Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan oldjátok meg? fórum

Hogyan oldjátok meg? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 16. 18:33
Hát igen,nem könnyű...no de sebaj...mindig van valahogy...:-)
7. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - 3e98087e57)
2010. aug. 16. 17:18
No azér annyira ne keseredj el, csak sajna erről az alapról van a legtöbbeknél indulás....
6. 3e98087e57 (válaszként erre: 5. - 4c1a787e8f)
2010. aug. 15. 19:09

Köszi a választ..Hát nem mondom hogy jóval biztattál,de sajnos tényleg tudom ez a helyzet,ezért is kérdeztem más mit tesz ilyenkor..

Köszönöm:-)

2010. aug. 15. 16:45

Jaj drága, errefelé is mindenki ezzel küzd, bár itt 6-ig van bölcsi, és akinek nincs más, viszi fél hétre, és hozza negyed hatkor. Csodák nincsenek.


Az apukák itt is sokszor éjszakáig dolgoznak sajna, ez se egyedi. De azért hosszú távon neki is látni kell a problémát, és valahogy affelé terelni a dolgot, hogy be tudjon segíteni, mert te fogsz kibukni, aztán jönnek a sűrű betegségek...


Sokan meg fogadnak egy nénit 10-20-30ezer forintért (megjegyzem, mindenkinek nagy érvágás ez a kb. 100ezerből), hogy hozza el fél öt fele, és legyen vele egy órát...


Többek között én is emiatt nem találtam állást, (bár nálam a válság is vastagon benne volt)...


Ja és persze, ne ezzel indíts egy interjún, de szerintem egyszerűen muszáj, hogy tudjanak róla, (pláne ahol apukára nem lehet számítani), mert neked akkor fel kell állni negyed ötkor, ha törik, ha szakad, és ez ne az első nap derüljön ki. Ha valahol egyáltalán nem tolerálják a gyereket, nem érdemes erőltetni, mert nem ér meg egy idegösszeroppanást. Meg ha beteg, akkor is te leszel otthon...


Tudom, hogy ezzel nem laksz jól, de nagyon együttérzek Veled!!!

2010. aug. 15. 10:05

Köszi a választ..))


Itt 6-tól délután ötig van bölcsi,így reggel héttől tudnék a közelben kezdeni,ugye ez is szempont,ne legyen messze a munkahely a bölcsitől.Délután meg ötig hát a legtöbb helyen úgy dolgoznak hogy nem érnék oda...meg o a hétvégékről nem is beszéltem.

Párom sajnos bizonytalan,van hogy hazaér,de van hogy vidéken van még ötkor..


Hát igen,kérdés mennyire rugalmasak a munkahelyen ha időközben kiderül, mégse tudok úgy dolgozni..


Ha már benne leszek és van munkám biztos nem lesz gond,de így előre kicsit félek...túl sok a bizonytalanság..

3. kitrákotty (válaszként erre: 1. - 3e98087e57)
2010. aug. 15. 09:43

Álláskeresés ügyében nem tudok sajna segíteni, mert nekem - szerencsére - nem kellett keresnem, csak a bölcsis beszoktatást kellett megoldanom.


de nem szerencsés ezzel indítani a interjún, hogy ettől eddig érsz rá.... :-(

Előbb vegyenek fel, utána majd lehet gondolkodni az ideális megoldásokon.

2. kitrákotty (válaszként erre: 1. - 3e98087e57)
2010. aug. 15. 09:20

Szia!


Ebben a helyzetben csak az a megoldás, hogy korábban viszed a bölcsibe.

igaz hogy gondozónő nálunk csak fél 8-ra jött mindig, de dadusok már vannak benn korábban is, meg lehet beszélni, hogy mondjuk 7-negyed 8-ra fogtok járni, mert csak így tudod megoldani.

Ha meg 4-fél 5-ig dolgozol, utána is ottvannak még, 5-6 körül is simán lehet menni érte.


TUdom, hogy nem ez a legideálisabb megoldás, mert nem jó a gyereknek ennyi időt tölteni a bölcsiben, de valamit valamiért, a muszáj nagy úr sajnos.


Vagy még az a lehetőség, hogy ismeretségi körben egy diáklányt pl. megkérsz, hogy rendszeresen hozza el délután, ha te nem tudod (persze nem ingyen, de szerintem ők nem kérnek annyit mint egy bébiszitter).


És a férjed mettől meddig dolgozik? nem lehetne úgy beosztani, hogy te viszed reggel, ő meg hozza délután?

2010. aug. 15. 05:49

Sziasztok!


Lehet vasárnap reggel kicsit korai a téma,de most nagyon aktuális nekem,és fogalmam sincs mi lesz.


Szóval korábban már írtam ,ill.kérdeztem tőletek egy munkahellyel kapcsolatban,amit felajánlottak,de akkor több nehézség miatt nem tudtam azt elfogadni.

Most szeptembertől ,pontosan hatodikától kezdjük a bölcsődei beszoktatást,és utána mehetnék dolgozni.A régi helyemre nem tudok sajnos ,tehát keresni kell.Keresek is,de az a baj,hogy vagy már felvettek volna,vagy nem kell épp ember.

Persze nem adom fel,de az lenne a kérdésem,azoktól akiknek nincs senki segítség,csak a párjukkal ketten,és a párjukra sem nagyon tudnak számítani(mert úgy dolgozik),ők hogyan oldják meg ,hogyan találnak új munkahelyet,olyat ahol nem probléma a kicsi,ahol reggel nyugodtan (busszal) el tudják vinni,és délután érte tudnak menni(és nem 4 órás hanem legalább 8 órás munka)???


És tényleg nincs senki aki délután rendszeresen elugorjon érte..


Hogyan álltok neki a munkakeresésnek,mit mondok egy-egy elbeszélgetésen,eleve kikötitek hogy mettől meddig tudtok dolgozni? Mert ugye az elég rossz indítás,de akkor mi lesz később??


Remélem nem voltam bonyolult,de nagyon félek,hogy fog ez így sikerülni.Hiszen ahová már most is felvettek volna,egész napos (8-18 vagy 8-16.30-ig, vagy 10-18-30-ig kell dolgozni.)


Előre is köszönöm a tippeket...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook