Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szalicil, vagy Na benzoát? fórum

Szalicil, vagy Na benzoát? (beszélgetős fórum)


22. Csipkerózsika (válaszként erre: 15. - Era06)
2014. máj. 9. 22:15
Én a szódabikarbónát ajánlom, nagyon jó gombaölő, szagtalanító, olcsó és rengeteg dologra lehet használni...
2013. aug. 16. 23:08

"C-vitaminnal (aszkorbinsav, E300) együtt alkalmazva benzol, egy ismert rákkeltő anyag keletkezhet, melynek mennyisége a hőmérséklettől, a fénymennyiségtől, és az eltelt időtartamtól egyaránt függ."

A gyümölcsökben többnyire van C-vitamin, szóval...

Egyébként Na-Benzoát található az összes olcsó üdítőben, nekem nem szimpatikus, de úgy látszik az államnak már régóta nem a mi egészségünk a fontos. Sőt.

20. igenis
2013. aug. 14. 17:11

Azért az elgondolkodtató,hogy a jól bevált szalicilt -mint tartósítószert-megszüntetik,de agyba-főbe reklámozzák mint a leghatásosabb fájdalomcsillapítót.Egyáltalán nem mellékes tényként azért elmondhatom,hogy mindig ezt használtuk tartósításra (szinte az egész országban évtizedeken keresztül),fájdalomcsillapítót viszont senki nem szedett a famíliámból,nem is voltak betegek,simán ledolgozta aktívan mindenki a 75-80 évét,és azontúl is...De sem nátrium-benzoátot,sem mást nem használtak,csak szalicilt.(Igaz,csak kis késhegynyi kellett a befőttek tetejére,s azt is leszedtük mikor felbontottuk.)A benzoátot egyébként sem szeretem,szerintem van íze és rossz.

Máskülönben és szerencsére,-leleményes a magyar-,van és kapható a szalicil,csak egy kicsit utána kell járni.

2013. ápr. 28. 21:36
Itt 135 Ft a 20g-os szalicil. [link]
18. Luca2007 (válaszként erre: 14. - 9c8432d068)
2012. aug. 16. 19:46
Köszi Évi a választ, akkor próbálkozom... :-)
17. era06 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2012. aug. 7. 14:26

Köszi, de hol van az a gyógyszertár??

Mindenki ezt hajkurássza, itt a szezonja :-)

2012. aug. 6. 20:12
Van gyógyszertár, ahol még lehet kapni 200 gr-os kiszerelésben 800,-Ft körüli árban.
15. era06
2012. aug. 6. 20:10

Ezen mérgelődök én is, hogy nincs sehol.

Eddig sem ettem meg. Csak a lekvár tetejére tettem , vagy két celofán közé. De az üvegeket ezzel mostam ki. Nem tudom én sem, hogy a Na benzonátból mennyi kell a lekvárhoz, eddig csak befőttekhez volt használva.

Ami a lényeg, hogy ezzel mostam lábat. A bőrkeményedést felpuhította, és szagtalanít. De most ennek is vége.Kell keresni valami új csodakencét, de mit??

2012. aug. 6. 19:53

Hasonló módon kell használni,mint a szalicilt.

Én 1 késhegynyit teszek az üveg tetejére,de egy keveset keverek az eltevésre szánt dolgokba is. /kb.kilónként fél mokkáskanálnyit/Kevésbé káros hatása van a Na benzoátnak,mint a szalicilnak. Nekem évekig eláll mindenem a Na benzoáttal.

2012. aug. 6. 19:49
Sziasztok! Idén nem lehet kapni szalicilt a boltokban, állítólag megszűnt. Sajna, minden receptem szalicilt ír tartósításra. Tudjátok-e, hogy a nátrium-benzonátot is ugyanolyan mennyiségben kell-e használni, mint a szalicilt, vagy más a mérték? Sajna a zacskóra írt adagolás kissé kivitelezhetetlen a folyton érő kertemből nyert zöldségekre. (Nem tudom mindig megvárni, míg összejön egy 5 literes üvegre való.) Segítségeteket előre is köszönöm!
2011. szept. 20. 15:00
szalicil-vagy na-benzoát? ha azt vesszük nagyon sok gyógyszerben megtaláljuk a szalicilt!
11. molnárka (válaszként erre: 10. - Bri*)
2010. aug. 13. 20:33
Abból is egy késhegynyi kell egy üveghez?
10. Bri*
2010. aug. 13. 19:30
Én Na-benzoátot használok, mert a szalicilt nem bírja a család.
2010. aug. 13. 15:27
Sógornőm, anyósom szintén a két celofán közé rakja, legumizza, és úgy rá a beföttestetőt.
8. molnárka (válaszként erre: 6. - Ronka)
2010. aug. 13. 14:18
Ez érdekes! Így is hatásos, hogy nem érintkezik a befőttel? Nekem nem jó, mert üvegtetőt rakok rá.
2010. aug. 13. 06:05

Van, akinek ég a gyomra a szaliciltől, azoknak jobb a nátrium-benzoát.

Egyébként szerintem mindegy.

2010. aug. 13. 00:14
Én mindig szalicilt használok de sosem teszem bele ,lezáráskor a két celofán közé teszem.
5. molnárka (válaszként erre: 4. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 12. 23:35
Én is inkább ezt használom, csak felvetődött bennem a kérdés, hogy helyesen cselekszem-e?
2010. aug. 12. 23:31
A szalicil szerintem jobb, a feleségem mindig ezt használta régebben.
2010. aug. 12. 23:29

A Wikipédia szerint: A szalicilsav (INN: salicylic acid) (a fűzfa Salix latin nevéből, melynek kérgében található) egy béta-hidroxisav (C6H4(OH)CO2H), melyben az -OH csoport és a karboxilcsoport szomszédos helyzetű.


Színtelen kristályos anyag. Vízben nehezen oldódik, de a kloroform, az éter vagy az alkohol igen könnyen oldja. A szintetikus kémiában gyakori reagens, a természetben növényi hormon. A salicin anyagcseréje során keletkezik. Legismertebb rokonvegyülete az acetilszalicilsav, mely (többek között) az Aspirin nevű gyógyszer hatóanyaga. A VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben Acidum salicylicum néven hivatalos.

2010. aug. 12. 23:28
A Wikipédia szerint: A nátrium-benzoátot élelmiszerek tartósítására széles körben használják. Nem öli meg a baktériumokat és a gombákat, „csak” a szaporodásukat teszi szinte lehetetlenné.
2010. aug. 12. 23:17
Mi a különbség a kettő között és mikor melyiket kell használni befőzéskor esetleg savanyításkor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook