Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Milyen a csökkentett nátrium tartalmú só? Használja valaki?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2

59. Guruljka2014-08-12 15:56
Én se voltam oda a kémiáért általánosban, de annyi azért ragadt rám, hogy egy vegyület csak egyféle lehet, az arányai nem változhatnak...

A nátriumklorid nem tud kissé kloridosabb vagy valamivel kevésbé nátriumos lenni.

Édes Istenem, milyen sokféle a teremtő erőd, és mekkora a türelmed... :D
(válasz Pirosalma 58. hozzászólására)

58. Pirosalma2010-11-20 08:50
Gratulálok, hogy ilyen színvonalas forrásokból tájékozódsz. Téged minősít.

Szemelvény:
"A természetben előforduló NaCl többletet a vesénk lekezeli, de az ilyen mértékű KCl-el szemben teljesen védtelen !!!"

Ami egyszerű hazugság.
(válasz Anstream 56. hozzászólására)

57. globus2010-11-19 21:25
Ehhh...
(válasz Anstream 56. hozzászólására)

56. Anstream2010-11-19 21:21
egyszerűen: MÉRGEZŐ!

[link]

55. Vita12010-08-16 10:10
[link]
(válasz Vita1 54. hozzászólására)

54. Vita12010-08-14 21:37
Na,szeva!Erre nem tudok mit mondani.Utána kell nézzek még1x max.
(válasz Pirosalma 53. hozzászólására)

53. Pirosalma2010-08-14 13:27
A nátriumbevitel és a magas vérnyomás között nincs ilyen direkt kapcsolat. Egészségeseknél, és akik nem érzékenyek a Na-ra, nem egyértelmű, hogy a magas Na-bevitel magas vérnyomáshoz vezet. Viszont vannak erre érzékenyek, náluk más a helyzet.
Az elhízás viszont amennyire én tudom, elég egyértelmű, hogy szignifikánsan növeli a magas vérnyomás valószínűségét.
(válasz Vita1 51. hozzászólására)

52. Mókicaaaa2010-08-14 01:31
na ez egy jó dolog...ügyes vagy, én egyenlőre nem tudnék só nélkül létezni, de dícséretes dolog, mert valóban vérnyomás problémát okoz...
(válasz Vita1 51. hozzászólására)

51. Vita12010-08-13 22:57
Pajzsmirigyes?
Hát ilyen ez a jód...az se jó,ha túl sok,az se,ha túl kevés...Bár...Hazánkban a hiánya okoz az esetek többségében problémát...
Vagy a sótól zusammen lett eltiltva?

Végigolvastam a topikot,érdekes,mindig aktuális téma.Annak is,aki egészséges,annak is,aki már nem.A betegségek összegzéséből én nagyon hiányoltam a legalapvetőbbet:a magasvérnyomást.Pedig "néma gyilkos" népbetegség,jelentősen hozzájárul a sófogyasztási szokás,nem csak az elhízás,sőt ezutóbbiban én nem is vagyok biztos mondjuk.Az a helyzet,hogy ha mindennap mindenki a szükséges "növényeket" elfogyasztaná,akkor az fedezné is a "sószükségletet".Általában ajánlott a sófogyasztást kerülni.Az ízlelőbimbók is szépen hozzászoknak egy idő után.Ez: saját tapaszalat,ha már felmerült ennek az igénye.És nem hazudok:amire más azt mondja,hogy sótlan,én ahhoz még rakok egy kis vizet,mert hogy nekem sós(ha leves),vagy egész egyszerűen képtelen vagyok megenni.
(válasz globus 49. hozzászólására)

50. Pirosalma2010-08-13 16:55
Hát valakinél biztosan van.
(válasz globus 49. hozzászólására)

49. globus2010-08-13 16:53
Anyósomat a háziorvosa eltiltotta tőle, ezért gondoltam, hogy van jelentősége.
(válasz Pirosalma 41. hozzászólására)

48. Pirosalma2010-08-13 16:50
Jól van akkor, ha nem sértettelek meg.
Egyébként, bevallom, nem volt olyan egyértelmű számomra, hogy a Natrium Chloridum konyhasót jelent, ugyanis a régi neve, amit én ismertem, sőt némely gyógyszeren még így szerepel, az Natrium Chloratum.
Ami azért becsapós, mert van olyan vegyület, hogy nátrium-klorid (NaCl, konyhasó, gyakorlatilag nem mérgező), és van olyan, hogy nátrium-klorát (NaClO3), ami azért lényegesen mérgezőbb, viszonylag erősen oxidáló tulajdonságú.

És még azt is hozzáteszem, hogy a homeopátiás "gyógyszereken" a nátrium-kloridnak titokzatos neve van (aminek használata minden bizonnyal marketingfogás), Natrium Muriaticum. Más kérdés, hogy a homeopátiás bogyókban a legtöbbször semmiféle anyag nincs a tejcukron, alkoholon vagy vízen kívül.
(válasz jennifer lopez 47. hozzászólására)

47. jennifer lopez2010-08-13 15:31
Nem bántottál meg abszolút, sőt még mosolyogtam is magamban, hogy mit gondolhatsz most, hogy ilyen hülye vagyok? Nem tudom mi az a konyhasó? Csak tudod már a 2. zacskó sót kapom, még az előzőt sem használtam el, a fr.nc se tudja hova tettem. Ezt a másodikat meg azért kaptam, mert kérdezte anyósom, hogy elfogyott? Na, erre mit mondhattam volna? Azt mondtam, hogy igen, erre kaptam egy újabb csomaggal, de ezt már el fogom használni. Az a durva, hogy még csak nem is Na csökkentett ez a só. No problem.

46. Pirosalma2010-08-13 15:12
Bocs, nem akartalak megbántani az előző hsz.-ommal.

Így van, ezek tisztábbak, mint a bolti. Ennyi. De szerintem sterilt nem kapsz ennyiért, bár a fene tudja. A lényeg, hogy erre szerintem semmi szükség. Ha egészséges sót akar venni, akkor a már említett csökkentett Na-tartalmúak a javasolhatóak, ha nincs olyan betegséges, ami kizárná a magasabb kálium- vagy alacsonyabb Na-fogyasztást.
(válasz jennifer lopez 45. hozzászólására)

45. jennifer lopez2010-08-13 15:08
Felhívtam egy gyógyszertárat és képzeld, ugyanaz a konyhasó amit a boltba lehet kapni, csak nincs benne szennyeződés és ennyi. És ezért valaki kiad 1059 ft-ot. Egyébként ezt a gyógyszertárba használják, különböző dolgok előállítására és kimérve lehet kapni. Na, téma lezárva.

44. jennifer lopez2010-08-13 15:01
Nem akarok vitatkozni, de ezt eddig is tudtam, de mi a fen.ért ilyen drága? Mivel másabb, mint a bolti? Na jó, szerintem hagyjuk. El fogok menni a gyógyszertárba és megkérdezem. Ha akarod tudni a választ, majd ide megírom.
(válasz Pirosalma 43. hozzászólására)

43. Pirosalma2010-08-13 14:50
Kérlek, ez konyhasó.
(válasz jennifer lopez 42. hozzászólására)

42. jennifer lopez2010-08-13 14:33
Na, megkerestem ezt a bizonyos sót. Ez van ráírva: NATRII CHLORIDUM 1059 ft volt. Az a durva, hogy még anyósom sem tudja, hogy mivel másabb. Mondjuk ő olyan, ha valamire azt mondják, hogy na ez egészséges, akkor tuti vesz belőle 2-t.
(válasz Pirosalma 40. hozzászólására)

41. Pirosalma2010-08-13 14:18
Nem hinném, hogy ez különösebb problémákat okozna, akkor valószínű, hogy szabályozva lenne a só árusítása, meg mindenféle erről a veszélyről föl lenne tüntetve a csomagolásán.
(válasz globus 38. hozzászólására)

40. Pirosalma2010-08-13 14:16
Hát, ez a "Honnan tudjam?" kategória:-) De tényleg.

Ha kurvadrága volt (sokezer/kg), akkor valószínűleg steril NaCl (konyhasó), ami vénás infúziókba alkalmas. Persze nem valószínű, hogy ilyet vett.

Na, tehát azért nem tudunk választ adni, mert kismillióféle sót lehet kapni a gyógyszertárakban. Konyhasó, Himalája-só, tengeri só (kb. konyhasónak felel meg). Ha nincs doboza, akkor valószínűleg sima konyhasó. Ha van, akkor valószínűleg rá van írva, hogy mi.
(válasz jennifer lopez 39. hozzászólására)

39. jennifer lopez2010-08-13 13:53
Anyósom szokott venni a gyógyszertárba sót, az milyen? Adott belőle nekem is, de nem tudja elmondani , hogy az most mivel másabb. Valaki tud ebben segíteni?

38. globus2010-08-13 12:44
De nem mindenki rendelkezik információval róla, hogy mennyire... :) Vagy van-e látens pajzsmirigy betegsége.
(válasz Pirosalma 36. hozzászólására)

37. Pirosalma2010-08-13 12:44
Igen, a Horváth Rozi-félében 40, az Update sóban 50 tömegszázalékban van KCl.
(válasz zebracsikó 16. hozzászólására)

36. Pirosalma2010-08-13 12:43
...és egyes vidékeken tényleg alacsony a talaj jódtartalma...
(válasz globus 35. hozzászólására)

35. globus2010-08-13 12:42
Jódozottat is nyakló nélkül vásárolunk, mert elterjedt, egy "egyes vidékeken" alacsony a jódtartalom.
(válasz Pirosalma 34. hozzászólására)

34. Pirosalma2010-08-13 12:41
Meg a szívbeteg sem kifejezetten ez a kategória.
(válasz Pirosalma 33. hozzászólására)

33. Pirosalma2010-08-13 12:40
Vesebetegnek általában pont nem szabad ilyen sót fogyasztania...
(válasz zebracsikó 28. hozzászólására)

32. Pirosalma2010-08-13 12:40
Hát ha biológus vagy, akkor tudod:-) Meg most már azt is, hogyan csökkentik a relatín Na-tartalmat.
(válasz hajmi 26. hozzászólására)

31. Pirosalma2010-08-13 12:38
Nézd, g-os Na-mennyiségnél (a NaCl tömegének 40 %-a nátrium, tehát 1 g nátrium 2,5 g konyhasót jelent) már ez számíthat.
(válasz globus 25. hozzászólására)

30. hajmi2010-08-13 12:36
akinek oda kell figyelni a sóbevitelre, legjobb ha szépen lassan leszokik róla. Persze nem olyan ízletes a sótlan leves, nem erre gondolok, de a paradicsomot, paprikát, uborkát...stb nem kell sózni.
(válasz globus 25. hozzászólására)

1 2