Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
17418. Kékharisnya (válaszként erre: 17417. - Dobibetti)
2016. máj. 31. 22:47

Hát a boltinak biztosan,de nekem lennének elképzeléseim valamilyen dukanbarát fagyi kikísérletezésére.

Engem jobban aggaszt a gyümölcs tilalom :(

17417. Dobibetti
2016. máj. 31. 21:59
Sziasztok! Úgy látom mindenki a könyvre szavaz. Muszáj leszek beszerezni egyet. Legalább annyit írjatok nekem, hogy akkor az idei nyárra búcsút mondhatok a fagyinak és a jégkrémnek?
17416. Kékharisnya (válaszként erre: 17415. - Bell01)
2016. máj. 31. 18:08

Ez tetszik,gondolom nem olyan vékony,mint a "rendes" tészta,de biztos kifogom próbálni,talán már holnap,persze mák és dió nélkül,mert azt nekem nem szabad.

Kiváncsi vagyok milyen lehet az állaga...

17415. bell01
2016. máj. 31. 16:33

Még a dukan majonéz is finom. Én rengeteg csirkét eszem, vagy majonézzel, zöldséges napon akármilyen zöldséggel.Itt van a friss uborka, a cékla. A cékla sütve is jó, még sütözsacskóban is, sárgarépával.

Így is csinálhatsz tésztát:


Szh. mentesTészta ( túró, dió, mák,

Hozzávalók:

1 tojás

120 g tej

3 g só

25 g útifűmaghéj

1 kk. olvasztott kókuszolaj

A tojást, tejet, olajat, sót összeturmixoljuk, majd ráöntjük az útifűmaghéjra,

Gyors mozdulatokkal villával összekeverjük, és sütőpapíros tepsibe öntjük. Gyorsan kell cselekedni, mert az útifűmaghéj nagyon dolgozik és gyorsan megduzzad:)

Előmelegített sütőben 160 fokon 10 percig sütjük. Lehúzzuk a sütőpapírról, feltekerjük, mint egy palacsintát és csíkokra vágjuk. Tetszés szerinti, édes vagy sós feltéttel tálaljuk.

Szénhidrátról itt nem nagyon kell beszélni, csak a hozzáadott tej miatt érdekes, de én most eltekintettem ettől:) Az eredeti receptnél további lehetőségek is vannak, pl. tojásmentesen is működik, kicsit más arányokkal.

A feltét rajtad múlik.

17414. bell01
2016. máj. 31. 16:26

Csak röviden. Reggel szinte mindig dukan lepény, szemcsés túróbal, vagy ch mentes lisztből készült pogácsával.Nos ez is inkább lepény mint pogácsa.

Mondjuk és a 3-ik szakaszt csinálom, és ma töltött paprika volt.De Neked is jó minden másnap nem pp napra.Akármilyen rakott zöldség darált hússal (ez pulyka)kivétel bab, lencse, borsó.A húsba én zabkorpát teszek, és ezt figyelembe veszem a napi adagnál.

Lehet palacsintát is csinálni, de egy kicsi fehérjével. A töltélés ch mentes pudding, vagy túró.Én az interneten ma is rendeltem lisztet, mert elfogyott.Nagy segítség a tészta.Ezt még pp napon is eheted. Ez is ch mentes. Kicsit fura először, de meg lehet szokni.Olyan az ize amilyenre ízesíted. Sokszor paradicsommal csinálom, amibe teszek párolt sárgarépát, és sok zöld fűszert. Ezt sokat lehet használni, mert kevesebb sót használsz így.

17413. Kékharisnya (válaszként erre: 17411. - Bell01)
2016. máj. 31. 16:07

Szia Bell!

Köszi a biztatást újfent :)))

Én is kiváncsi vagyok.

Tudom,hogy nem akarsz naplót írni,de legalább ide a fórumba akár leírhatnád,hogy miket eszel.

17412. Kékharisnya (válaszként erre: 17410. - Dobibetti)
2016. máj. 31. 15:57

Szia!

Én az interneten való tudakozódás közben azt vettem észre,hogy elég ellentmondásosak voltak az infók.

Inkább megvettem a könyvet,aminek a segítségével megértettem és elsajátítottam a Dukan-diéta lényegét.(remélem)

Utána-közben jött a fórum és a diétát csináló lányok naplói.

Én szerényen -hisz én is kezdő vagyok - azt tanácsolnám,hogy mielőtt elkezdenéd,tervezd el,hogy mennyit szeretnél fogyni,mennyi ideig szeretnéd az első szakaszt csinálni.Ebben segít a kalkulátor,amit lejjebb megtalálsz valamelyik hsz.-ben.Ennek megfelelően meg lehetne tervezni az első napok étrendjét és persze bevásárolni.

A "0%"-os zsírtartalmú és cukormentes cuccokat szinte vadászni kell.

Persze menteközben tudunk segíteni,bár mostanság eléggé elfogytunk,de mi Bellel még itt vagyunk.

Bell amúgy nagyon profi,régóta rendületlenül,kitartóan csinálja és keni-vágja :)))

17411. bell01
2016. máj. 31. 15:43

Szia Kékharisnya! Azért nem voltam mert szép az idő. Gyalog is elmentem egyet járni, aztán főztem, és bicikliztem az oldalbordámmal.Valóban nagyon szép az idő. Kíváncsi vagyok a holnapi napodra. De ha nem a várt eredményt mutatja 4 nap múlva újra nézzed meg.

És csodálkozni fogsz. Itt még ha nem adták fel, és betartották a szabályokat mindenkinek sikerűlt fogyni.Velem is elkezdték néhányan, de vagy feladták, vagy nincs kedvük, vagy idejük írni.

Üdv az újnak, és sikereket. Az interneten elég sok infot találsz, de én mindenkinek a könyvet ajánlom. Én lassan rongyosra forgattam,és kell is.

Receptek is vannak dögival.

17410. Dobibetti
2016. máj. 31. 13:40
Sziasztok! Holnap szeretném elkedeni a Ducan diétát. Tudnátok nekem tuti oldalt ajánlani, ahol ez a diéta rendesen, részletesen fent van? Vagy esetleg recepteket? Soha nem próbáltam még ilyen speciális diétát. Illetve pár évvel ezelőtt igen, az sikerült is. De sajnos van egy anyagcsere betegségem, aminek következtében észrevélenül felszaladnak a kilók.
2016. máj. 31. 11:37

Hahó!Sehol senki?

Gyönyörű,eső mentes,inkább napsütéses napot kívánok mindenkinek!

Na meg persze olvadó kilókat!!! :)

17408. Kékharisnya (válaszként erre: 17407. - Bell01)
2016. máj. 30. 19:46

Hát ez az...pont jókor

Na de majd meglátjuk

17407. bell01
2016. máj. 30. 19:36

Köszi a választ. Én is erre gondoltam.

A mérlegelés ha vendéged van nem a legjobb. Többet tud mutatni, és az rossz érzés.Nehogy elvegye a kedved, és ezt jó ha tudod.

17406. Kékharisnya (válaszként erre: 17405. - Bell01)
2016. máj. 30. 17:45

...szerdán...

De ma megjött a nemkívánatos vendégem és úgy érzem magam,mint egy puffancs...:(

17405. bell01
2016. máj. 30. 14:40
Mikor mérlegelsz. Írd meg, szeretnék veled örülni!
17404. bell01
2016. máj. 30. 14:35
priviben is írtam.
17403. bell01
2016. máj. 30. 06:28
Én is erre gondoltam. Már régóta kacérkodom vele, de még nem vettem.Az internetről rendelek ch mentes termékeket, azok is borsosak, és ezt csak nézegettem . akkor lehet hogy megprobálom.
17402. Kékharisnya (válaszként erre: 17401. - Bell01)
2016. máj. 29. 20:50
priviben megírtam :)
17401. bell01
2016. máj. 29. 19:15
Milyen édesítőt használsz?
17400. Kékharisnya (válaszként erre: 17398. - Bell01)
2016. máj. 29. 11:15

Köszi az infókat :)

Igen,igen nagyon figyelek a "0%"-os zsírtartalomra.

A sajtkrémé 4% (ha 100g-ot fogyasztanék belőle,de egy evésre elég a harmada is.)Még az elején feltankoltam a cukormentes és kis zsír tartalmú termékekből,aminek a listáját és beszerzési helyét kinyomoztam a fórumokon+a naplókból.Szerencsés vagyok,mert a közelemben minden beszerezhető.Talán ezt a rögös megle túrót nem találtam a mi sp@rjainkban,de egyenlőre jó a krémes is.

Madártejet én is nagyon szeretem,hamarosan készítek is,mert nagyon jó mellékíz mentes édesítőm van és persze vaniliarudam.

17399. bell01
2016. máj. 29. 10:18
A kilo kick-ről a 17384 hozzászólásnál írtam. Ha egy kicsit megáll a fogyás, vagy elégedetlen vagy, meg kell próbálni.Csodát tud tenni.Na nem a támadó szakaszban.
17398. bell01
2016. máj. 29. 10:12

Ez igaz.

Néztem a naplód. Milyen sajtkrémet használsz? Fontos a zsírtartalma.Én még most is szemcsés túrót veszek, ez a cottage cheese, ha jól írom. 2 féle van belőle, a világos kék a jobb, mert kevesebb a zsír benne, és igazán jó ízű.Ma édességnek madártejet készítek. Na és a szokásos csirke. Csak az elkészítése más. Holnap pedig a maradék.

17397. Kékharisnya (válaszként erre: 17396. - Bell01)
2016. máj. 28. 18:14
Voltak már ilyen pangós időszakok ennek a fórumnak az "életében",örülök,hogy te itt vagy és köszönöm a támogatásod!
17396. bell01
2016. máj. 28. 15:44
Ma is lustálkodik Mindenki!
17395. Kékharisnya (válaszként erre: 17394. - Bell01)
2016. máj. 27. 19:32

Igen bírom,bírtam ma is,bár még nincs vége a napnak.És ahogy a naplómban írtam kezd is tetszeni a diéta.

Tényleg a pulykacomb!

Az fini!

Nagyon ügyes vagy,hogy 5 hónapja kitartasz.Remélem én is eljutok addig,sőt tovább is.

Akkor majd ketten elbeszélgetünk :)

17394. bell01
2016. máj. 27. 09:55

Szia!

Nagyon úgy néz ki, hogy csak ketten maradtunk. De attól nem kell tartani, én még augusztusig biztosan itt leszek.Tegnap vendégeim voltak ebédre, és főztem szorgosan, és sütöttem.Gomba leves vot,az én részemet elöre kivettem, és joghurtot tettem bele. Így is isteni volt. A második pulykacomb, és párolt káposzta.A pulykacombot én füstölt szalonnával tüzdelem, és jól bemustározom.Na itt egy kicsit az én részemet variálni kellett. Szalonna, az nem jó.Kipiszkáltam, de még akkor is picit bűnös falatok voltak.

Örülök, hogy birod, de ha nem az ilyen korán nagy baj volna. Én az 5-ik hónap felé is vígan vagyok.

Sok sikert tovább is.

2016. máj. 26. 21:33

Halihó!sehol senki?

Lassan letelik a 2.támadó napom és egyenlőre egész jól bírom,most még. :p

És ti lányok?

17392. Kékharisnya (válaszként erre: 17391. - Bell01)
2016. máj. 25. 21:33
Nem lesz titkos,mert pont az a célom,hogy másnak is tudjak vele ötletelni,mint ahogy én is rengeteg segítséget kaptam a többiek naplóiból...csak...el kéne kezdeni...
17391. bell01
2016. máj. 25. 16:40

Én annál lustább vagyok, hogy naplót vezessek.Van egy füzetem amiben a recepteket gyüjtöm, de csak az általam kipróbált, és ízlett jelszó alatt.

Hogy nap, mint nap mit eszem, és súlyom, naptárba írom. Így mindig látom, hogy mitől stagnálok, vagy nem.Most, hogy áttértem a 3-ik szakaszba, volt olyan nap amikor itt is ment le a súlyom, de általában állandó, kis ingadozással.A felfelé megy, mindig megréműlök, bár butaság, merta következő nap mást mutat. A másik nem is jó, hogy naponta mérem magam, de nem bírom ki.Titkos lesz a naplód? Csak kíváncsiság.

17390. Kékharisnya (válaszként erre: 17389. - Bell01)
2016. máj. 25. 12:58

Köszönöm a biztató szavakat!

Túl vagyok a reggelin,a tízórain és most egy nagy bögre kapucsínót kortyolgatok és nem sokára ebédelek.

Eddig minden jó,éhes egyáltalán nem vagyok.

Megpróbálok csak a diétára koncentrálni, szabin vagyok,de amúgy is itthonról melózom.

Életemnek ilyen szakasza legközelebb talán csak a nyugdíjas éveimben lesz,ezért kihasználom ezt az előttem álló egy évet,megkoronázva egy fogyással.

Legalábbis ez a terv...azután meglátjuk...

Most tervezgetek,főzőcskézek,este meg szeretném elkezdeni a fogyisnaplóm vezetését.

17389. bell01
2016. máj. 25. 12:00

Remélem jól sikerült a rajtod, és a támadó szakaszban leadott kg-ok nagyon sok energiával töltenek fel.Ez a leglátványosabb. Ha belép a zöldség kissé lelassul.Ezt Neked is írom Velvet67, mert Te azonnal a második szakasszal kezdted. lehet, hogy fogyni fogsz, de akkor már nem dukan diéta.

Szerintem pontosan be kell tartani a leírtakat.Kékharisnya, volt itt valaki aki szintén azt mondta, hogy minden percét élvezte.Átvettem az Ő gondolatát, és mindig előre tervezek, és így tudok kisérletezni.Mondjuk rá is érek, mert már nincs kis gyerek, csak nagy, és Vele már semmi gond.Drukkolok Neked, sok sikert!!!!!!

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook