Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válni vagy küzdeni!? fórum

Válni vagy küzdeni!? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. jan. 24. 17:40
Ha van még érzelem, akkor küzdeni.
2010. dec. 1. 06:21

Megnéztem a 2 es hozzászóllásban levő filmet.

"Jóban-rosszban: de inkább csak a jóban".

Nos, én ezt nem tudom megbocsájtani, hogy amikor rossz, akkor otthagy a társam. -illetve nekem nem megy a megbocsátás. Az eredmény: dől össze minden körülöttem, hiszen mindenki hibázik.


Ebből a filmből azt kellene tanuljam, hogy nincs egy "határ" ameddig megbocsájtok és tovább nem, hiszen Jézus -vagy kicsoda- meghalt ellenségeiért és a megbocsátásukért imádozott. Nem megy ez még nekem, de mintha itt lenne a kutya elásva.


Amikor közli a filmben a fő szereplő, hogy hisz, akkor a mellékszereplő megöleli és: "közös a apánk..." Igy kéne szeretni mindenkit, azt is, aki ezt nyilvánvalóan ezt kihasználni akarja?

2010. okt. 9. 08:34

Nem könnyebbültem meg,nem volt jó!Sírtam és arra gondoltam,hogy talán hibáztam.

Beszélni akartam vele mert úgy éreztem,hogy egy részem hiányzik.Beszéltünk is,nem az elköltözéssel kapcsolatban de aztán ráterelte a szót.Elmondtam ismét mi a gondom,talán felfogta vagy csak kompromisszumot kötött magával...nem tudom.

De másnap mire hazaértem a munkából itthon volt és a cuccai egy részét bepakolta a szekrénybe.

146. MarcsiD (válaszként erre: 145. - Azagyameldobom)
2010. okt. 9. 07:18

Milyen érzés volt, mikor elment? Megkönnyebbülés, üresség...? és amikor visszament?

Szerintem fontosabb az, hogy mi folyt le benned, mint az, hogy most épp milyen lett a párod viselkedése(nekem nincs jo tapasztalatom a "felmelegített kapcsolattal") Nekem az exem 3x csomagolt, 4. alkalomra ment el. Hiába pakolt és ment, nem lett jobb a helyzet utána. Személy szerint nekem megkönnyebbülést hozott.

Kívánom, hogy nektek sikerüljön az ujrakezdés.

2010. okt. 8. 20:29

Sziasztok!

Alakul a helyzet!A férjem néhány napja elköltözött!Kértem,hogy menjen el mert elegem lett az egészből.

Aztán másnap amíg dolgoztam visszabútorozott!Azóta úgy-ahogy rendben vannak a dolgok de ki tudja meddig.

Jó lenne ha elmondanátok,hogy mit gondoltok!

2010. aug. 27. 18:00

Kicsit magunkba szálltunk úgy érzem mindketten.Egy dologra rájöttem,a házasság nem működik magától.Működtetni kell.Nagyon sok dolgot kell még megtanulnunk és tudatosan kell arra törekednünk,hogy jó legyen.

Ez lenne hát a titok?

143. 235ecfad88 (válaszként erre: 142. - Azagyameldobom)
2010. aug. 11. 12:52

Szia!

Azért vagyunk és sokan vagyunk.Én is többek között ezért regisztráltam.Most már én is kezdem másképp látni a dolgokat,pedig elhiheted nekem se könnyű.Mindenkinél vannak hullámvölgyek de tudni kell őket kezelni úgy hogy ne csak Te kezeld mert ennek oda vissza kell működnie.

2010. aug. 11. 11:22

Úgy érzem volt haszna ennek a fórumnak.

Rájöttem,hogy talán nem is olyan rossz a házasságom mint amilyennek a hullámvölgyben tűnik.Kiírva magamból és visszaolvasva azt,úgy gondolom,hogy biztosan vannak harmonikusabb kapcsolatok de sajnos van ennél sokkal rosszabb is.

Talán több kompromisszumot kell kötnöm önmagammal.

Ha nem jönne többé haza az nagyon rossz lenne.


Köszönöm mindenkinek az értékes tanácsát,nagyon sokat segítettetek!

141. 235ecfad88 (válaszként erre: 140. - Tnde)
2010. aug. 11. 10:33
Tudom a 20 év sok mert mi is annyi ideje vagyunk együtt.Miért maradt? mert kényelmes volt mindent megcsináltál,főztél mostál vasaltál és ezt neki ,a szeretői szerintem nem csinálták meg.Lehet hogy nem volt boldog de a kényelmet azt meg adtad neki.
140. tnde (válaszként erre: 139. - 235ecfad88)
2010. aug. 11. 10:01
Köszönöm,hogy bíztatsz.De 20 év nem kevés,csak azt nem értem,hogy miért maradt itt ennyi éven keresztül,ha nem volt boldog.Mivel nekem azt mondta,hogy soha nem volt boldog velem.
139. 235ecfad88 (válaszként erre: 138. - Tnde)
2010. aug. 11. 09:31
Igazad van az meg előny hogy optimista vagy.Hidd el sok időnek el kell jönni mire az önbecsülésed vissza jön tudom mert ha nem is ez az ok volt nálunk nekem is nagyon nehezen jön vissza.Dolgozom rajta de nagyon nehéz.Neked hajrá és mutasd meg ki vagy !!
138. tnde (válaszként erre: 137. - 235ecfad88)
2010. aug. 11. 08:06
Szia.Tudom,hogy nem vagyok egyedül.Sokan vannak akik ilyen cipőben járnak.De én optimista vagyok és voltam mindig.Földbe döngölte az önbecsülésemet,de én fel állok és megmutatom,hogy vagyok olyan ember mint ő,sőt különb.Nekem,pedig hidd el szerettem,de nekem ő többet semmilyen értelemben nem kell.Hozzám már ne kullogjon vissza.Elhagyta a családját,menjen oda ahol elfogadják,hogy folyamatosan csalja a párját.Éveken át hüjének tetettem magam a békesség kedvéért.Ennek vége.
137. 235ecfad88 (válaszként erre: 119. - Tnde)
2010. aug. 11. 06:23

Szia Tnde!

A Te sztorid nem egyedi én csak azt tudom mondani hogy mutasd meg hogy nélküle is boldogulsz SŐT.

Egy férfinak egy idő után ha a "kedvesei"nem tudják azt nyújtani amire vágyik az előbb utóbb vissza kullog a családhoz.

Kívánom hogy sikerüljön Neked az önmegvalósítás és megmutatod hogy egyedül is képes vagy ÉLNI.

2010. aug. 11. 06:12

Sziasztok!

Olvaslak már benneteket két napja de csak most ért meg bennem hogy írjak.Én 20 éve élek együtt a férjemmel.Ez is sok idő.Mi is sok mindenen keresztül mentünk:jó és rossz dolgokon.

A házasság két emberről szól.Én is válni akartam nem is olyan rég de rájöttem hogy az nem meg oldás ha menekülünk a gondok elöl.A mai napig azon vagyunk hogy megoldjuk a váló okot mert van rá kiút csak én -mint Nő-másképp látom.

A Férfiak-szerintem-legtöbbje befolyásolható.Nálunk ez volt a fő probléma.Amit mondott a barát az úgy jó.Hát nem lett jó.

Tudom, hogy más amikor csal az urad de én erre azt mondom az is okkal van .Félre értés ne essék ezzel nem azt akarom mondani hogy a feleség a hibás.Csak meg kellene tudni a miértjét.

2010. aug. 10. 22:58
Megnéztem a filmet.Megható volt.Nekem egy kicsit sok volt benne a vallásos célzat.
134. azagyameldobom (válaszként erre: 128. - Ministry)
2010. aug. 10. 13:17

Ez nálunk is megvan.Az én férjem is büszke arra,hogy jól főzök és ezt emlegeti is a kollégák előtt.A fiú társaságban én vagyok az egyetlen nő mindenkinek tudom minden kis titkát,hülyeségét úgy kezelnek mint a férjemet.Részükről egy semleges nemű haver vagyok.Az én férjem rendszeresen főz,hogy nekem ne kelljen és még egy csomó apróság amiből érzem,hogy figyel rám és gondoskodik rólam.

De ez a jéghegy csúcsa?

Nem hiszem,hogy telhetetlen lennék,ha azt szeretném,hogy munka után rögtön hozzám jöjjön haza,egye meg a finom vacsorát amit csak neki készítettem és ha úgy adódik sörözzön a haverokkal.Én nem akarok vele lenni a nap minden percében,mindenkinek szüksége van szabadságra ezért én sokszor küldöm fiútársaságba ahol söröznek,dumálnak,horgásznak főznek stb.Én nem vagyok maradi feleség,de amit megbeszélünk az legyen úgy mert én is ehhez tartom magam!

És halgattassék meg az én véleményem is hőbörgés nélkül mert nem a középkorban élünk.Én is része vagyok a társadalomnak!

133. Pahet a vadász (válaszként erre: 128. - Ministry)
2010. aug. 10. 11:16

Öröm olvasni ezeket :)

Sok boldogságot! :)

132. e58903e3ab (válaszként erre: 131. - Ministry)
2010. aug. 10. 10:44
Nincs mit, minden jót Nektek:)
131. Ministry (válaszként erre: 129. - E58903e3ab)
2010. aug. 10. 10:25

Köszönöm, remélem így is marad.

Sokat küzdöttünk azért, hogy így legyen. :)

130. e58903e3ab (válaszként erre: 127. - Tnde)
2010. aug. 10. 10:10
Bocsáss meg, igaz te éltél benne,te tudod, de kétlem, és szerintem ha igy lett volna, ma nem tartotok itt.
129. e58903e3ab (válaszként erre: 128. - Ministry)
2010. aug. 10. 10:09
még 100 évig maradjon ilyen:)
128. Ministry (válaszként erre: 124. - E58903e3ab)
2010. aug. 10. 10:06

Ép ezek lettek volna a kérdéseim :)


Az én páromon látszik.

Nekem épp elég, hogyha találkozom a munkatársaimmal, felemlegetik, hogy múltkor milyen finomat főztem, mert párom bent dicsérte, vagy siet haza, esetleg mondja, ezt vagy azt csináljak neki, mert a múltkor is ilyen jól sikerült. Vagy összeporszívózik amíg én vasalok, hogy én is tudjak piheni, vagy meg tudjam nézni a sorozatom.

Ha barátaival elmegy sörözni, megyek vele, és addig a haverok barátnőivel beszélgetünk vagy mozizunk, és büszkén visz magával.

127. tnde (válaszként erre: 124. - E58903e3ab)
2010. aug. 10. 10:04
Amit leírtál minden így volt.Évekig.Kb.az első 10 év ilyen volt.És ez is csak mű volt a részéről.
126. tnde
2010. aug. 10. 10:02
Sajnos ő azt mutatta,hogy így neki milyen jó.Ő volt a mű.Évekig azt hittem milyen szépen élünk.Igen,nagyon jó szinész lett volna belőle.
125. e58903e3ab (válaszként erre: 123. - Tnde)
2010. aug. 10. 09:57
Nem elég, hogy te hiszed valamiről, hogy az, ha az illető nem mutatja.
2010. aug. 10. 09:56

"azt hittem boldoggá teszem"


Sugárzott róla a boldogság? öröm volt a környezetében lenni? kivirult? nevetett és nevettetet?tőrődött veled? Gratuláltak a kollegái, hogy mekkora pozitivn változáson ment keresztül, mióta veled van? vágyott haza?hozzád? ki sem lehetett tőled robbantani?

123. tnde
2010. aug. 10. 09:49
Mi az hogy mű.Az amit én is csináltam,évekig azt hittem boldoggá teszem,hogy kiszolgálom,nevelem a gyerekeit,ő azt csinálhat amit akar.Oda mehet ahova és amikor akar.Én meg alárendeltem magam a családnak,főztem mostam takarítottam gyereket neveltem,rendben tartottam őt is,legalábbis azt hittem.Azt hittem boldog,mert annak tette magát.És én nem vártam cserébe semmit,csak azt,hogy néha legyen hozzám is kedves.NÉHA.És ezt értsétek úgy,hogy tényleg csak néha.Pláne az utóbbi pár évben.Mindent megkapott itthon,amire csak vágyott.Megtettem mindent neki.Mégis félre ment.Én még azt is elnéztem neki,mivel azt hittem neki ezt kell.De mostanra megcsömörlöttem,illetve azt elégeltem meg,hogy egyre fontosabb lett neki a más.Eldobott mindent egy nőért.Elengedem,nem tartom vissza.Nehéz,mivel mióta mi együtt vagyunk,én másra még csak rá sem néztem.Neki éltem.Ezt kaptam.Ez is műnek tartható.
122. e58903e3ab (válaszként erre: 121. - Ministry)
2010. aug. 10. 09:35
Ezt a kapcsolatot, ha tegnap zárták volna le, és maradtak volna egymás számára barátok, is késő lenne. Elmentek az évek, és most kezdi a topikinditó látni, hogy nincs rendben.Sőt magányos.Mert:üres. Nincs meg benne az, ami ahhoz szükséges, hogy még 20 évet és a gyerekekkel lévő nehézségeket kíbirja.
121. Ministry (válaszként erre: 117. - E58903e3ab)
2010. aug. 10. 09:28

Akkor mi ebben a mű?

Lehet, ugyanazt akarjuk mondani, csak elbeszélünk egymás mellett.

Számomra nincs nagyobb boldogság, mint látni, ahogy a párom boldog. És ha ő boldog, engem is annak akar látni, így ő is megtesz mindent, hogy boldognak lásson.

Lehet, egy kicsit önző dolog is, mert tudom, ha én nem teszem, nem is kapok vissza annyit...

De számomra az a mű, ha valaki nem szeret valakit, és mégis mindent megtesz érte, mert mondjuk van egy gyereke. Az már tényleg színjáték.

Itt viszont az a kérdés, maradjon-e és adjon még egy esélyt, vagy inkább váljanak el.

Azért írtuk neki, hogy próbálja ezt meg, mert ha nem szeretné a férjét, nem habozna ennyit, hanem régen elhagyta volna.

Csak segítséget próbálunk nyújtani, mit próbáljon meg, amivel újra szent lenne köztük a béke, és nem vitáznának stb.

Tudom, ehhez két ember kell, de mindig valakinek előbb kell lépnie.

120. tnde (válaszként erre: 117. - E58903e3ab)
2010. aug. 10. 09:27
Igazad van.Én soha senkitől nem kértem,és nem is fogadtam tanácsot el.De a férjemet erősen befolyásolták a szeretői.Ezt ő erősen tagadja.Én elfogadtam olyannak amilyen.De a folyamatos sárdobálás ellenére vita és veszekedés nélkül elengedem.Mutassa meg mire megy nélkülünk.Mármint az eldobott családja nélkül.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook