Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
17058. Szanita (válaszként erre: 17052. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2016. jan. 26. 21:14

Köszönöm a linket nyolcvan-ŐT-ven! Megnéztem. A kalkulátor 1,1 kg fogyást ígért 3 nap támadóval, igaz, addigra én már 7 nap támadót csináltam 2,5 kg fogyással. A lépegető szakaszt 59 napra írta és akkor további 6 kg-ot számolt.

Meglátjuk... Most, mióta zöldséget is eszem, úgy veszem észre, nem nagyon változik a súlyom. De lehet ez azért is, mert ma- napokkal hamarabb mint kellene, megjött a mensim. :(

A naplódat hol tudom megnézni? Milyen néven keressem? Ami még izgat: gyömbért reszelve, mézzel ehetek szerinted?

17057. bell01
2016. jan. 26. 14:45

Sziasztok.

Ma beszerző köruton voltam, szinte mindenből kifogytam.Kaptam finom csirke husit, spáros túrot.A nocarb tészta pedig hétvégén érkezik. Kétfélét kértem, a hosszúmetélt, és angyalhaj.Kíváncsi leszek, hogyan válik be, azaz mennyire fogom szeretni, mert biztosan laktató.Igaz egy kicsit húzós az ára, de ha arra gondolok, igy a ruháim robbanak szét, akkor talán megéri.

Ma pulyka volt a soron, borsikafüvel és kakukkfűvel.Sok zöld füszert használok, mert így kevesebb só kell, és változatosabb.Hogy őszinte legyek, néha el is sokalok.

Remélem Ti is fogytok? A mai mérlegelésem - 2,5 kg volt.Csütörtökön lesz 2 hete, hogy csinálom lehetne több is, de nem elégedetlenkedem.Majd akkor ha egy hétig is áll.Akkor biztosan panaszkodni fogok, pedig tudom, hogy ezen mindenki átesik. Akkor kell a türelem.

Nyolcvan-ÖT-ven,köszi a választ.A juhtúrot azt hiszem kihagyom.

17056. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 17055. - Bell01)
2016. jan. 25. 22:53

Jajj,az az isteni madártej!!!


A nocarb tészta igazi dukan barát dolog.Abszolút mehet a második,de még az első szakaszban is,ugyanis nem szívódik fel,viszont a tészta-éhséget jól csökkenti és változatossá teszi az étrendet.Leginkább neten érdemes rendelni(450-650,- körüli árban zacskónként),a boltokban,ahol egyáltalán kapható,drágább.


Ha kenyeret kívánsz,meg kell sütni!Leginkább vanília naplójában találsz recepteket,az Ő kenyere isteni.A nocarb rostmixet is leginkább ő próbálgatja.A kenyérben zabkorpa van és búzasikér.

Javaslom azénzabospizzámat,sztem az fergeteges!


A bryndza juhtúró,csak szlokákosul...

17055. bell01
2016. jan. 25. 14:43

Nos!

Áttanulmányoztam a nacorb tésztáról mindent, és a nacorb rost-mix-ről is.

Azt hogy mit lehet belöle csinálni és hogyan. Az más kérdés gyakorlatban hogyan sikerül majd.Nem vagyok az az igazi konyhatündér, de most élvezem a kisérletezést.Ez a tészta büntetlenül beiktatható a második szakaszba? Ha nincs benne szénhidrát talán. Kérlek írd már meg.

Ja a madártej isteni lett, és a hab elkészítése élmény így.

17054. bell01 (válaszként erre: 17052. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2016. jan. 25. 10:15

Szia!

Nem ide tartozik, de hol vettél nocarb tésztát,mert ha jól tudom ez az, és mennyiért. A másik mi az a bryndza. Valami sajt vagy túró féle?

Kiöntöttem a rizstejet, nem mertem meginni, pedig elég sokat játszottam vele. Nem akarom, hogy elvigye a szénhidrát adagomat,mert neken valami kenyér féle hiányzik.Én használom az uti fűmag héjat, nagyon jó.

Egy picit a tömeget is növeli, és áldásos hatása van ha valaki szorulós.

Köszi a válszt előre.

17053. agneslilla (válaszként erre: 17050. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2016. jan. 25. 10:03

A pirított grízt én is nagyon imádom sósan.

Nagyon-nagy ötlet, ki fogom próbálni!

17052. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 17051. - Szanita)
2016. jan. 24. 19:24

[link]

Itt a kalkulátor,kaphatsz irányadást általa.


Ha mindent betartasz,szépen apadnak a kilók.Mondjuk a mérlegelést én hetente csináltam,mert persze azért van egy kis ingadozás a fehérje és a vegyes napok tekintetében,de a heti fogyás abszolút mérhető ,1 kg körüli.


Van pár fincsi kaja,amiből én sem ismernék határt,a dukan tiramisu,a madártej és a túrógombóc is ezek közé tartozik...


Alig várom,hogy ezekre fanyalodjak...

17051. Szanita (válaszként erre: 17050. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2016. jan. 24. 18:35
Szia! :)Csak múlt héten regisztráltam, csak e miatt a fórum miatt. De kalkulátort nem találtam. TKp. én is nagyon élvezem a diétát, ilyen még nem volt. Nekem most a zabpalacsinta jön be. Ha nem csak napi két kanál zabkorpát lehetne enni, befalnék belőle vagy hármat-négyet! :) A másik: a tojást soha nem szerettem nagyon. Most meg naponta legalább kettőt eszek. Kicsit izgulok, mert ma már ettem zöldségeket is és félek, hogy stagnál a súlyom majd. De még jobban attól, hogy nem mehet-e vissza valami? Mindent betartottam, nem azért, mert csaltam volna, de annyit ettem a halból meg főtt marhahúsból zöldségkörettel, hogy kipukkadok. Ja, és semmit nem sétáltam, úgy hogy, ha rá tudom venni magam, akkor most lemegyek.
17050. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 17046. - Szanita)
2016. jan. 24. 16:30

Üdv Szanita!A dukan kalkulátort megtaláltad?Az pontosan megmondja,hogy mennyit támadj és ne félj,hogy ettől kikészülnél.Bár lehet unikum vagyok,de nekem valahogy ez a diéta abszolut fekszik,semmi megerőltető vagy kényszer érzésem nem volt egy pillanatig se,sőt ahogy írtam,még élveztem is!

A yoghurtot ízesítsd nyugodtan,azt nem tiltja semmi!


A kedvencem az utóbbi napokban a pirított zabkorpa.Gyerekkoromban a nővéremmel imádtuk a pirított grízt,annak a mintájára készítem.Tapadásmentes serpenyőben odateszem a zabkorpát pirulni,kevergetem,amikor kezd szinesedni és "szagosodni",akkor vegetával és törött borssal ízesítem,még kicsit pirítom és felöntöm vízzel.Kb amennyit felvesz,hogy tejbegríz állagú legyen.Beborítom és hagyom dagadni.Utána jó befalom.Isteni a zamata és megvan a napi zabkorpa adag...

17049. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 17048. - Bell01)
2016. jan. 24. 16:20

Köszi bell01 a visszajelzést,örülök,hogy tetszik!De a legfontosabb,hogy szuper eredményes volt!Ha tovább olvasod a naplómat,majd megtalálod a megtorpanásaimat is,de sztem abból is lehet tanulni.


Hülyén hangzik,de alig várom,hogy belecsapjak!


Ahogy írtam,a tej nekem nem okozott gondot és mivel a 0,1%-os tartós,ezért előre be lehet szerezni nagyobb mennyiséget.A yoghurtot pedig kifejezetten csak ízesítve alkalmazom,érdemes,mert egész más élményt nyújt!


Aki komolyan gondolja,ajánlom,hogy Vanília,illetve Babszibobó naplóját is forgassátok,nagy dukánosok,sokat lehet tanulni a példájukból!


Izgulok az eredményeitekért!Dukán legyen velünk!

17048. bell01
2016. jan. 24. 13:23

Sziasztok!

Először is minden elismerésem nyolcvan-ÖT-ven-nek, mert még a mai ebéd is majdnem elmaradt annyira lefoglalt a naplója olvasása.Amit leírt csodálatos és nagyon tanulságos. Nagyon sok mindent lehet belőle hasznosítani, attól függöen ki mit szeret.

És ez mellé még a külbecsre volt volt gondja.Szép is és jó is.

A mandulatejben is több a zsiradék a megengedettnél.Csináltam a zabtej után rizstejet is, és paszírozás közben jöttem rá, hogy hülyeseség.A szénhidrás több a megengedettnél és zsír tartalom is.( na igen ris )Marad az igazi tej.

Várom már február közepét, hogy legyen valaki, aki eligazit, ha igen igen mellényúlunk a dolognak.A legnagyobb baj, hogy a 1,5 tejet iszom, de ha lehet másban nem bünözök.Igaz nem sokat.

Mindenkinek sok sikert hogy elérje célját.

17047. Szanita
2016. jan. 24. 10:24
Mit gondoltok, lehet néha mandulatejet inni? Mivel válthatom ki a paraffin olajat? Van egy ismerősöm, Ő 3-4 éve csinálta végig és most is eszerint él. Ő pálmaszírt használ. Ismeritek? A salátákhoz viszont azt nem hiszem, hogy használhatnánk, ezért kérdezem, hogy mivel helyettesíthető a paraffin? Ő egyébként azt mondja, amikor felfut rá pár kiló, tart néhány fehérjenapot. Ez nem nehéz szerintem. :)
17046. Szanita (válaszként erre: 17039. - Bell01)
2016. jan. 24. 10:20
Szia! Én is itt vagyok, csak kissé csöndben voltam, mert családi rendezvény volt a 7végén. Meg amikor utoljára voltam itt, akkor nagy volt a csönd. A lényeg: 1 hete kezdtem. 0,1-es tejet hamar megszoktam, mert szinte csak a kávémba teszek tejet. A joghurtot kibírom, hiányzik az ízesítés... A 7 nap alatt nem éheztem, sőt élveztem, mert olyasmit ehetek, amit szeretek, halat, tojást, joghurtokat. Még a zöldségek is csak most kezdenek hiányozni. 64,6-65,8 között volt a súlyom, amikor elkezdtem, most (ma reggel) 62,6 voltam. Tipródom még, hogy folytassam-e a támadós szakaszt, de nem akarom kikészíteni a szervezetem. A célom 7-8 kg fogyás. Szóval, nem vagy egyedül. :)
2016. jan. 23. 20:20

A tej ügyben rettenetesen finnyás voltam,a nővéremnél régebben nem tudtam még az 1,5 %-ost sem meginni a kávémban.De ahogy a diétát elkezdtem,csak a 0,1 % tejet fogyasztom(nemtom,hogy a fejben dől el miatt -e),de semmiféle mellékízét nem érzek.

A gyümölcsök ízét pedig aromával helyettesítem,főleg túróban,vagy yoghurtban.Bár imádom a gyümiket,tökéletesen beértem ezekkel a pótlékokkal.

17044. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 17040. - D57839e20e)
2016. jan. 23. 20:14

Sziasztok!Most olvastam vissza az utóbbi hetek írásait és ha elfogadjátok,saját tapasztalatból javaslok néhány dolgot.Bármilyen termékről van is szó,ne a feliratot nézzétek("light"),hanem a zsír%-t!!!!A light sajtoknak ez 10 % feletti!!!Tehát ebbe a diétába nem fér bele!



Lelki okok miatt majdnem a kezdetekről fogom újrakezdeni febr.14-én,akkor ezt a naplómban is nyomon tudjátok követni.Soha ilyen csodálatos és eredményes diétával még nem találkoztam,ha kíváncsiak vagytok,a naplóm elejéről érdemes olvasgatni.A termékek beszerzésére és a változatos étrendre is kaphattok ötleteket.Megmondom őszintén,hogy sokkal változatosabban ettem,amikor csináltam a diétát,mint bármikor annak előtte.Számomra élvezet volt a kisérletezgetés a dukánosításra,de kétségtelen,hogy rengeteg időt igényelt.Igaz ,nagyon szigorúan is vettem a szabályokat.A Duklári naplómban találtok egy csomó jó kis receptet,amik a gyakorlatban nagyon jól szuperáltak.


Mindenkinek nagyon drukkolok!Febr. 14-től tevőlegesen is itt leszek veletek!



Dukán legyen velünk!

17043. bell01
2016. jan. 23. 20:02
Ha van valami jó ötleted kajára írjál, mert néha kitalálni nehéz, hogy ne legyen unalmas.
17042. bell01 (válaszként erre: 17040. - D57839e20e)
2016. jan. 23. 20:00

Sajnos nem. De megcsináltam a zabtejet.Próbáltam ízesíteni, kicsit furcsa, de egy csöpp só és édesítő.Amúgy teljesen élvezhetetlen volt. Így is meg kell szokni, de hetette egyszer-kétszer elmegy.

Legközelebb teszek bele vanilia aromát, talán jobb lesz.De ez nem zsíros.

17041. bell01 (válaszként erre: 17037. - D57839e20e)
2016. jan. 23. 13:26

Szia a növényi tejre ezt találtam.

mandulatej

100 gramm tápértéke:

kcal: 24

fehérje: 1

szénhidrát: 3

zsír: 2

és itt még utánanézhetsz

[link]

Érdekes amit írtál.

Én megpróbálok zabtejet csinálni. A recept megtalálható az interneten.Ez sem zsíros, kíváncsi leszek milyen.

17040. d57839e20e
2016. jan. 23. 12:45
Köszi a választ! És a light sajtok sem férnek bele a támadó szakaszba?
17039. bell01 (válaszként erre: 17037. - D57839e20e)
2016. jan. 23. 08:05

Szia!

Én még mindig itt vagyok, bő egy hete csinálom.Eddig -1,7 kg ment le. 3 nap volt a támadó, célom 7-10 kg.

Már 7 kg-mal elégedett lennék.Nem is merek többre gondolni, mert elég lassan mozdul a súlyom.Amikor áttértem a vagyes napokra, visszajött egy kicsi és ott stagnált, ma reggel is ennyi voltam. Ma fehérje napom van remélem mozdul.Ami a tejet illet én 1,5 veszek.A 0,1 olyan mint a víz, kár érte pénzt adni.Ha a többit amennyire lehet betartjuk így is fogyni kell.Este rántottát csináltam kicsi hagymával, de nagyon kevés olajjal.Kitöröltem az edényt.Én igyekszem jól csinálni, és nem gondolni arra, mit nem ehetek.Mire jönnek a friss gyümölcsök, lehet enni belöle.Jó lenne ha maradnál, mert egyedül kicsit nehéz.

17038. Gordonka (válaszként erre: 17037. - D57839e20e)
2016. jan. 22. 19:00
Sajnos csak nulláshoz közeli zsírtartalom fogyasztható, én többek között ezért hagytam abba. Illetve azért, mert egy almát sem lehet enni sokáig...Minden tiszteletem annak, aki csinálja, én annyira imádom a gyümölcsöket és a magokat, hogy nem bírtam tartani. Ráadásul a hústól és rengeteg fehérjétől hányingerem lett és szédültem is.
17037. d57839e20e
2016. jan. 22. 15:06
Sziasztok! Holnap fogom kezdeni ezt a diétát! Azt szeretném kérdezni, hogy növényi tejet (kókusztej, mandulatej) lehet fogyasztani a legelső szakaszban is? Vagy a sima tej jobb? (0,1 vagy 1,5 %)
17036. bell01
2016. jan. 21. 13:45
Sziasztok! Én még vagyok, és csinálom tovább.Igaz nincs semmi bajom a hússal, főleg a csirkével.Nem akarom feladni, bízom benne hogy sikerül.
17035. Gordonka
2016. jan. 20. 17:02
Én két és fél nap után befejeztem. Olyan undorom lett a hústól és az állandó tojás-túró-joghurt kombótól, hogy el se tudom képzelni, ezt hogy folytathatnám kétnaponta. Viszont jó hír, hogy megindult a fogyás, és mivel csak 7 kiló van, amit le kell adni, átrendezem az étkezést. Kevés zsiradék, no cukor, no fehérliszt. Ezeket imádtam, ha elhagyom, le fog olvadni ez a pár kiló, ráadásul újra elkezdtem sportolni is :) Tegnap már ölni tudtam volna a gyümölcsért, főleg az almáért és a dióért, ha ezeket hónapokig nem ehetném, biztos a falat kaparnám :) Sok sikert nektek!
17034. Gordonka (válaszként erre: 17033. - Bell01)
2016. jan. 19. 17:59
ajaj, lesz egy családi ünnep, azért köszi :)
17033. bell01 (válaszként erre: 17032. - Gordonka)
2016. jan. 19. 17:26
harmadik szakasz
17032. Gordonka
2016. jan. 19. 15:25
Vörösbor mikortól iható?
17031. bell01 (válaszként erre: 17028. - Gordonka)
2016. jan. 19. 14:00
Nem tudom, hogy mit csinál, de ohatatlanul is mellé eszik, vagy iszik valamit az ember.Nem tragédia, a lényeg hogy figyelünk, megpróbáljuk ugy csinálni ahogyan lehet.
17030. bell01 (válaszként erre: 17029. - Gordonka)
2016. jan. 19. 13:56
Azt hiszem csak használhat.
17029. Gordonka
2016. jan. 19. 09:40
Felmerült bennem, hogy segítőként krómot lehet szedni a kúra alatt?
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook