Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülöttnek gyógyszertári vagy bolti piperét vegyek? fórum

Újszülöttnek gyógyszertári vagy bolti piperét vegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 12. 12:45
Én kitartok a kamillatea mellett. Mindkét lányomat 6 hétig abban fürdettem, és soha nem volt gond a bőrükkel. Hát igen, a babaillat, az elmarad...
46. xti_ (válaszként erre: 45. - MelisUK)
2010. aug. 11. 15:42
a shea vaj teljesen természetes, illatanyag- és vegyszermentes, és nem tartalmaz ásványi olajokat sem, mint a gyógyszertári meg bolti cuccok. sokan használják babaápoláshoz. a csoki illat nem hozzáadott aroma, attól van, hogy a shea vaj illata pont olyan, mint a kakaóvaj.
2010. aug. 11. 11:03

Mindegy, hogy bolti vagy gyógyszertári dolgokat használunk, a lényeg hogy illatanyag- és színezék mentes legyen, ezek a fő allergiát okozó dolgok. Nem jó az a gyerek bőrének, ha csokiszagú a shea vajtól, stb. Lehet olyan termékeket venni, amik kifejezetten allergiás bőrre valóak, nincs illatuk és nincs semmi színehzék bennük, ezek valók a babáknak és a nagyobbaknak, nomeg a felnőtteknek is, ha allergiásak vagy egyéb bőrbetegségben szenvednek, pl ekcémások, stb.

Skóciában élek, itt ezeket a termékeket ajánlják az orvosok:

Popsikenőcsnek: Sudocrem

[link]

Minden máshoz: E45

[link]

Ebből az E45 termékből mindenféle kenőcs, fürdető, sampon, stb van. Totál illatanyag- és színezék mentes, már születés napjától használható, nem okoz allergiát. Természetesen felnőtteknek is használhatóak ezek a termékek, én is ezeket használom, mivel ekcémás vagyok és ezek segítségével totál tünetmentes vagyok.

44. mannalány (válaszként erre: 43. - Mágika75)
2010. aug. 11. 10:49
Köszi:-)
43. Mágika75 (válaszként erre: 42. - Mannalány)
2010. aug. 11. 10:43

HŰ-HA! 10 nap...

Minden jót!

42. mannalány (válaszként erre: 41. - Mágika75)
2010. aug. 11. 10:27
:-) Egyetértünk, csak már tisztíthatnám azt a popót és egyebeket:-) 10 nap a szülésig- hivatalosan....
2010. aug. 10. 21:54

Kicsit jobban beleástam magam a témába. Nem lesz túl népszerű gyártók, illatszertár tulajok és eladók, talán gyógyszerészek és orvosok körében sem....



Hogyan tisztít a víz?


Ehhez csak egy kis háztartási kémia kell, és olyan fogalmak, hogy diffúzió, felületi kötődés stb. A vízmolekula dipólus, vagyis van egy pozitív és egy negatív töltésű vége, poláris tulajdonsága miatt a leggyakrabban használt oldószer. Nagyon jól oldja az ionos vegyületeket, pl. konyhasó. Miből áll pl. az izzadság? Víz+só+kevés egyéb vegyület. Tulajdonképpen a mosakodáskor oldódás történik. A víz oldószer, és a részecskéi kölcsönhatásba lépnek a bőrünk felületén lévő részecskékkel. Tanultunk hidrofil és hidrofób molekulákról. Bár a zsírok nem oldódnak vízben, kérdés, hogy mit és mennyire akarunk eltávolítani a bőrfelszíni emulziónkból. Ráadásul a hőmérséklet emelése javítja a zírok oldódását, ahogyan meleg vízzel jobb is mosogatni, és a bőrünk pórusai kitágulnak, a bőr fellazul. A bőrfelszíni emulzió zsíros+vizes fázisból áll, a zsíros fázis adja bőrünk zsírosságát, a savköpeny a védelmet. Tulajdonképpen a 70-es 80-as években felkarolt felületaktív anyagok, melyek a víz felületi feszültségét módosítják, emulzióképző anyagok, erősen polárosak, ezáltal erős oldószerek. Az alkil-éter-szulfátok, mint az SLS és SLES stb. pont azért károsak. Ezért térjünk vissza inkább erős szennyeződés esetén az egyszerű elszappanosított zsírokhoz, a jó öreg szappanokhoz, a lúggal való tisztálkodáshoz.


Mivel a gyerekek normál bőrrel születnek, és a túlzott faggyútermelés pláne nem jellemző rájuk, a hámképződés zavara sem jellemzi őket, idejében érdemes megelőzni ezeket úgy, hogy igazából még lúg sem kell a bőrükre, mert a víz elég, hogy leoldja a "napi" szennyeződéseket.



Ja és még annyit megjegyeznék, hogy puncira és fügyire vagy tiszta vizet érdemes használni vagy kecsketejes szappant! Ott semmi keresnivalója más anyagnak!

2010. aug. 10. 17:07
Szia! Én V-ös popsikenőcsöt használok, emelett hidrofiles fürdetőt.Mindkettőt felírja az orvos.
39. a1baa7edcc (válaszként erre: 38. - Mágika75)
2010. aug. 10. 11:26
Elore is koszonom, ha megirod.
38. Mágika75 (válaszként erre: 37. - A1baa7edcc)
2010. aug. 10. 11:16
Én interneten rendelek. Nem akarok reklámozni, de ha érdekel, akkor priviben elkülöm, hogy honnan.
37. a1baa7edcc (válaszként erre: 36. - Mágika75)
2010. aug. 10. 11:13

Felenk sajnos nem kaphato kecsketejes szappan, de mar hallottam rola, viszont szerencsere van valaszteka a megfelelo osszetetelu tisztalkodo- es apoloszereknek.

Fekete szappant az Akamutitol lehet itt beszerezni, de meg nem probaltam, nalunk a Weleda szappanok viszik a palmat.

36. Mágika75 (válaszként erre: 35. - A1baa7edcc)
2010. aug. 10. 11:05
Ami minket illet, mi afrikai feketeszappant és házi készítésű (nem én csinálom, kecsketejes nénitől veszem) kecsketej szappant használunk. Kőolajszármazékokban, ipari oldószerekben, mesterséges illatanyagokban nem fürdünk.
35. a1baa7edcc (válaszként erre: 30. - Mágika75)
2010. aug. 10. 11:00
Az SLS nem az egyetlen osszetevo, amit kerulni kell(ene), a gyogyszertariakban vannak asvanyi olajok.
34. a1baa7edcc (válaszként erre: 32. - Mannalány)
2010. aug. 10. 10:59
Hasonloan gondolom.
2010. aug. 10. 10:35
Jonsontol a kislányom tele lett kiütéssel, pedig már majd nem két éves, a dokinő azt mondta, hogy nagyon sokan allergiásak rá, nem olyan jó mint ahogy reklámozzák. A gyógyszertári a legjobb.
2010. aug. 10. 10:32
Hamarosan megszületik a kisfiam, de már most hadakozom a rokonokkal, mert tudom, hogy nem kenek rá semmi bolti vackot, sem a gyógyszertári kevert rémségeket, amik semmivel sem jobbak. Ami biztos, tiszta víz, valami tiszta olaj, shea vaj, esetleg pár megbízható, jó márka: pl.Bio-Bio baby. Nem kell a babák bőrét túlterhelni! Érdemes egy-két összetevőnek utánanézni, elég érdekes dolgok vannak akár a hipoallergén cuccokban is, sajnos!!!
31. serinik (válaszként erre: 3. - Kriszti0430)
2010. aug. 10. 10:29

Szia.Lányom 2 éves,érzékeny bőrű volt,pl.pelenka nagyon nem volt mindegy. novemberben érkezik a tesó,nálunk bevált a boraxos popsikenőcs ...gyógyszertár,csak ajánlani tudom.fürdető először jonsons de utólag rájöttem ...a Gabi ugyanolyan jó a lényeg ne cserélgesd folyton csak ha valamilyen okból nem válik be.

Amúgy majd te magad fogod tapasztalni picurodnak melyik a jó.

2010. aug. 10. 10:29

Gyógyszertárit vagy biot!

A boltiak többsége (J&J, Gabi, Baba, stb.) mind-mind SLS-t tartalmaznak, ami mérgező.

Pont ilyenekről írogatok a naplómban, olvasd el a 619, 623, 624-es bejegyzésem!

A márkás termékek gyártói PROFITért csinálják a termékeiket, nem pedig azért, hogy egészségesek legyünk tőlük.

29. xti_
2010. aug. 10. 10:24
először neogranormont használtam popsikenőcsként, most shea vajat, és nagyon jó. fürdéshez a gyógyszertári fürdőkrémet, aztán testápoláshoz szintén a shea vajat. csokiszagú a gyerekem, és gyönyörű a bőre mindenhol! (5 hónapos)
2010. aug. 10. 10:07

A fürdetőkenőcs nagyon szuper amit a gyógyszertárból receptre válthatsz ki!


Popsira mi Sudocreamet használunk, napozót, babaolajat meg illat és káros anyagmenteset, hipoallergént.

27. MelisUK (válaszként erre: 16. - Weberkitti)
2010. aug. 10. 10:02
Vannak olyan bolti termékek, amik illat- és színezék mentesek, kifejezetten ekcémásoknak is valóak, újszülött kortól használhatóak egész életen át.
2010. aug. 10. 09:59
Szia!amelyik nap haza mentek a picivel a kórházból,ki kell menjen a gyerek orvos,és ő felírja neked,mert a gyógyszertári jobb,nem szárítja úgy a bőrt!!vagy a kórházban is felírják szerintem!!de ez úgy gondolom mindenhol máshogy működik!!!
25. a1baa7edcc (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2010. aug. 10. 09:59
Sajnos a gyogyszertariak se teljesen jo osszeteteluek.
2010. aug. 10. 09:56
Gyógyszertári! Semmi illat- és allergén anyagok nincsenek benne. Langyos vízzel csodát tesznek.
2010. aug. 10. 09:55
ungamentum infantum a popora a legjobb,doki felirja..én sosem használtam fiukhoz gyógszertárit.johnson&johnsont vettem,sosem volt gond vele,,
2010. aug. 10. 09:54
Mi Dr.Hauschkaval kezdtuk, aztan fiam erzekeny lett valami novenyi osszetevore benne, azota Weledat hasznalunk, nagyon meg vagyok vele elegedve. Se a tipikus boltit, se gyogyszertarban kevertet nem vennek, bar Weledat lehet boltban is kapni illetve patikaban is.
21. Dávid herceg (válaszként erre: 1. - Kriszti0430)
2010. aug. 10. 09:42
Szia! Mi is gyógyszertárival kezdtük. Sokkal jobbak, bababarátiak, mivel nem szárítja ki a bőrét. Mi már kipróbáltunk egy két bolti dolgot, de volt amitől kipöttyösödött a bőre. :( Így még várunk velük. Amúgy a fiam most lesz majd 6 hónapos. Nektek meg gratula a picihez! :)
2010. aug. 10. 09:39

Ung. hydrophilicum nonionicum a fürdető krém neve mezei amit patikába lehet kapni vényre olcsóbb.

Én még most is sokszor használom magamnak pedig nem baba hanem 38 éves asszony vagyok de nincs tőle kiütés.

Föl lehet higítani vízzel és parafinolajjal tusfürdő szerűvé.

Mellesleg a lefolyó ha eldugul nem kel drága lefolyó tisztitó hanem NaOH vagy KOH bele utána egy adag melegvíz és kivisz minden szutykot.

19. verosz
2010. aug. 10. 09:32
bolti semmiképpen se,mert tele van káros,irritáló anyaggal,a patikai se 100%,az elején elég a sima víz fürdetésre,mi a bio bio baby terméket vesszük abból is a szappant és nagyon bevált.
2010. aug. 10. 09:25
Gyógyszertárit!!! Fiam 2 hónapos volt mikor kipróbáltam a Johnson's-t,egy-két napig semmi baja nem volt,aztán szépen egyre pirosabb és nagyon száraz lett a bőre,főleg az arca. Szóval azonnal visszatértünk a gyógyszertárihoz és helyre jött szépen. Újra bepróbálkoztam,de megint csak sikertelenül.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook