Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kolbásztökből mit lehet késziteni? Tanácsokkal segitsetek. fórum

Kolbásztökből mit lehet késziteni? Tanácsokkal segitsetek. (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 16. 20:13

Rakott kobaktök


1 kg tök, 2 tojás, egy kevés pörköltmaradék, 1 pohár tejföl, 1 evőkanál zsemlemorzsa.


A gyenge tököt meghámozzuk és két végét levágva lágy belsejét kikaparjuk. Gyengén sós vízben néhány percig félpuhára főzzük, majd szitán lecsöpögtetjük. Ha leszáradt, karikákat vágunk belőle és forró olajban kisütjük. Egy tűzálló tálat kivajazunk és a kisült tökből egy sort lerakunk, rétegezzük 2 kemény tojással és egy kis pörköltmaradékkal. Tetejét bőven meglocsoljuk tejföllel, beszórjuk a zsemlemorzsával és forró sütőben kisütjük.

4. 3a0842d373 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. aug. 16. 18:58

Így van, visszanő, mint a gyík farka.:)

Nagyon élveztük, hogy mindig volt, amikor csak akartuk. Savanyítani is kiválóan lehet, persze amikor még zsenge. Rántani, párolni, lecsóba szeletelni,pároltan majonézzel összetörni - pástétomként.

Jó étvágyat hozzá :)

2010. aug. 16. 18:54
Nagyjából mindent lehet, amit cukkiniból pl. Lehet rakott zöldségnek, rántottan, raguba tenni..stb.
2010. aug. 16. 18:53

A napokban találkoztam egy számomra eddig ismeretlen növénnyel, a kolbásztökkel. Hosszú, mély barátság vette kezdetét. Jókora mennyiséget kaptam ajándékba, ezért valamit kezdeni kellett vele. Egy jénai aljába gyorsan összevagdaltam egy nagy adagot, szeleteltem rá két paradicsomot, majd az egészet leöntöttem fűszeres tejföllel, és ment a sütőbe. Persze nem ezt a receptet szeretném megosztani, inkább a kolbásztök nagyszerűségéről áradozom. Hasonlít a cukkinihez, de annál sokkal-sokkal finomabb! Jövőre mindenképp ültetek majd a kertembe.


A neten azt írják, a kolbásztök a lopótök egy fajtája. Hosszú, akár 5-6 m-es indái vannak, amelyeken 1-2 méteres terméseket hoz. Zsengén kell leszedni, ekkor fogyasztható. Készíthetjük rántva, töltve, sütve, vagy salátának.


Külön izgalmas számomra, hogy ha a kolbásztököt felfuttatjuk a kerítésre, gyönyörű kerti díszünk lehet. Azt mondják, hogy termése már 20-25 cm-es korában felhasználható, s ha egy darabot levágunk belőle, újból kinő. A termést kiszárítva lakások díszítésére is használják.

2010. aug. 16. 18:47
Kolbásztökből mit lehet késziteni, tanácsokkal segitsetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook