Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adatmentés pcről? Feleslegesen aggódok? fórum

Adatmentés pcről? Feleslegesen aggódok? (tudásbázis kérdés)


17. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - Binky)
2010. aug. 7. 14:32

a bontóban kevesebb pénzt adnak, inkább privátban hirdesd meg itt:

[link]


ügyelj rá, hogy pontos típust, állapotot adj meg, lehetőleg fotót is, és törekedj a személyes átvételre. adj 1 nap garanciát, ha kérik, és írj adásvételit is, ha nem pár száz forintról van szó. nekem meglehetősen korrektül sikerült mindig a ph-n üzletelni, pedig volt 30e fölötti vételem is.

16. Binky (válaszként erre: 14. - 07c4794583)
2010. aug. 7. 14:19

Köszi:)

Meg is fogom hirdetni, van egy vadonásúj dvd íróm, amit bele se szereltünk, mert akkor omlott össze a rendszer... eladom szertintem még a viewsonic monitoromat meg mind a két winchestert is, ha leszedtem róla a dolgokat.


Más nem maradt, de ki tudja, megpróbálom azért a bontót.

2010. aug. 7. 13:58

Ja, ha mindent kioperáltál, csak a ház meg a táp maradt? A ház, ha értéktelen, mehet a háztartási szemétbe (ha tényleg csak műanyag-vaslapok elektronika nélkül), a táp, ha működik, eladható, ha rossz, akkor viszont elektricska szemétlerakóhelyre kell vinni.


Keresd meg a kerületi elektronikai hulladéklerakó gyűjtőjét, van általában egy kedves néni egy listával, meg egy konténer, ahova lehet pakolni, ennyi az egész. Semmilyen elektronikát nem szabad a sima szemétbe dobni. Ha még működik, hirdesd meg, mindent szirszart elvisznek :)

14. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - Binky)
2010. aug. 7. 13:51
úgynevezett "PC bontóba", írd be a gugliba, van egy pl a bakáts téren. lehet, még pénzt is kapsz az alkatrészekért. én a prohardver.hu apró rovatában szokam elboltolni a cuccaim, bármit elvisznek, igaz, van, amit ingyé adtam. attól függ, van-e értéke a dolgoknak.
13. Binky
2010. aug. 7. 13:49

Ha már itt tartunk, még azt is megkérdezném, hogy hova kéne vinnem a pc 'roncsot'?

Van ahol beveszik? Mindent kioperáltam belőle, amit lehetett.

12. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - Binky)
2010. aug. 7. 12:27

kérdés, hogy IDE vagy SATA vincseszter-e. lehet kapni külön erre való eszközt: behelyezed a vinyót a kis "ágyikójába", a zsineget bedugod az USB-portra, és már menthetsz is. a cégemnél is van ilyen.

ha hivatalosan megbízol egy céget ezzel, tehát pl bemész egy számtech boltba, és fizetsz érte, számlát kérsz, stb, akkor automatikusan adatvédelemre kötelesek, tehát ez még a legbiztosabb megoldás. de mindenképp legitim cég kell legyen.

11. Binky (válaszként erre: 10. - Binky)
2010. aug. 7. 00:38

Majdnem elfelejtettem: Köszönöm:)

Örülök, hogy ennyien segítetek.

10. Binky (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2010. aug. 7. 00:19

Van egy külső winchesterem, ha leszedem róla a dolgokat, pont ráfér mind a kettőről az összes fontos adat...

nem kell semmi különösre gondolni, csupán nem szeretném, ha a dolgaim más kezébe kerülnének, gondolok itt pl. dokumentumokra, magánlevelekre.

Azt tudom, hogy az ember alaptermészetéhez hozzátartozik a kíváncsiság:)

Ha ki tudtam szerelni, csak be tudnám, de sajnos a környéken egy fia szabad gép sincs/családban mindenkinek laptopja van, ismerősöknél is általában/.

9. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Binky)
2010. aug. 6. 23:42

Szia Binky,


én láttam már mindenféle igen érdekes (finoman szólva) dolgot vincsesztereken, de egy profi informatikus egyszerűen úgy csinál, mintha nem látott volna semmit. egyrészt nem érdekel senkinek a magánélete, másrészt valóban el is kell készülni a munkával, harmadrészt nem az a feladatom, hogy turkáljak, sem, hogy ítélkezzek, úgyhogy én szépen megcsinálom a mentést, akármit is találok, és nem is beszélek róla senkinek, még otthon se, még akkor se, ha valami különöset láttam. de ismerek olyan informatikust is, akinek nem adnék a kezébe semmit.

úgyhogy olyat válassz, akiben van személyes bizalmad, és korrekt ember, egyébként pedig 2 vincsesztert bedugni egy gépbe nem egy nagy feladat, egyszerűen kölcsön kellene kérj egy gépet, amin van DVD-író (vagy szerezni egy USB-s külső vincsesztert), és pikpakk megcsinálod magad is. Ha kell, segítek.


Üdv

b

2010. aug. 6. 19:58

Köszönöm a válaszokat, még egy ideig ülök a dolgon.

Aztán ha nem találok itt a közelben olyat, akiben meg tudok bízni, akkor tudom kit keresekk:)

2010. aug. 6. 18:47
A férjem szokott ilyet csinálni. Hidd el, sztem egy informatikus sem néz bele a dolgaidba, mivel az egyik legjobban utált dolog, és szeretnének minél hamarabb végezni vele. Nemhogy még kutatgasson.
2010. aug. 6. 06:57
Ha van aki meg csinálja, akkor abban először is meg kell bízni. A másik dolog az h ott is lehet lenni amikor a másolás van. Tehát nem azt kell mindjárt feltételezni h bele turkál az a valaki. Többek között én sem tenném, hiszen sok dolgot tiszteletben kell tartani.
5. Binky (válaszként erre: 4. - T.Ili)
2010. aug. 5. 23:02
Köszi:D Egyik legjobb számuk.
4. t.Ili (válaszként erre: 3. - Binky)
2010. aug. 5. 22:48

Binky!Én úgy segítenék neked,de nm tudok!

De küldök erőt !!!!

[link]

2010. aug. 5. 22:42

Sziasztok!

Szóval nemrég lett laptopom, és volt egy pc-m, aminek az alaplapja tönkrement(leszolgálta az idejét, nem én tettem tönkre). A gépben lévő két winchestert kiszereltem. Itt a házban nincs is pc-nk, amibe beleszerelhetném, hogy a rajta lévő adatokat rátegyem egy külső winchesterre.

A helyzet az, hogy van rajta pár eléggé személyes jellegű fájl, ezért családi berkekben sme szeretném intézni, viszont félek, hogy ha mással végeztetném, az gond nélkül belekukkantana. Mik a tapasztalatok erről? Illetve a nekem fontos fájlok rejtve vannak fenn, ezeket is szimplán átmásolja adott esetben?

2010. aug. 5. 22:40
Mármint mire gondolsz pontosan?
2010. aug. 5. 22:39
Adatmentés pcről? Feleslegesen aggódok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook