Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Féltékenység ellen mit tegyen? :( fórum

Féltékenység ellen mit tegyen? :( (beszélgetős fórum)


21. alyz79 (válaszként erre: 20. - 854fe8a01c)
2010. aug. 11. 18:03

szia!

Szerintem egy kicsit,nem kicsit nagyon,gonosz vagy......

Miért probálod ráerőszakolni a másikra a te megélt utadat,lehet hogy másnak meg ez nem tetszik hogy "ennyit éltél, ennyi idő alatt"

Miért mondasz olyan emberröl mély itéletet akit az életben nem is ismersz?

Lehet hogy ez volt élete legnagyobb hibája amit elkövetett.....,remélyük az utolsó is:D

Ha én esetleg megismerkedek valakivel én sem tudom eldönteni mi lesz belöle a végére és igen én is csinálok olyan dolgokat 30 évesen amit eddig nem csináltam....mondjuk egy baltát állitok a hátába mert oda kakákt ahol evett-magyarul megcsalt.

És ne feledd,te is tehetsz még olyan meggondolatlan dolgot amit esetleg ebben a pillanatban nem tennél.

szép nyarat:alyz

2010. aug. 9. 08:08

A további hozzászólásaidat már nem kísértem figyelemmel, de a lényeg, mindíg az alap hozzászólásban van. A többit már a hozzászólásokhoz formáltad, ahogy látom.


A lényeg,hogy bizonytalan vagy benne is és önmagadban is, és féltékeny vagy mindenkire, aki a közelében van, vagy csak ránéz hozzáférhet.


Ha talpra tudnál állni, lehet ebből még bármi is. Bár 30 évesen hirtelen 10 évet kellene gondolati síkon öregednek, akkor lennél egálban önmagaddal.


Most hogy olvastalak hálás vagyok Anyunak, és az ma meg is mondom. Hogy miért? Mert hagyott felnőni férfinak, és nem csinált belőlem egy mama kedvencét. Hagyott beleesni a gödrökben, de amikor benne voltam, nyújtotta a kezét és elmondta miért estem bele és mire figyeljek máskor. Amikor megkérdeztem,hogy miért nem szólt. Annyit mondott a gyerek és kamaszkor az ellentmondásról szól. Ha tapasztalod akkor megérted amit mondok, ha nem akkor nem veszel komolyan.


Csak ennyit akartam még mondani. Elnézést ha hosszúra nyúlt. Gondolom nincs meghatározva,hogy milyen hosszű lehet. Láttam ilyet más fórumokon is . Még új vagyok.

2010. aug. 9. 08:01

Szia! Nem tudtam megállni,hogy ne írjak. Őszinte leszek. Bocs, de amikor olvastalak, azt hittem,hogy egy szétszórt tinivel állunk szemben. Kiderült,hogy 30 éves nő vagy!!! Én még nem vagyok annyi, de olyan bizonytalan, határozatlan csajjal,mint Te vagy biztos nem járnék. Én is az idősebb nőnek kedvelem és a barátnőm is az. Jóval idősebb. Pont azért mert Veletek semmit nem lehet kezdeni. Szó szerint! Olvasd el mit írtál. Futsz valaki után, akinek van annyi esze, hogy ne vegyen komolyan. Igen sok szép lány van, és addig amíg az ember megtalálja az igazit, addig nézelődik, válogat, és véleményez. Rád biztos nem mondanám azt,hogy okos,és értelmes nő vagy. Ezt ne vedd zokon, az eddig olvasottak alapján Külsődről nem nyilatkozhatok, tapasztalat híján. Olyan érzésem van Téged illetően, mintha egy ablakból tiniként lesegetnéd az első nagy szerelmedet. Ha szeretsz valakit, akkor - a Te korodban, már - célszerű elmondani, beszélni az érzéseidről, és közösen a továbbiakról. Ez logikus nem! Ezzel már lehet valamit kezdeni. Vagy igent, vagy nemet mond. De valamit biztosan. El lehet indulni valamerre, vagy hagyni kell, vagy tervezni. Más út nincs. Az,hogy féltékeny van, dícséretes dolog! Én is, mert szép nő a párom, okos, értelmes, mindenről tudok Vele beszélni. Mivel féltékeny vagyok, és nem akartam,hogy másé legyen az én bizonytalanságom és hezitálásom végett, elé álltam és elmondtam mit szeretnék. Közölte,hogy ezt várta. Ma nagyon boldog vagyok Vele. Ha nem teszem, akkor elveszítem, mert aki okos, szép, értelmes és megértő, nem csak nekem, nekünk kellk, hanem másnak is. Ezt kell megértened a szerelmed esetében is.


Te egyáltalán semmit nem teszel, azonkívül, hogy itt írogatsz és tőlünk várod,hogy döntsünk helyetted. Ha nem mi akkor a barátaid stb. És Te?Miért kell sok ember ahhoz,hogy a Te életed redeződjön. Nem a Tiédről van szó? Ja, ha nem. Csak tudod a barátok, ismerősök aszerint döntenek, ahogy Nekik jó, és ahogy Ők látják helyesnek, nem úgy ahogy Neked lenne a legjobb. Ebből túl sok jó nem sül ki.


Egyébként, hogy képzeled el ezt az egész helyzetet?. Van valaki akit szeretsz, féltékeny van, és ahelyett,hogy leülnétek megbeszélni, itt sajnáltatod Magad. Nevetséges vagy már ne haragudj. Nekem sem kellene egy ilyen nő, pedig elhiheted - noha nincs fent képen - nem állok hátul a külsőt illetően! A féltékenységet pedig meg lehet beszélni. Én azt tettem. Soha nem felejtem el a páromat abban a pillanatban. Rámmosolygott, és megsimogatott. Annyit mondott, hogy "tudom mit érzel, de együtt megoldjuk, nem probléma és köszönöm. Ennyi és valóban megoldottuk. Vele, ketten! Nem itt mert ezzel csak vesztegedet az idődet, addig amíg aztán tényleg elviszi más és meg is érdemled. Én neki szorítok! Tudod ahhoz,hogy elveszítsd a szerelmedet, a butaságod miatt, elég egy óvatlan pillanat. Azt hogy olvasgatod a leveleit - amit én biztos nem tolerálnék - azt bizonyítja,hogy még magadban sem bízol, nem hogy benne.


Még jó,hogy nem vagy férfi - bár van ilyen későn felnővő barátom, olyan mama kedvence - és az sem tud mit kezdeni a kapcsolataival a szerelmeivel,ugyanúgy mint Te. Csak félfi esetében ez siralmas dolog, mert mégiscsak mi fogjuk a gyeplőt és nekünk kell megtenni az első lépést.


Véleményt akartál. Nekem ez a véleményem. Én egyébként 27 éves vagyok. Csak viszonyításnak mondom.! De Ti nők állítólag hamarabb értek,mint mi, akkor hogyan is van ez? Lehet,hogy én sokkal komolyabban látom az életet, mint egy 30 éves nő?


Elnézést az éles szavakért, de ez talán helyrebillent egy kicsit. Ha ez sem, akkor hidd el,hogy soha senki és semmi.

Biztos női véleményt vártál. Én férfiként szóltam hozzá, talán útmutató lehet.

Kivánom,hogy erősödj meg, és akkor talán tényleg van esélyed, de így csak a vesztésre van, de arra nagy.

18. c191c35515 (válaszként erre: 17. - E58903e3ab)
2010. aug. 7. 23:39

A mondataid nagyon igazak....))

Nem csak a "választ" látom benne,hanem minden szó ebben a józanészt tükrözi!!!!


Szerintem így a legjobb,és nem megalázó lelépni szerintem "tűrni" a megcsalást a megalázó......))))))))))))))


De mindenki azt tesz amit jónak lát ez csak segítség nyújtás,reméljük haszát veszik...))!!!


Sok szépet!!!!!!!!!

17. e58903e3ab (válaszként erre: 1. - Bea9b83c3f)
2010. aug. 7. 13:31
Szállj ki, még időben, mert ki nem mondva, de te is tudod, és érzed is: mást szeret. Nézz szembe a dolgokkal és emelt fővel távozz, leszűrve a tapasztalatot. Egy kapcsolatban sosem a szépség a domináns, hanem mindig a szív.
16. c191c35515 (válaszként erre: 15. - Alyz79)
2010. aug. 7. 12:35

Hááát,tényleg ez nem rossz ötlet,én nekem is megfordúlt a fejemben,sőt ezt tenném,ha megcsalnának,de utánna elhagynám,és üsse kő..)))oo

Hát nem??

15. alyz79
2010. aug. 7. 12:22

féltékenység ellen mit tegyél?

kutyaharapást szőrével.......mondja a közmondás!

De az én tapasztalatom az,hogy csábitsd vissza valahogy és csald meg te is ahogy ő tette veled.........jobban fogod érezni magad.

14. c191c35515 (válaszként erre: 10. - Bea9b83c3f)
2010. aug. 5. 18:59

Szerintem a féltékenység mellett csalódottság is bánt téged..:)Csalódtál,mert akarod őt,ő meg nem!Legalább is ahogy te szeretnéd nem!A véleményem az,hogy hagyd a srácot,ha akar valamit majd jelez,ha meg nem te úgy is hiába idegeskedsz ezeken!Ne várj rá,nézz előre,keress egy hozzád való pasit,ilyen korban ez nem nehéz....!De a lényeg,hogy ne ábrándozz róla tovább,ő ezt kihasználja,te meg szenvedsz miatta!!Biztos nehéz,de hagyd élni az életét és te is tedd azt!Én ,ha a helyedben lennék,olyan pasival aki így viselkedik már rég nem állnék le,pláne nem várnám a "választ" arra,hogy akar e...

Sok sikert a tovább lépéshez,és remélem jól értelmeztél!!

13. erikpipi (válaszként erre: 12. - Bea9b83c3f)
2010. aug. 5. 18:58
Nehogy már te érezd szarul magad. Ha nem lenne ilyen a srác, eszedbe nem jutna belenézni a levelezésébe..
2010. aug. 5. 18:53
Igen tudom, hogy nem volt szép beleolvasni...nagy hülyeség volt, de ha az ember elvakult, képtelen fékezni magát. Nagyon szeretnék ezen változtatni, komolyan rengeteg fórumot végig olvastam, de sehol nem találtam kézzelfogható tanácsokat. Nem akarok meghülyülni emiatt, és mint egy tébolyult hülye körmötrágva kutatni a levei között :(
2010. aug. 5. 18:49
egy icipicit sem esik rosszul
2010. aug. 5. 18:47

Na ezt szépen kihagytam... :S Ez a loginnév az unokanővéremé, mondta, hogy nyissak új topicot az ő nevével, mert nekem egy nap kellett volna és már nagyon sürgetősnek éreztem, hogy írja, de holnaptól már azzal válaszolok. Én 22 éves vagyok, és így visszaolvasva tényleg furcsa lenne, ha egy 30 éves nő írta volna, remélem akkor már nem itt fogok tartani :)


Hát egészséges féltékenység alatt azt értem, amikor elmegy pl egy pasis estén és nem arra gondolok h 5 percenként felhívod, hogy mi van vele, de azért hiányzik meg benned van az a kis zöldszemű szörny. Vagy bármilyen olyan szituációban, amikor mást néz vagy mással beszélget, ha ez valakinek egy icipicit sem esik jól, akkor szerintem nem is szeret igazán. Na de ezért ne kövezzetek meg :) Szerintem akiben nincs semmiféle féltékenység,abszolúte nulla az egyben közömbös a párja iránt. Nem tudom, én így látom.


Egyébként köszönöm a válaszokat, emésztem :)

2010. aug. 5. 17:55

Én is azt hittem, hogy egy tini írta ezt....mindegy

Szerintem hagyd a barátodat, mert ez nem állapot... teljesen jogos a féltékenység, s ezzel együtt felesleges is, hisz nem érdemli meg a szeretedet. Én tuti kidobnám.

8. erikpipi (válaszként erre: 6. - Githaj)
2010. aug. 5. 16:54

A srác sem egészséges szinte nyomja, a volt csajok pasik (értsd nem barátok) általában vannak olyan intelligensek, hogy lemorzsolódnak.....A barátok maradhatnak, mindkét oldalon, az természetes.

A pasim mondja nekem, hogy odavan értem, és ne a haverom. A pasim ne másnak írja, hogy megismert egy gyönyörű nőt, hanem nekem mondja, hogy az vagyok.

7. de7b885b74 (válaszként erre: 1. - Bea9b83c3f)
2010. aug. 5. 16:48
Rúgd ki, hadd repüljön az édi barátnőjéhez és az újonnan megismert gyönyörűséghez.Alapból érzed hogy nem bízhatsz benne, ismerem ezt az érzést, mélyről jön és sajnos be is igazolódik előbb vagy utóbb, hogy oka van.
2010. aug. 5. 16:43
Mi az hogy féltékenység egészséges szinten? Vagy megbízom valakiben, vagy nem és akkor leléptetem vagy lelépek. Minek olvasgatsz bele más postájába? Ha most így viselkedsz és nyomozgatsz utána, mi lesz esetleg késobb? Szerintem egy férfinak is lehet a barátja no, az még nem jelenti hogy megcsalja a párját, csak megbeszéli vele azt amit mással nem lehet. Ugyanúgy lehet egy nonek is férfibarátja csakis baráti szinten.
2010. aug. 5. 16:40

Alapból bizalmatlan vagy. Azt kell írjam, jogosan, mert a barátod viselkedése nem teszi lehetővé bizalmat.

Ha két ember összekerül, az nem rabszolgaság. Arról sem szól a kapcsolat, hogy megszakítsuk a barátainkkal a kapcsolatainkat. Érdekes, hogy egy kapcsolat kialakulása után, szinte természetes, hogy a nőnek megmaradnak a barátnők, a férfiaknak a barátok, és elmaradnak a facér csajok, pasik. Itt a barátod aki hibázik, és az a lány, aki feldobja neki a labdát. Csak idő kérdése mikor üti le...

Nem terveznék közös jövőt olyannal, aki ilyen túláradóan odavan a csajokért ,és engem csak úgy szeret.Mi lesz később?

4. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Bea9b83c3f)
2010. aug. 5. 16:30

Először is, szubjektíven te látod a dolgot, a kívülállók objektívek :)

Másodszor: Az adatlapod szerint 30 éves vagy. Gyanítom a párod idősebb nálad..Mégis úgy viselkedtek, mint a kamaszok. Az meg ahogy a barátod viselkedik.... Legjobban járnál nélküle. Biztos találnál olyat, aki szeret téged és nem írogat a hátad mögött más nőknek ilyeneket... Ez a kapcsolat már úgyis halálra van ítélve, kérdés meddig húzod még. Sajnálom, de én így látom :(

2010. aug. 5. 16:29
Szia, Most néztem az adatlapodat, te 30 éves vagy? És ilyen problémáid vannak? Azt hittem, hogy egy tini írta ezt. Elég idős vagy, hogy a sarkadra állj, és beszélj a pároddal erről. Ha ennyire zavar az egész, akkor kérd meg, hogy már csak azért is hanyagolja ezt a fajta barátságát a másik csajjal, mert neked valóban rosszul esik. HA szeret, megérti, és alábbhagy a túlzott érdeklődése a másik iránt... Ha meg nem, akkor te jobbat érdemelsz. Remélem minden helyre jön, és nem lesznek kétségeid. Tényleg az a biztos, hogy ha elmondod mit érzel...
2010. aug. 5. 16:27
Nekem a barátodtól lenne hányingerem.:-S Nemigazán tudok rá megfelelő jelzőt...Nem csodálom,hogy féltékeny vagy..Bár én már rég elhagytam volna.
2010. aug. 5. 16:17

Sziasztok!


Sokat vívódtam, hogy leírjam-e, amit érzek, vagy próbáljam egymagam megoldani a problémámat, esetleg a barátaim bevonásával túljutni ezen az állapoton. Végül odajutottam, hogy a ti segítségeteket kérem, olyan emberekét, akik abszolút szubjektíven olvassák el problémámat.

Kezdem az elejéről:

Lassan egy éve vagyok együtt a barátommal, akit már 4 éve ismertem előtte. Haverok volt, és semmi több, azt tudtam, hogy nagy csajozós hírében állt és akárhányszor elment bulizni valakit mindig összeszedett, de komolyabb kapcsolata csak régebben volt (fél évig ha jól emlékszem). A lényeg hogy a legjobb barátja egy lány (vagy is remélem már engem tart annak), aki elképesztően gyönyörű, és amikor még nem voltunk együtt tudtam, hogy odavan érte. Amikor összejöttünk és együtt buliztunk azzal a lánnyal láttam a szemeiben, hogy ez az érzése sose fog megváltozni, bár nekem azt mondta, hogy engem szeret és nem jönne vele össze soha, én valahogy sose hittem el, és úgy éreztem, hogy ez inkább csak hárítás, de legbelül mindig vonzódni fog hozzá. Az előző barátomra is féltékeny voltam, de csak egészséges szinten, de nála teljesen begolyóztam :( Végül eltelt pár hónap, úgy éreztem, hogy minden szép és jó majd én hülye barom beleolvastam a leveleibe és olyanok voltak benne, hogy így hiányzol úgy hiányzol, drágám stb. Meg írta neki a barátom h mennyire várja h hazajöjjön meg ilyenek, elhiszem h barátok, de egy barátomnak nem mondom azt h drágám :( Szóval igazából nem történt semmi, és nem vádolhatom azzal, hogy megcsalt, megmondani meg nem mondhatom meg neki, hogy elolvastam a leveleit.Az a lány nem is akarna sztem összejönni a barátommal, mert az idősebb pasikat szereti, és tudom h mindenkivel nagyon kedves, és állandóan fülig ér a szája. Nem tudok rá semmi rosszat mondani, mert nem tett semmit, és tudom h ő nem akarna tőle, de a barátom részéről sajnos nem ezeket olvastam a levélben :( Ezt nem is mondtam el neki, csak magamba örlődtem, de próbáltam elfelejteni, hogy ez hülyeség úgyse lesz semmi. Aztán egy fél évvel később mesélte, hogy a buszon mosolygott rá egy csaj és dumáltak, de ennyi volt.csak ahogy beszélt róla, hogy milyen szép volt...elég rosszul esett és ezt meg is mondtam neki, végül mondta, hogy ő szeret új embereket megismerni ráadásul egy suliba járnak. Ebben még tényleg nincs semmi rossz. Aztán néhány hónappal később megint beleolvastam a leveleibe, és az volt a szörnyű, hogy TUDTAM, hogy fogok találni valamit. És találtam is... A legjobb barátnőjének mesélte, hogy megismert egy gyönyörű lányt, és milyen okos, intelligens, és mennyire odavan érte. Aztán meg leírta ennek a legjobb barátnőnek, hogy de akkor is ő marad neki a tökéletes nő, mert okos, és szép, és kedves stb. De azért velem is jól elvan :( Ezt se mondhattam el mert nem történt köztük semmi, még is ilyeneket olvasni, mintha gyomoron rúgtak volna :( Aztán elmondtam neki, hogy szerintem nem én kellek neki...és mindent megtett h ne így gondoljam, elmondta h ő 9 hónapja boldog velem, nem elvakultan szerelmes, de nem is akar az lenni, mert szerinte az egy beteges függőség. Velem minden pillanata jó stb. És tényleg mindennap együtt vagyunk, mindent együtt csinálunk. De ha látom egy másik lánnyal, vagy a legjobb barátnőjével dumálni hányinger kerülget, gyomorgörcsöm van. Kérlek segítsetek. Szörnyű ez az állapot. És köszönöm, hogy elolvastátok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook