Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya kórházba kerül fórum

Anya kórházba kerül (beszélgetős fórum)


2010. aug. 11. 09:51

sziasztok

tegnap beszéltem az orvossal, sajnos előbb be kell feküdnöm, legkésőbb szeptember 1-én (5-ére vagyok kiírva). Így lehetséges hogy 12 nap kórház lesz a vége:-(

Jozsi minden nap a kórház mellett megyünk el, már mondja is kislányom, anya akkor majd te itt leszel?

A szomszédban gyakran itt vannak a nagyszülőknél az unokák, mondtam is kislányomnak hogy majd Te is a mamához költözöl, ott alszol, stb...

Szüleim sajnos másfél hétre nem tudnak ideköltözni, de sokat volt nálunk kislányom kiskora óta, saját ágya van ott, így nem ismeretlen helyre kell mennie.

2010. aug. 10. 14:49
én előre elmondtam a fiamnak nem egyszer, sokszor hogy anyának kórházba kell mennie és ott lesz néhány napot mert megszületik a kistesó.az lesz a legjobb ha elmondod neki előre, hogy addig a mamánál lesz. bár az nem megoldható, hogy a szüleid nálatok legyenek addig, a saját környezet miatt?
27. 2e0264df59 (válaszként erre: 26. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 10. 14:10
Akkor sok szerencsét és jó egészséget noktek! Kívánom, hogy minden alakuljona legjobban! anagylány pedig ügyi és okos lesz.
2010. aug. 10. 13:57

Együtt jártam kismama tornával egy egészségügyis kismamával, őt is befektették, nem engedték a naponta bejárást...

Hát remélem a nagyszülők majd kellően lefoglalják kislányomat, és nem lesz ideje anyát keresni:-)

Mivel elvileg befektetnek, így azt is fogom tudni mikor pakoljuk össze a játékait, ruháit.

25. 2e0264df59 (válaszként erre: 24. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 10. 13:52
engem az elsőnél érett lepény miatt fektettek be. Úgy gondoltam, hogy ez a másodiknál nem ok rá (nem is lett úgy), be tudok én menni minden nap 1 NST-re és áramlás mérésre. Ugyanis befektetve sem csináltak többet.
2010. aug. 10. 13:43

Tefnerné én is igyekszem minél jobban bevonni már most, pl. kipróbálta a kiságyat, a pelenkázót is:-)

Mesélek róla, mi hogy lesz - persze nem csak ez a téma, nehogy már most megunja.

DnéJudit, a 38.héten sok vizsgálat lesz, az orvos ezek eredményétől függően fog dönteni, de azért mindenféleképpen jelezni fogom, hogy minél kevesebb időt szeretnék kórházban tölteni...

2010. aug. 10. 13:43
azt még hozzáteszem, hogy az én kislányom 23 hónaposan azért értette pontosan ezt a kórház dolgot mert 19 hónapos korában vele kellett 1 hetet kórházban lennünk. Az sajna nyomot hagyott benne, de ez volt a szerencse a szerencsétlenségben.
22. 2e0264df59 (válaszként erre: 21. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 10. 13:38
azért beszélj a dokival. Én amikor terhes lettem a másodikkal előre kijelentettem a családnak, hogy csak akkor hagyom magam befektetni ha támadhatatlan magyarázatot tud rá adni, hogy miért is. Inkább bejárok naponta. Gondold/gondoljátok át a dokival, feleslegesen nem legyen ilyen hosszú időre kiszakítva az a kisgyerek a saját közegéből.
21. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 19. - 2e0264df59)
2010. aug. 10. 13:33
A kiskönyvemben már be van írva hogy 39.héten kórház... hiába van közel a kórház.
20. 2e0264df59 (válaszként erre: 18. - Tefnerné)
2010. aug. 10. 13:32
ugye, ez abszolút gyerek és korfuggő. Meg hogy hogyan vezetfük fel nekik. Fontos a felőttek között az összhang a témában.
2010. aug. 10. 13:30
szerintem egyezkedj bátran. Meg fog érteni, főleg ha neki is gyereke. Nehezen jutsz be a kórházba ha megindul a szülés? Bár nekem nem volt császárom úgy tudom, hogy nem gond ha kicsit vajúdik a császáros sem, kimondottan jót tesz a babának.
2010. aug. 10. 13:26

Szia!


Nálunk amikor megszületett a tesó apa csinált fényképet amit otthon kinyomtatott és amikor felkelt reggel a lánykám oda adta neki hogy éjjel megszületett a tesó és anya korházban van. Onnantól kezdve vitte a képet magával mindenhova és mutatta hogy ő tesó. Nálunk minden nap jött és látott engem is és a tesót is. ÉS apával együtt jöttek értem a kórházba ő hozta a tesó ruháját amit előtte EGYÜTT készítettünk össze otthon. Igy nem érezte hogy ki van hagyva valamiből. Otthon beült a fotelbe ő tarthatta elöször a kezébe a tesót:)))

2010. aug. 10. 13:25
Kislányomat túlhordta, 3x indították a szülést. A császár miatt veszélyeztetett terhes vagyok, és 30.héten volt egy vérzés is. Remélem a dokival lehet egyezkedni abban hogy mikor fektet be...
2010. aug. 10. 13:23
csak azért kérdem mert az én dokim nagyon befekttős fajta. Az elsőnél én is majdnem 2 hetet voltam bennt szüléskor. A másodiknál (mivel tudta, hogy otthon a pici) még a 8 méréses vércukor profilra sem kellet befeküdnöm.
2010. aug. 10. 13:21
olyan jellegű komplikáció volt?
14. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 13. - 2e0264df59)
2010. aug. 10. 13:20
Kislányom császárral született, így az orvos úgy döntött most a 39.héten be kell feküdnöm, és majd akkor eldöntik várnak vagy nem a szüléssel.
2010. aug. 10. 13:17
miből gondolod, hogy hosszú ideig kell kórházban lenned?
12. babli (válaszként erre: 9. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 10. 13:17
csak apa jött értem a kórházba és ez így is volt jó,lehet azért mert ikrek nem tudom,de jobb volt,hogy otthon látta a tesóit ill. fényképen.
2010. aug. 10. 13:17
ha apa sem lesz neki akkor jobb ha nem megy. Sőt, a szüleid se nagyon beszéljenek róla ha hozzád mennek. Hozzám anyukám nem jött, ő csak a kislányommal volt.
10. 2e0264df59 (válaszként erre: 7. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 10. 13:14
ha úgy érzed, hogy gond lehet belőle akkor kerüld el. Vagy ha megy akkor előre tisztázzátok vele, hogy csak rövid időről lesz szó.
2010. aug. 10. 13:14

Nálunk apuka is távol lesz, és valószínű nem csak három napról lesz szó (kislányommal 2 hétig voltam kórházban), ezért aggódok, hogy fogja viselni. Ha megszületik a tesó, szüleim biztos bejönnek látogatóba, szerintetek akkor se jó ha kislány is bejön a kórházba?

Amikor hazamentetek a kórházból a babával, a nagytesó is ment értetek?

8. babli (válaszként erre: 1. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 10. 13:09

Szia!A kislányom decemberben lesz 3,nem volt még 2 éves amikor az ikreket szültem/2 hét küülönbség van csak:-)/ Kezdettől fögva úgy neveltük őt,hogy vigyázni kell a hugikra,anya nem tud emelni,dokihoz nem vittem soha,addig a nagyiéknál volt,elmondtam neki,hogy dokihoz megyek s megnézik a kistesókat.Egyedül a védőnöhöz vittem,együtt hallgattuk a szívhangokat,tetszett neki:-)

A kórházt jól viselte,reggel felkelt apjával,megreggeliztek,apa jött be hozzám addig a nagyinál volt s este fürdetésre hazajött hozzá s ez így ment 3 napig.

Én semmiképpen sem vettem volna jó néven ha bejön hozzánk s apával is így döntöttünk,mert az csak egy megtörés neki,hogy láthat téged s nem aludhat ott veled,nem igazán érti a helyzetet,hogy akkor neki most miért is kell hazamennie?Szerintem felesleges,azt a pár napot kibírja s ha beszélsz a nagyival telefonon akkor vagy beszél veled vagy sem,mi így is beszélgettünk,de nálunk ez jól zajlott le szerencsére.

7. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 6. - 2e0264df59)
2010. aug. 10. 12:58
Csak attól tartok ha bejön, nem fogja megérteni/jól viselni hogy el kell mennie, és én még nem mehetek haza vele.
2010. aug. 10. 12:56
Szia! Az én kislányom még csak 2 éves volt. Ö nem jöhetett be hozzánk mert épp látogatási tilalom volt. De konkrétan még telefonon sem akart beszélni velem. Tökéletesen jól érezte magát napközben mamával, este és éjjel apával. Pedig addig egy napot nem töltött nélkülem. Igyekeztek azért engem ritkán említeni, csak a tesórol beszéltek neki. De ez olyan dolog, hogy nagyon gyerekfüggő. Viszont a kórházi védőnő aki jó ismerősöm engem előre megnyugtatott, hogy mindig a vártnál sokkal jobban szokták viselni a gyerkőcök amíg anya kórházban van. Reméljük nálatok is így lesz. Ha menni akar vinni kell hozzád/hozzátok, ha nem akkor nem. Egy 3 éves már nagyon okos.
2010. aug. 10. 12:54

Tavaly nyáron az én kisfiam 2,5 éves volt, majdnem ugyanez volt a helyzet ő nappal nagymamánál volt este apja hazavitte. Nagyon megviselte a kapcsolatunkat, máig sem jött helyre igazán.

Nem akart velem telefonon sem beszélni, behozták hozzám a kórházba, de nagyon visszafogottan viselkedett az apjába kapaszkodott és haza akart menni.

Amikor végre hazamentem, akkor persze ott volt a kicsi, kevesebb jutott belőlem neki, kezdődtek a hisztik. Valójában nem tudom emiatt-e, vagy amúgy is abba a korba lépett.

Még most sem tudom hogyan kellett volna jobban csinálni :(

4. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 2. - Danama)
2010. aug. 10. 12:54

Már beszélgettünk róla, sőt uh-n is volt bent velem.

Tegnap azt mondta ha bent leszek majd jön látogatni és sokáig marad... szegény elszomorodott amikor mondtam hogy sokáig nem maradhat...

2010. aug. 10. 12:54

Biztos hiányozni fogsz neki,ez természetes.Jó helyen

lesz a nagyinál,biztos várja a kistestvért.A nagyi

sokat mesél majd rólatok.

2. danama (válaszként erre: 1. - 65b49ebbf3)
2010. aug. 10. 12:52
meséld el a kislányodnak , hogy kórházba mész, és ott mi fog történni, olyan okosak már 3 évesen a gyerekek
2010. aug. 10. 12:45

Sziasztok!

Kislányom három éves, nemsokára kistestvére születik, valószínűleg a 39. héten be kell feküdnöm a kórházba.

Mivel apuka dolgozik, így a 70km-re lakó szüleimnél lesz kislányom.

Szeretném ha megosztanátok a tapasztalatokat, ilyenkor mi a jó, ha minél kevesebbet jön be a kórházba? Hogyan lehet kicsit elviselhetőbbé tenni anya hiányát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook