Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kukába a mosódióval, szerintem! fórum

Kukába a mosódióval, szerintem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kukába a mosódióval, szerintem!

1 2 3 4 5 6 7
2015. júl. 9. 15:11
Én most egy új kombót találtam ki, amivel teljesen elégedett vagyok a mosódió teljesítményével. Persze ez nem a maximális naturalitásról szól (csak a féligmeddigiről ami több mint a semmi) ,mert kombinálom öblítővel úgy, hogy keveset öntök a mosógép öblítősébe, nagyon kicsit meg a mosószeresébe a fenti adagolófiókba. A mosógépdobba meg vászonzacsiba amit a dióhoz árultak teszek 8 fél mosódiót. Ezzel mosok 40 fokon és bevált.
205. f758a7200f (válaszként erre: 204. - Hamyka)
2012. nov. 26. 18:25

Marmint 6000-bol jon ki 1 kg szappan? Szerintem ha azt nezem, meddig eleg 1 kg, akkor olcso, ahhoz kepest hogy nem a bolti musampon. De en eleve kisebb mennyiseget csinalnek es a maradek olajat felhasznalnam testapoloba, hidratalo krembe. Legalabbis a kokuszzsir az szobahomersekleten szilard, az olajokkal osszekeverve plusz bele kis seavaj, jol kenheto testapolo lesz, es ezek beszivodnak a borbe.


A boltiak sajnos nem teljesen, a hazilag gyartott kremek elonye, hogy teljesen beszivodnak, nem kepeznek ilyen paraffin-trutyit a bor felszinen hosszu masszirozas soran sem (amellett, hogy tenyleg apoljak):)))


Szoval szamolj utana ha veszel melle kis seavajat, mennyire jon ki es ezek utan merlegelj, sztem megeri, en evek ota ilyeneket hasznalok, de elsosorban te merlegeld, hogy akarsz-e belevagni otthoni kotyvasztasba, van aki szimplan nem tud lemondani egy-egy termek illatarol es ezert ki sem probalja, en megertem ezt is, ha nem a te stilusod, hagyd!

204. hamyka (válaszként erre: 200. - F758a7200f)
2012. nov. 26. 17:08

nem rosz ezzel a receptel csupán az a baj hogy legalább 6 ezer ft-bol jönki....


kisebb mennyiséget nem láttam még belölük,


pl-ul: oliva olaj meg kokusz zsír gondolom a barco is jo belőle :D

203. f758a7200f (válaszként erre: 202. - Bonti74)
2012. nov. 26. 12:11

A neem olajat neeeem lattam:)))


Amugy a recept egy olasz oldal, alchimisti.com-rol van, van egy csomo szappan es krem recept, nagyon jok! Ha megis talalsz neem olajat, azt az illoolajjal egyutt add hozza, ne melegitsd!


Szoval olajok (az osszes tobbi) melegit 45 fokra, hamulug is melegit (vagy mososzoda es viz kevereke) es ezutan a lugot az olajba es botmixerrel majonez allagig mixel, ekozben valamikor add hozza az illoolajakat is! Mikor ez megvan, formaba teszed es legalabb masnapig (vagy tobb napig is, amig meg nem kemenyedik) ne nyulj hozza!


Utana mar vaghatod, mint a rendes szappant:)


A hamulug tok ugyanaz mint a mososzoda es a viz kevereke ugyhogy en ugy saccolom, hogy annyit kellene belole tenni ha ezt hasznalod, mintha a mososzoda es viz mennyiseget venned osszesen. Ha van hazilag keszitett hamulugod. Ugy ertem, ha van hamud, abbol csinalsz, minek megvenni a bolti mososzodat? De ertelemszeruen, ha panelben elsz, kenyelmesebb a bolti mososzoda-por:)

202. Bonti74 (válaszként erre: 200. - F758a7200f)
2012. nov. 26. 10:52
Ok! Ez jól hangzik el fogom készíteni! Remélem minden van hozzá a bioboltokban?!
201. f758a7200f (válaszként erre: 199. - Hamyka)
2012. nov. 23. 11:56
Egyebkent amit normalis esetben a fejunkre kenunk, sampon, az is ugyanez, csak felhigitva vizzel, alkohollal, tartositoszerrel szoval nem hiszem hogy a formajatol (ha szilard) ennyire meg kellene rokonyodni:)
2012. nov. 23. 11:54

"szilard" hajsampon

(1 kg szappan lesz belole, ez bazi sok, csinalj kevesebbet de a recept eredetije igy adja meg)


500g olivaolaj

200g kokuszolaj

150g ricinusolaj

100g lenmagolaj

50 g neem olaj


20ml citrom illoolaj

10ml eukaliptusz illoolaj


250g viz

125g mososzoda (por)


Az osszetevokbol elkeszited a szappant, a szokasos modon szoval fozocske/turmixolas stb


A hajmosaskor a szappandarabot kell a hajhoz dorzsolni, keves habja lesz, szoval nem kezben csinalsz belole habot hanem a hajadon ugymond es utana oblites szokasos modon, nem kell balzsam

199. hamyka (válaszként erre: 197. - F758a7200f)
2012. nov. 23. 11:50

hajmoso szappan??


huu engem érdekelne :D :p

198. hamyka (válaszként erre: 194. - Bonti74)
2012. nov. 23. 11:48

ha valóban jobb a por mint a folyékony ill az egész mosódíó akkor miért szenvednél az elkészítésével??


tényleg sokkal jobb a por??


használt már valaki olyat hogy kis tasakba van?? vagy az a jobb amit adagolhatunk szabadon?? na melyik a jobb? :D


anno sokat filoztam ezen melyik a jobb ám asszem nem jött rá reagálás :(

197. f758a7200f (válaszként erre: 187. - Bonti74)
2012. nov. 23. 11:44

Ez egy nagyon egyszeru krem:))) es sokat lehet varialni, nekunk is ezek jottek be, babaknak is csak illoolaj nelkul de pl en olivaolaj helyett mandulaolajat hasznalok higitasnak mert picit higabb, nincs szine es nincs semmilyen illata


A szappanrol hajmosashoz: talaltam egy receptet hajmososzappanra, visszakeresem es beteszem ha erdekel, ok azt ajanlottak hogy ne hasznalj utana semmilyen balzsamot de nem tudom, hogy a korpasodas mennyit valtozik, ki kell probalnod, mindenesetre a toredezo hajvegek nem lesznek balzsam nelkul sem mert ez a szapoan nem szaritja ki a hajat (persze a regi toredezest nem tapasztja vissza...)

2012. nov. 23. 11:34
A fu-foltokra en a gyerekek nacijainak a terdere mosogatoszert szoktam cseppenteni elokezeleskent de ezt nem tudom, hogy ekcemas bor hogy reagalja le mindenesetre az en mosogepembe tilos perkarbonatot tenni ezert talalnom kellett mas egyszeru folt elokezelot, a vanis es tarsai nekunk nem szedtek ki meg egyszerubb foltokat sem, hat akkor a paradicsomfolt es bolognai ragu folt ki is rohogi szegeny vanist (ami kuva draga is ahhoz kepest, hogy nem hasznal)
2012. nov. 23. 11:31

Nem olvastam meg vissza az egesz forumot de "bowie" felhasznalo naplojaban talaltok szappanrecepteket, konnyu, egyszeru receptekkel.


Plusz a hamulug nem kornyezetszennyezo (vagyis a mososzoda sem), szoval eg es fold kulonbseg a coccolino/ariel kombohoz kepest

194. Bonti74 (válaszként erre: 192. - Peggy73)
2012. nov. 23. 11:04
MÉg nem jutottam el odáig, mert most éppen folyékony mosódiót használok. Ajándékba kaptam. Én nem vennék, mert drágább és a vízért miért fizessek, de egyébként erőssebbenk érzem! Lehet én ott ronotttam el, hogy használat előtt nem áztattam be a héjjakat, csak összetördeltem és úgy a zsákba. A múltkor láttam egy műsorban, hogy forró vízbe kell kb. 15 percet áztani és úgy a zsákba a levét meg utánaönteni a dobba. De ha lesz héjjam, akkor kifőzök egy adagot kipróbálom samponnak. Szerintetek, ha aránylag száraz a hajam és a hajvégem meg főképp, a fejbőröm enyhén korpásodik, akkor nekem nem lesz rosszabb tőle??
2012. nov. 23. 06:42
Én már 10 éve használom a mosódiót.Csak jót tudok róla mondani. A fehérekhez mindig teszek nátriumperkarbonátot és miden szép lesz. Egyébként a mosódió tájékoztatóján is mindig rajta van, hogy a fehér ruhákat önmagában beszürkíti. H avalami nagyon foltos akkor beáztatom fehérítőbe, mosószódával és nekem mindig kijön a folt, még olyan is amit előtte a híres mosószerekkel többszöri mosásra sem tudtam kiszedni. És a nagyon koszos előkék és szép tistrák lettek mindig.
192. Peggy73 (válaszként erre: 191. - Bonti74)
2012. nov. 23. 04:27

Nekem a kifőzött lötyi nem nagyon jött be, pedig még habbá vert formában is próbáltam. Inkább a porrá őrölt alakja forró vizzel kikeverve. Egyébként azt olvastam, hogy a mosódiólé is savas kémhatású, mint az ecet, ezért nem szükséges utána az alaecetes öblítés. Persze ártani biztos nem árt! :)


Sikerült azóta kipróbálni? Tapasztalat? :)

191. Bonti74 (válaszként erre: 190. - Peggy73)
2012. nov. 20. 10:34
Tényleg??? Én már olyan sokat hallottam, hogy hajmosásra is jó. Én is kifőzök egy adagot és kipróbálom, állítólag picit szárít, de utána ecetes öblögetés kell. Nagyon kevés ecet langyos vízbe és azzal leönteni a hajat. Puha és fényes lesz tőle.
190. Peggy73
2012. nov. 5. 13:06
Nekem a mosódió (por formában) hajmosásra is nagyon bevállt!
189. Bonti74 (válaszként erre: 188. - Hamyka)
2012. okt. 31. 14:09
Szívesen!:)
188. hamyka (válaszként erre: 187. - Bonti74)
2012. okt. 31. 13:59

jaj de jó hogy írtál köszyke szépen :p


Még méég ilyeneket :)

187. Bonti74 (válaszként erre: 184. - Hamyka)
2012. okt. 31. 13:58
Én sheavajból és olivaolajból, levendulaolajjal csináltam krémet. Arcra ugyan nem hazsnálom, arra csak Ilcsit, de kézre és testre nagyon jó!
186. hamyka
2012. okt. 31. 13:57

Nem mondom azt hogy nem jó a mosódíó, ez is csak 1 lehetőség, kezdőknek ajánlom :D


Nah persze nem kell valami nagy csodát várrni a mosódiótol :D


Mikor én kipróbáltam a folyékony mosódíót háát elszomorodtam mert nem lett olyan az eredményt mint amíre számítottam volna :D

185. hamyka (válaszként erre: 184. - Hamyka)
2012. okt. 31. 13:22

pl ilyenekre is gondoltam:


fogkrém+ satöbi :D

184. hamyka
2012. okt. 31. 13:20

Ja és elnézést mindenkítől, de sok bennem az információ és még kesze-kusza bennem minden :D


Ezért is elnézést kérek :D


erről mi a véleményetek??


kókuszvaj+pálmavaj+olívaolaj+napraforgóolaj ??


Persze mindenki véleményét meghallgatom, és aztán silibízálok :D


tud valaki erről egy receptet??


Mindenből egy picit vennék vagy nem tudom, ötleteket tanácsokat praktíkákat várok, és több mindent szeretnék csínálni :)

183. hamyka
2012. okt. 30. 20:55

Várok továbbra is sok sok szappanreceptet:


fűrdésre/takarításra/mosáshoz :)


Nem születtem kozmetikusnak :D

182. hamyka (válaszként erre: 180. - Mágika75)
2012. okt. 30. 17:51

jaj de jóó megyek privire veled és kiakasztalak :D


Nah remélem azért nem :D

181. Mágika75 (válaszként erre: 179. - Hamyka)
2012. okt. 30. 11:01

Látom a sajtkészítés is érdekel.

Sajtot is csinálok. :)

180. Mágika75 (válaszként erre: 179. - Hamyka)
2012. okt. 30. 10:55

Szia,

Ezt kicsit túlzásnak találom.

Mosáshoz 3-4 kanálnyi a mosószóda (sötétekhez mosódió 8-10 darab egy zsákocskába vagy zokniba kötve), öblítéshez pedig ecet + mosóparfűm.

Ez a ruhákat tisztítja, a illatosítja, a vízkövet/penészt távoltartja a mosógéptől és nem melékesen kíméletes a környzethez.


Házi szappan - mosószappan

Ha kimondottan a mosáshoz csinálsz szappant, akkor olcsó, finomított olajakat/zsírokat használhatsz. Ha a családnak tisztálkodásra, ápolásra csinálsz szappant, akkor finomítatlan olajakat/zsírokat vegyél és nagyon oda kell figyelni az öszetételre.

Mind a kettő házi szappan, "csak" hatásában más. A mosott ruhákat nem érdekli az ápoló hatás, és hogy mennyire szárít/habzik a szappan. :)



A mmm-nn láttam, hogy nagyon érdeklődsz, és azt is, hogy "kiosztottak", mert szét-offolod a topikokat. :)

Kérdezz priviben, szívesen válaszolok. 3 éve főzök szapant, készítek krémet és vezetek zöld háztartást.

179. hamyka
2012. okt. 30. 06:22

sziasztok :)


Huh leírnék íde valamit és érdekelne a véleményeitek, szóval én ezt használnám mósáshoz:


mosószóda+szódabikarbona+ folt tisztító só+citromsav+kukoríca keményítő+ moso szappan (ezt csinálnék házilag kinek van hozzá jó kis receptje??


meg ha csinálok itthon házi szappant nem egyenlő a moso szappannal? ha nem akkor ezt is teszek bele :D + jah mosódíót is tennék bele+ mosóparfűm házilag vagy csak teszek pár cseppet az illóolajból....


Nah értetek engem remélem :D Kb ennyi mindent tennék a mosásba, vagy szerintetek meghibbantam? :D

178. Bonti74
2012. febr. 2. 14:36

Én szintén 2 éve használok mosódiót. Én is nagyon elégedett vagyok vele. Egyrészt természetes anyag, lebomlik, nem allergizál, másrészt pedig rendkívül gazdaságos. Nem drága és sokáig elég.

Mondjuk egy kicsit macerás a zsákokban a diókat cserélgetni, meg én állandóan elkeverem a zsákokat, de ettől függetlenül soha nem mosnék már mással.

177. Noce
2010. dec. 27. 19:03

Én 2 éve használok mosódiót. A kissebbik gyermekem születésétől. Alul felül rendeltetésszerűen működik, tehát a ruhák már mindent láttak.

A foltokat fehérítő sóval (Nátrium perkarbonát), vagy marhaepe enzimes folttisztítókkal kezelem. Minden szép tiszta. :-) Az illatosítást mosóparfümmel oldom meg. A szinesek színesek maradnak. Az öblítő rekeszbe tenni kell 2-3 kanálnyi ecetet a vízkő ellen, így a textilszálak között és a gépben sem lesz vízkő lerakódás. A ruhák nem ecetszagúak. :-)

Fontos, hogy a gép mindig tiszta legyen (a szűrőt takarítani kell, rendes, mosószeres mosás esetén is, érdemes negyedévente egy üveg 15 %-os ecettel 90 fokon átmosni.

Ha általában csak alacsony hőfokon mosunk, a ruhák szálai közül kimosódó testzsír és bőrdarabkák a gépben letapadnak, a mosás "büdös" lesz.

Én elégedett vagyok evvel a mosási megoldással. Olcsó, környezetkímélő, tiszták, puhák és illatosak a ruháink. Tuti nem fogok nekiállni folyékony szappant kotyvasztani literszámra a konyhámban. :-) Hacsak nem mosódió főzetet. :-)

Ja, és nem mindegy milyen minőséget használ az ember a mosódióból és a fehérítőből...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook