Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tapasztaltad már, hogy a tej fogyasztása akadályoz a fogyásban? fórum

Tapasztaltad már, hogy a tej fogyasztása akadályoz a fogyásban? (beszélgetős fórum)


19. Nyrn (válaszként erre: 18. - Cel)
2012. febr. 29. 16:56

Alapvető működési elvet hasonlítasz meglátásbeli különbséghez.

Ahogy írtam is, lehet elkerülte a figyelmed, személyre szabottan változik. Természetesen egy 80 kilós embernél teljesen más fog lezajlani, ugyanazzal az egyenlettel, mint egy 70 kilósnál, ezért mondtam, egyénre szabott, a saját életvitelétől függ és a tápanyagtól amivel ellátja magát. Sőt, tovább megyek, kortól is, nemtől is függ. Arról, hogy mekkora a súlycsökkenés- növekedés mértékbe, nem volt szó. De mivel nyilvánvaló általánosságot hozol, így igazad van.

De ha már itt tartunk, nem lehet egyértelműen kimondani így azt sem, hogy biztosan a tej miatt van emésztési probléma. Látni kéne hozzá az étrendet, ételpárosításokat, étkezések számát stb.

18. cel (válaszként erre: 14. - Nyrn)
2012. febr. 29. 15:42

Ez így, ilyen formában nem teljesen igaz, de azt gondolom, hogy ezt te is tudod.

Az ember egy bonyolult szervezet és kettő nincs belőle egyforma. Így az azonos kalória, folyadék bevitel és azonos mennyiségű mozgás gyakorlása mellett is eltérő a súly csökkenés, vagy épp gyarapodás az egyes személyeknél. Nem valósszerű így leegyszerűsíteni, ahogyan teszed. de ez a te meglátásod, amit leírtam, az meg az enyém. Lám, mi sem vagyunk egyformák.

17. 2dfcd669cb (válaszként erre: 16. - Szilisári)
2012. febr. 29. 14:49

Nos, erről beszélek.

Nem vagyunk egyformák, nem egyformán működünk. Amitől más fogy, lehet, én nem.

Pl. a káposztaleves diéta nekem nem jött be, pedig mindent sigorúan betartottam. Nekem a káposzta nem gyorsítja, elenkezőleg, lassítja az emésztésemet.

2012. febr. 28. 17:27
Nem feltétlenül akadályoz, de igazából nagyon sok embernek okoz emésztési problémákat, pl nekem is, ami belassította a dolgot. szóval nem nagyon fogyasztok tejtermékeket, tejet meg főleg nem. ha valakinek nagyon megtorpan a diétája, én mindig szoktam javasolni, hogy próbálja meg a tejtermékmentes életet és tádám, pár hét alatt tök jó eredményt lehet elérni.
2012. febr. 28. 17:11
Én mint később kiderült. A laktózintoleranciám miatt fogytam. :) Tejivás aztán usgyi...
14. Nyrn (válaszként erre: 13. - 2dfcd669cb)
2012. febr. 28. 17:08

Igen, aki 3-szor annyit eszik, lehet annyi kalóriát éget egy nap, hogy még azzal sem üti meg az a limitet, ami a testtömeg növekedéséhez kell.

Aki pedig a kalóriákat számolja egész életében, lehet többet eszik még úgyis, mint amennyire a szervezetének szüksége van. Vagy éppen túl keveset és tartalékolásra készteti a testét.

Ez a szám mindenkinél egyedi, mivel mindenki másképp él, ki többet, ki kevesebbet mozog.

Hogy arról már ne is beszéljünk, hogy a tápanyag összetétele mennyit számít.

Aki 5-6-szor eszik egy nap, kis adagokat, kerüli a zsíros kaját, igyekszik helyesen összepárosítani az ételeket, betart minden étkezést, a reggelit (!) és a vacsorát (!) is. Annak az anyagcseréje olyan lesz, mint egy versenyautó.

Szóval ez semmi más, mint szimpla matek. Kell x a szervezetnek, többet viszek be, hízok, kevesebbet viszek, fogyok, pont annyit, tartom. Egészséges embereknél.

A többi csak arról szól, hogyan hajszolják bele a nőket a tutibbnál tutibb fogyókúrákba és diétákba meg a sok baromságba, amit olvastam a fórumon az elmúlt pár napba. :))

13. 2dfcd669cb (válaszként erre: 12. - Nyrn)
2012. febr. 28. 16:43

Sajnos, ez nem matek!

Nem a kalóriák számítanak csak! Hiszen van aki 3x annyit eszik, mégis képtelen hízni, van, aki meg egész életében a kalóriákat számolgatja, mégsem lesz soha vékony.

Tehát, lehet, hogy van akinél 2 dl tej is elég, hogy lassítsa az emésztését, van, aki megihat egy litert is!!! :)

12. Nyrn
2012. febr. 28. 10:13

Persze, hogy akadályoz! Ha megiszol egy nap 3 litert...


1,5%-os 2dl 100 kalória

2,5%-os 2dl 124 kalória

Tehéntejről van szó.


A matekot rátok bízom, de nem a két deci tej lesz az, ami meggátolja a fogyást. :)

2012. febr. 28. 10:02

Igen. Ez nem egyformán hat mindenkire. Pl. a 0 vércsoportúaknak nem előnyös a tej és tejtermék fogyasztás a fogyókúrához. A kecskesajt, feta és mozarella okés.

Saját tapasztalataim is ezt igazolják.

2011. jan. 22. 22:32
A tej nem folyadéknak számít, hanem tápláléknak.
2010. aug. 24. 20:01
Nem. Sajnos csillapíthatatlan bűnös vágyat érzek a 2,8-as zacskós tej iránt, pedig mindig ..sok tőle. Nekem inkább fogyasztószernek minősül.
2010. aug. 6. 10:50
Nem. Igaz, mindig zsírszegény tejet veszek, de iszok rendszeresen.
2010. aug. 6. 07:35
Én is rengeteg tejet iszom, nyáron képes vagyok napi 1 litert meginni, de nem akadályoz a fogyásban. Igaz én csak az 1,5%-os tejet iszok.
2010. aug. 6. 07:15

Akkor ezek szerint tényleg van olyan akinek nem árt fogyás szempontjából, de van akinek igen.

Gondolom kérdés, hogy kinek hogyan reagál rá a szervezete, hogyan emészti meg.

2010. aug. 6. 07:14
Nem. Én sok tejet iszom, nem akadályoz a fogyásban.
2010. aug. 6. 07:08
Van barátnőm, aki attól hízott 3-4 kilót, hogy rászokott a lefekvés előtti tejivásra.
2010. aug. 6. 07:07
Nem.Imádom a tejet,napi 6deci csúszik le,a 2,8%-osból és 22 kg-ot fogytam.
2. t.Ili (válaszként erre: 1. - Dc34f87d26)
2010. aug. 6. 07:00
Lehet benne valami!
2010. aug. 6. 06:57
Tapasztaltad már, hogy a tej fogyasztása akadályoz a fogyásban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook