Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
17748. SnackyFrog (válaszként erre: 17744. - Pgyoresz)
2017. ápr. 8. 11:53
Hát a krumpli nekem is rettentően hiányzik, minden formában. De ilyenkor arra gondolok hogy fogok még krumplit enni és fontosabb a célom, mint az a falat krumpli. A padlizsánt én is meggrillezem felhasználás előtt, jobban szeretem, mint a cukkinit.
17747. SnackyFrog (válaszként erre: 17743. - Pgyoresz)
2017. ápr. 8. 11:51
Nekem is nagy gondot okozott az elején, néha még most is. Én a HydroCoach alkalmazást töltöttem le a telefonomra, az mindig emlékeztet, hogy igyak. Érdemes kipróbálni.
17746. SnackyFrog (válaszként erre: 17742. - Donnie_)
2017. ápr. 8. 11:50
Ezer hála az ötletért, a székely káposzta már majdnem kész. Nagyon jól fog jönni. A sütőtököt nem szeretem, de nem rémlik hogy a megengedett ételek kötött van. Vagy rosszul emlékszem?
17745. Donnie_ (válaszként erre: 17743. - Pgyoresz)
2017. ápr. 8. 10:52

Szia, akkor tudod hol a gond és azon könnyen segíteni is tudsz :-)


Sok sikert a diétádhoz!

17744. pgyoresz (válaszként erre: 17741. - SnackyFrog)
2017. ápr. 7. 17:49

Szia!


én a lasagne-t hasonlóan csinálom: padlizsán karikákat meggrillezek és ezeket használom tészta helyett. a hús nekem csirkemell vagy pulykacomb szokott lenni.

ez a tavaszi, nyári időszak nálam a sok-sok grillezett húsról (csirkemell) és zöldségről szól, no és a salátákról. jól elvagyok :)

azért a petrezselymes krumpli hiányozni fog nagyon :( ;)

17743. pgyoresz (válaszként erre: 17735. - Donnie_)
2017. ápr. 7. 17:44
köszi.nekem az ivás a gondom. valószinűleg kevés a folyadék és attól fáj a fejem. ha iszom eleget, akkor nincs gond. sajnos, a sok a munka, akkor elfelejtek inni, hiába van a palack mellettem az asztalon.
17742. Donnie_ (válaszként erre: 17741. - SnackyFrog)
2017. ápr. 7. 12:37

Szia!

Székelykáposzta sok-sok hússal - többnyire csirkecombbal készítettem, lecsó, karfiolrizs,párolt gomba hússal, tojással, sütőtökből mindenféle - akár julien vágóval spagetti helyett is ehető.

Sok sikert a továbbiakhoz és gratulálok a szép eredményedhez!

17741. SnackyFrog
2017. ápr. 7. 11:37
Sziasztok! 53. napja tartom a diétát. 12 kg mínusznál tartok. Mivel nekem nagy feleslegtől kell megszabadulnom, ezért nálam a támadó szakasz 10 napig tartott. Ma éppen sima fehérje napom van. Ezek a napok azért nehezen telnek néha, de hamarosan vége lesz. :) Mit szoktatok zöldség-hús napon enni? Sokszor csináltam bolognai mártást darált csirkemellből, padlizsánnal/cukkinivel rétegezve (mint a lasagne-t), vagy cukkini tésztával, de egy kicsit már unom. :) Vadasmártás, paradicsomos káposztán is túl vagyok, de jó lenne még valami más is. :)
17740. suzy9
2017. ápr. 1. 20:32
Köszönöm, teljesen rákattantam erre a diétára :)
17739. Donnie_ (válaszként erre: 17738. - Suzy9)
2017. márc. 31. 10:42

Örülök az előre haladásodnak!

Megnéztem a publikus mérlegelőd és látom, hogy nem olyan törpicsek vagy mint én :-)

A kitűzött célod eredményes eléréséhez sok-sok erőt kívánok!


Pussssssz


:-)


Persze egyre karcsúsodóbb derékkal ;-)

17738. suzy9
2017. márc. 29. 19:51
Koszonom,a dieta es a futas (meg kocogasnak sem nevenzem :) ) is halad szepen egy hete, eletem elso dietaja aminel nem estem meg kisertesbe.Mar a konyvet is letoltottem az App-ot is lelkesen hasznalom, koszonom hogy irtal!
17737. Donnie_
2017. márc. 27. 21:09

De lépek innen, meghagyom a fórumgazdának a terepét :-)


Puszi és várlak vissza! ;-)

17736. Donnie_ (válaszként erre: 17734. - Suzy9)
2017. márc. 27. 21:06

Sárkánykodok...

Ugye nincs túl nagy (5-10 kg-os) súlyfelesleged?

Csak azért kérdem, mert a szellemek nem ajánlják a diéta és a futás egyidejű elkezdését...

Ki a csuda ajánl futást egy túlsúlyos bárkinek? Előbb talán a diétával, gyaloglással és egyéb izület-kimélő rendszeres mozgással le kéne adni a túlsúly felét! ééééééééééééééééés utána, a megnövekedett aktivitás szárnyán el lehet indulni a 8 hetes vágyott programnak.

Ha ez nincs így, akkor a 3. trapp utáni éhségroham után borul a diéta is és a futóedzés is...a céllal együtt...

Szerintem...


Csak okosan!!!

17735. Donnie_ (válaszként erre: 17733. - Pgyoresz)
2017. márc. 27. 20:58

Szia, látom nem ma kezdted a dukan diétát, de annak csak az első fázisára jellemző a ch megvonás miatti fejfájás - azaz az 1-5 nap között. A tiéd talán nem ettől a diétától van, azaz nézz utána mi mástól lehet, nehogy más ok miatt komolyabb bajod legyen.

Pu

17734. suzy9
2017. márc. 26. 08:20
Koszonom, en hetfon kezdem a futast (eletemben nem futottam meg), de van egy 8 hetes program, ami megtanit futni. A futas es dieta segitsegevel remelem elerem a celt. Kitartast mindenkinek!
17733. pgyoresz (válaszként erre: 17731. - Suzy9)
2017. márc. 26. 06:04

Szia! Sok sikert a diétához. Nekem ez a diéta nagyon tetszik. Számomra könnyen tartható, de a fejfájás...

Nekem is van, tényleg a ch megvonás lesz a ludas. Nekem is jó sokat kell fogynom, de idén elvesztem az összes felesleges súlyom. Nagy az elhatározás és végre teszek is érte. Szeretnék megint futni, de ekkora túlsúllyal most még várnom kell.

17732. Donnie_
2017. márc. 25. 20:13

Szia, sok sikert a diétádhoz!

A fejfájás a szénhidrát megvonás miatt jelentkezik és 2-3 nap alatt elmúlik. Igyál sok folyadékot, kávét, teát, esetleg zsírtalanított csontlevest és hamar elmúlik a kezdeti kényelmetlenség.

17731. suzy9
2017. márc. 25. 11:09
Sziasztok, ugy orulok, h. megtalaltam ezt a forumot engem mindig inspiral ha masok megosztjak a tapasztalataikat.Szerdan kezdtem, eddig 2Kg ment le mar csak 30 van hatra :) (Bocsanat az ekezetek miatt, de kulfoldon elek). Van is egy kerdesem mar az elejen, masnak is folyamatosan faj a feje es ez elmulik valamikor?
17730. pgyoresz (válaszként erre: 17729. - Rebecca33)
2017. febr. 25. 22:38
Milyen volt az első napod? Sok sikert!
17729. Rebecca33
2017. febr. 24. 10:42
Sziasztok! Úgy döntöttem holnaptól én is elkezdem a Dukant! Már egyszer végig csináltam és tényleg működött, csak ott rontottam el hogy nem tartottam ezt az étkezési formát, különben működik. Csak aztán visszatértem a zabálásra és visszajött pár kiló. Nem annyi mint amennyit leadtam, de most szentül elhatároztam hogy holnaptól megszabadulok egy életre a súlyfeleslegtől...
17728. pgyoresz (válaszként erre: 17727. - Dukanoseva19)
2017. febr. 17. 16:51

Ó, nagyon szépen köszönöm a leírást. akkor ennek megfelelően állítom be magam :)


a harmadik hétbe kezdtem bele, most nagyon összejött a munka, úh voltak elhajlások. igyekszem kiegyengetni magam.


a könyvet pedig megrendelem.

2017. febr. 14. 16:24

startoláskor az én súlyom - 95 kg volt

támadó szakasz 6 nap után - 91 kg lettem

lépegető szakasz 30 hét (30 kg leadásához, ha heti átlag 1 kg-ot fogyok), vagyis 210 nap, vagyis 7 hónap

stabilizáló szakasz - 34 kg *10 nappal - összesen 340 nap

1. rész - 170 nap

heti egy keményítős és egy jutalom étkezéssel

2. rész - 170 nap

heti két keményítős és két jutalom étkezéssel

életfogytig tartó szakasz

heti egy fehérje nappal

2017. febr. 14. 16:17

a támadó szakasszal kezdünk - nekem pl.: 6 nap volt, amikor kizárólag zsírszegény fehérjét eszünk - ezt követi a lépegető szakasz - ahány kilót kell leadnunk, annyi héten át kell váltogatnunk a fehérjés napokat a fehérjés + zöldséges napokkal - amikor elértük a vágyott súlyunkat, akkor következik a szinten tartó vagy stabilizáló szakasz - itt már bonyolultabbak a szabályok, mert bejön az étrendünkbe a naponta fogyasztható (kb 7 dkg-nyi) kenyér, az egy almányi gyümölcs és 4 dk-nyi kemény sajt) - és ekkor már lesz heti egy napunk, amikor az ebédünk vagy a vacsoránk habzsi-dőzsi (jutalom étkezés) lehet, hogy szokjuk a szénhidrátot és a zsírt, aztán itt már hetenként egyszer ehetünk zsírszegényen egy kis tésztát, vagy rizst, vagy krumplit - és persze kell egy tiszta fehérje napot is tartanunk, hogy a szervezetünk mindig emlékezzen a diétánkra - ez az időszak két részből áll - és addig tart, amíg a leadott kilóink utáni új súlyunk nem stabilizálódik - ha 30 kg-os a fogyás, akkor 30*10 napig - és ezt a szakaszt két részre osztjuk - az első felében (példánkban 150 napig) tartjuk az előbb felvázoltakat és a másik felében pedig ugyanezt, csak két jutalom étkezéssel és heti két keményítős étellel (rizs, tészta, krumpli) - és amikor a 300 nap is letelik, akkor csak néhány hasznos tipp marad az étrendünkhöz - a heti 1 fehérje napot kötelező megtartanunk egy adott napon, ami fix (pl.: csütörtök) - és a többi napokon bármit ehetünk szabadon - ez már az utolsó, vagyis a 4. szakasz, ami életünk végéig tart.


fontos tudni még, hogy ehhez az étrendhez naponta minimum 30 percnyi sétát javasol a dukán doki - és jobb fázni, mint túl öltözni, valamint alapvetően egy kicsit ki kell lépnünk a komfortzónánkból, pl.: lépcsőzés a lifttel való közlekedés helyett, stb..


nagyjából ennyi a lényege- de a könyvet azért jó lenne ha megvennéd, mert az részletesebben és pontosabban leírja, hogy mit, hogyan és miért tegyünk


remélem ki lehet igazodni a leírásomban


szép napot

17725. pgyoresz (válaszként erre: 17721. - Dukanoseva19)
2017. febr. 14. 06:22

egy kicsit összezavarodtam. támadó és lépegető szakasz. ahány helyen olvasom a diéta szabályait, jóformán mindenhol más. melyiket érdemes tartani? a könyvet nem vettem meg, de lehet, az lesz a vége.


egyébként a második hét is szépen eltelt. néha persze nehezedik, de ilyenkor tényleg ott a kv :D és végre bejöttek a zöldségek, indulhatnak a zöldséglevesek.


most épp receptet jöttem vadászni.

17724. Donnie_ (válaszként erre: 17723. - Dukanoseva19)
2017. febr. 12. 11:46

Köszi, neked is gratulálok az elvesztett kilóidhoz!


Karcsúsodó derekat nektek is!

Pusz

2017. febr. 10. 17:19
szia Donnie - örülök, hogy tartod a súlyod - a csontlevessel kapcsolatban csak helyeselni tudok, a támadó szakaszban az volt a mindenem - és persze a hosszú kávé, mint jolly joker - ha valaki ihatja zsírszegény tejjel, akkor az is egy jó figyelem elterelés lehet éhségérzetnél - ha éhes vagyok és étkezési időben is vagyok, akkor nem sajnálom a mennyiséget, főleg az elején nem, később az éhség csendesedni fog és akkor majd kevesebb hús vagy tojás is elég lesz
2017. febr. 10. 17:15
ja és néhány általam alkalmazott és jól bevált praktikum - tejterméket nem eszem, ezért rendeltem magamnak rizsfehérje port ch és zsírmenteset - csokis-fahéjas ízesítésűt - ez helyettesít egy kis édességet is egyben, mert olyan forró csoki feelingje van - a másik, hogy a zöldségek főzelékké sűrítéséhez egy csapott teás kanálnyi konjac lisztet használok - ezek sokat segítenek - és rengeteg folyadékot iszom
2017. febr. 10. 17:11
sziasztok - ma telik le a 2. hetem, ebből nap támadó és 8 nap lépegető volt - eredmény: -5 kg - jól érzem magam, energikus lettem és olyan jó lapos a hasam - persze ez még csak a kezdet, de nagy lépés ez számomra, mert idáig 5 éve sikerült egyszer 15 kg-ot fogynom, azóta többször is sikertelenül kísérleteztem a dukános étrenddel hiába - most úgy érzem, hogy Isten a tenyerén hordoz, mert nem kerül semmi erőfeszítésembe, még kísértésem sem volt igazán - ti hogy bírjátok?
17720. Donnie_ (válaszként erre: 17719. - Pgyoresz)
2017. febr. 10. 12:42

Forró, fűszeres csontleves nagyon segít a kezdeti nehézségeken. A ch hiány miatti fejfájás 2 héten belül elmúlik. Egy üres kv "életmentő" lehet :-)

Pusssz

17719. pgyoresz
2017. febr. 8. 19:47
én 103-ról indultam. jelenleg 100 felé tartok. hétvégén kezdtem a dukant. eddig minden rendben. ch nem nagyon hiányzik, néha fáj a fejem, de ilyenkor iszom.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook