Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
16758. judyka85
2015. júl. 11. 12:02

Sziasztok!Mindenki nyaral?Nagy a csend...

Szerintetek normalis h majus 17 ota nem jott meg...marmint nem vagyok terhes...de a fogyokura/edzes ennyire megviselheti a szervezetemet? Tapasztalt vki hasonlot es mi lett a vege?

2015. júl. 9. 11:46

Lányok,jó idő van,lehet sütni-főzni!


Zuhanó mérlegnyelveket!

16756. renibaba25
2015. júl. 8. 14:28
sziasztok a konyak lisztet en is csak ajanlani tudom, ha viszont nem tudod beszerezni, a sima habaras helyett akkor mar inkabb etkezesi kemenyitoz az is jobb mint a sima liszt.
16755. kbogi
2015. júl. 8. 13:52
Erről még nem halottam, most sajnos nincs időm utánaolvani, de rá fogok keresni...
16754. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16752. - Dukanoseva19)
2015. júl. 8. 08:44

Gratulálok az eredményedhez,nagyon szép!Ne félj a zölségektől,megvan ez jól komponálva.Nálam a heti egy kiló fogyás simán megvolt,amikor kezdtem a diétát a zöldségekkel együtt.

A főzelékeket meg tudod csinálni dukánosan is,nem kell bűnöznöd.A tökfőzeléket úgy szoktam csinálni,hogy a gyalult tököt felteszem főni,kicsit megsózom,kaprot teszek rá,majd amikor majdnem megfőtt,ecetet teszek rá és "behabarom" tejben elkevert konjak liszttel.Ebből a lisztből nagyon kevés kell,nekem kb 2 evésre való tökhöz fél kávéskanállal.Isteni lesz így,próbáld ki.A spenótot,sóskát is ezzel csinálom.

Dukan legyen velünk!

16753. 12d083b51b (válaszként erre: 16752. - Dukanoseva19)
2015. júl. 8. 07:04

Én is azt gondoltam, hogy amikor áttérek a Támadásból a Lépegetésbe, és jönnek a zöldségek, majd vissza-szedek valamennyit. Nem így történt, sőt további 1 kg/hét súlycsökkenés volt.

Tehát egyáltalán nem biztos ezek szerint, csak előfordulhat...

Egyébként a naplómban olvashatod a napi eseményeket, mit eszek, mennyit, mit mozgok, és hetente a mérleg-eredményt. Persze most, ezekben a forró napokban a napi mozgás = 0! De jön már a lehűlés, és akkor ismét minden nap megyek gyalogolni!

Mindent bele, szurkolok neked is!! :)))

2015. júl. 8. 06:57

Jó reggelt!

Ma mértem magam az 5 napos támadóm után és a súlyveszteség nagyjából 2,3-2,8 kg lehetett. A mai súlyom: 86,2 kg lett, aminek nagyon örülök, de azt is tudom, hogy ez mától a zöldségekkel lelassul. De nem baj, aggodalomra semmi ok, ráérek, mert most már úton vagyok és ez a fő!

Írjatok ti is, ki hogy áll, hogy bírjátok ezt a fülledt meleget és ki milyen finomat eszik. Én pl.: kipróbáltam a nyúlmájat egy kis megtört borókabogyóval és oregánóval főzve, a végén leöntöttem egy kevés petrezselymes joghurttal és egy picit megsóztam evés előtt. Nagyon érdekes, hogy van egy kis mellékíze, de nem kellemetlen. Azt is hallottam, hogy a szegfűborssal is lehet főzni és ez érvényes úgy anblock a nyuszira, hogy egy kicsit édeskésen kell fűszerezni. Lehet kapni még pl: nyúlgericfilét, az is nagyon finom, hasonlóan lehet készíteni, mint a májat, egy ici-picit édesebb fűszerrel, mint a borokabogyó, vagy a szegfűbors. Próbáljátok ki egyszer, árban szinte teljesen egyezik a csirkével, és időnként érdekes az íze a változatosság kedvéért.


Ja, még azt akartam írni nektek, hogy ma lehet, hogy egy kicsit kilépek a diéta kereteiből, mert apunak készítettem tökfőzeléket, de abba sajna van egy kevés tápióka keményítő és zsíros tejföl is, egyenlőre nem tudom, hogy megérné-e. De majd meglátom, mert időnként egy-egy ilyen főzelék nekem belefér az étrendembe még akkor is, ha egy pár napra lelassít.


Karcsusodó derekat kívánok mindenkinek!

16751. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16749. - Rebecca33)
2015. júl. 6. 18:06
Persze,amit tudsz tarts be,de ne stresszelj miatta,mert a nyaralás mégiscsak nyaralás!
16750. Rebecca33 (válaszként erre: 16746. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 6. 13:59
Egyetértek, a bio igazából nem biztos hogy bio, csak az ára magasabb. Sajnos mai világban nem igazán vannak bio dolgok. Mondjuk tudom hogy anyuéknál a tanyán a tojás bio, meg a kecsketej :)
16749. Rebecca33
2015. júl. 6. 13:57

Sziasztok!

Én nem szedek semmi vitamint a diéta mellett.

Ma mértem magam reggel és újabb egy kiló mínusz, aminek nagyon örültem. Most ráálltam egy teljes test edzésprogramra, de sajnos közbejön a nyaralás nem tudom ott hogy tudom mindezt megvalósítani, de igyekszem.

Betáraztam zabkorpából, tojás, meg minden földi jó amit szabad... És tartani fogom ha addig élek is!

Még annyit hogy én szoktam inni zöld teát, meg néha be kell vennem mályvakapszulát mert a wc nem igazán tökéletes, ha értitek mire gondolok.

16748. judyka85
2015. júl. 6. 13:05
Sziasztok!A dieta mellett ti szedtek vitamint?Es ha igen, akkor milyet? Van egy Anyukatarsam (nagyon nem dukanos) aki allandoan errol faggat...aztan meg jon,h o olvasott a Dukanrol es tokre lehuztak,mert nagyon egyoldalu...Atkins kettonek hivjak stbstb...komolyan tokre idegesit...hiaba mindom neki,h nekem mar bizonyitott a dukan...kb.10 eve nem fogytam csak hiztam...de a dukan megvaltoztatta az eletemet...
16747. 12d083b51b
2015. júl. 6. 05:45
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
16746. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16737. - Dukanoseva19)
2015. júl. 5. 22:39

Dukanoseva,átsiklottam a húgysavszinted felett.Ahol írod a tiltott dolgokat,ha jól vettem ki,a pulykát a vörös húsokhoz írtad,pedig az fehér.Ilyeténképpen eszerint a felosztás szerint fogyaszthatod.

A "bio " dolgokról megvan a különbejáratú véleményem(azok sem egy másik,mondhatni steril bolygóról származnak,tehát a kétszeres árán kívül nem vélelmezek sok különbséget a "normálokhoz" képest).Tekintve,hogy ez a diéta zsír és szénhidrátszegény alapokon nyugszik,így ha emellett voksolsz,akkor érdemes a sovány termékeket enni a kívánt eredmény eléréséhez...


A májat nagyon sajnálnám,mert bár nem eszem sokszor,épp a változatosság miatt nagyon élvezem.


Hidd el,nem ezen a két terméken fog múlni,ügyes voltál eddig is,fog menni tovább!

Halat szoktál enni valamilyen formában?

16745. 12d083b51b (válaszként erre: 16744. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 5. 10:49

Köszönöm, valóban érdemes csinálni, még akkor is, ha esetenként úgy érezzük, hogy esetleg nehéz.

Amikor viszont akár mi magunk, akár mások sikerét tapasztaljuk, az mindenkinek új erőt ad a folytatáshoz!

További karcsúsodó derekat mindenkinek!

2015. júl. 5. 10:40

Sziasztok!

Dukanoseva,egyszerűen átírtam a nevedet,az adataid ugyanúgy szerepelnek.Jó,hogy nagyjából szinten tudtál maradni,a fogyásod amúgy teljesen reális volt.Harcra fel!

Hópihe,gratula a mérlegedhez,ez csodálatos érzés,ez ad mindig újabb erőt a folytatáshoz!


Mindenkinek jó vasárnapot!

Dukan legyen velünk!

16743. 12d083b51b (válaszként erre: 16742. - Dukanoseva19)
2015. júl. 5. 09:32

Az ősszel 2,5 hónap alatt leadtam I-II. szakaszban összesen 7,5 kg-ot. Karácsony előtt felfüggesztve, de a III. szakaszt is tisztességgel megcsináltam. Így napjainkig "csak" 2,5 kg jött vissza.


Most június 22.-én indítottam ismét 5 napos támadással 82,5 kg-ról. Ma reggel mértem magam, 79,0 kg !!! vagyok! Velem most éppen madarat lehet fogatni!!

Írtam a naplódba! Te is olvashatod az én naplómat, naplóimat, egyik sincs titkosítva!

További karcsúsodó derekat neked is és mindenkinek!!!

16742. dukanoseva19 (válaszként erre: 16740. - 12d083b51b)
2015. júl. 5. 07:43
Te hol tartasz most és mennyiből szeretnél mennyit fogyni?
2015. júl. 5. 07:41

Jó reggelt!


Úgy lett, ahogy gondoltam: visszanyeertem a súlyom a most újra kezdett 2 nap támadóval, tehát kb 1,5 kg-ot hízhattam vissza úgy 9 nap alatt. Pedig ha nem is tudtam rendesen dukánozni, ott sem ettem semmi tésztafélét, vagy krumplit-rizst, csak zöldségeket, igaz főzeléket is. Abban viszont volt habarás, vagy rántás és persze zsírosabb is volt az étrend.


De most újra 87,5 kg vagyok, tehát visszanyertem a leadott 5,5 kg-mat az egy hónap alatt, ami így is szép eredménynek mondható. Még keddig bezárólag tartom most a támadó szakaszt, aztán szerdától már eszem zöldséget is 1-1 naponként váltva a PP és a PV napokat.


Nem sok kedvem ebben a melegben kirándulni, de mégis muszáj kimozdulni itthonról, így megyünk az erdőbe egy kisebb sétára. Nektek is karcsúsodó és hűsülő napot kívánok!

16740. 12d083b51b (válaszként erre: 16739. - Dukanoseva19)
2015. júl. 4. 18:32
Én 22.-én kezdtem az idén, az 5 nap Támadás alatt 2,5 kg ment le rólam. Ha a napi mozgást, tornát, ugyanazzal az intenzitással csináltad, mint korábban, akkor rólad is lemehetett az 5,5 kg.
16739. dukanoseva19 (válaszként erre: 16738. - 12d083b51b)
2015. júl. 4. 18:24
Köszönöm az ötletet, ezek szerint 06.25-én 87,5 kg voltam. Ezt megelőzően utaztam el egy vagy két nappal, tehát úgy 10 napja. Na, akkor holnap lássuk a medvét, hogy most mennyi lesz a súlyom az akkorihoz képest. De sokallom egy kissé, hogy 5,5 kg-ot leadtam június 5-től, vagyis éppen 20 nap alatt. Vagy ez reális? Így kellett lennie, ha ez volt a naplómba írva. Na ehhez képest akkor biztosan visszaszedtem 1.2 kg-ot az elmúlt másfél héten.
16738. 12d083b51b (válaszként erre: 16737. - Dukanoseva19)
2015. júl. 4. 17:58
Most az jutott eszembe, ha küldesz a "dukánoséva" felhasználónak egy privit, akkor már rá tudsz katt. és az adatlapról át tudod szedni magadnak a korábbi naplóidat, stb. stb. Gondolom én! Egy próbát megér!
2015. júl. 4. 17:05

Sziasztok!

Természetesen ugyanén vagyok a korábbi dukanosévaként regisztrált dukánozó, csak valamiért nem tudtam újra bejelentkezni, ezért újra kellett magam regisztrálni.


Régen nem jelentkeztem, de egy kisebb vidéki tartózkodás miatt nem jöttem csak fórumozni. Ott inkább csak stagnálni tudtam, fogyni semmit, majd holnap meglátjuk, hogy mennyi vagyok súlyban. Kérlek nyolcvan-Öt-ven, írd be a súlyomat új tagként és írd be a kezdő súlyomat 93 kg-ként, ahogy az volt, már nem tudom, hogy pontosan mikor is kezdtem. Holnap pedig megírom az aktuális súlyomat. Sajnos nagyon nehéz másoknál két hétig csak dukánozni, így örülnék annak is, ha 90 kg alatt lennék. Péntek óta vagyok itthon, tehát ma már a 2. támadó napomat csinálom, mert muszáj volt újra kezdeni az egészet. Szerdán már fogok enni zöldséget is, így most a támadóm csak 5 napos lesz, de az is elég, mert szerintem nem híztam vissza semmit, vagy max 1 kg-ot a 4-ből.


Mi újság veletek? Ki hogy bírja a meleget és a diétánkat? Én most nagyon elhatározott vagyok, alig vártam már, hogy haza érjek és azonnal rohantam is mindenféle fehérjét bevásárolni. De. Képzeljétek el, volt egy vérvételem és az magas húgysav szintet mutatott ki. Mondtam a dokinőnek, hogy fehérje diétát csinálok, ez lehet az oka. Szerinte mindenből lehet enni a fehér husú, tehát halat, csirkét, tojást, és tejterméket, viszont célszerű hanyagolni a vöröshúsokat és a belsőségeket. Ja és nyuszit is szabad enni. Tehát semmi máj, marha és pulykahús. Ez kissé elszomorít, mert így szegényesebb lesz a fehérjekínálat, ami ugye ennél az étrendnél azért elég fontos lenne. És még valamit ajánlott a doktornő: inkább egyek egy kevés bio tejterméket, mint ezeket a zsírszegény készítményeket.


Nektek ezekről mi a véleményetek?


Szép estét mindenkinek!

16736. Rebecca33 (válaszként erre: 16735. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 3. 14:31
Köszi igen sokat mozgok, de ha arra gondolok hogy még így is milyen nehéz leadni a kilókat hát sokszor elmegy a kedvem. De itt olvasni mondjuk a te receptjeidet megjön ismét, meg újra erőt ad hogy ne adjam fel.
16735. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16734. - Rebecca33)
2015. júl. 3. 09:13

Csodállak,amit a mozgás terén megteszel,bár némelyikről,amiről írsz azt sem tudom,eszik-e vagy isszák.Kitartást neked!Dukánozásom elején volt néhány kisértésem(étterem,utazás),de sikerült mindannyiszor a diétám határain belül maradni.Sőt a többnapos karácsonyi ünnepekre is a családhoz vállaltam én is kajákat és azokat mind dukánosra csináltam.Szóval tényleg csak fejben dől el,hogy mit akarsz és akkor simán megtalálod hozzá az eszközöket.

Jó pihenést,érezzétek jól magatokat!


Dukan legyen velünk!

16734. Rebecca33 (válaszként erre: 16733. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 3. 07:18

NAGYon jól hangzik a vargabéles, köszönjük hogy megosztottad velünk is.

Nagyon nagy a csend errefelé, kivel mi újság van?

Én vasárnap állok mérlegre, de a tegnap lemértem a derekam és csípőm hát ment le egy egy cm, aminek nagyon örültem.

Most vagyok túl egy 30 napos guggolás kihíváson, mellette tornáztam hol Czanik Balázs capoeira edzésére, hogy Billy Blanks tae boe-jára. Mindkettő nagyon jól formálja a testet főleg a problémás derék csípő tájékát.

Most hogy megyünk nyaralni viszek magammal egy teljes test edzéstervet amit napi szinten növelve fogok csinálni. És természetesen nem adom fel a diétát sem.

Dukánra fel!

2015. júl. 2. 18:00
A vargabéles nagyon fincsi lett,receptje a Duklári naplómban!
16732. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16731. - Judyka85)
2015. júl. 2. 15:29
Most sül,ha jól sikerül,feltétlenül beírom a Duklári naplómba.Ha nem lesz finom,akkor még tökéletesítenem kell...
16731. judyka85 (válaszként erre: 16730. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 2. 14:28
Szia.Megosztod velunk a receptjet? Koszi :)
16730. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16729. - Rebecca33)
2015. júl. 2. 11:58

Beírtalak.Továbbra is ilyen szép eredményeket kívánok!


Nálam ma vargabéles lesz...

16729. Rebecca33 (válaszként erre: 16716. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 2. 11:15
megírtam az üzenetben beteszel a táblába? Köszike
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook