Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sziasztok! Megbízható, nagy tudású, gyermek gasztroenterológust keresek fórum

Sziasztok! Megbízható, nagy tudású, gyermek gasztroenterológust keresek (beszélgetős fórum)


2013. máj. 28. 14:47

A tapasztalataimat szeretném leírni a Dr. Dorax Gyermekgyógyulda magánrendelőjéről (Dr. Géczi), hogy aki ide akar menni kivizsgálásra ne számítson arra, hogy hamarabb végére jár a problémának, mert hosszadalmas a várakozási idő. Így nem biztos, hogy hamarabb kap diagnózist, mintha állami intézménybe menne!


A két fiammal május elején kerestük fel a rendelőt. A kisebbiknél volt vérvétel, a nagyobbikat visszarendelték 3 hét múlva hidrogén kilégzési tesztre + vérvételre. Megtörtént a vizsgálat és az előző labor eredménye is a kezünkben volt, de orvos akkor nem tudott minket fogadni, pedig korábban az időpontfoglalásnál ezt jeleztük. Azt mondták, hogy telefonon jelentkezzünk be. Felhívtam őket és 1 hónap múlva tudtak csak időpontot adni! Ez felháborító, miután összesen 60 ezer forintot hagytunk ott. 24000 Ft volt a két gyerek konzultációja, a laborvizsgálat 19500 Ft, a Hidrogén kilégzési teszt 12000 Ft és a másik vérvétel 4000 Ft. A leletekkel a kezünkben még várjunk 1 hónapot, hogy mondjon valamit az orvos, persze szintén 12000 Ft-os konzultációs díjjal.

Ennyi idő alatt ugyanezeket a vizsgálatokat meg tudtuk volna csináltatni egy állami gyermek gasztroenterológiai szakrendelésen is, és nem került volna 60 ezer Ft-ba. Mivel az állami szakrendelésre 2 hónap a várakozási idő, ezért gondoltuk, hogy meggyorsítva a folyamatot inkább elmegyünk egy magánrendelésre.


Ezt csak azért írtam le, hogy mielőtt magán dokihoz mentek, tájékozódjatok arról, hogy mennyi a várakozási idő két konzultáció között, mert nem biztos, hogy előbbre juttok!

2010. nov. 23. 23:57

Köszönöm szépen ,aranyos vagy.

Akkor az egy megoldás most,hogy járjátok ezt az utat,a Neocate bevállni látszik.

Remélem azért összefutunk majd a kontrollon.

2010. nov. 23. 17:31
Most jöttünk meg a gyerekorvostól, híztunk 130 grammot, ennek most nagyon örülök, mióta a neocatet esszük azóta 2, 5 hét, 280 grammot hízott.:-) Lehet hogy mégis csak beválik.Hát nem tom, Tomsits drnő, azt mondta csak akkor lehet glutént és egyébb allergiát nézni, ha terheljük, de mióta köhögöt, meg tüsszügüt, letiltották. A neocate óta többet alszik, és egyáltalán nem köhög, tüsszüg, kiütés is nagyon ritka szinte nincs is. Nagyon sajnálom, remélem hamarosan poitívat tesztelsz:-). Megérdemled, Te aki csodahelyes vagy a kórházban is a törpikkel. MOst mennem kell fürcsi. Vigyázz magadra. :-)
2010. nov. 23. 13:51

Ja ő Noémi,úgy tudom jobban van és lassan,de hízogat.

Ennyit tudok róla.

Figyi a lactose ,ha ment tőle a hasa attól még lehet pozitív,ugyan eredményileg nem volt az de tünetileg lehet,ha ment a hasa tőle.

Hát szerintem akkor várjátok meg az 1 évet ,elvileg lassan be is töltitek nem??

Aztán gyertek vissza és kivizsgálják másra is.

Tomsits is ezt mondta.

Én dolgozom még ,ma is megyek éjszakára,hát az inzulinom még nem jó .így áll a dolog egy helyben.

2010. nov. 23. 13:15
A mgán azt mondta várjunk, a neocatetől talán majd hízni fog.Volt vér, lactose, amitől hasmenése lett, de a vizsgálat negatív.Más nem volt. Az IGA, IGG, IGM, értéke alacsonyabb, de azt mondta a doki hogy majd betölti az 1 éves kort majd vesz vért és megnézi csökken-e, mert az immunrendszer még kialakulóban van.A Crohnosra, a középső szobában.Gondoltam, hogy felhívom a Tomsits doktornőt, de Ő ugye azt mondta hogy biztos ilyen alkat:-(Cöliákia, D-vitaminra nem volt semmi vizsgálat:-(Te haladsz???
2010. nov. 23. 13:00

Nem tudok mit tanácsolni,hisz nem vagyok doki.

És a magán se tud semmit??

Tényleg nem tudom mi lehet a baj.

Lehet vissza kéne jönnötök és tovább vizsgálni ha lehet.

Volt vérvétele,lactose ,mi még???

Milyen Noémi is??

A szivesre gondolsz a mérleg melletti ágyban??

Nincs azóta sem tudunk róla semmit sem.

Gondolom hogy ki lehetsz én is ki lennék,nem tudom mi felé lehetne ezt vizsgálni még?

IgA stb ?ezek is voltak?

Cöliakiara vagy D vitamin vizsgálat??

Nem tudom mit lehetne még!

11. Böbus82 (válaszként erre: 10. - Zsanetta)
2010. nov. 23. 12:29
Szia Zsani!!!!Mi a Tomsits doktornőnél voltunk.Azóta fogyogatott is, így most megint nem ehet semmit csak tápszert.Életvidám, aktív, csak keveset alszik, és amit megeszik az meg eltűnik benne:-( Már totál kész vagyok. Most magán gasztroshoz járunk, de az se csinál semmit, méég a 7 kg nem értük el.Te jól vagy? Melózol?Noémit kiengedték már???Te mit tanácsolsz?
2010. nov. 23. 12:08

Na helló!!


Nem hízik azóta sem??

De olyan kis életvidámka és ugyan tényleg vékonyka,de ha nincs semmit akkor lehet alkati nem??

Egyébként mizus??

Kinél is voltatok??

2010. nov. 23. 11:59
Sziasztok!Nálunk ugyanez a probléma,mióta nem anyatejet kap megállt a hízás,így 4 hónap alatt 1kg-ot híztunk.Most 8 hónapos, még nincs 7kg.Voltunk Sote I, II, most magán gasztrora járunk, de még mindig semmi, allergia gyanu van.1 dolog derült ki hogy szegéykém picit immunhiányos. Jelenlge is keressük azt a gasztrost aki végre megvizsgálná, és rájönne mi a baj, mert enni eszik, csak nem hízik, és már ettünk minden félét.Most speciális (Neocate) tápszert kapunk első héten fogyott, múlt héten 140 grammot hízott.Van valakinek valami ötlete???
2010. aug. 12. 16:21

Köszönöm majd érdeklődöm a II.számű GY.Klinikán.

Konkrétan tudsz onnan ajánlani valakit?

2010. aug. 12. 14:26

Szerintem ez kevés,mert van vmi oka hogy nem hízik.

A II.gyerekklinikán van jó gasztroenterológia

Ott megnéznek mindent,mert tényleg sok oka lehet.

6. 95bcab3120 (válaszként erre: 4. - Zsanetta)
2010. aug. 12. 13:56

Székletvizsgálata volt negatív lett.

Nagy vérkép,de itt is minden negatív,még csak nem is vashiányos,ja és néztek neki növekedési hormont,ami szintén jó.

Bőrön allergiavizsgálatot végeztek,de nem jött ki semmi,pedig vagy 20 félére megnézték.

Azt hittem,hogy tejallergiás,ezért diétáztattam,de miután a bőrpróbán a tej is negatív lett,azt mondták,hogy nm kell diétáztatnom.

5. 95bcab3120 (válaszként erre: 2. - Zsanetta)
2010. aug. 12. 13:50
Dunakeszi
2010. aug. 12. 13:41

Nagyon sok oka lehet a nem hizásának:-keveset eszik

-anyagcsere zavar

-Felszívódási zavar

-cöliakia

-lactose érzékenység stb.

Ezt egy bentfekvős pár napos kivizsgálással kideríthető

Milyen vizsgálatai voltak??

3. vivinono (válaszként erre: 1. - 95bcab3120)
2010. aug. 12. 13:39
merre laktok? Hová mennétek dokihoz?
2010. aug. 12. 13:38
hol laktok??
2010. aug. 12. 13:35

Nem hízik a kislányom és ez már nagyon aggasztó.

Voltunk már egy-két kivizsgáláson,de sehol nem tudtak semmi érdemlegeset mondani,mert a leletei jók voltak.

16 hónapos és 7 kg. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook