Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Merjek szólni? fórum

Merjek szólni? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 8. 08:28
Mi kislányunk is inkább szemlélődős, nem röhög idegenekkel, mosolygást is csak arra ereszt meg aki igazán tetszik neki. Családban persze mosolyog, de a hangos kacagás nem gyakori. Kérdeztem dokit, védőnőt is, hogy ez baj-e, nem nem minden gyerek "fakutya", pedig apa és én azok voltunk.
20. aa35c27f5c (válaszként erre: 18. - 45f5ce422c)
2010. aug. 8. 08:26
Azért örülök, hogy nemcsak én furcsállom azt a viselkedést...este ezen gondolkodtam...lehet, hogy én fújom fel, lehet, hogy rosszul emlékszem, mit csináltak ennyi idősen a saját gyerkőceim...de ezek szerint nem.
19. Yulcsy (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 8. 08:26

Szerintem itt gond van.Már sokkal hamarabb látszódik egy gyerek tekintetén, hogy minden rendben van-e,Az értelem.Szerintem finoman próbálj anyukával beszélni, hogy ne legyen sértődés a dologból.(nem néztem meg hol laktok,de minden nagyvárosban van korai fejlesztés)Nézd meg, hogy a lakókörnyezetekhez hol van a legközelebb és ha beszélsz az anyukával, már a kezébe is adhatod a címet,vagy ha olyan kapcsolatban vagytok, fel is ajánlhatod, hogy elmész vele.

Egy ennyi idős gyerek már olyan stabilan kéne, hogy tartsa magát, hogy csak na,és biztos kihúzná(vagy legalábbis mocorogna, nyűgösködne) a kezét a kényelmetlen pózból.

18. 45f5ce422c (válaszként erre: 17. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 8. 08:25

Nekünk is első baba Amir, de ha így viselkedne aggódnék!!!


7hónapos 1 hetes, de pl a kezecskéit sose tartotta olyan furán mint az a baba akiről írtál!


mindenen dobol, mindent püföl, rángat, kapaszkodik belénk, ölel, megfogja a kezünket, ügyesen játszik...stb. szinte meg sem áll!!


és folyton nevet, mosolyog, énekelget, ha álmos akkor mérgesen kiabál, sírdogál..soha nincs hang nélkül!

17. aa35c27f5c (válaszként erre: 15. - 45f5ce422c)
2010. aug. 8. 08:19

Első baba, szóval szerintem fogalmuk nincs arról, hogy mit hogy kellene, bár furcsállom, hogy a nagyszülőknek nem tűnik fel. Lehet, hogy tényleg én fújom fel, és tényleg csak tegnap viselkedett ilyen furán a kislány. De azt tudom, hogy az én gyerekeim fél évesen is imádták már a nagyobb, bohóckodó, kajla gyerekeket...Ha más nem is, ez nagyon ledöbbentett, hogy még a gyerekekre sem reagál.


Szerintem a minimum egy neurológiai beutaló lenne a doki részéről..

16. 45f5ce422c (válaszként erre: 13. - 7c79ff1565)
2010. aug. 8. 08:18
na ez az hogy se védőnőnek se dokinak nem tűnt fel! elvittem az én védőnőmhöz Ő teléjesen ki volt akadva...anyuka ott is csak vitatkozott..elküldtek gyerekorvoshoz, csak közbejött hogy elromlott a kocsi..maguktól carnak rá a szülők ha mi nem vinnénk el őket nekik az is mindegy...majd föláll a ygerek ha akar, ilyeneket mondanak!!! tisztára felháborít!
15. 45f5ce422c (válaszként erre: 11. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 8. 08:15

azt mondja az anyuka hogy 15 hósan voltak dokinál amikor még nem is mászott, azt mondta a doki minden ok. ????


szerintem kötelességünk szólni, ennyi amit tehetünk!


engem az lepett meg hogy az anyuka milyen hevesen reagált! férjem beszélt az apukával...az apuka elengedte a füle mellett amit férjem mondott..fura hozzáállás, azért mégiscsak a gyerekük nem? még arra is lusták hogy odafigyeljenek rá!


Azt is furcsállom hogy a Te esetedben az anyukának semmi fel se tűnik? védőnőnek se??

14. aa35c27f5c (válaszként erre: 13. - 7c79ff1565)
2010. aug. 8. 08:15
Igazából, ha jól tudom, elképzelhető, hogy a mai tudomány szerint ez még nem megkésett mozgásfejlődés...De szerintem nagyon is az. Az agyi funkciók, az idegkapcsolatok pont a csecsemőkori mozgásoktól alakulnak ki, szóval egy ilyen gyerkőcnél valószínűleg minden megkésett lesz.
13. 7c79ff1565 (válaszként erre: 9. - 45f5ce422c)
2010. aug. 8. 08:13
Mi?17 hónaposan kezdett el még csak mászni? és orvos, védőnő nem vette ezt észre? Mindig kell vinni a piciket orvoshoz, védőnőhöz, havonta/3 havonta, kortól függően. Ott kérdezik a szülőt is, hogy mászik-e..stb. A babának a kis könyvében is ott van a jobb oldalon, hogy mit tud a baba x idősen... ha jól emlékszem orvos is kérdezi azokat, és x-eli amit nem tud, ha ennyire le van maradva, az már csak feltűnt volna a dokinak. Persze, azt mondják sokan, hogy nem jó, ha korán el kezd menni, mert elgörbül a lába v miért... de nem a mászásra vonatkozik ez.
12. aa35c27f5c (válaszként erre: 10. - 7c79ff1565)
2010. aug. 8. 08:13
Én is így gondolom...azért is nem tudom, hogy egyáltalán említésre méltó -e a dolog, mert nem láttam saját környezetében a kislányt. Fotókat láttam róla, amiken pl. nevet, de ennyi. Csiklandozásra, arceltakarós játékra, semmire nem reagált... vagy én vagyok a béna...meg anyukám, és a gyerekeim...Egyedül a páromat nézte meg, nála kis kíváncsiságot mutatott, de szerintem csak azért, mert nagydarab és szőrös :D
11. aa35c27f5c (válaszként erre: 9. - 45f5ce422c)
2010. aug. 8. 08:11
Hát, a 16 hónaposan elkezdett mászás már engem is megrémisztene, pláne a fel nem állás...Furcsállom, hogy a doki nem javasolt nekik semmit.
2010. aug. 8. 08:09
fél évesen már izgágán kéne járni kezének, lábának..
9. 45f5ce422c (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 8. 08:09

Én is hasonló helyzetben vagyok! ismerősöm kisfia 17(!) hónapos. kb 1 hónapja kezdett csak mászni, lábra állni egyáltalán nem tud! nem beszél, csak gagyog, bababa, mamama ilyeneket! sose láttam nevetni csak halvány mosoly van az arcán! szerintem nem kéne tovább várniuk, szóltam az anyukának, hevesen leordított, azt mondta olvasott róla hogy az a jó ha a gyerek sokáig mászik! lehet, de nem úgy hogy több mint másfél évesen kezdi nem? az én 7hósom egy hete mászik, 2 napja feláll a kiságyban..

felajánlottam hogy elviszem a gyerekorvoshoz, de sajnos elromlott a kocsink (nekik nincs) remélem a héten meg tudjuk oldani!


szerintetek?


szbernadettsz, szerintem Te is szólj finoman, de ennél többet nem tudsz tenni sajnos..

2010. aug. 8. 08:07
Nem is maga a tartás volt a fura, hanem mondjuk ha ölbe vettem és a hátam mögé került a karja, ő azt nem mozdította el onnan automatikusan, pedig biztos kényelmetlen volt neki. Én igazítottam a testem elé a karját. ENnyi idősen már a kellemetlen testhelyzetekből el kellene mozdulnia...
7. aa35c27f5c (válaszként erre: 5. - 7c79ff1565)
2010. aug. 8. 08:04
Olyan repülőtartásban vagy hogy mondjam. Oldaltartásban, széttárva, hátra húzva a karok.
6. aa35c27f5c (válaszként erre: 4. - C42aaaac41)
2010. aug. 8. 08:03
Hordják, de ugye az az 5 perc, míg a doki látja...hát nem tudom. Doki válogatja, ki mennyire alapos.
5. 7c79ff1565 (válaszként erre: 3. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 8. 08:02
nem igazán, legalábbis az én kisfiam sem így viselkedik. Az, hogy furcsán tartotta a karját, mit értesz ezalatt? Hogy tartotta, ami neked fura volt?
2010. aug. 8. 08:01
egy balga kérdés.orvoshoz ,védőnőhöz hordják?mert ugye ennyi idősen még havonta kell vinni.ha igen,akkor gondolom valamelyik szakember csak rájönne,ha baj lenne...
3. aa35c27f5c (válaszként erre: 2. - 7c79ff1565)
2010. aug. 8. 08:00
Ugye ritkán látom, így nem tudom, hogy valójában hogy viselkedik. Annyi volt a játéka tegnap, hogy amit a kezébe adtunk, ledobta, kisfiam meg sikítva, visítva, röhögve visszaadta neki. Ennek sem örült, egyszerűen megint eldobta. De ugye megint csak a saját gyerekeimből tudok kiindulni, ez a játék nekik örömet okozott, vagyis majd kiugrottak az ölemből örömükben, és nevetve dobálták el a tárgyakat. Ő meg egyszerűen csak ledobta, bamba arccal. Álmosságtól viselkedhet így egy ekkora baba???
2. 7c79ff1565 (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 8. 07:58
Próbálj beszélni a szülővel. AZ, hogy nem érdekli kinél van, az nem rossz. Persze, a baba leginkább a szülőkhöz ragaszkodik, de emiatt ne aggódj, mert ezek szerint nincs agyonkapatva, és bárkihez odamegy, megmarad nála. A gondok ott vannak, hogy nem reagál dolgokra, hangokra..
2010. aug. 8. 07:55

Van egy aligrokon kislány. Fél éves. Eddig összesen néhány alkalommal láttam. Tegnap hosszabban itt időztek nálunk. Több furcsaságot is találtam, és nem tudom, merjek -e szólni a szülőknek, és ha igen, akkor mit mondjak.

1. Látszólag nem érdekelte, hogy kinél van. Engem hosszabban utoljára március elején "látott".

2. Semmire nem reagált sehogy. Nem tudtuk megnevettetni, de a hangos zajokra sem rezzent össze.

3. Végig bambán ült az ölemben vagy épp feküdt, anyuka szerint álmos volt. Na az én gyerekeim, ha álmosak voltak, akkor nyűgösek voltak...

4. Olyan fura tartásban tartotta a karjait. Oldaltartásban, mintha repülne, és ha kényelmetlen helyzetbe került a karja, mondjuk az ölembe vettem és a hátam mögé került, akkor sem mozdította el magától. Ennyi idősen már kellene, nem???

Ugyan anyuka feldobta néhányszor a levegőbe, arra kis mosollyal reagált, de nekem nagyon fura...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook