Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
17478. 6a31d8c9e1 (válaszként erre: 17477. - Bell01)
2016. jún. 10. 15:06
nem, nem paleora gondolok. régebben keményen eddzettem konditeremben akkor volt a súlyom 90 körül aztán visszább vettem az edzésből, egyből felugrott 15 kg, nem ettem mást mint amit még mielőtt nem edzettem. na akkor gondoltam megint kipróbálom persze a közdivatnak megfelelően ch szegényen , oké lement öt visszatértem a normál kajához, visszajött megint tíz.
17477. bell01
2016. jún. 10. 14:55

Na itt is jól beindult az élet. Az igazság az, hogy én bármi is van Dukan párti maradok.Hogy mit evett az ösember és a majom, sejtem.

Nézz meg néhány híres embert,%-ra számítják ki számukra a ch, PP, és zsír arányt. Ez is pepitába ugyanaz, csupán csóró magyar módra.Bár érdekes, mert nem is annyira olcsó a sok zöldség miatt. Igaz a csirkehús most elfogadható.Mi az egészségtelen abban, ha húst eszem zöldséggel, du pedig joghurtba darabolt gyümölcsöt, pl áfonyát vagy őszibarackot. Ez jobb mint a bolti gyümölcsös joghurt.Én maradok itt, és nem gondolom, hogy visszaszedem a súlyom, bár már egyszer 7 kg visszajött, de annak komoly oka volt.Akkor egyik diéta sem használt volna, tehát nem ezzel volt a gond.

Én arra gondolok Te a paleo -ra gondolsz.A te választásod, de itt is jobban nézz meg mindent mielött bírálsz.

17476. 6a31d8c9e1 (válaszként erre: 17475. - Judit36)
2016. jún. 10. 12:38
nem mást ettek mint a csimpánz, irdatlan mennyiségű gyümölcs (ami valamiféle cukor) magvakat, és más, kisebb termetű majmokat.
17475. Judit36 (válaszként erre: 17466. - 6a31d8c9e1)
2016. jún. 10. 12:28

1 millió év evolúcióját nem nagyon tudjuk átverni, az igaz.

Nagyon régi őseink magvakon és húsokon éltek, kötve hiszem, hogy gondjuk lett volna a fehérliszttel vagy cukorral :D


Egyébként a Dukan nálam is nagyon bevált, hasonlóan más, elsősorben fehérje alapú diétához.


Most picit hűtlen lettem ugyan, mert ez az aloés dolog, amit csinálok, nekem valahogy könnyebb, gyorsabb és tartósabb is.

17474. 6a31d8c9e1 (válaszként erre: 17473. - 6a31d8c9e1)
2016. jún. 10. 12:22
nyitott vagy új dolgokra, mint pl a "közellenséget" a barátodnak tekinteni?
17473. 6a31d8c9e1 (válaszként erre: 17471. - Pinkdreams)
2016. jún. 10. 12:21
ja igen már megírtad
17472. 6a31d8c9e1 (válaszként erre: 17471. - Pinkdreams)
2016. jún. 10. 12:20
de még szeretnél fogyni, valójában hogy állsz?
17471. pinkdreams (válaszként erre: 17469. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2016. jún. 10. 12:17

A diétával nem is volt gondom, az elején olvadtak a kilók. Hanem a megtartó fázis volt nehéz, mert sosem tudtam megtartani a súlyomat. Tehát a probléma mindig a fogyókúra utáni fázisban keresendő. Ezért fektettem erre a hangsúlyt, és ezért próbálok kiiktatni minden cukros, lisztes cuccot. Még a gyümölcsöt is inkább kihagyom, mint a zsírosabb, szaftos húsokat.

Nekem egyébként mindig az alkohollal van a problémám. Szeretek borozni, sörözgetni. Persze csak hétvégente, de ha nem figyelek oda, egy ilyen iszogatós este után felugrik 1-2 kg. Aztán hétköznap visszaállok.

A mai napig is félek a szénhidrátoktól, de azért néha megengedek magamnak egy kis krumplit vagy rizst.

17470. 6a31d8c9e1 (válaszként erre: 17469. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2016. jún. 10. 12:07
Jó ez oké, de azt a szénhidrátraktárakat visszatöltöd, nem, tehát ha 1 napig nem eszel ch-t akkor másnap 2 szer annyit eszel, vagy a szénhidrátraktár állandóan csak ürül,csak ürül vagy hogy?
17469. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 17466. - 6a31d8c9e1)
2016. jún. 10. 12:02

Dukánnak köze nincs a testépítőkhöz.


A CH szegénység a diéta azon szakaszára vonatkozik,amikor a súlycsökkenés bekövetkezik,a tartásnál egy kiegyensúlyozott táplálkozást ír elő.

17468. 6a31d8c9e1 (válaszként erre: 17467. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2016. jún. 10. 12:01
nekem a napi ch szükségletem olyan 600 gramm. hogy ez meglegyen körülbelül 16 kg uborkát kell megennem naponta. 10 dkg -ban van 3-4 gramm ch.
2016. jún. 10. 11:52
Ja ,és a zöldségek...
17466. 6a31d8c9e1 (válaszként erre: 17465. - Pinkdreams)
2016. jún. 10. 11:34

Én a sok fogyókúrával híztam el. Az a gond ezekkel a diétákkal hogy ezeket testépítők fejlesztették ki versenyekre, valóban le lehet fogyni velük. De a testépítők nem nagyon dicsekednek a versenyek utáni súlyukkal. A ki látott már testépítőt aki épp nem versenyre készül az tudhatja hogy hatalmas pocakjuk van és 15-20 kg felesleggel küszködnek.

A lényeg tehát az hogy 1 millió év evolúciót nem lehet átverni azzal hogy nem eszünk elég szénhidrátot helyette eszünk ugyanannyi kalória fehérjét és minden oké. A szervezet nem hülye. Próbáld meg egy oroszlánnak megmagyarázni hogy nem kaptál húst a piacon de kapsz ugyanannyi kalória krumplit.

17465. pinkdreams
2016. jún. 10. 11:25

Nekem eddig a legsikeresebb diétám volt a Dukan. A legtöbbet ezzel tudtam lefogyni. Viszont sajnos nagyon nehéz egész életen át így étkezni. Most magamról beszélek. És amint kihagytam 1-2 hetet egy nyaralás miatt, dupla annyi súly jött vissza. Az egész hormonrendszerem felborult, most próbálom visszaállítani.

Próbáltam újból elkezdeni, de már nem mentek a kilók olyan sebességgel lefelé. És amikor megint visszatértem a normál étkezésre, még több kiló lettem. Nekem ez a tapasztalatom.

Pajzsmirigy alulműködésem volt, glutén- és cukormentes diétával ezt helyreraktam. Ez az étkezés valamennyire segít tartani a súlyomat, de lefelé még így is nehezen megy. Mondjuk nem vagyok kövér, 4-5 kg plusz van rajtam, most 63 kg vagyok. 8 éve benne vagyok a menopauzában, így borzasztó nehéz még tartani is a súlyt.

Szóval a lényeg az, hogy nekem csak elsőre vált be a Dukan, utána már soha nem tudott segíteni.

17464. 6a31d8c9e1
2016. jún. 10. 11:14
ledöbbennétek az eredményen
17463. 6a31d8c9e1
2016. jún. 10. 11:13
Ismétlem, elsősorban olyan egyénekkel társalognék akik visszahíztak, lestagnáltak, vagy akik visszatértek a normál étkezésre ( értem ezalatt a normál makrotápanyag bevitelt, fehérje, zsír, szénhidrát arány 15 % 30% 55% ) és ennek ellenére visszaugrott a súlyuk. Én is ezek közé tartozom, de most valami merőben más dolgot csinálok és szeretném megosztani a tapasztalataimat. Amúgy lenne egy felvillanyozó feladat arra vonatkozóan hogy hogy is kellene táplálkoznunk. A feladat tehát: mennyi zsemlét kell megennünk hozzávetőleg 10 dkg kolbászhoz hogy a bevitt kalóriaarány megfeleljen a helyes makro tápanyagok arányának.
17462. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 17459. - 6a31d8c9e1)
2016. jún. 10. 11:11

Szia chrefill!

Csatlakozom a két előttem szóló sorstársamhoz.Ez a diéta CH és zsírszegény diéta.CH mentesen nem is lehet enni,hiszen a fehérjenapokon tejtermék,hús és tojás fogyasztása szükséges és mindegyik tartalmaz CH-t is,de természetesen törekszünk rá,hogy keveset.Magas zsírról és sóról pedig szó nincs,sőt épp az ellenkezőjéről!


Sajnos aki súlyproblémával küzd,azt bizony ez egész életén keresztül elkíséri(összetett okok:genetika,hormonális,betegségek,lelki okok,stb) ,ez a diéta sem ígéri és egyik sem tudja teljesíteni,hogy a lefogyás után nyakló nélkül lehessen zabálni büntetlenül(újból)...Persze legnagyobb sajnálatomra...


Dukán diétája csodálatos,fantasztikusan meg van komponálva,ha valaki betartja pontosan,nincs menekvés a fogyás elől!


Mindenkinek zuhanó mérlegnyelvet!

17461. Kékharisnya (válaszként erre: 17459. - 6a31d8c9e1)
2016. jún. 10. 10:20

Én is reagálnék erre...

Amúgy mindig van egy-két "okos",aki szeret észt osztani a diétákkal kapcsolatban,itt ezen a fórumon is volt már erre többször példa.

A hiba ezzel csak az,hogy egyáltalán nem néznek utána a diéta lényegének.Fogalmuk sincs róla,elolvassák mit hoz ki a gugli, és pár hozzászólást és már le is vonják a nagy következtetést.

Ebben a diétában nem csak a zabkorpa jelenti a szénhidrát bevitelt,hanem a tejtermékék és a zöldségek is,vagyis ez nem egy szénhidrátmentes diéta!És a só bevitelt is minimálisra kell csökkenteni,ahogy a zsírmennyiségét is.Akkor most miről "beszélünk"?

Javaslom,ha olyan tuti megoldást tudsz,csinálj egy saját fórumot és fogadd el,hogy ez a fórum a Dukan-diétáról szól.

17460. bell01
2016. jún. 10. 07:57

chrefill. Nem is értem az okfejtésedet.Nem a ch teljes megvonásán alapul ez a diéta, mert zabkorpát kötelező jellegel kell enni naponta.Valóban az első pár nap pp napnak számít, nem lehet zöldséget enni. Ez a támadó szakasz. A másodikban felváltva pp, és vegyes napok, amig a kívánt súlyt nem érjük el. Szó sincs zsírban tocsogó ételekról, sőt!!!Éppen szírszegényen van a hangsúly. Összetéveszted egy mésik diétávan ami az

Atkins.

Nem is kell ezt a diétét folytatni, de sokan tartják a súlyukat úgy hogy kevés tésztát fogyasztanak, helyette, mindenféle zöldséget.Ez még egészségesnek is m indható. Majd jön a harmadik szakasz, ahol elég sok mindent lehet enni.Végül a negyedik.Hogy ki az aki visszahízik, csak annyi mint a többi diétánal.Csupám figyelni kell, és nem szabad elmenni mellette, ha feljött 1-2 kg. Azonnal vigyázni kell, de ezek az emberek másik diétánál is így járnának.Igen lehet tartani a súlyt, kicsi mozgással, és elfogadhat.Különösen a harmadik szakasz nem ch mentes. Nos szerintem sokan az első 2 szakaszban írnak ide, tanácsért vagy támogatásért.A harmadikban már kevesen.Én már ezt csinálom, és igazán nem volt nehéz. Egy kicsit jobban nézz utána, és meglátos egy másként fest a dolog.

17459. 6a31d8c9e1
2016. jún. 9. 23:19

Sziasztok!


Egyszerűen nem tudom megállni hogy ne szóljak hozzá ezekhez a szénhidrátmentes diétákhoz. Azért feltennék pár kérdést ezzel kapcsolatban.

Honnan is jött ez? Egyszer valaki azt mondta hogy a CH rossz és mindenki rácuppant?

Orvosilag alá van támasztva valamivel? Hosszú távú következményeire voltak kutatások?

Jól értem, hogy mondjunk le a legalapvetőbb energiaforrásunkról azért hogy utána egy egész életen át magas zsír és sótartalmú ételekre legyünk kárhoztatva?

Végignéztem a régebbi hozzászólásokat ( 2-3 éveseket) akik épp akkor kezdték a ch mentes étkezést, és úgy tapasztaltam hogy Ők még mindig súlyproblémákkal küszködnek, vagy visszahíztak, vagy ugyan lefogytak de még mindig a ch mentes étkezésnél ragadtak le.

Elsősorban velük szeretnék társalogni, talán van remény, van más megoldás. (nem árulok semmit, még könyvet sem)

17458. makrancoskata (válaszként erre: 17456. - Bell01)
2016. jún. 9. 21:25
Engedekenyebb a zsirral..nem kell feltetlen 0%_os joghurtot enni,es a hushoz is lehet több zsirt alkalmazni..szerintem ez oriasi dolog,sokkal elvezhetöbbek a pp_ s napok
17457. Dobibetti (válaszként erre: 17444. - Bell01)
2016. jún. 9. 18:24
Így van sajnos, elég vacak betegség. Nem csak furcsa dolgot írnak róla, hanem ez a PCOS. Èn is gondoltam egy dietetikusra.
17456. bell01
2016. jún. 9. 15:24
Te tudod miben tér el az új könyv a régitől, csak nagyvonalakban.
17455. makrancoskata (válaszként erre: 17454. - Bell01)
2016. jún. 8. 22:14

igen s most van a legújabb könyve amiben sok mindenben engedékenyebb is lett..én nem olvastam, mert én már elértem a kivánt súlyt, a fenntartás meg úgy érzem a heti 1 pp nap betartásával tartható. èn csak annyiban tertem el a doki által elö´rtaktól, hogy nem ettem zsirszegéynen.. görög joghurt, jó olajok azokat mindig használtam, még a támadási napokon is. szerintem a zsir kell ha nem akarunk szottyadtak lenni...sokan irjak, hogy as pp-s napokon ki vannak száradva, nem birják csinálni....sztem nyugodtan lehet kicsit csalni ilyen téren --


sok sikert csajok !

17454. bell01
2016. jún. 8. 16:30
Ez így igaz. Ha valaki olvasta a könyvet, tudja nem szabad éhezni, mert az nem segít. Ha kihagyok egy vacsorát, vagy reggelit nem jó, azzal csak rosszat teszek.Igazad van a nocarb termékek igen jók, a tésztáikat nagyon szeretem. Van más ch csökkentett termék is, az is jó. Én azt eszem kenyér helyett, és nagyon finom.Nincs lelkiismeret furdalásom, ha jól bekajálok belőle.Én mindig a könyvet írom, hogy el kell olvasni, mert így annyi dolgot nem tud összedni.
17453. makrancoskata (válaszként erre: 17450. - Velvet67)
2016. jún. 7. 22:02

szia Velvet :)s minden kedves tag :) Dukánnál nem kell kaloriát mérni, mert nem számit nála. a pp-s napokon annyit ehetsz amennyit akarsz . A többi napokon is csak a zöldség ill. fehérje arányaira kell ügyelni.Azért nekem biztos összejött az 1200 kcal.

Nekem a dukán segitett az utolo 4 kg-tól megszabadulnom. Egyszerüen hiaba jártam edzeni, nem ment le. Reggelim mindig gyümölcs volt s egyébk´nt is sok gyümit ettem. Na a dukán ezt megoldotta,letöltöttem a a kalkulátort, s az pontosan kiszámolta mikor fogom a kiván t súlyomat elérni, s ez igy is lett. Betartom azóta is a heti 1x pp-s napot iylenkor nincs zöldség sem csak fehérje, de ezekkel a nocarb dolgokkal kicsit változatosabbá lehet tenni.

Ugyes vagy egyebkent mert szépen megindult a fogyásod.

17452. bell01
2016. jún. 7. 10:26

Én nem mérem magam. Elég ha felveszem a ruhám az az igazi mérvadó.Főleg egy nadrág. És ha a szoknya már nem reped szét, már nyert ügyünk van.Én lassan a 6-ik hónapot is betöltöm, de még nem fáradtam bele, főleg, hogy már gyümölcsöt is ehetek.Igaz a krumpli, a rizs nem hiányzik, pedig már az is jöhetne.

Azt hiszem én jókor kezdtem el.Mire az első gyümölcsök megjelennek, szabad az út.

MIndenkinek sok sikert.

17451. Velvet67
2016. jún. 6. 12:47
Ti méritek magatokat cm-re is? sulyom nem nagyon ment le, de cm-re picit kisebb lettem :)
17450. Velvet67
2016. jún. 6. 12:30

Kalóriabázist vezetem, azt mutatja ma van a 15 napom!

Mondjuk az rejtély számomra, hogy ezekből a kajákból hogy lehet összeszedni 1300-1500 kalóriát :)

nekem max 900 jön össze a nap végére.

17449. Velvet67
2016. jún. 6. 12:24

gyümölcs nekem is nagyon hiányzik, jobban mint bármilyen más étel. Imádom az epret, dinnyét, jó ropogós cseresznyét, málnáról meg ne is beszéljünk!:D

14 napja váltottam életmódot! Egyébként közérzetem nagyon jó, érzem hogy könnyebb is vagyok, jót tesz a lábaimnak. Remélem hamarosan elérem a célom és meg is tartom. Az erő legyen velünk!!!! :D

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook