Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor nemet kell/lehet mondani... örökbefogadás fórum

Amikor nemet kell/lehet mondani... örökbefogadás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor nemet kell/lehet mondani... örökbefogadás

1 2 3 4 5 6
127. tücsimücsi (válaszként erre: 124. - 56081bb438)
2010. aug. 12. 18:53
A gyermektelenek közül se ragaszkodik mindenki a csecsemő korú gyermekhez.
126. tücsimücsi (válaszként erre: 123. - Messa Lina)
2010. aug. 12. 18:51

Úgy értettem, hogy mivel van nekik két saját nem ez kell, hogy kitöltse minden gondolatukat.

Úgy ír, mintha az életük múlna ezen, hogy mikor csörög a telefon, hogy van egy egészséges, tökéletes kiscsaj...


Olyan véleményt írok amilyet akarok, ha nem tetszik, sajnálom!


Sőt, szerintem igenis valamennyire csökkentik a ti esélyeteket is a gyerekes örökbefogadók.

Mivel qrva lassan megy az örökbefogadás...van akik 3 évet is várnak...akkor miről beszélünk?

125. 645b490433 (válaszként erre: 124. - 56081bb438)
2010. aug. 12. 18:45
Igazad van nem is érdemes ezen rágódni vannak akik úgysem érthetik meg....
124. 56081bb438 (válaszként erre: 120. - Tücsimücsi)
2010. aug. 12. 18:43

nem lehet az alapján dönteni,hogy van gyerekünk vagy nincs??Akkor nekünk sem kellett volna 4 évet várni,de én örülni tudok,minden egyes örökbefogadásnak,akár hányadik,mert én tudom mit kapnak azok a gyerekek....

Ha utána néztek,akkor vannak civil szervezetek,akik elsősorban a gyermekteleneket preferálják,és csak akkor lehet 3 gyerek ott,ha a gyermekek vér szerinti tesók,és vállalják az örökbefogadók a 3.at 4-et.Mert van ilyen is...


Senkitől nem veszik el a helyet,és mindenki sorban áll...

ha olvastad volna,nekik nem csak csecsemő kell,vállalnak országos listáról is,kisebb,gyógyítható,kezelhető betegsége.



de úgy gondolom lányok nem kell nekünk magyarázkodni senkinek,és kívánom Hepyéknek,hogy legyen egy kislány,aki családot,tesókat,jövőt kap...

123. Messa Lina (válaszként erre: 116. - Tücsimücsi)
2010. aug. 12. 18:38

Nekik ott van kettő, foglalkozzanak velük(????!!!)

Hogy van bátorságod ezt mondani? Talán ismered a cikk íróját?? Tisztában vagy azzal a lelki megpróbáltatással amin ő és a családja keresztül megy?? Gondolom elképzelni sem tudod, hogy a két vérszerinti fiú mennyire szeretnének egy szívszerinti kishugit.

A férjemmel mi is örökbefogadásra várunk, még nincs gyerekünk, de soha egy pillanatig sem fordúlt meg a fejünkben, hogy hátrányos helyzetbe kerülünk azért, mert vannak olyan családok akik vérszerinti gyerekük ellenére is szeretnének örökbefogadni.

Szánalmas és sajnálatraméltó, hogy ilyen korlátozott gondolkodású és uninteligens hozzászólásokra vesztegeted az idődet, és ezt értem fragile 18-ra is!!

122. 645b490433 (válaszként erre: 99. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 18:34

Igen anyatigrisként fogom védeni, óvni a szívszerinti lányomat akire már sok-sok éve várok de ha én szültem volna meg őt akkor sem tudnám majd jobban szeretni és őt szeretem már is mikor még nincs is velünk.

MINDEN NŐ ANYATIGRIS IS VALAHOL AKI ANYA.

121. hte23 (válaszként erre: 120. - Tücsimücsi)
2010. aug. 12. 18:33

Igen van aki ugy érzi hogy elveszik előle a lehetőséget.


De a legtöbb örökbefogadó szülő tudja azt, hogy nem.


Mindenki az elvárható türelmességgel vár arra a gyermeke aki neki született.

120. tücsimücsi (válaszként erre: 118. - Hte23)
2010. aug. 12. 18:27

És a gyermektelenek nem lehetnek ugyanolyan jó szülők, mint akiknek már van???

Részt vesznek pszichológiai és egyéb vizsgálaton is, és szerintem a legtöbbjük meg is felel az elvárásoknak.


Szerintem meg az is lényeges (legalábbis annak kellene lennie), hogy van -e már vagy nincs.

Mert nem ők az egyetlenek ( a fórumindító), ki tudja hányan vannak...és hány gyermektelen házaspártól veszik így el a lehetőséget a ygermekes szülők. Hát én ezt akkor sem tartom fairnek.

Mert ha olyan könnyen menne az örökbefogadás...de nem!!!

119. Ronikutyi (válaszként erre: 115. - Mézgapaula)
2010. aug. 12. 18:22
Én értem mit akarsz mondani,részben ezért sem szeretnék még egy gyermeket,de ez már más téma,nem ehhez a témához tartozik.
118. hte23 (válaszként erre: 116. - Tücsimücsi)
2010. aug. 12. 18:16

Azt kellene megérteni, hogy nem a szülőnek keresnek/adnak gyereket.

A GYEREKEKNEK KERESNEK MEGFELELŐ SZÜLŐKET/CSALÁDOT.

Nem az a lényeg van e már vagy nincs.

117. tücsimücsi (válaszként erre: 24. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 18:15
Nagyon igazad van, egyetértek, én is így gondolom.
116. tücsimücsi (válaszként erre: 18. - 656f03db60)
2010. aug. 12. 18:13

Ha ez ilyen egyszerű akkor miért kell évekig várni egy gyerekre?

Én is azoknak adnék inkább gyermeket akiknek nincs és nem is lehet.

Nekik ott van kettő, foglalkozzanak velük.

115. mézgapaula (válaszként erre: 112. - Hte23)
2010. aug. 12. 18:08
Ertem, koszi a valaszt. A sajat peldamban a szuleim engem is megnyugtattak volna, ha merek kerdezni. Probalj meg visszaemlekezni, biztosan voltak neked is titkos gondolataid gyerekkorodban, amiket nem osztottal meg senkivel. Erre a lehetseges szorongast kivalto okra szerettem volna felhivni a figyelmet.
114. hte23 (válaszként erre: 113. - Mézgapaula)
2010. aug. 12. 18:05
Hidd el, hogy a meglevő gyerekek nem szenvednek, mert közösen várják az uj családtagot. Sok-sok szeretettel. Még ha néha nehéz időszakok is vannak.
113. mézgapaula (válaszként erre: 110. - Trapiti)
2010. aug. 12. 18:02
Ugy latom, te is felreertettel. Nem elsosorban uj ferjet talalt nokrol beszeltem, ez csak egy pelda. Ahol futoszalagon jonnek a gyerekek, ott nincs keserges, nincs szomoru anya, nincs siras, nincs remenyvesztettseg, nincs rossz hangulat. Azokrol az esetekrol beszelek, ahol aldozatot kell emiatt hozni, meg kell szenvedni erte, kozben lehet, hogy a meglevo gyerekek is szenvednek.
112. hte23 (válaszként erre: 111. - Mézgapaula)
2010. aug. 12. 18:01

Tudod az örökbefogadók pl. nagyon őszintén beszélnek a gyerekeikkel. Legalábbis én minden kérdésükre válaszolok, természetesen a koruknak megfelelően.

És a sok hiu remménykedés után szülők vagyunk.

Nálunk a nagyobb a fiu. Tudta hogy kislányt szeretnénk. Segitett és mert kérdezni mert tudta választ kap. És nem szorul háttérbe.

111. mézgapaula (válaszként erre: 109. - Hte23)
2010. aug. 12. 17:56
Igen, ezt tudom, probaltam is ugy feltenni a kerdest, hogy ne legyen felreertheto. Azokra az esetekre gondolok, ahol sok csalodas, aldozat, hiu remenykedes utan (jo esetben) jon a baba. Milyen erzes lehet az egy kisfiunak, ha az anyukaja vigasztalhatatlanul sir, mert nem lehet egy imadott kislanya? Vagy ha az anyukaja rosszul van a hormonkezelesek miatt, hogy lehessen kisteso? Nem biztos, hogy ezeket az erzeseket, felelmeket kimondjak a gyerekek. En gyerekkoromban evekig rettegtem egy felreertett mondat miatt (kisteso ugyben), amit egy rokontol hallottam, azota sem beszeltem errol a szuleimmel.
110. trapiti (válaszként erre: 107. - Mézgapaula)
2010. aug. 12. 17:54

Ha jól emlékszem a cikk írója esetében ez a család KÖZÖS döntése volt, nem "új apukáról" vagy hasonlóról van szó. A nagyokat bevonva döntöttek.


Egyébként ilyen alapon mindenkinek feltehetnénk a kérdést, aki egynél több gyereket szül/nevel, hogy vajon az elsö nem érezte hogy a második azért "kell" mert nem elég jó...

Ez nem örökbefogadás-specifikus kérdés...

Szerintem sokkal korrektebb ez a hozzáállás, hogy a nagyokat bevonva a család együtt vár egy kicsire, mint amikor pl. egy családban sorba születnek a gyerekek anélkül hogy a meglévöket bárki megkérdezné.

109. hte23 (válaszként erre: 107. - Mézgapaula)
2010. aug. 12. 17:45

Nem érzik tragikusnak. Hiszen ezt meg kell velük beszélni. Ők is ugyanugy várják. Együtt örülnek és együtt sirnak ha kell velünk.

A nagyfiam 9 éves volt amikor a kicsit hazahoztuk.

Még máig minden kivánságát teljesiti, jobban figyel rá, helyesebben jobban aggódik és félti mint én.

Picinek is azt tett vele amit akar. Bár ma már néha az idegeire is megy. És tudják. A szeretet nem csökken. A szivben ugyanugy van hely mindannyiuk számára. Sőt a szeretet nem csökken csak szaporodik. A sziv tágulni tud ebben a formában.

108. Tótágas (válaszként erre: 32. - Tamianyu)
2010. aug. 12. 17:39
Igen tudom érintettség okán, sajnos:(és éphogy nem ítéltem el senkit,ezt hangsúlyoztam is
2010. aug. 12. 17:39
Sziasztok! Elorebocsatom, hogy minden tiszteletem azoke, akik orokbe fogadnak gyerekeket vagy akar csak sok sajat gyereket nevelnek, ez ne kepezze vita targyat. Elolvastam a cikket es latom, hogy mindjart vita is alakult ki, becsulom a cikk irojaban, hogy erre nyilvan szamitva megis leirta a gondolatait. Egyvalami zavar engem: mostanaban gyakran olvasni, hogy valaki a meglevo(k) melle kesobb meg szeretne testvert (akar egy uj apuka kedveert), aki nem jon konnyen es rengeteg aldozatot hoznak a szulok, akar eveken kereztul, hogy megszulessen vagy orokbe fogadhassak. Abba belegondol valaki, hogy ezek a gyerekek vajon mit erezhetnek belul, hogyan elik meg, ha azt latjak, hogy a szulok nap mint nap az uj csaladtagert kuzdenek, gyakran rossz hangulatban vannak, elkeseredettek, mert nem sikerul? Nincsenek -e olyan titkos gondolataik, hogy ok nem tudtak megfelelni a szuloknek, "nem eleg jok", azert szeretne az mindenaron masikat? Hogyan lehet megmagyarazni nekik a sok lemondast, a jokedvu, rajuk koncentralo anya hianyat, persze azon tul, hogy mindez a kistestver erdekeben tortenik? Megertik, elfogadjak -e ezt a gyerekek, nem serul bennuk valami?
106. trapiti (válaszként erre: 99. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 17:35

Azért a Te "véleményed" és a "nyáladzó empatizálás" között még van néhány fokozat...


A "véleményed" sokkal inkább mutat számomra egy megkeseredett, sorsával elégedetlen embert, mint a cikk írója. Biztosan van is rá okod...


Én a magam részéröl öszintén remélem, hogy Hepzcicáék nem "elégednek" meg a sorsukkal, mert ha végre megérkezik a kislányuk, egy gyerekkel több lesz aki normális családban élhet.

105. hte23 (válaszként erre: 104. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 17:34
Ez már kényszeresség benned????
104. ef7dc8407e (válaszként erre: 101. - 56081bb438)
2010. aug. 12. 17:33
Akkor rosszul fejeztem ki magam, nem a tutit írtam, csak az én véleményemet.
2010. aug. 12. 17:29
Sok sikert, és egy a családnak megfelelő, kislányt kívánok a cikk írójának, és családjának!!!!!!!
102. csillus78.06.27 (válaszként erre: 99. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 17:29
Nem kell empatizálni, de nem kell butaságokat sem írni.
101. 56081bb438 (válaszként erre: 99. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 17:29

én nem hiszem hogy tökéletes vagyok mint anya..olyan nincs is...

szerintem az meg érthető,hogy ugrunk anyatigrisként nem??

Szerintem te is ezt teszed a gyermekedért....

nem baj ha van véleményed,azt le is lehet írni,nem egyforma a világ...

csak azt nem bírom,hogy ítélkeznek,és kijelentenek "igazságokat"! mint tudjuk az odaát van...

100. csillus78.06.27 (válaszként erre: 94. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 17:28

Én is egy beteg ember vagyok, mmert remegve vágyom egy 3. baba után. Aki most itt van a pocakomban. Ráadásul 6 vetélés óta is próbálkoztam vele, és hálistennek 7-edszerre sikerült.

Egészséges és kisfiú lesz, pedig kislányt akartam.

Ha nem lehetett volna 3. saját, én is örökbrfogadtam volna, és "válogattam" is volna.

Amúgy, ha valaha is bármelyik terhességemnél azt mondták volna hogy beteg a baba, nem vállaltam volna. Természetesen, ha a születése után derül ki, akkor biztos vállalom, és életem végéig gondját viselem, de ha van választási lehetőség, miért ne éljünk vele. Természetesen határokon belül mondom.

Pl.-ul vannak végletek, de ebbe ne menjunk bele.

99. ef7dc8407e (válaszként erre: 98. - 56081bb438)
2010. aug. 12. 17:24
Ha egy fórumban valaki nem nyáladzva "empatizál" a tökéletes anyatigrisekkel akkor ő az ördög maga. Nekem ebben a témában ez a véleményem, akármit gondoltok rólam.
98. 56081bb438 (válaszként erre: 94. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 12. 17:17
miért haragszol ennyire a világra???
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook