Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ájult már el gyermeketek sírástól vagy sírás közben? fórum

Ájult már el gyermeketek sírástól vagy sírás közben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. szept. 7. 13:14
A kislányom 9 hetes volt amikor sírás közben nem vett levegőt, megmerevedett a kezemben, nagyon ilyesztő volt, nem kívánom senkinek. Azóta hála nem volt ilyen akciója:) Azt mondta a doktornőnk csecsemőknél gyakran előfordul.
69. hannaanna (válaszként erre: 68. - Zsuzsu050)
2012. szept. 6. 14:55
Szia! Voltunk,Doktornő szerint ez nem betegség hanem hiszti. 5-6 éves korára majd elnövi, azt mondta szokjam meg, és tanuljak meg nemet mondani, mert ha ráhagyok mindent annál többször fogja csinálni. Könnyű mondani, annál nehezebb megcsinálni...:(
68. zsuzsu050 (válaszként erre: 67. - Hannaanna)
2012. szept. 2. 08:21

Szia

Érdeklödnék,hogx voltatok-e vissza kontrolon?

Mit mondtak,hogy vagytok?

2012. aug. 28. 13:23
Van valaki aki saját maga is csinálta pici korában? Mert az én lányaim ezt tőlem örökölték. És nem csak ők hanem az unokaöcsém is. Sajnos.
66. Anyumanyu (válaszként erre: 58. - Zsuzsu050)
2012. aug. 27. 14:46
Az én kisfiam teljesen időben érkezett,39.héten.VISZONT,én is rengeteg magnéziumot szedtem,nagyjából az egész terhességem alatt,mert folyton keményedett a hasam,már a leges-legelejétől...Viszont csak egyszer volt ájulásos esetünk.
65. zakajeo (válaszként erre: 61. - Zsuzsu050)
2012. aug. 27. 05:47

Közben továbbolvastam...nem volt koraszülött a lányom de én a terhességeim alatt nagyon nagyon sok magnéziumot szedtem otthon tablettaformában az előírt adag többszörösét,de orvos utasítására....nem hiszem hogy lenne köze hozzá,legalábbis a középső gyerekemnek semmi efféle panasza nincs pedig vele tüdőérlelőt és sok infúzió formájában kapott magnéziumot is felszedtem,nem csak a tablettákat otthon.

A lányom mint irtam nem ájul és nem görcsöl "csak" kékül de hála az égnek egyáltalán nem sirós kislány,inkább kiabálni szokott ha valami nem tetszik neki vagy megsértődik,ritkán üvölt....picike korában volt sokszor nagyon félelmetes és csúnya,anyukám mindig félt pedig csak egydzer látta vészesen lilán.

64. zakajeo (válaszként erre: 58. - Zsuzsu050)
2012. aug. 27. 05:43
A lányom időre született,nem koraszülött.
63. zsuzsu050 (válaszként erre: 62. - Hannaanna)
2012. aug. 26. 18:43
Az agykárosodástól félek nagyon mert,képzeld nekünk van amikor nagyon hosszú ám.Nekünk az eeg vizsgálat 2 tüskés kiugrást mutatott, ami már az epilepsziára utal,de a dr nő még mindig azt mondja,hogy ez hiszti.Szeptemberben megyünk vissza,de nagyon félek.Az utolsó ájulásánál olyan volt mintha reszketet volna.Ha megvolt a kontrol légyszives irj mit modtak netek.gecseynezsuzsa@freemail.hu az email cimem,ha gondolod irhatsz oda is.
62. hannaanna (válaszként erre: 61. - Zsuzsu050)
2012. aug. 26. 16:30
Én minden egyes alkalommal ha megyünk az orvoshoz, megkérdezem, hogy maradhat e vissza valami egy ilyen roham után, de mindig ugyanazt a választ kapom hogy :nem. Azt mondja a doki, ha 3 percnél nem hosszabb az oxigénhiányos állapot, akkor nem okozhat károsodást.Meg azt mondták nekünk a korházba hogy egyszeri eeg még nem biztos hogy kizárja az epilepsziát,lehet hogy a második vagy a harmadik azt mutatja ki. De inkább ne mutassa ki, mert ezt elnővik de az epilepsziát nem. Szerdán megyünk a neurólogiára controllra, kiváncsi vagyok mit mondanak. A mi napjaink is állandó félelelmbe tellnek ezmiatt.
61. zsuzsu050 (válaszként erre: 60. - Hannaanna)
2012. aug. 25. 15:56
Köszi,hgy probálsz nyugtani!Azért érdeklödöm a koraszülés miatt,mert nekem is az volt Ádikám,és vissza tartáson voltam sokáig bent,és sok magnézium infulziót kaptam,hogy esetleg az nem válthata-e ki. Nem tudom.Nagyon elvagyok keseredve!!! Minden napom retegés az ájulás miatt.Nekem mondtak olyat is,hogy az epilepsziát kiválthatj az ájulás.Szerinted kaphatnak agykárosodást az ájulás miatt? Én már annyira elvagyok keseredve!!!
60. hannaanna (válaszként erre: 58. - Zsuzsu050)
2012. aug. 25. 14:42
Elvileg az orvosom azért fektetett be a kórházba mert betöltöttem a 40-ik hetet,a szülést úgy inditották meg, de 10 óra vajúdás után meg császároztak mert nem voltak tolófájásaim,az én kislányom a homlokával előre akart kijönni!Az én zárojelentésemre az volt írva hogy 40-ik hétre született, a kislányoméra meg hogy 37-ik hétre.A mai napi nem értem ez hogy lehetett.
59. hannaanna (válaszként erre: 57. - Zsuzsu050)
2012. aug. 25. 14:36

Kedves zsuzsu!Igen, mindig elalszik egy roham után. Volt olyan hogy az ájulásból egyszerre elaludt,a szemét se nyitotta ki és órákig néztem hogy mikor és milyen állapotban fog felébredni! Máskor felsir és utána alszik el, de mindig alszik utána!Nálunk is minden úgy van ahogy ő akarja, de ez sem mindig segít.ő a harmadik lányom, a másik kettő is csinálta, de csak a kékülést, az ájulást és a görcsöt nem. Bemásolok egy cikket,engem ez mindig megnyugtat egy picit ha elolvasom. Affektív apnoéval csecsemő-és kisdedkorban találkozunk, már újszülötteknél is előfordulhat, de típusosan fél éves és négy éves kor között jelentkezik, leginkább egy éves kor táján.


A jelenségek gyakorisága nagyon változó lehet. Két formája ismeretes: pallid és cyanoticus (ez utóbbi kb. háromszor gyakoribb). A pallid típusnál nincs mindig megelőző sírás, általában hirtelen fájdalmas esemény előzi meg, pl. a fej beütése. A gyermek sápadt, eszméletlen és tónustalan, elhúzódó esetben megfeszülés és rángás is lehetséges. A cyanosissal járó formánál a gyermek düh, frusztráció, félelem, ijedtség kapcsán erősen sír, exspiriumban légzésszünet következik be, a cyanosis gyorsan kialakul, a gyermek rövid ideig eszméletlen, hosszabb epizódnál tónusos megfeszülés, rángás, felfelé fixálás is jelentkezhet. Elhúzódó rosszullét után a gyermek általában bágyadt és álmos. Az ijesztő kép ellenére az affektív apnoe ártalmatlan jelenség.

2012. aug. 25. 13:39

Sziasztok!

Azt szereném megtudni mindenkitől,hogy az ő gyereke koraszülött-e?Válaszoljatok légyszives!!!!

57. zsuzsu050 (válaszként erre: 51. - Hannaanna)
2012. aug. 25. 13:38
Kedves hannaanna! Az én kisfiamnak is affektiv apnoeát állapitotak meg.1 éves kora óta,februárban lesz 4 éves.Van amikor 2-3 hónapig semmi és utána van amikor egy nap 2-szer is.Szörnyü az egész helyzet!!!!!!Rángatózás nekünk még nem volt,de a többi minden nekünk is meg volt.Most szihologushoz visszem hátha ő tudna segiteni,mert ő nagyon akaratos.Tény hogy mindent ráhagytam, mert nagyon féltem!!!!!Iszonyatos mikor elájul Én akkor készülök már ki nagyon, mikor nem tudom már az ájulást megelőzni.Van amikor nehéz észhez fele tériteni.A te gyereked az ájulás után elszokott aludni?Légyszives irj,mert erre negyon kiváncsi vagyok.
2012. aug. 23. 15:14
Sziasztok!A most 2,5 éves kisfiam tavaly év végén elesett a lakásban,rá az egyik hülye játékára,az élébe ütötte a combját.Teljesen másképp kezdett el sírni,mint ahogy szokott,gyakorlatilag EGYBŐL nem kapott levegőt...Összecsuklott,mintha motyogott vagy "bugyborékolt" volna,aztán pár másodpercre elvesztette az eszméletét.SZÖRNYŰ érzés volt...Mire a mentősök kiértek,addigra ő már ült az ágyon és pihizett,aztán jópofizott a dokikkal.Affektív apnoe-t diagnosztizáltak.Azóta nem fordult elő ilyesmi,de ha úgy sír,hogy teljesen "elapad" a levegője,már fújok is rá és közben viszem ki a friss levegőre.Soha nem felejtem el azt a hátborzongató érzést...
55. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - Zakajeo)
2012. aug. 22. 15:01
Ez elég rémisztő!
54. zakajeo (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2012. aug. 22. 14:46
Nekem még nem ájult el a lányom(két és fél éves) de már születése után pár nappal az újszülött osztályon szinte fekete lett a kis feje úgy belilult és nem jött hang ki a torkán csak némán sírt vagyis nyitva volt a szája és csendben volt ennyit láttam...mindezt a dokinő kezében tehát igazán semmi nem kellett hozzá,felvette az orvos,annyi volt...reflexből ráfújt és ő kapkodott egy picit levegő után és elkezdett sírni végre....tehát nem kellett egy nagyobb gyerek hisztinek nevezett sirását sem megvárni szimpla "normális" ujszülöttbabás sirás kapcsán jött ez elő szerencsére nem sírós gyerek mert elég ijjesztő a kép...harmadik baba de ha nem a dokinő kezében van amikor találkozok ezzel a jelenséggel el sem tudom képzelni hogyan reagáltam volna
2012. aug. 22. 14:30
2012. aug. 22. 14:22

affektív apnoe :) nekünk csak egyszer volt (bőőőven sok) de azóta a háziorvosunk így szólítja a csajszinkat.

A lányunk kinőtte, azóta nem is volt ilyen jellegű esemény. Ha nagyon nagy a hiszti vagy a fájdalom amiért sír, azért még összerándul a gyomrom, hogy vesz e levegőt...

2012. aug. 22. 13:57
Sziasztok!Az én kislányom most 14 hónapos,5 hónaposan csinálta előszőr a "kékülést".9 hónaposan egy ilyen alkalommal mikor nem vett levegőt sirás közben, fújtam az arcát, vizet fröcsköltem rá,nagy nehezen vett levegőt, de utána lemerevedett a szemei fennekadtak, és a végtagjai rángtak, majd mikor lement róla a görcs, csak feküdt élettelenül az ölembe,majd pár perc múlva végre felsirt,közben hivtam a mentőket, kórházba kerültünk 3 napig az inteziven voltunk. Epilepszia kizárva, zárójelentésre ráirva:affektív apnoe.Azóta 8 alkalommal volt görcsrohama és nagyon sok alkalommal sima ájulásos-kékülés.Arra lennék kiváncsi, hogy van valaki akinek a gyereke ennyire "durván" csinálja? Előre is köszönöm ha valaki ír!
2012. aug. 12. 10:19

Ne hagyd magad,igen is adjon neked beutalót gyerek neurologiára,és nézetesd meg!!!!Ilyenkor csinálnak vizsgálatokat ami mindent kizár!

Nekem először epilepsziát állapitotak meg,kapott gyogyszert is, amitől egyáltalán nem lett jobban.Utána én elvittem más orvoshoz és kiderült,hogy hiszti,düroham.Az én kisfiam is nagyon akaratos,és elnem tudod képzelni néha mikeket csinál.Szerintem vidd,el nyugodtabb leszel!Irj ,hogy döntöttél!

49. niki0126 (válaszként erre: 48. - Zsuzsu050)
2012. aug. 12. 08:37

Kedves zsuzsu050!

Mondtam a háziorvosunknak, ő nem küldött tovább minket. Az oltásoknál is ezt szokta csinálni, tehát látta már. De azt mondta, majd kinövi. A lányom nem volt ilyen. Igen, Ákos is nagyon akaratos, ha nem az van amit Ő szeretne, ordít. Igazából én is próbálok a kedvében járni, hogy elkerüljük, de az sem jó, mert így tudja, hogy mindig az van amit Ő akar.

48. zsuzsu050 (válaszként erre: 47. - Niki0126)
2012. aug. 12. 08:28

Kedves niki0126!

Tudom mit éltél át!!!!

Nem tudom,hogy voltatok-é már orvosnál,de ha még nem akkor vidd el!Az én kisfiam februárban lesz 4 éves,és a mai napi elájulgat,még nem nőtte ki!!

Nagyon sajnálak,mert tudom milyen rossz.

2012. aug. 11. 20:40
Sziasztok! Az én kisfiam 2 éves múlt. Pontosan nem tudom, mikor volt nála az első, de azt tudom, hogy az apukája épp fürdött, Ákos pedig bent volt nála. Mondtam neki hogy jöjjön ki, nem jött, erre megfogtam, felvettem és kihoztam. Na akkor úgy elkezdett ordítani, hogy nem vett levegőt, elernyedt a kezemben, a szeme felakadt. Hát nem akarom mondani mit éltem át. Fújtam az arcába, semmi, rohantam a csaphoz, vizeztem az arcát. Aztán magához tért. Borzasztó volt. Azóta ilyen nem volt, de olyan hogy nagyon sírt, nem vett levegőt olyan volt. Olyankor Ő mutatja,hogy menjünk a csaphoz, vizezzem be, mert az jó neki.
46. zsuzsu050 (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2012. aug. 11. 14:47

Sajnos van ilyen,és nagyon szörnyü!!!!!!

Azért nem ismerik,fel rögtön,mert elöbb az epitepsziát zárják ki,ha nem epilepszia,hogy megérsd gyerekkori hiszti,düroham.Az én kisfiam,nagyon akaratos,és mindig a kedvében járok,hogy ne ájuljon el,de néha elkerülhetetlen!!!!Van amikor olyan hirtelen jön az egész,hogy már semmit nem tehetek,és jön az ájulás.NAGYON SZÖRNYÜ!!!!!!Mikor elájul az arcát mosdatom hideg vizzel,és közben az arcára fujok..Ez a tehendő ilyenkor az ilyen gyerekekkel.

2012. aug. 11. 09:20

Ez ilyen régi fórum?

És mi lett a kicsivel?


Egyébként nekem is jutna elsőre az eszembe, hogy eddig hagyjátok sírni? hogy juthat el idáig a gyerek sírása?

Nem tudtam, hogy van ilyen betegség, de ha tényleg van, akkor az orvosok, hogy nem ismerik fel? És mi a teendő ha a gyereknek van ilyen betegsége?

2012. aug. 11. 09:04
Azt szeretném megtudni tőletek,hogy kapott-e már,valamlyikötök gyereke az ájulásra gyógyszert?
43. zsuzsu050 (válaszként erre: 2. - Zsütyi)
2012. aug. 10. 17:37

Az én kisfiam 1éves korától elájul,és nemsokára 4 lesz,és még mindig elájul.A kezelő orvosunk szerint minden gyereknél változó.Ez annyira szörnyű,hogy idegileg nem lehet birni!!!!!

Van nálunk is olyan ,hogy 3 hónapig semmi,utána egy héten 3-szor is,és olyan 1 nap 2-szer is.

Az a legrosszab,hogy néha nem tudok ellene tenni semmit,hogy ne ájuljon el!!!Oviba nem merem engedni mert nagyon féltem!!!!Segitsetek az ovival kapcsolatban!!!!!

42. zsuzsu050 (válaszként erre: 18. - Móró Réka)
2012. aug. 10. 17:20

Menj te a picsába!!!!!!!!!!!

Szerintem te nem vagy normális!!!!!!!!!!!!

Ilyen embert.Szégyen vagy!!!!!!!!!!!!!

41. e627824af8 (válaszként erre: 1. - Zsütyi)
2011. máj. 15. 14:34

Szia!


Sajnos igen... A lányom 3 éves, Ő is tud úgy sírni, hogy nem vesz levegőt, de még nem ájult el, viszont az 1 éves fiam már ájult el:( Nagyon megijedtem:S

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook