napig, mire elfogyott. Szeretem a süteményt néha, de csak néha. Ma például pörköltet eszek nokedlivel, előtte rántott tököt csináltam rizzsel. Ez való nekem. :)
25. a14deb9047 (válaszként erre: 9. - Evawitch)
2010. aug. 17. 09:57
Ezt nem lehet tudni! De ettől még kényeztetheted magad: egy-egy tányér finom étellel, egy süteménnyel, stb. Tudom... amikor 4 évvel ezelőtt elment a fiam, heteken keresztül az étkezésem 2 banánból, 1 energiaitalból és egy zacskó krumplisziromból állt, meg teából. Nagy ritkán vettem 4 szem Raffaellót. Aztán kiderült nemrégiben, hogy az egyoldalú étkezés miatt a fogaim 'O'; jó két évig nyögöm az árát; nem tudok tükörbe nézni és hullanak a könnyeim, ha rágondolok, mit láttam - és mit szenvedek június közepe óta. talán 2 hét múlva már lesz teljes fogsorom. Szóval kell az embernek az evés öröme mértékkel.
24. Evawitch (válaszként erre: 22. - OlíviaAnna)
2010. aug. 17. 09:20
Ezzel annyi a gond, hogy kicsit beleuntam, hogy azt hiszik, tele vagyok pénzzel és úgy is bánnak velem. Gyárban dolgozom 2 műszakban, egyedül vagyok albérletben,segítség nélkül. Arra persze nem gondolnak, hogy próbálok spórolni, legalább is olyasminek nevezem, mert nekem nincs szükségem néhány dologra, amit mások megvesznek. Húst ritkán eszek és szerintem ezzel is spórolok egy kicsit, mert alapból nem vagyok oda érte.
23. 91c956613e (válaszként erre: 12. - Vaczila)
2010. aug. 17. 09:14

Egyetértek veled.Hat éve sütök kenyeret és nagyon

finom,főleg a rozsos-magvas kenyerem.Mindent abban

dagasztok(pogi,fánk,stb).Tudom,hogy mit eszünk és

nagyon hasznos,már a másodikat koptatom. Olcsóbb is!

22. OlíviaAnna (válaszként erre: 9. - Evawitch)
2010. aug. 17. 09:11
Én sem 'kínlódnék' kenyérsütővel, mert készen is kaphatók nagyon jó minőségű és kellően bio kenyerek, sőt azzal sem vitatkoznék, hogy nem lesz családod (ha ennyire erősen így érzed, az nyilván nem véletlen) DE(!) azt azért nem hagyhatom szó nélkül, hogy "Magamért meg nem vagyok hajlandó kínlódni". Igenis kényeztesd magad, mert L'Oreal! :)
21. Katinkaboszi (válaszként erre: 20. - Csicsi25)
2010. aug. 17. 09:07

ki kell próbálni, nem szabad eldobni valamit, mert elsőre nem sikerül :)

ilyen az élet is :DDD


egyébként nem írják, de érdemes olajat és vizet is, de télen kicsit kevesebbet, nyáron többet, tenni, mivel akkor nem szárad ki, és ecetet is.

Nagyon finomra tud megsülni :)


igaz, tényleg kell három és fél óra, de mindegyiket lehet előre beállítani, és mire hazaértek, kész a friss kenyér, csak enni kell.

Szeleteléssel az a gond, hogy hagyni kell kihűlni, mint a bolti kenyeret is, mert mindegyik összenyomódik különben.


Igaz, Ti már nem ismeritek, mikor a péktől jön a kocsi és még forró a kenyér rajta, hát az is összenyomódott, alig tudtuk kivárni, hogy meghűljön :DDD


hát 3 napig friss, bár ezt is és a bolti kenyeret is be kell tenni valamibe.

2010. aug. 17. 08:45

Hát, igazság szerint csak magamért én sem vennék kenyérsütőt.

Nekünk is van, de félre is van téve már hónapok óta. Én nem voltam eldobódva tőle. Nekünk a kis kenyér is nagy, pedig 4-en vagyunk. Aztán szeletelni is nehéz volt akkora kenyeret, úgy morzsálódott, hogy az borzalom.

Én jobban szeretem a szép vékonyra szeletelt boltit. Egyébként meg a kenyérsütőben sütött kenyér sem áll el tovább, mint egy jobb bolti.

A másik baj meg az volt, hogy irtó sokáig kellett sütni. Ha éppen nem értem rá bekészíteni,vagy nem voltunk itthon - és elfogyott a kenyér, várhattunk több órát - akkor már egyszerűbb leszaladni a boltba a készért.


De ez az én személyes véleményem. Akinek van, eddig mindenki nagyon dícsérte. Anyósom évek óta kenyérsütőt használ és nagyon szereti.

2010. aug. 17. 08:39
Simán!
18. Rozália (válaszként erre: 9. - Evawitch)
2010. aug. 17. 08:13

De hát egy ilyen csinos, ilyen fiatal lány hogy mondhat ilyet?!:)

Én megvenném ennyi pénzért... Többet úgysem tudok kiadni rá.

17. Katinkaboszi (válaszként erre: 16. - Evawitch)
2010. aug. 17. 08:12

a kenyérsütő is megéri, főleg ha két lapátos, mert abban más a formája a kenyérnek :)


Tefal jó termék, ha semmi baja, igen.

2010. aug. 17. 08:06
Tefal márkájú konyhamérleg 2000 ft-ért megéri? Azt csak tudnám hasznosítani. :)
2010. aug. 17. 08:01

Nagy tévedés, hogy a kenyérsütőben csak kenyeret lehet sütni :)


sziasztok :D


használom kalácskészítésre, ebben is sütöm,vagy néha csak összeállíttatom vele :)

kelt tésztához nagyon finom, néha pogácsát is dobtam már össze, és van aki még lekvárt is főz benne :)pizza tésztáját nagyon finomra keveri :D


szóval nem annyira semmi ez a gép :)


négy éve van, már a másodikat használom, mindegyik nagyon jó, csak hát kétnaponta készítem össze, igaz van egy nagyon jó bevált receptem, azt újitgatom :D


az első anyukáméknak adtam, hogy ne kelljen hidegben, esőben, fagyban leszaladgálni csak kenyérért, ürültek neki nagyon :D


attól mert valaki egyedül van, megéri, finom kenyeret süt, tudja mi van benne, akkorát készít amekkorát akar és azért mondjuk meg őszintén, friss az a kenyér 3 nap mulva is :D

14. Evawitch (válaszként erre: 12. - Vaczila)
2010. aug. 17. 08:01
Én a süteményekért nem vagyok oda, ünnepekkor sem sütök, mert minek. :( Pedig ennék házi kenyeret, mert az finom.
13. ff36256613 (válaszként erre: 12. - Vaczila)
2010. aug. 17. 07:57

Szia!

Végre egy pozitív vélemény! Én is gondolkodom rajta, vegyek-e egyet?!

2010. aug. 17. 07:56
Én nemrég vettem kenyérsütőt és szerintem megéri. Nemcsak kenyeret lehet sütni benne, sok minden másra is alkalmas. Azóta pl minden kelt tésztát abban dagasztok, így nem fáradok el benne, és több időm is marad. Nem sütök én sem mindennap kenyeret, de ha véletlenül keveset veszek, vagy több napos ünnep jön és nem akarunk 3 napos kenyeret enni, akkor nagyon jó. Az interneten, itt a hoxán is nagyon sokféle recept van már. Bőven lehet válogatni, próbálgatni hogy melyik jön be legjobban a családnak. Egy kenyér sütése kb 18 ft-nyi áramot használ el, tehát nem is kerül sokba. És csak annyi az ember dolga vele, hogy beleteszi a hozzávalókat és a végén kiveszi a kenyeret.
11. ff36256613 (válaszként erre: 9. - Evawitch)
2010. aug. 17. 07:56

Soha ne mondd, hogy soha!!

Hát, csak magadnak, valóban nem éri meg...

2010. aug. 17. 07:56
Én nemhogy használtat,de még újat sem vennék.Nekem sohasem sikerült még benne a kenyér.Csak arra jó valóban,hogy eggyel több lom legyen a házban.
9. Evawitch (válaszként erre: 8. - Rozsa13)
2010. aug. 17. 07:53

Köszi a válaszokat!


Azt hiszem, nem veszek, mert egyedül vagyok és soha nem lesz családom. Magamért meg nem vagyok hajlandó kínlódni. :(

2010. aug. 17. 07:48

Én két éve sütöm a kenyeret!

Valóban mint előttem írták ki kellett tapasztalni, hogyan a legfinomabb!

Viszont aki nagyon kevés kenyeret eszik, és egyedül van annak nem éri meg sütkérezni!

2010. aug. 17. 07:48
Alig használt? Tehát vkinek nagyon nem sikerült vele összehoznia egy kenyérforma vmit, így most eladja. Megéri megvenni... :)
6. giorcub (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. aug. 17. 07:46

sztem akkor ha van ra gari. ezek elegge hullanak, nekunk is van, anyameknak, ocsemeknek, stb. szinte mindet kellett mar egyszer javittatni. mindet gariban. es van markas (moulinex) meg gagyi nevenincs. ugyanugy elromlottak.


egyebkent meg a megeres relativ fogalom. mihez kepest. ha szereted a hazi kenyeret (mert ez nem lesz olyan mint a bolti) akkor igen. aramot nyilvan fogyaszt. szoval arban nem leszel olcsobb vele (plusz az alapanyagok, meg a macera, mosgatas stb).

5. syria (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. aug. 17. 07:41

Szerintem egyáltalán nem éri meg kenyérsütőt venni, főleg nem egy egyedül álló nőnek.

Hamar meg fogod unni a vele való pepecselést.

A fiam decemberben vett egyet "talált pénz"ből. Egy csomó ideje elment, mire kitapasztalta mit hogyan. (Az élettársa hozzá se szagol a technológiához.)

Azóta is vesznek kenyeret, zsemlét. A kezdeti lelkesedés után fiam már egyre kevesebbszer vacakol vele. (Lett eggyel több kacat a háztartásukban.)


Ez az én véleményem, szóljon, akinek bevált!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook