Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan adhatok le tartósan, de a lehető leghamarabb 15 kg-mot? fórum

Hogyan adhatok le tartósan, de a lehető leghamarabb 15 kg-mot? (beszélgetős fórum)


1 2
45. vidámanyuka (válaszként erre: 32. - Biborcsiga)
2012. ápr. 15. 17:09

Szia!

Én fél év alatt 15kg-ot adtam le,de azt stabilan!

A lényeg ne kúraszerűen fogyj.

Ha tudod mik a rossz szokásaid akkor egyszerűbb a dolgod,hisz tudod min változtass.

Az első hónap volt rossz nagyon,mert én sosem reggeliztem és este nasiztam.

2010. aug. 13. 12:59
2010. aug. 13. 12:58

Találtam egy remek edzéstervet, mivel én is szoktam futni, azt hiszem bevezetm.


Csak annyira fura, hogy mérnem kell, hogy 5X10 perc stb. Még futás közben erre is figyeljek.

2010. aug. 11. 15:32
Köszi, megkeresem, minden újra nyitott vagyok, ha az hatásos.
2010. aug. 10. 16:55

Szia! Az én javaslatom a level diéta (szerintem így megtalálod a neten). 15 nap alatt 8 kilót fogytam vele mikor 68kg voltam (165 cm vagyok). Szeretem ezt a diétát, régen kaptam egy kórházból, nagyon beválik. Könnyű, mert pontos adagok vannak, nem kell méricskélni és utána 6 hóig nem is híztam vissza. Mikor legközelebb csináltam (évente max. 2x lehet) 62-ről 58-ra mentem le vele.

Ha nem találnád, akkor leírom majd ide, csak elég hosszadalmas, mondjuk 5 nap ismétlődik 3x.

Sok sikert!!

2010. aug. 9. 22:03
:))) :) :)
39. Binky (válaszként erre: 38. - Biborcsiga)
2010. aug. 8. 16:32
Hajjaj:) Múltkor egy csomag abonett volt 200 forint, 500 g zabpehely 180...majd kiesett a szemem meglepetésemben:D
2010. aug. 8. 16:25
Nálunk nem ilyen olcsó a túró :) Jó neked
37. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 36. - Binky)
2010. aug. 8. 15:08
Megmondom őszintén, nem tudom, hogy pontosan mennyi, inkább azt szoktam megnézni, hogy meddig jó.
36. Binky (válaszként erre: 34. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 8. 15:04
Vazz, csak nálunk olcsó a túró?:D 250 g 230 forint, ugyanennyiért vettem múltkor ricottát.
35. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 33. - Binky)
2010. aug. 8. 14:54

Amikor van elég fegyelmem és már reggel normális kajákkal indítok, eszem minden étkezéskor, akkor egyáltalán nem érzem azt, hogy kell még ez is, meg az is. Ha várok mondjuk délután kettőig (mondván nem érek rá vagy tényleg nem érek rá), na akkor elszabadul a pokol, ha a hűtő közelébe érek és még a kamrát is átnézem.


Szóval megéri reggel időt szánni a normális reggelinek, ha kihagyod, könnyen megbosszulja magát.

34. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 32. - Biborcsiga)
2010. aug. 8. 14:50

Natúr joghurtba mehet mogyoró, mandula, de leginkább lenmag (inkább az őrölt), ezek fontosak az eszenciális zsírsavak miatt (a mazsola nem annyira, de ha szereted edd, csak ne minden nap és fél maréknál ne többet egyszerre).


Felhívnám a figyelmed a zsírszegény (1-2%os zsírtartalmú, nem félzsíros!) túróra, a tecsóban is és a Sp..ban is van, utóbbiban a bio nagyon jó, igaz nem a legolcsóbb. Ez viszonylag sok fehérjét, de kevés szénhidrátot és zsírt tartalmaz, ezért kalóriabevitelszempontjából is kedvező.

33. Binky (válaszként erre: 31. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 8. 13:24

Én is így vagyok vele:D

Délben viszont utálom teleenni magam. Igyekszem ezentúl nagyokat uzsonnázni, vacsira meg csak pár falatot enni,de nem mindig jön össze. Reggel meg még meg is szívatom magam okszor, és csak azért sem eszek annyit, később erre már nincs energiám.

2010. aug. 8. 12:42

Értem, köszönöm. Milt használjak?? Sajnos a cukros vackokat ettem eddig, azt imádtam. A natúr megfelel? T....-ban kapható.


Esetleg megbolondíthatom némi mazsolával, mogyoróval, hogy ne legyen olyan ízetlen?


Azt fogyaszthatom reggel, vagy mit javasoltok és hol kapható, írjátok meg, kérlek priviben.


A tejjel nincs baj, 1,5-ös tejet iszok, a többi nekem undorítóan zsíros.

Ebdre akkor főként husi zöldséggel stb. Iktassam ki a lisztes, cukros dolgokat.


Este pedig 1-2 darab gyümölgy vagy némi főtt zöldség. Nem szoktam túl főzni. Én azt szeretm, ha még ropogós. Pl: délután 5-kor eszem utoljára. Mennyi párolt répát egyek, 1 tányérral ehetek? Vagy csak a felét?

31. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 30. - Binky)
2010. aug. 8. 00:31
Halogatom a kajálást, hol ezért, hol azért és aztán annyira éhes vagyok, hogy összeeszek mindent. Amikor összekapom magam és igyekszem nem kihagyni egy étkezést sem, akkor nem okoz gondolt elmenni a kekszes doboz mellett sem.
30. Binky (válaszként erre: 29. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 8. 00:22

:D Min buksz meg?/ha szabad kérdeznem/

Én mondjuk menthetetlenül édesszájú vagyok, és imádok sütni...rossz kombó.

29. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 28. - Binky)
2010. aug. 8. 00:04
Elméletben nagyon megy nekem :)
28. Binky (válaszként erre: 27. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 8. 00:02

Na igen, testkontroll ugyanezt mondja ki.

Még mindig azt a fajta táplálkozást tartom a legésszerűbbnek, igyekszem én is ezt az elvet követni, de nem kényszeríthetek rá senkit.

27. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 25. - Binky)
2010. aug. 8. 00:00

A gyümölcsök mindig vitatéma, hogy mikor és mennyit. Talán a délelőtti köztes kajának szerencsésebb, de ha valakinek délután esik jobban, szerintem nem attól fog befuccsolni az új étrend hatékonysága (feltételezve, hogy nem egy kiló banánt tol be).


Állítólag keverni a nyers gyümölcsöket nem szerencsés (főzve, párolva lehet). Illetve az se túl jó, ha mindenfélével összeesszük vagy a főétkezés után nem várunk legalább 3-4 órát a gyümölccsel (azzal magyarázzák, hogy ilyenkor lassabban jut át a tápcsatornán és erjed).


A gyümölcsöt önmagában könnye emészti az ember, már egy-két órával gyümölcsevés után is lehet enni összetettebb kajákat, anélkül, hogy rossz helyen találkoznának:)

26. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 24. - Biborcsiga)
2010. aug. 7. 23:54

Ha már tudományoskodunk, akkor ebédre a zöldségek nyersen, este pedig párolva. Egyszerűen azért, mert nyersen nehezebb emészteni és éjjelre nem akarod a szervezetedet nagyon leterhelni. Valami fehérje sem árt az utolsó étkezésedbe, mert éjjelre kell a fehérje és ha nincs a kajádban, akkor az izomzatodhoz nyúl a szervezet, mint fehérjeforrás. Ugyanakkor, ha túl sok szénhidrátot vinnél be este, akkor szépen elraktározza.


Mivel éjjel viszonylag sok vizet és fehérjét veszítünk, ezért reggel érdemes éhgyomorra egy nagy pohár (de akár kettő) szobahőmérsékletű vízzel nyitni. Nem árt ha némi fehérjét is visz be az ember, pl. főtt tojás fehérje v. több tojásos rántotta (nem kell minden sárgáját felhasználni) v. fehérjturmix).


Szénhidrát mindenképpen legyen a reggeliben, de a lassan felszívódó fajtából (rozskenyér a tojáshoz v. zabkása vagy müzli, de nem a cukros puffasztott műizé keverék stb.)


Ebédre könnyű hús zöldségek. Vacsorára túró, párolt zöldség (jobb ha egyféle, könnyebb emészteni).


Részemről édesítőellenes vagyok, savasítja a szervezetet (ami nehezíti a fogyást) kivéve a stevia.


A köztes étkezéseket se felejtsd el! Pl. egy joghurt v. némi sajt v. kevés sonka paradicsommal ilyesmi...

25. Binky (válaszként erre: 24. - Biborcsiga)
2010. aug. 7. 23:28
Reggelire hetnél zabkását, zabpelyhet, müzlit is, friss gyümölcsleveket, friss zöldségleveket, teljes kiőrlésű kenyérből piritóst, mindenféle házilag elkészíthető pástétomokat.
2010. aug. 7. 22:58

Figyeljetek! Kaptam e-maileket, amiket nagyon köszönök és a priviket is.


Így milyen lenne, segítenétek kialakítani helyesen?


Reggelire: natúr joghurt, tej, tejföl

Ebéd: főtt húsok + zöldségek főzve, némi tejföllel keverve

Vacsora csak zöldség pl 3 db uborka

Napi 3 liter víz, édesítős tea


Ez így milyen? Egészítsetek ki nyugodtan, sőt, hálás lennék érte.

23. Binky (válaszként erre: 22. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 7. 11:37

Ezzel nagyon egyetértek.

Ilyen munkás étel pl a főtt árpa, mindekinek szívből ajánlom. Rengeteget kell rágni, sok nyál kell hozzá, kevés benne a kcal, sok az értékes anyag, magad a fehérjetartalma. Ha az ember hozzákeveri a salátához, már sokkal könnyebben jóllakik tőle.

22. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 18. - Binky)
2010. aug. 7. 10:00

Sajnos, tudom, hogy miről beszélsz. Viszont, ha adottak az adagok, akkor egyszerűen nincs több. Ezért érdemes szerintem ilyenkor grammra kimérni, hogy mit tesz az ember a kajájába vagy rendelni olyat, ami kalóriaszámolt.


Ami még feltűnt, hogy érdemesebb olyan ételeket választani, amiket munkásabb enni. Azon túl, hogy a nagyon megfőtt tészták glikémiás indexe csökken, ráadásul hajlamosabb az ember többet enni belőle, mert nem kell annyit "bajlódni" vele. Míg, ha al dente van elkészítve, akkor kevesebb is elég és nem küldi az egekbe az inzulinszintet sem (hiába választ az ember durumlisztből készült tésztát, ha túlfőzi, ugyanolyan "rossz" lesz, mint akármelyik).


Ha kiméred az adagjaidat és 5-6-szor eszel, nem leszel éhes estére. Ez már az első napra is igaz, nem kell előle koplalni.


Érdemes kipróbálni. Mit veszíthet? Egy napot?

2010. aug. 7. 08:16

Norbi update 1-es kódját fogyaszd,le van irva mit ehetsz egész nap akármennyit,gyors és biztos fogyás,csak akarat kell hozzá,nem kell mérni semmit,mert azokból amit leir bármennyit fogyaszthatsz.ilyen pl.sajtok,tojás,zöldségek,gyümölcsök,sovány húsok bármilyen formában....

2 éve ettől fogytam 10 kilót 2 hónap alatt.Úgy kezdtem,hogy elősször minden kódját fogyasztottam,az 1-es,2-est,3-ast de ettől csak nagyon keveset,egy hónapban max 2 kilót fogytam,igy maradtam csak az 1-es kódnál,napi 3 liter viz,egy héten 4-szer torna.biztos fogyás,nem éhezés!!!

az interneten minden fent van keresd ki!sok sikert

2010. aug. 7. 08:04
Megírtam priviben
19. mazsola 58 (válaszként erre: 12. - Biborcsiga)
2010. aug. 7. 07:40
Ha adsz egy email vagy msn címet akkor küldök át egy anyagot ami segíthet.
18. Binky (válaszként erre: 16. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 7. 00:11

Az lehet, de ha valaki nem tud kontrollt tartani, akkor nem azért van, mert tényleg, fizikálisan éhes...hanem csak úgy enne, meg tömné magát és nem érzi hol a határ.

Én a napi öt étkezés során semmikor nem eszem túl sokat, de ez amiatt is van, hogy (most már) egyszerre nem is fér annyi belém. Ha újra kitágítanám a gyomromat, megint menne a túlevés.

17. Binky (válaszként erre: 16. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 7. 00:08
Igen, már egy ideje napi ötször eszem. Kb 3 hónapja.
16. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 15. - Binky)
2010. aug. 6. 23:15

Te próbáltál már napi 5-6-szor enni?

Próbáld ki!


Nem kell semmit szűkíteni, egyszerűen elmúlik éhségroham, mert mindig van utánpótlás. A nagy ehetnék mindig akkor jön elő, ha az ember kampányszerűen eszik vagy sanyargatja magát, mert a szervezet próbál védekezni (plusz mindent tartalékol a nehezebb időkre).


Mindig akkor fogyok, amikor "értelmes" kaját eszem és rendszeresen étkezem, nem halogatom, hogy aztán bepótoljam egyszerre a lemaradást.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook