Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha a festett fekete hajamra, intenzív padlizsán festéket teszek, milyen szín lesz a végeredmény? fórum

Ha a festett fekete hajamra, intenzív padlizsán festéket teszek, milyen szín lesz a végeredmény? (tudásbázis kérdés)


16. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Debóra)
2010. aug. 9. 22:24

így van... :-)


sajnos először le kell szivatni a feketét, ha világosabb színt szeretnél!


nem vagyok fodrász, de 10 éve fekete a hajam.. gondolhatod, tudom miről beszélek! :D de tényleg menj szakemberhez, mert simán tönkre tudod tenni a hajad,ha otthon próbálkozol!

2010. aug. 9. 22:17

Nekem nem sokkal ezelőttig szintén fekete hajam volt, de barnára akartam váltani. Olyan fodrászhoz fordultam, akiben maximálisan megbízom, és végül tényleg sikerült barnásra színeznie a hajam, de ez az állagán is meglátszik. (Valamint igazából vörösesbarna lettem, és kétszer kellett visszamennem hozzá, összesen kb 6-8 órát töltöttem a fodrászatban :))


Ahogy többen is írták, a feketét semmi nem színezi át, csak ha már nagyon megkopott, (akkor is inkább csak árnyalatot befolyásol) és persze a hajad állaga, és a hajfesték sem mindegy, amit használtál. (Nekem olyan hajam volt, ami ledobta a fekete festéket is, ezért speciális fodrászatban használatos feketét kentek rá, ami fél év kopás után is csak többszöri koktélozással, 12%-os szőkítéssel és hasonló eljárásokkal fakult ki.)


Ha azonban a vöröses fény elkerülése a cél, én sem javasolnám a padlizsánt, de még a csokibarnát sem. Nekem olyan hajszínem van, amiből szinte minden vöröses fényt hoz ki, a csokibarna például különösen. Bár nekem szerencsére nincs kifogásom a vörös ellen :)


Sok sikert a hajszínváltáshoz :)

14. debóra (válaszként erre: 13. - Vikucka)
2010. aug. 9. 09:18

Ez is egy megoldás.

Le szoktuk szőkiteni, de az elég káros, mert roncsolja a hajat.

De van egy nyagyon jó szer, ami kímélő és leszedi a fekete festéket anélkül, hogy károsítaná a hajat.

Csak fodrász kellékesnél lehet kapni.

13. vikucka (válaszként erre: 12. - Debóra)
2010. aug. 9. 09:13
Én levágattam rövidre a hátközépig érő hajamat, hogy a feketét eltűntessem... :(
2010. aug. 9. 09:11

Szia

A feketére ha rákened a padlizsánt, akkor is fekete marad.

Először a feketét teljesen el kell tűntetni ahhoz, hogy bármi más festéket rá tudj kenni.

Elég macerás, ezért szoktuk mondani a vendégeinknek, hogy jól gondoják meg a fekete szint, mert a legnehezebb eltűntetni.

Ne te csináld házilag, menj el egy szakemberhez.

2010. aug. 9. 09:07
Nekem is ez volt a bajom a feketével. Azóta már voltam szőke is...az is bevörösödött... A barnának is van egy vöröses alapszíne. Szerintem ilyen a haj típusa...
10. ancika22 (válaszként erre: 9. - 74740b7c7c)
2010. aug. 9. 08:49
hol kerested, Te, hogy nem találtál?! :D már szinte minden boltban lehet kapni. csokoládébarnának hívják, lehet azért nem találtad. de nekem attól konkrétan vöröses lett a hajam.
2010. aug. 9. 08:43
És a barnával mi a helyzet.. olyan étcsokisat már sokszor kerestem, de nem találtam:S
8. t.Ili (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2010. aug. 9. 08:40

A feketét nem fogja át semmi.

A lenövéseden látszik majd,meg egy picit a lefakult részeken.Inkább csak beütést ad.

A baj az,hogy a padlizsán is vörösen kopik le.!

7. 74740b7c7c (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2010. aug. 9. 08:38
Ja, és előre is köszi:)
6. 74740b7c7c (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2010. aug. 9. 08:38
A lelkem mostanában tényleg tropa, egészségileg viszont nincs bajom.. legalábbis egy hónapja voltam teljes szűrésen és mindent rendben találtak:D
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2010. aug. 9. 08:36

két fodrász társunk is van, megkérdezem, jó? :)


egyébként azt mondja a fodrász barátnőm, hogy a festés sokszor azon is múlik milyen az illető állapota, úgy egészségileg, mint lelkileg :(

4. 74740b7c7c (válaszként erre: 3. - Zsanci79)
2010. aug. 9. 08:35

:)

Akkor ez megnyugtató, mert azért én annyira nem is akarok vöröses hajat:D

2010. aug. 9. 08:33

Én anno fodrász nélkül semmivel nem tudtam kiszedni a fekete festéket.

Ugyanolyan fekete marad, ha már van lenövés, ott lesz padlizsán.

2010. aug. 9. 08:33

Ezt azért kérdezem, mert ugye a fekete erős, intenzív szín, viszont 2-3 héttel a festés után valamiért vöröses átütést kap..:S

Próbáltam már mindenféle festékkel, de ez a végeredmény mindig.. pedig régebben nem így volt.

2010. aug. 9. 08:32
Ha a festett fekete hajamra, intenzív padlizsán festéket teszek, milyen szín lesz a végeredmény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook