Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csalódtam a legjobb barátomban.... hazudik, tartozik.... mit tegyek? fórum

Csalódtam a legjobb barátomban.... hazudik, tartozik.... mit tegyek? (beszélgetős fórum)

30. andi6020 (válaszként erre: 28. - B486c9cf7d)
2010. aug. 17. 09:14
Én is szeretlek :-))
29. syria (válaszként erre: 1. - 2e94d4a45e)
2010. aug. 17. 09:11

Hú, nagy baromságot csináltál! A legnagyobb hiba az volt, hogy nem vetted észre, hogy az a valaki egyáltalán nem a barátod, nemhogy a legjobb, hanem semmilyen! Jól kihasznált, mert hagytad magad.


S hogy mit tegyél?


Először is tanulj az esetből, s ha nagyobb összeget adsz kölcsön valakinek (bármilyen sok jót is hiszel róla), legalább legyen róla papír, mert annak az a módja!


A pénz visszaszerzése érdekében a „barátságra” hivatkozva addig tartanám vele a kapcsolatot, amíg valahogy el nem érem, hogy törlesszen. De körültekintőnek kell lenned, nehogy a végén az autóra felvett hitelét (nem is értem: olyan előzmények után hogy lehetett ilyet felvállalni; ráadásul nem is vagy már gondtalan tini, hanem kötelezettségekkel teli családanya) is neked kelljen nyögni.


A családi életébe való beavatkozással szerintem nem jutnál előbbre. Ráadásul a cinkosa is vagy, mert tudtál mindenről...

28. b486c9cf7d (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2010. aug. 16. 19:59

Megtanulhatnal vegre szemelyeskedes nelkul pukkadozni.


Vissza a temahoz: sajnalom ot, de az nem segit rajta. Mit tegyen? Itt tudja valaki? Azzal, amit kezzelfoghatonak tart, hogy kitalal a felesegnek, nos az nem fog rajta segiteni.

Volna meg lehetoseg, de az torvenybe utkozik, hat ez van. Tanulopenz, valamikor, valahol mindenki megfizette az arat.

27. adnilem01 (válaszként erre: 21. - B486c9cf7d)
2010. aug. 16. 17:17

Hidd el, hogy okulni fog belőle. Ami történt, megtörtént. Nem azt várja, hogy sajnáljuk, hanem, hogy segítsünk megoldást találni, hogyan intézze a dolgot.

Sajnos sokan vagyunk ilyenek felnőtt emberként, mint Ő. Igyekszünk segíteni olyanokon, akiket évek óta ismerünk, és álmunkban sem gondolnánk, hogy nem kapjuk vissza.

Egyébként nem csak ismerősök között fordul ez elő, hanem sokszor rokonok között is.

Ha tőlük nem is, majd valahol máshol visszakapjuk hidd el. Ők pedig azt kapják majd, amit megérdemelnek.

26. adnilem01 (válaszként erre: 16. - B486c9cf7d)
2010. aug. 16. 17:11

A kezességgel én sem értek egyet, de azért nem kellene általánosítani egy mondás alapján, hogy Ő is olyen, mint akinek kölcsönadott!

Én is adtam már kölcsön "barátnak". Sosem kaptam vissza. Azóta a drága ellen más sikkasztásért bírósági ítélet is született. Érdekes, hogy én mégsem vagyok olyan mint Ő.(Nem szoktam kölcsönkéregetni, és főleg nem hazudozni.)

25. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2010. aug. 16. 15:44
Ezt mire érted,Andi???
24. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 22. - Anyuci91)
2010. aug. 16. 15:43

Hát ezt próbáljuk mi is sugallni szegénynek,csak nem ilyen szépen fogalmazva.

Babcyka

23. andi6020 (válaszként erre: 21. - B486c9cf7d)
2010. aug. 16. 15:22

Te milyen okos vagy!

Gondolom, pont ilyen hozzászólásra várt. Bár szerintem ezt megtarthattad volna magadnak, már ne haragudj!

2010. aug. 16. 15:15
Kedves levéliró bármiről is legyen hazudik az illető tartozik meg biztos vannak neki stiklijei esetleg sumákol is, vagy belekeveredett még kitudja mibe adjál neki egy utolsó esélyt, ha nem tesz ellene semmit sem és nem változtat rajta, akkor bármennyire sajnálatos meg kell vele szakitani a kapcsolatot, ha nem javul meg. A saját életét tegye tönkre, ne másokat keseritsen meg ezzel. Előfordul, hogy nem méltó hozzád és a bizalmadra sem. Üdv.Ági
21. b486c9cf7d (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2010. aug. 16. 15:10

Megis melyik huzassal empatizaljak? Hogy ki akar talalni vagy hogy kiszurt sajat magaval?

Felnottkent az embernek tisztaban kell lennie azzal, hogy miket vallal be, meg kell tanulni nemet mondani tobbek kozott.

20. Clau26 (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2010. aug. 16. 15:02
Biztos ettől függetlenül sajnálja őt,de nem árt ha így utólag legalább felnyitják a szemét,hogy legközelebb ilyet ne csináljon...
19. Clau26 (válaszként erre: 16. - B486c9cf7d)
2010. aug. 16. 15:01
Igazad van,nagyon közeli rokonnak kell ahhoz lenni hogy kezességet vállaljon az ember,de barátnak semmi kép...igen ez tényleg naivitás volt.
18. andi6020 (válaszként erre: 16. - B486c9cf7d)
2010. aug. 16. 14:59
Beléd aztán szorult empátia.....
17. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 16. - B486c9cf7d)
2010. aug. 16. 14:46

Dettó!!!!!!!!!!

Anyagiak és barátság két külön dolog!!!!!!!!!!

16. b486c9cf7d (válaszként erre: 14. - Adnilem01)
2010. aug. 16. 14:14

Szerintem merhetetlen naivitasra vall- hogy finoman fogalmazzak- kezesseget vallalni. Bizonyos esetekben elmegy, de a baratsag ahhoz keves.


Es hogy emiatt bosszubol kitalalsz, mivel vagy jobb nala? Legjobb barat. Mellesleg nem lesz hulye otthon kimagyarazni, hogy csak bosszubol vadolod.

Egyebkent igen, embert baratjarol.

15. adnilem01 (válaszként erre: 1. - 2e94d4a45e)
2010. aug. 16. 13:57

Sajnálom ami Veled történt. Jártam már hasonló cipőben, és sosem kaptam vissza azt a pénzt. Egy ideig dühös voltam, de most már nem érdekel. Természetesen megszakítottam vele a kapcsolatot.

Utálom azt a mondást, hogy madarat tolláról, embert barátjáról. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül. Te sem vagy vszínűleg olyan, mint az, akit barátodnak hittél.

14. adnilem01 (válaszként erre: 3. - B486c9cf7d)
2010. aug. 16. 13:20

Ezt hogy érted?

Remélem, hogy nem a "madarat tolláról, embert barátjáról"-ra akartál célozni.

2010. aug. 16. 13:17

Szia Gabica!

Sajnálatos eset,és mennyi van!Ez tanulópénz lesz Neked :(

Ha papír nincs,akkor nem tehetsz semmit.

2010. aug. 16. 11:56

Szia,Gabicika!!!!!!!

Ez nagyon gáz!!!!!!!

Komolyan mondom,épitsd le,de minnél előbb, mielőtt még nagyobb bajt csinál Neked...A tartozást azért nem ártana megoldani,de a barátságot szüntesd be,mert az ilyen nem barát,csak kolonc.Én is nemrég szabadultam meg egy barátnak hitt boszorkánytól,itt ugyan nem voltak anyagiak,idegbetegség annál több.Hidd el,kaszirozd be a tartozást,és LÉC!!!!!!Lesz még barátod,attól ne félj,persze,rossz nagyon,én is szenvedtem, mint a kutya,egy ideig.De már tudom,hogy nem kell az életembe,mert csak lehúzott.

Babcyka

2010. aug. 16. 11:37
Én első körben jól fejbeverném, vagy seggberúgnám. Nem oldana meg semmit, de megérdemelné, és jól esne. Második körben szerintem a rossz megoldások közül kell kiválasztanod a legkevésbé rosszat.
10. Pahet a vadász (válaszként erre: 7. - Vikucka)
2010. aug. 16. 11:26
igen, az a baj, hogy ha beszólsz anyunak, akkor bosszúból lehet hogy nem fizeti a hitelt,és majd te szépen kicsengetheted azt az összeget...és akkor ott van az a pénz amit nem akar visszafizetni, plusz a hitel...uhh, jó nagy kakiban vagy....
9. a221b99626 (válaszként erre: 1. - 2e94d4a45e)
2010. aug. 16. 11:26

Ez nem barát. Én a helyedben, veszett pénznek venném. Ha magától elindul benne a lelkiismeret és megadja, szerencsésnek mondhatod magad.

De jelenleg sakk-matt az ő javára.

2010. aug. 16. 11:22
Ez nem barát. Viszont érdemes lenne ha valamivel felnyitnád a szemét, esetleg tudatni az illetékessel.
2010. aug. 16. 11:22
itt a durva a kezesség. Ha ki akar szúrni veled, már pedig lehet, nem fizeti az autó hitelt, és te is ugyanúgy BAR-listára kerülsz, mint ő. Tőle esetleg elviszik a kocsit, te meg ott maradsz és se hitel (ha szeretnél felvenni) se saját pénz. Görény dolgok ezek!
2010. aug. 16. 11:21

Azt hiszem drága pénzért elveszítesz egy "barátot"


De azért a feleséget felvilágosítanám,bár szerintem ő is sejti!

2010. aug. 16. 11:20
Nagyon sajnálom, de azt mondom: nem is volt barát! Ha nem lenne szó ekkora összegről - az autó miatt sejtem a nagyságrendet -, azt mondanám, felejsd el! Akinek eladható a becsülete ... De így kemény dió, mégsem tanácsolok mást.(Szerintem a zsarolás nem jó megoldás, de ki tudja? Amúgy engem az unokaöcsém vert át, neki 2000 Ft ért többet, mint a becsülete. :/)
2010. aug. 16. 11:19

Lehet, már te magad is tudod a választ, csak megerősítésre vársz. Egy ilyen embert a legnagyobb jóindulattal sem lehet legjobb barátnak nevezni. Én 2 éve tettem lapátra egy legjobb barátnőmet, mikor megtudtam, mennyit áskálódott ellenem. Nekem szépen bedobta az "úgy szeretlek, barátnőm" mosolyt, de mikor elfordultam, méteres nagykést döfött a hátamba, újra, és újra, és újra. Nehéz volt, de lapátra tettem. Azóta sem hevertem ki, de azóta nyugodt az életem. Nincs, aki miatt idegeskedjek, nem keverik körülöttem a büdös dolgokat, nem hallok meg újabbnál újabb hazugságokat magamról másoktól, minden nyugodt.


Ha ígérgetne, ami az adósságot illeti, még nem lenne gond, de mivel hazudozik, itt a barátség csak neked számít. Egy ember nem hazudik a legjobb barátjának. Még ha kakiban van is, inkább mondja, azt, hogy figyi, ne haragudj, most tényleg nem tudom megadni, de basszus, az, hogy hazudozik... Nem tudom. Te tudod. De én a harciasabb fajtából vagyok, "ha ő így, majd én is így" elven kitalálnék vlmit, hogy kinyissam a szemét: vagy rendezi a dolgokat, vagy számoljon a következményekkel. Neki nem szent a barátságotok...

3. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - 2e94d4a45e)
2010. aug. 16. 11:19
Szerintem gondolkodj el sajat magadon.
2010. aug. 16. 11:15

Nem akarlak elkeseríteni, de voltam hasonló helyzetben (nem a legjobb barátom volt, de jóban voltunk). Kölcsön adtam, nem kis összeget, még papír is volt róla és nem adta vissza. Az ügyvéd sem tudott mit csinálni vele. Perelhetnénk, de nagyon hosszú folyamat , sok idő és pénz és nem biztos hogy eredményes, úgyhogy megszakítottam vele a kapcsolatot és irtó mérges vagyok rá. :(

Az ilyen barát nem barát.

Esetleg még mondd neki azt hogy ha nem adja vissza a pénzed 1 hónapon belül, akkor kitálalsz a családnak. Utána pedig felejtsd el. Persze az ő szemében te leszel a szemét, de ne bántson a lelki ismeret, ő az.

2010. aug. 16. 11:11

A lényeg,hogy a legjobb barátomban hatalmasat csalódtam...

Egy helyen dolgoztunk sokáig... ha egy kis pénzre volt szüksége,rám számíthatott...

Eljutottunk odáig,hogy mostanra elég szép összeggel tartozik,és nem akarja megadni.. ráadásúl autót is úgy vett,hogy én vagyok a kezes a hitelénél.. persze ezek mellett tudok az összes nő ügyéről és minden dolgáról...

A felesége meg az egész családja pedig mit sem sejt mindenről.. Nekem is csak igérget,hazudozik mióta szóltam neki,hogy ideje lenne törleszteni az adósságot..


Mit tegyek szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook