Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó tanfolyam fórum

Társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó tanfolyam (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
103. bibi75
2017. nov. 15. 16:18
Sziasztok! Tb és Bérügyintéző tanfolyamra járok, és kidolgozott tételeket szeretnék kérni. Köszönöm szépen !
102. Krissz5
2012. dec. 30. 17:16

Sziasztok!

Honnan tudom megnézni,hogy milyenek voltak a korábbi évek írásbeli vizsa feladatai a tb és bérügyi sz.a.-nak?

101. sidney_ke (válaszként erre: 99. - Vbetty2)
2012. okt. 14. 21:33

Szia!


Most ősszel megyek a mérlegképesre, nagyon kevés időm van tanulni a kiscsajszim miatt, szóval nem sok esélyt látok rá, h sikerül...de megpróbálom a lehetetlent :)))

A TB szerintem könnyebb, meg ugye rövidebb is..én azért végeztem el, mivel elég rokonszakmának tartom, ill. nagyon sok álláshirdetésnél elvárják egy könyvelőtől h némileg értsen egy kicsit a TB-hez is, ill. fordítva :)

2012. okt. 12. 23:34

Ezt most olvastam a felsőoktatás honlapján, hogy pár év múlva ezekből a szakterületekből lesz munkaerő-hiány:


[link]


Nem lesz elég diplomás 8 év múlva


Az előrejelzések alapján 2020-ban több mint százezer jól képzett szakember hiányzik majd a magyar munkaerőpiacról - derült ki a Randstad szakmai rendezvényén. Míg a gyártás területén túlkínálat lesz jelentkezőkből, az üzleti szolgáltatásoknál és az építőiparban munkaerőhiányra lehet számítani.


Míg 2009-ben túlkínálat volt Magyarországon felsőfokú végzettségűekből, 2020-ra már kevés lesz a jól képzett szakember az előrejelzések alapján. „Ha figyelembe vesszük a frissdiplomások belépését és a nyugdíjasok egy részének visszatérését a munkaerőpiacra, akkor is csaknem 150 000 fős hiány várható felsőfokú végzettségűekből alig 8 év múlva” – mondta Annemarie Muntz, a Randstad Holding Public Affairs igazgatója a vállalat szakmai rendezvényén. A legnagyobb fenyegetést a kereslet-kínálat egyensúlyára mégis az jelenti, hogy középfokú végzettségűekből csaknem félmillióval több lesz annál, mint amennyien el tudnak helyezkedni.

Jelenleg a végzettség szintjét tekintve Magyarországon kisebb az eltérés a munkaadók igényei és a munkavállalók képzettsége között, mint az unió 27 tagállamában átlagosan. A szakterületet vizsgálva azonban már nem állunk ilyen jól: míg az uniós országokban átlagosan 77 százalék dolgozik a végzettségének megfelelő területen, addig hazánkban csak 71 százalék. Az előrejelzés alapján ráadásul további nehézségekre kell számítani: 2020-ban a gyártás területén több mint 200 000 fős, a kereskedelemben pedig csaknem százezres túljelentkezés lesz az állásokra (főleg alap- vagy középfokú végzettségűekből), míg az építőiparban és az üzleti szolgáltatások területén szakemberhiány várható, például mérnökökből és IT szakértőkből.

99. vbetty2 (válaszként erre: 94. - Sidney_ke)
2012. okt. 10. 12:30
Végeztél már a mérlegképesel? Én idén márciusban végeztem, és nem tudom, hogy belevágjak-e még a Tb és bérügyi szakelőadó tanfolyamba. Melyik a nehezebb?
2012. júl. 9. 16:42
Sziasztok! Nem szeretnék új témát létrehozni, de aki könyvelő, tb,bérszámfejtő területen, vagy HR-ben dolgozik, tudna ajánlani valami jó kis oldalakat, ahonnan lehet mazsolázgatni változások, újítások terén? Olyasmire gondolok, mint pl. a Hr portál. Tudtok ajánlani béresben is hasonlót, ami frissítve is van rendszeresen?
2011. aug. 5. 11:55
Hát senki sehol????Hahóóóóóó!
2011. aug. 3. 13:30

Sziasztok!


Régen besült ez a topik! Nos tavaly végeztem, azóta keresem a helyet, ahol hasznosíthatnám az ismereteimet:)

Az OKTÁV- nál végeztem jeles eredménnyel és elötte is hasonló munkakörben dolgoztam és ráadásul imádom ezt a szakmát mert sokrétű tehát nem unalmas aktatológatás. Szomorú, hogy nekem nem sikerült ezidáig megtalálnom a cégemet.

2011. máj. 23. 13:13

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem.

A napokban jelentkeztem egy Támop-os tanfolyamra. Tb és bérügyi szakelőadó. A munkaügyis nő azt mondta, hogy felvételi alapján dől el, hogy ki kerül be a képzésre. Az érdekelne, hogy milyen kérdések voltak ezen a felvételin?

Nagyon fontos lenne nekem, aki tud róla valamit válaszóljon legyen szives!


Előre is köszönöm!

2011. máj. 6. 19:04

Sziasztok!


Én elvégeztem ezt a tanfolyamot, bár nem munakügyin keresztül, maga a szakma jó, hasznos, de tény h a legtöbb bérszámfejtői állás Bp-en van :((...de ettől függetlenül sok sikert Mindenkinek!


A SZÁMALK-ot nem ajánlom senkinek, mert van bizim, de a tudásra igencsak rá kell gyúrnom, olyan sz@rok voltak a tanárok :(:(

Jelenleg mérlegképesre járok, mert szeretnék ezzel a szakmával (könyvelés, bérszámfejtés) egyéniben foglalkozni :)

Jah és sok helyen elvárják h a bérszámfejtő értesen azért könyveléshez is, ill a könyvelő értsen azért bérszámfejtéshez is...szóval felköthetük a gatyánkat!

2011. febr. 11. 13:14

25/A. § Nem fizet a 19. § (3) bekezdésében meghatározott mértékű munkaerő-piaci járulékot


b) az az egyéni és társas vállalkozó, aki közép- vagy felsőfokú oktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytat, VAGY a vállalkozói tevékenysége mellett munkaviszonnyal is rendelkezik - ide nem értve azt a munkavállalót, aki fizetés nélküli szabadságon van,


nagyszerű

2011. febr. 11. 12:57
hogy utálom ezt már
2011. febr. 11. 12:57

és ha két társas tagja, akkor egyiket választja főnek és csak az után kell 1,5 %-ot fizetni


vagy nem?

2011. febr. 11. 12:41
mert ha valaki egyéni vállalkozó és mellette egy társas vállalkozás tagja is, akkor a társasban nem kell
2011. febr. 11. 12:40

valaki, aki biztosan tudja lécci válaszoljon:


valaki heti 40 órás mviszony mellett egyéni vállalkozó. mindkét jogviszonyában meg kell-e fizetni a munkaerőpiaci járulékot?

88. moppy (válaszként erre: 1. - Ritkó)
2011. febr. 9. 20:09

SZIA !

NEM TUDOM AZOTA SIKERÜLT-E ELVÉGEZNED.

ÉN MOST VÉGEZTEM EL,ÉS NEM ÉRTEK VELE EGYETT ,

HOGY NEM LEHET VELE ELHELYEZKEDNI. NEM KÖNNYŰ,

DE MANAPSÁG SEMMI SEM AZ!

ÜDV:MOPPY

2010. okt. 18. 11:40

az egyéb pedig:


3 tanfolyam fog indulni (kettőre túlképzett vagyok)

és összesen 5 embert vesznek fel a körzetből

2010. okt. 18. 11:40

a tb-üi tanfolyam TÁMOP-os lett


ez a jó

2010. okt. 18. 11:40
van két hír
2010. szept. 23. 14:38
nade b+ munka sincs
2010. szept. 23. 14:38
de már innét a környékről annyi a jelentkező, hogy külön tanfolyamot tudnának tartani, csak gondolom zseton nincs rá
2010. szept. 23. 14:38

hogy miért nem tudják

nem tudnak ezek semmit

2010. szept. 23. 14:37
hát én is hiába kaptam, ui elmarad a felvételi :D
80. Ritkó
2010. aug. 30. 09:52
Hát még mindig nem kaptam levelet a munkaügyitől, nem tudom, hogy mikor akarják már küldeni.
2010. aug. 26. 21:56
munkanélküli meg rengeteg :((
2010. aug. 26. 21:56
persze h sok a jelentkező, amikor nem is igen van más
2010. aug. 26. 21:55
Nálunk olyat kellett csak aláírni, hogy az ügyintézőmmel nincs rokoni kapcsolatom, ami a megkülönböztetett előnyt jelentené...
2010. aug. 26. 21:54

De hogy-hogy??


Nálunk ilyesmi nem volt, hogy bárkivel bármit aláírattak volna... Nekünk semmi ilyet nem kellett aláírni...


HOgy mekkora diszkrimináció van arra felé!!

75. Ritkó
2010. aug. 26. 21:53

Sziasztok!


Hmm :) de sokat írtatok :)


Szóval: én most álláskeresési járadékot kapok, de ha elkezdem a tanfolyamot, akkor az álláskeresési járadékot megszüntetik, és a tanfolyam ideje alatt akkor azt a negyvenvalahányezer forintot kapom. Tehát még nekem fizetnek, hogy tanulok :D

Utiköltséget térítik, és a tanfolyam is ingyen lesz nekem :D


Sok a jelentkező, a tb-s tanfolyamra 20 főt vesznek fel. Na majd kiderül, hogy én bejutok-e.

A munkaügyis nő azt mondta, hogy augusztus végén küldeni fog nekem egy papírt postán, amiben benne lesz, hogy mikor és hova kell mennem felvételizni a tanfolyamra.


Jaa és igen mielőtt jelentkeztem a tanfolyamra, aláíratott velem különböző papírokat, és benne volt, hogy nincs köztartozásom :D jó mi? :)

2010. aug. 26. 20:31
én is harapok
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook