Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szobanövények gondozása. Aki tud segitsen! fórum

Szobanövények gondozása. Aki tud segitsen! (beszélgetős fórum)


2017. júl. 22. 14:13
Sziasztok! Nemrég vettem szobanövényeket és tanács kellene a gondozásával kapcsolatban. Nézegettem neten, de annyira általánosak a leírások, hogy gondoltam inkább itt is rákérdezek, mert szeretném, ha jól gondoznám őket. Van Majomfám vagy más néven Pozsgafa. Broméliák, Yukka, Sivatagi rózsa, Kaktusz: notocactus scopa, Aloe vera. Elsősorban az öntözés érdekelne. Alulról, felülről? Hetente hányszor és mennyi vizet kell neki adni? Tápoldat? Bármilyen tanácsért nagyon hálás lennék.
18. nanettike (válaszként erre: 17. - Hobnobs)
2010. aug. 11. 13:02
és mibe jó ültetni cserépbe vagy müanyag cserépbe?..
2010. aug. 10. 23:39

nem penész, vízkő!

sztem lehet felülről öntözni. de pl ibolyát csak alulról. függ a növény fajtájától. ha sörrel kened a levelét fényes lesz és büdös :)

állítólag a szappanos víz a jó. ezt egy kertészetben kérdeztem meg mivel ápolják a lantlevelű fikuszt mert nagyon fényes volt a levele!

2010. aug. 10. 22:23
a föld tetején a fehér foltok ált. penész!
2010. aug. 10. 20:06

többféle növényem van és mindre rákerestem a neten, de a tapasztalat az mindig más,

van borostyánom, zamioculcas, pozsgások/ ami sehová nem halad inkább visszafelé nő/páfrányom, na meg egy pár aminek a nevét fejből nem tudom...

14. access (válaszként erre: 12. - Nanettike)
2010. aug. 10. 19:53
Azért nem árt azt se tudni h milyen növényről van szó ??
13. access
2010. aug. 10. 19:52
Nővényeket kedvelők klubja. Ott is fel lehet tenni a kérdést :)
2010. aug. 10. 19:21
és tud valaki valami nagyon jó tápoldatot amitől dúsan fejlődik a növény
11. access
2010. aug. 10. 16:33
Alulról öntözés a javasolt. Az eső víz is tartalmaz meszet, klórt és más egyéb dolgokat. A sör valóban jó egy ideig, de később idővel hátrányos. táp oldattal spriccelni nem minden esetben megfelelő. A növény a leveleken keresztül lélegzik és NEM ott veszi magához a szükséges táp értékeket.
10. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Nanettike)
2010. aug. 10. 16:31
Sörrel törlik át pl. a fikusz, filodendron leveleket, mert attól szép fényesek lesznek.
9. nanettike (válaszként erre: 7. - Slajoska)
2010. aug. 10. 16:12
hát ez az, vagy esetleg a földnek van valami baja...
8. nanettike (válaszként erre: 4. - Bar_byka)
2010. aug. 10. 16:10

a sörröl még nem hallottam, de kipróbálom és milyen tápanyagot hazsnálsz a levelére?

ha jól tudom van egy lombtrágya a voldünger.. remélem jól irtam...

2010. aug. 10. 16:10
Én is úgy tudtam, hogy mész rakódik ki a föld tetejére. A "vicces" a dologban az, hogy én csak és kizárólag esővízzel öntözöm az összes szobanövényemet már évek óta, ennek ellenére nálam is fehér a föld teteje. Ezt magyarázza meg valaki.
2010. aug. 10. 16:03

Kemény a víz, ezért a mész egy idő után felszaporodik a virágföld tetején.

2-3 napos állott vízzel locsolj, vagy pedig összegyűjtött esővízzel.

A fehéres földet el kell távolítani!

5. pmazsi (válaszként erre: 3. - Nanettike)
2010. aug. 10. 16:03

Ez attól függ, hogy mennyire páraigényes a növényed.

De azért néha egy zuhany egyik növénynek sem árt, és megspórolsz vele egy öntözést + lemosod a lerakódott port a levelekről

2010. aug. 10. 16:02
Mindenképen alulról kell öntözni. Én a leveleket is szoktam spriccelni hol vízzel, hol a vízbe kevert táppal, hol sörrel. A sörtől nagyon szép csillogós lesz. Azért jó a tápot a levelére spriccelni, nem pedig azzal locsolni, mert a tápanyagokat úgy jobban fel tudja használni a növény. Nekem ezeket a virágos mondta :)
3. nanettike (válaszként erre: 2. - Pmazsi)
2010. aug. 10. 15:55

köszönöm...

te szoktad a levelét permetezni, vagy nem olyan fontos...

2010. aug. 10. 15:53

Szia!

A vízkő szokott kiülni a föld tetején és a virágcserép szélén.

Én az alulról locsolást javasolnám, így nem mosod ki a tápanyagokat a földből.

2010. aug. 10. 15:35

Szeretném megkérdezni, hogy ha általános virágföldbe átültettem a növényt, egy idő után miért kezd el fehéredni a föld? Talán valami gomba?

Melyik a legjobb locsolási mód, alulról a tálkába vagy locsolhatom felülről is a földjét?....köszönöm..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook