Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
16788. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16556. - 12d083b51b)
2015. júl. 17. 17:22

Kedves hópihe14!


A netes világban felháborító magatartásod muszáj szóvá tennem!


A témához kapcsolódóan, a dukanos fórumban ancsapancsa által pontosan belinkelt naplómra kattintva nem igazán nagy fáradtságodba kerülhetett a "kikotrás"!!!!!!!!!


De!


Egyszerűen pofátlanságnak tartom azt, hogy a naplómból pontatlanul, slendriánul szemezgetve ajánlgatod a 7 napos dukan diéta leírásom az össze-vissza kivonatolt sz@rságoddal, mintha az lenne a 7 napos Dukan elérhető forrása.


Ez megbocsáthatatlan!


Pls. Vagy töröld, vagy írd be, vagy linkeld be a forrást ahonnan az infókat másoltad!


(Ugyanis lin kelni tudsz.)

Ezt:


[link]


Ezt a májusban létrehozott naplódba is beírtam a hozzászólások közé.

ide:

[link]


Donnie_


aki nem "emberke" itt neked!

16787. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16780. - Dukanoseva19)
2015. júl. 17. 16:20

Szia Éva!


Aki naponta mérlegel az hosszú távon is megőrzi a súlyát stressz nélkül.


Pu


Donnie_

16786. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16769. - Dukanoseva19)
2015. júl. 17. 15:58

A Dukan étrendben - klasszikus stílus


PV napon a fehérje/zöldség ajánlott aránya 70/30%

.

Azaz nem zöldségfasírt szója izével, savanyú káposztával, mert ott a napi táplálékbevitel aránya nem ok!


A zsír felesleg "a fehérjék tüzében használódik el!"


Donnie_

16785. 79f96aaa89
2015. júl. 17. 15:49

MILKA!


Igazad volt, amikor kedvesen jelezted egy naplóban, hogy aki virslizik többek között az nem "fanatikus" dukanos :-)

Ennél finomabban én sem tudtam volna jelezni az "árnyalatnyi különbséget". :-D


A téged ért toporzékolós, hisztérikus támadás

nem téged minősít :-)!

Az istenek mi vagyunk ;-)


pussssssz


Donnie_

16784. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16766. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 17. 15:41

Köszi Klári, ez elgondolkodtató.

Bár ami nem látszik ételnek ránézésre azt általában hanyagolom, de ezt a sűrítéshez kipróbálom!

Pussssssssssz, és sok sikert a diétádhoz, még a "karcsúsodó derekat" szlogenemet is lenyúlták ;-)

Donnie_

16783. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16774. - 12d083b51b)
2015. júl. 17. 15:35

Aki az itthoni kereskedelmi viszonyok között tejfölt, virslit, trappistát eszik a "klasszikus" Dukannak nevezett diéta szerinti valamiben az LÓDÍT - mert nem Dukanozik, hanem egyszerűen csak CSAL.

Ha önmagának is szokás szerint azzal semmi gond, de sztem NE reklámozza a saját DUKÁN izés naplóját annak, ha csalósan az :-).


Donnie_

16782. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16771. - 12d083b51b)
2015. júl. 17. 15:29

Ez itt a vak vezet világtalant style!


Nem csináltad jól(!) ubulkám, mert ma is ott mérlegelsz, mint tavaly tél közepén - jó esetben!

A többet mérlegelőről már nem is beszélek ;-)


Ha az elhatározás megérett, az le is kell szüretelni! Azaz végig kell vinni, különben kalap - kabát!


Donnie_

16781. 79f96aaa89
2015. júl. 17. 15:21

Keves hópihe14!


Várom ennek a regisztrációmnak az elteltétől számított 30 percet, hogy olvashasd a hozzászólásom, mert az eredeti nickem Luca napjáig piheg.


De az a stílus, amit ezen a régi Dukanos fórumon a jelenlegi fórumgazdával szemben megengedsz magadnak az felháborít!


A Naplójának címe, amit leszólva bírálsz az nem naponta változó cím, hanem azóta ez a címe, amikor Te még grízes tésztát ettél hetente ki tudja hányszor...


Ő az, aki nem konfrontálódik a diéta miatt - velem szemben :-)


Folyt köv. ha eltelik a 30. perc...


Donnie_

2015. júl. 16. 06:31
Lehet, hogy én maradok a vasárnapi mérlegelésnél.
16779. judyka85 (válaszként erre: 16778. - Dukanoseva19)
2015. júl. 16. 06:26
Szia.En kivalasztottam a heten egy napot, a szerdat...fuggetlenul h milyen nap volt elotte...;)
2015. júl. 15. 07:44

Arról a pangasiusról elég sok rosszat hallottam, majd körülnézek a hűtőpultban. Mindenesetre köszi az ötleteket, jól esne már valami más is, mint csirke és tejtermék, valamint a tojás. Igaz, én szoktam tofut is venni, de abból csak a füstölt ízűt tudom megenni, csak azt nem tudom, hogy az nem kavar-e bele a diétába. De majd kiderül.


Más. A mérlegelést ti is egy adott nap (PP, vagy PV) után szoktátok végezni, vagy simán hetenként egy adott napon?

16777. 12d083b51b (válaszként erre: 16775. - Dukanoseva19)
2015. júl. 14. 17:10
Cápaharcsa = pangasius. Nem igazán minőségi, sőt egyáltalán nem az, de csak 900 Ft/kg Co.op.éban, (hűtőládában van!) és 2-3 adag kaját bőven kiad, ha valami más is van mellé. Amikor a csirke-pulyka a hátam közepére sem kell, olyankor veszek egy-egy zacsival.
16776. 12d083b51b (válaszként erre: 16775. - Dukanoseva19)
2015. júl. 14. 17:06
Úgy szoktam, hogy először csak annyira nyitom meg a dobozt, hogy az olajat ki tudjam önteni alóla, majd amikor már a halakat a tányérba raktam, amennyire tudom, letörölgetem róluk a még rajtuk levő olajat. Utána öntöm rá a citromlevet.
16775. dukanoseva19 (válaszként erre: 16773. - 12d083b51b)
2015. júl. 14. 16:43

És az olajos halról lejön az olaj gond nélkül? Egyszer v/ettem egy tonhalas konzervet saját lében, hát az valami elképesztően rossz ízű volt, ráadásul tele volt porcos részekkel. A cápaharcsáról még nem hallottam, de felmegyek a tesóba és megnézem, hogy ott a nagy hűtőpultban van-e ilyen hal. Ez a fajta ezek szerint nem esik annyira szét, ugye?


A rácos hal jó ötlet, ott lehet improvizálni egy kicsit a megengedett zöldségekkel és úgy finomabb a hal is, ha együtt sül velük.


Dukan legyen velünk!

16774. 12d083b51b (válaszként erre: 16773. - 12d083b51b)
2015. júl. 14. 10:47

Még mielőtt bárki is kifogásolná, természetesen a rácponty nevű kaja-utánzatnál kihagyom a krumplit, a szalonnát, és a lisztes-tejföl helyett is csak zabkorpás joghurt megy bele. A joghurt is savanykás, a benne levő paradicsom is savanykás...

ez ilyen "dobáld össze ami van és közé a halat!" nevű kaja.

16773. 12d083b51b (válaszként erre: 16772. - Dukanoseva19)
2015. júl. 14. 09:51

Vagy olajos halat veszek, és olaj nélkül, csak citromlével locsolva eszem meg.

Vagy ha fagyasztott cápaharcsa-filé, és akkor PV-s napra összedobom cukkinivel, paradicsommal rétegesen, egy olyan "rácponty" nevű kaja-utánzatnak.

Persze én is az eredeti szürke harcsát imádom, de hát annak az ára valóban más kategória...

16772. dukanoseva19 (válaszként erre: 16771. - 12d083b51b)
2015. júl. 14. 07:51
Milyen halat vegyek és hogy a legjobb elkészíteni? A hal sajnos nagyon drága, alig engedhetek meg magamnak havi egy-két alkalmat, vagy veszek fagyasztottat, de azzal nincs jó tapasztalatom, mert szétesik.
16771. 12d083b51b (válaszként erre: 16770. - Dukanoseva19)
2015. júl. 14. 06:18

Köszönöm a vissza-igazolást!

Ezek szerint mégiscsak jól csináltam, hogy decembertől átléptem a III. szakaszba, és onnét a IV-esbe.

Pedig akkor még könyvem sem volt, csak arra figyeltem, amit a testem, szervezetem sugallt! :)))

Ha ugyanezt mások is megtették volna, nem lenne ennyi újra-kezdő itt közöttünk, és nem lenne annyi kárba veszett erőfeszítés, elvesztegetett idő... és ki tudja hány embernél veszett fejenként 15-20-30 ledolgozott kg????

2015. júl. 13. 18:22

Végre megtaláltam a könyvemet és mégis jól emlékeztem a zöldségekkel kapcsolatos megkötésekre. Tulajdonképpen minden zöldségből lehet enni bátran, nem kell odafigyelni pl.: a kalória tartalmára, vagy a mennyiségre, csak nem szabad velük túlzásokba esni és mindig fehérjékkel együtt kell enni, természetesen ezeket is zsírszegényen.


Dukan papa is írja, hogy a zöldségek étrendünkbe bevezetésekor súlystagnálás, neadjisten súly"gyarapodás" is bekövetkzhet, mindez azonban csak átmeneti jellegű.


Hópihe14-nek írom, hogy Dukan papa is azt tartja helyesnek, hogy ha belefáradtunk a diétába és már nem is fogyunk csak 1,5-2 kg-ot havonta, akkor inkább menjünk át a súlymegtartó szakaszra, mert könnyen elveszíthetjük azt, amit addig elértünk. Ezt azért írom itt le, mert már volt róla szó, hogy akiknek mondjuk 30 kg-ot kell leadniuk, nyugodtan megállhatnak félúton, ha stagnálást, vagy erős kívánalmat éreznek más ételek iránt folyamatosan. Ez utóbbi ugyanis jelezheti, hogy a szervezet egyenlőre nem akar többet leadni a tartalékaiból, esetleg kimerült. Tehát nem kell aggódni a beiktatott szünet miatt, az semmiképp sem kudarc, sőt akkor lenne az, ha ilyenkor tovább erőltetnénk és végleg belebuknánk emiatt.


Dukan legyen velünk!

2015. júl. 13. 16:13

Sziasztok!


Lenne két kérdésem: van fenn valahol a neten egy zöldség lista, hogy mik ehetők és a másik kérdésem az lenne, hogy nagyjából kcal-ban mennyit ehetünk belőlük?


Megvolt a könyvem Dukan papától, de sajnos nem találom. Majd azért még egy helyen megnézem, mert mintha odatettem volna, cak ma már elfáradtam a keresglésben.


Hogy vagytok?

16768. 12d083b51b (válaszként erre: 16767. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 13. 07:20

Minden szavaddal egyetértek!

Szinte ugyanezeket olvasom ki én is sokak naplójából: egy kicsit belenyaltam abba a piába, egy falatkát csak a társaság kedvéért ebből is, abból is, ... és utána meg jönnek az esküdözések, hogy ettől kezdve... "most vagy soha"...

Szóval ennek bizony nem sok értelme van!

Örülök, hogy te is így látod!

Dukán legyen velünk!

2015. júl. 12. 15:32

A naplókat olvasgatván sokat töröm a fejemet.


Azt gondolom,hogy minden diétának a lényege,hogy kontrolláljuk az étkezésünket.Hogy kinek mi fekszik jobban,melyiket tudja könnyebben betartani,melyik lesz hatásos,az kiderül a diéta kezdése-folytatása során.


Egy dolog biztosan nem vezet eredményre(ezt is lehet látni a naplókból,ill. a súly alakulásából):ha a diétánk során folyamatosan kételkedünk a hatásosságban,magunkat is becsapva vétünk a szabályok ellen egy kis"csak ezt,csak azt",mintha a diéta megengedné azt.Utána pedig sopánkodunk,hogy nem jó a diéta,nincs ott az fogyás...


Szóval,úgy gondolom,meg kell próbálni azt a módszert alkalmazni,amivel azonosulni tudunk.De akkor azt szabály szerint végigcsinálni,mert csak akkor lesz igazán hatásos.Már ha persze igazán akarjuk magunkon a változást...


Dukan legyen velünk!

16766. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16763. - Dukanoseva19)
2015. júl. 12. 13:55

A keményítőt(tápióka)nem ismerem,de maga a keményítő nem a megengedett,hanem a tolerálható anyagok közé tartozik,mennyiségi korláttal.A konjac(növényi anyag,nem felszívódó) lisztet használom,mert az hozza legjobban a régi ,megszokott állagot,nekem a pépesítés után "vizes" lesz,azt nem annyira kedvelem.Különösen,hogy így később is megfelelő lesz ez az elkészítés,nem ácsingózok a "régi" után,hiszen teljesen hasonló minden tekintetben.Herbáriában veszem,10 dkg 1400 Ft körül van,de iszonyú kevés kell belőle,tehát sokáig elég.A zabkorpás sűrítés viszont viszi a zabkorpa adagot és "vizes-szemcsés " lesz,ami szintén nem jön be nekem.Az általam használt 0,1 zsír%-os yoghurt(lidl) melegítéskor kicsapódik,így fogyasztáskor teszek az ételre,már melegítés után,ha szükségesnek tartom.

A mérlegelésnél érdemes a heti eredményt figyelembe venni,mert persze ingadozik a súly,de ettől nem kell kétségbe esni.


Balcsin leszünk,most nemigen tudok majd jelentkezni...


Zuhanó mérlegnyelveket és Dukan legyen velünk!

16765. judyka85
2015. júl. 12. 10:47
Koszonom a valaszokat...elnezest csak most volt idom rapillantani....akkor remenykedem h visszaall a megszokottra...koszi...mindenkinek szep napot!
16764. 12d083b51b (válaszként erre: 16763. - Dukanoseva19)
2015. júl. 12. 08:49
Én sem keményítőt, sem konjak lisztet nem használok, de gondolom mindkettőt lehet kapni bio-bolt, vagy gyógynövény-bolt, vagy hol-minek nevezik... ha néha-néha kell, akkor bizony én joghurtba kavarok egy kevéske zabkorpát, hagyom állni, hogy bedolgozza magát, és beleforralom a kajába.
16763. dukanoseva19 (válaszként erre: 16762. - 12d083b51b)
2015. júl. 12. 08:45
Köszönöm a tanácsodat, erre nem is gondoltam, pedig tényleg 3 évvel ezelőtt is a zöldségek egy részét pépesítettem, hogy sűrűbb legyen és azt hiszem valamilyen keményítőt használtam ritkán és nagyon keveset. Mi ahelyzet a tápióka keményítővel, vagy amiről szó esett a napokban, hogy valamilyen konjak lsztet használjunk? Az mi és hol kapható?
16762. 12d083b51b (válaszként erre: 16761. - Dukanoseva19)
2015. júl. 12. 06:42

Szia Évi!

Ne ess kétségbe, ezt Dukán-papa is írta, hogy pár dkg visszajön, amikor bevesszük az étrendünkbe a zöldségeket. De ez nem jelenti azt, hogy minden eredmény elveszik, amit a Támadóban elértél.


Igen, a zöldbab ehető, csak a száraz babot tiltja. Olvastam a naplódat, ha nem akarod liszttel sűríteni, akkor ha elkészült, 1-2 ek-val szedjél ki, törd össze = pépesítsd, és azt rakd vissza. Vagy a napi zabkorpa-adagod egy részét sovány joghurtba/tejfölbe kavarod, és azzal csináld meg a habarást.

További karcsúsodó derekat neked is! :)))

2015. júl. 12. 06:30

Jó reggelt!


Hát sajnos beigazolódott az aggodalmam, hogy a zöldségektől elsőre visszajön valamennyi, mert szerdához, a támadó szakaszom utáni súlyomhoz képest ma 20 dkg-val több lettem. De. Talán többet is ettem a zöldségekből, vagy nem jól vltak elkészítve, stb..... Majd a jövő héttől jobban odafigyelek a zöldségekre.


Kérdezlek benneteket, hogy a zöldbab dukános-e? Mintha úgy rémlene, hogy igen, de tévedhetek. Mindegy, mert ma mindenképpen ezt eszem, legfeljebb nem eszem tőbbé, ha mégsem lenne engedélyezett.


A mensivel kapcsoltaban csak annyit, hogy nekem is megzavarta 3 évvel ezelőtt a ciklusomat, de csak átmenetileg, aztán visszaállt a normális menetbe.


Tényleg leült a fórum, hol vagyés hogy vagytok?


Karcsúsodó derekat mindekinek!

16760. dittiritti (válaszként erre: 16758. - Judyka85)
2015. júl. 11. 18:33
Szerintem befolyásolhatja a hormonháztartásod az életmódbeli változás...
16759. Judit36 (válaszként erre: 16758. - Judyka85)
2015. júl. 11. 17:46

Szia,


Nekem dettó ugyanez volt. A diéta elkezdése után össze-vissza jött meg. Előfordult, hogy 50+ napra.

Hamar visszaállt normálisba.

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook