Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiút szeretnék - hőmérőzés, uvo. teszt - de mikor...? fórum

Kisfiút szeretnék - hőmérőzés, uvo. teszt - de mikor...? (beszélgetős fórum)


2015. aug. 13. 18:21

Sziasztok!


Engem az érdekelne a hőmérőzéssel kapcsolatban, hogy mennyire fontos az ébredés utáni azonnali mérés és hogy mit takar is ez pontosan? Mindjárt leírom hogy miért is.

Van egy cicám aki reggel 4 és 5 között szokott ébreszteni, hogy ő éhes. Ha 4-kor felébreszt vagy meg van a min 5 óra alvás vagy nincs. De miután kimegyek a konyhába és adok neki enni, visszafekszem és alszom tovább fél 7-ig. Akkor ezt figyelembe véve mikor mérjem meg a hőm? Illetve mennyire kell betartani az időpontot a mérésnél? Hétvégén is keljek fel korábban, hogy megmérjem ugyan abban az időpontban?

Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 14. 12:02

Szivből gratulálok és a két leánygyermekedhez neveld fel őket jó egészségben, szeretettben.

Nekem is két felnőtt leánygyermekem van, ők már önállóak, de a szivem mélyének mindig szeretni fogom őket, de nagyon semmilyen kincsért nem adtam volna soha senkinek sem és most sem. Ez is volt nekünk is betervezve és teljesült is. Üdv.Ágnes

25. chany
2010. aug. 13. 22:06

Sziasztok!


Kislányom mellé nagyon vágytam egy kisfiúra. Minden fellelhető naptárat beszereztem, összevetettem őket, és a 2009-es évben csak egy "közös" dátumot adtak, szeptember 29-30-at. Úgyhogy szépen vártunk 8,5 hónapot a próbálkozással. Mindeközben az összes régi praktikát és interneten fellelhető okosságot alkalmaztam.

2010. június 28-án megszületett a második KISLÁNYOM.

Egyébként március 8-án tudtam meg, hogy kislány lesz, de nem is hittem el, mert a terhességem az ellentéte volt az előzőnek. Azért készültem persze a kislányra, de titkon bennem volt, hogy HÁTHA...

Ahogy megszületett, éreztem, hogy jobb dolog nem is történhetett volna! Az én eleven, izgő-mozgó kétévesem mellé érkezett egy igazi angyal, akit imádok, és bármennyi fiúért sem adnám. Tünemény, el vagyok tőle ájulva - pedig alapvetően nem szeretem a gyereküket sztároló anyukákat.


Elsőmami,

tedd meg, amit tudsz, de csak egy dolog miatt: hogy ne mondhasd, hogy nem tettél semmit, de úgyis az lesz, aminek lennie kell. És egyetértek az előzőkkel: a világ legnagyobb és legigazabb közhelye: az egészség a legfontosabb.

2010. aug. 10. 13:00
Régebben azért szültek idősebb korban is. Az első gyerek az megvolt korán, viszont azért volt, hogy a többedik gyerek 30 vagy akár 40 felett született. A stressz , szennyezés tényleg közrejátszhat. Viszont vannak olyanok is, akiknek azonnal összejön, akár több gyerek is. Ők is ugyanazt a levegőt, ételeket eszik, mint bárki más. Akkor miért vannak ilyen eltérések?
23. de7b885b74 (válaszként erre: 22. - Elsőmami)
2010. aug. 10. 12:41
Én vagy 10 évig szedtem folyamatosan és mikor abbahagytam minden teljesen normálisan ment, mégis a 4. gyógyszermentes hónap után mikor teherbe estem, nem maradt meg a baba, 5.héten elment.Ez nemrég történt de szerencsére lehet tovább folytatni mert nem kellett beavatkozni.Én is kisfiút szeretnék jobban:)
22. Elsőmami (válaszként erre: 20. - Mandulacska2)
2010. aug. 10. 12:32

Ez jó kérdés. Szerintem ez már kezd ugyanolyan "népbetegség" lenni, mint a magasvérnyomás, koleszterin és társaik. Szerintem a sok méreg amit megeszünk, belélegzünk ilyeneket vált ki a szervezetből és talán így próbál védekezni. Meg a kor. Azért régebben a nők átlagosan 18-20 évesen már szültek, manapság ez 25 év fölé tolódott, biztos ez sincs jó hatással a fogantatásra.

A fogamzásgátló hatását én annyiban tapasztaltam (15 éves koromtól szedtem 6 évig folyamatosan), hogy miután abbahagytam rá a 4. hónapra volt csak peteérésem, szóval elég lassan tisztult ki a szervezetemből, de viszont akkor egyből terhes lettem.

21. Elsőmami (válaszként erre: 19. - Topanka1961)
2010. aug. 10. 12:26
Igen köszönöm
2010. aug. 10. 11:50
Sziasztok. Én más témában kérném a véleményeteket. Szerintetek miért van az, hogy manapság olyan nehezen jönnek össze a babák? Itt a hoxán is, és ismerőseim között is többen vannak, akik teljesen egészségesek, mégsem jön a baba éveken keresztül. Nem hiszem ,hogy a fogamzásgátló okozná (sokan ezt állítják), hiszen van ismerősöm, aki szintén szedte évekig, és amikor abbahagyta, azonnal összejött a baba. Ennek ellenére sokaknak nem jön a baba. Szerintetek mitől?
19. topanka1961 (válaszként erre: 18. - Elsőmami)
2010. aug. 10. 11:35

Tüszőrepedés a menszesz előtt van, mikor megjelenik a hüvelybemenetnél a váladék. (folyás) Akkor kell együtt lenni, 7 órán belül, előjáték nélkül, akár főzés közben -hahaha- a jó kémhatás elérése végett.

A pozíciókat tekintve a lényeg, hogy a hüvely vízszintesen vagy hátra dőlve legyen, amikor a magömlés bekövetkezik. Ebből kifolyólag a klasszikus misszionárius póz, illetve a hátulról való behatolás ideális, utóbbinál egészen a méh közelében landolhatnak a spermiumok. Vigyázzni kell ugyanakkor, hogy ne legyen annyira mélyen az a magömlés, mert így a méh mögött „megáll” az ondó, és ha egyszer onnan elindul lefelé, nehéz dolga lesz a sejteknek a megfelelő helyre visszakerülni.

Kifejezetten kerülni kell azokat a pozíciókat, amikor a nő van felül, vagy közel függőleges helyzetben van, elvégre így a gravitáció is szegény utódsejtek ellen dolgozik, és azonnal elindulnak kifelé a hüvelyből. Ugyanebből az okból fontos, hogy a magömlés után ne ficánkoljon, és ne ilyenkor kezdjen utójátékba, hanem feküdjön le hanyatt, és maradjon nyugodtan 15-20 percig. Akár párnát is tehet a derék alá, hogy esélyük se legyen a srácoknak másfelé menni, mint fel a petevezetékbe. Ezt az időt nyugodtan ki lehet használni egy kellemes beszélgetésre, tervezgetésre, vagy masszírozásra.

A tüszőrepedés legtöbb esetben a megemelkedett hőmérséklet elött 1-2 nappal, vagy a hőmérsékletemelkedés napján történik.

Remélem sikerült valamennyire megválaszolni a kérdést, üdv. és sok sikert.

2010. aug. 10. 10:04

Sziasztok!


Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólást! Félreértés ne essék jól bírom a negatív kritikát is, csak tisztázni szeretném, hogy nem vagyok rossz ember azért mert a lányom után úgy tervezem hogy lehetne egy fiam is. Ez nem azt jelenti hogy az egyikre jobban vágyom mint a másikra, vagy jobban örülnék neki, erről szó nincs. De ha van ez a lehetőség hogy figyelem a testem, és nem kedden hanem mondjuk csütörtökön bújok ágyba a férjemmel, akkor miért ne tegyem?

Na mind1! :)

Viszont a kérdés továbbra is fennál. Mikor van pontosan tüszőrepedés? Amikor leesik vagy amikor fölmegy a hőmérséklet?

17. de7b885b74 (válaszként erre: 16. - D78161f793)
2010. aug. 9. 20:11
Ceizel hozzád képest kifutófiú mi?:D Igenis meg kell próbálni kis trükkökkel hátha olyan nemű baba jön össze amilyet szeretnénk!
16. d78161f793 (válaszként erre: 14. - 99b47f0117)
2010. aug. 9. 19:50
Ugyanugyan!!! :S
2010. aug. 9. 15:58
2010. aug. 9. 15:57

Dr. Czeizel Endre – genetikus szerint:


Ha fiút akar valaki, akkor tüszőrepedéskor az Y-osok (fiú) érnek oda, de ezt kombinálni kell egy hüvelyöblítéssel, nevezetesen, hogy egy liter langyos vízbe egy evőkanál szódabikarbónát kell feloldani. A fürdőkád szélére helyezzünk el egy beöntő készüléket és végezzünk hüvelyöblítést. Jó mélyen be kell vezetni a fekete bevezető részét a hüvelybe és akkor már a fele befolyt. Ekkor a nő 5 percre szorítsa össze a két combját, hogy a hüvelybe álljon egy kicsit a folyadék. Ekkor megsavanyítjuk a hüvely vegyhatását. A férjnek pedig 30 perc alatt helyt kell állni.

És ha rózsaszín ruhácskákat szeretnénk vásárolni, akkor ugyanilyen hüvelyöblítést kell végezni, csak egy liter vízbe egy evőkanál 10%-os konyhai ecetet kell feloldani.

13. d78161f793 (válaszként erre: 12. - Bettiletti)
2010. aug. 9. 14:43
Igen,az én voltam!!
2010. aug. 9. 14:23
ja, tudom, csak hogy nem tudom már ki, de valaki nem értette, miért is akar fiút - hát nyilvánvaló :))
11. d78161f793 (válaszként erre: 7. - Bettiletti)
2010. aug. 9. 14:22
Nem hiszem,hogy valamelyikünk is piszkálni akarta volna,de ez egy fórum...nem feltétlen olyan válaszokat kap az ember amiket szeretne is olvasni...csupán vélemény!
10. bettiletti (válaszként erre: 9. - Giga455)
2010. aug. 9. 14:22

persze :) egyik sem tuti módszer

de próbálkozni lehet :P

9. giga455 (válaszként erre: 8. - Bettiletti)
2010. aug. 9. 14:20

:D lehet :DD


Neeem nem piszkálásnak szántam, és nem is bántásnak, azért írtam még tippet, hátha az ő ismeretével vegyítve hatásos :)

Megpróbálni meg lehet valóban, én is ismerem a biológiai tényezőt, amit leírtál, de annyi más mindenen is múlik, én ezért nem hiszek benne :)

2010. aug. 9. 14:12
A kínai nagyon sokaknál nem jön be, régen a kínaiaknál működött, de az több 1000 éve volt, azóta biztos valami elírás lett benne :D
2010. aug. 9. 14:11

Léteznek, van is komoly biológiai alapjuk, csak nyilván nem varázslat, hogy azonnal, és remekül működjön. :)



Nem kell szerintem piszkálni, normális, hogy tegyük fel 2 gyereket szeretnének összesen, van már egy lányuk, érthető lehet, hogy 2.-nak fiút szeretnének, és mint írta, nem lesz semmi, ha ő is lány lesz, de vágya lehet az embernek, nem? :)



Elvileg, ha tudod, mikor van peteérésed, akkor aznapra kell időzíteni az együttlétet, ennek az az alapja, hogy a fiú, xy spermiumok gyorsabbak, de kevesebb ideig bírják a várakozást, ellenben a xx lányok kitartóbbak, de lassabban haladnak.

Így azzal kedvezel a fiúnak, ha már "úton van" a petesejt, mire elindulnak a kis katonák, mert előbb ér oda feltehetően a fiú, s mire a lány odaér, már az xy megtermékenyítette a petét.


A neten amúgy sok kis praktikát lehet találni, pl a savasító/lúgosító hüvelyöblítés, pl. ezzel függ össze a is, hogy a női orgazmus olyan kémhatást okoz, ami a fiúknak kedvez, stb.

6. giga455 (válaszként erre: 3. - Elsőmami)
2010. aug. 9. 14:03

Szerintem pedig ilyen "trükkök" nem léteznek :) Ha létezne, akkor szinte mindenki "élne" a lehetőséggel, hisz mindenkinek megvan a szíve vágya, mit szeretne. Én pl. kislányt. De nekem eszembe nem jutna befolyásolni, még akkor sem, ha lenne rá mód.

De ha hiszel az ilyesmiben akkor ajánlhatom a kínai fogamzásnaptárat, vagy a jónás módszert is. kb. ezek is olyan "bizonyítottak", mint amiket leírtál.

2010. aug. 9. 13:57

Szerintem a lényeg az egészséges legyen teljesen mindegy kislány, v,kisfiu. Megkapja a szüleitől a szeretett és erre kell helyezni a hangúlyt.

Üdv.Ágnes

4. d78161f793 (válaszként erre: 3. - Elsőmami)
2010. aug. 9. 13:53
És te hiszel ezekben a trükkökben?
3. Elsőmami (válaszként erre: 2. - D78161f793)
2010. aug. 9. 13:22
Mert azt szeretnénk. Természetesen az egészség a legfontosabb, és ha ő is lány lesz, akkor is ugynúgy fogunk örülni és ugyanúgy fogjuk imádni mint az elsőt. De ha már léteznek ezek a kis trükkök amivel erősíteni lehet akár az egyik akár a másik oldalt, akkor miért ne tennénk.
2010. aug. 9. 13:16

Akár hogy is olvastam végig a mondataidat nem jövök rá igazán,hogy miért is annyira nagyon fontos hogy fiút szülj másodjára??!

A LEGFONTOSABB AZ EGÉSZSÉG! Akármennyire is közhelynek hangzik.

2010. aug. 9. 13:03
Első szülött kislányom mellé, nagyon szeretnénk már egy pici fiúcskát is. Rengeteget olvastam ebben a témában és mindenhol azt írják, hogy pont az ovulációkor kell együtt lenni és akkor a legvalószínűbb a fiú. Ha a hőmérős módszerrel figyelem a peteérést akkor nem a hirtelen leesés hanem az 1-2 nap utáni megemelkedés után kell együtt lenni? Az ovu tesz pedig több egymás utáni napon pozitív, akkor az első + után várjunk két-három napot? Az étrend, a póz, a lúgosítás téma egyértelmű, de ebbe egy kissé belezavarodtam. Valaki le tudná írni pontosan hogy csináljam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook