Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskanátha...(fontos!!!) fórum

Macskanátha...(fontos!!!) (beszélgetős fórum)


2012. nov. 5. 11:31

Sziasztok!

Bocs a zavarásért, de szinte halott a fórum...

Csak az állatorvos segíthet ez ügyben?

Antibiotikum és a többi.

Nyers húst írta valaki lejjebb, hogy nem buli, mert valamelyik vírus így jut a szervezetébe.

Fokhagyma is antibiotikum, nekik az nem jó?

2011. márc. 30. 15:36
Köszi =)
24. mandula23 (válaszként erre: 23. - Kollarerika)
2011. márc. 25. 21:17
A legjobb az lenne, ha elvinnéd, de ha nem megoldható, akkor lehet kapni az állatpatikában antibiotikumot, amit a kajájába adagolva be tudsz neki adni. Vannak kimondottan cicáknak való vitamintabletták is, de a megfázásra mindenképp gyógyszer kell. Ha azok nem hatnának, akkor beszélj a szüleiddel és vidd el a dokihoz! Jobbulást neki! :)
2011. márc. 25. 17:50
Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem. A kinti cicám beteg, teljesen el van dugulva az orra, és folyékony csipás a szeme. A szemhártyáját nem mindig nyitja ki teljesen, inkább csak félig. Tüsszög és köhög. Sajnos én még nem dolgozom, a szüleim meg nem finanszírozzák az orvost. Van esetleg valakinek valami jó tippje, hogy mivel kezelhetném? Valami párszázas tétben kellene. Előre is köszi
22. 5e055bda17 (válaszként erre: 5. - Pink sunrise)
2010. aug. 6. 11:51
Hogy álltok? Sikerült vmmit tenni a cicákkal?
21. 5e055bda17 (válaszként erre: 20. - Mandula23)
2010. aug. 5. 19:00

Köszi! Én is 4 hetente hallottam, majd felezem...lassan úgyis kikerül.

Ma szenzációs helyes volt, megtanult a mscskaajtón kijönni!!!

Viszont visszamenni még nem szeretne:-(

Majd csak rájövünk arra is...:-)

Szia!

20. mandula23 (válaszként erre: 19. - 5e055bda17)
2010. aug. 5. 11:56

Mi tavaly fogadtunk be az utcáról 3 7-8 hetes forma kiscicát. Szegények tiszta bolhásak voltak, ezért a patikában vettünk nekik cseppet. (nem tudom,h a Frontline-t vagy másikat) Ott azt mondták, hogy egy elég a 3 cicára. Valóban elég lett, pillanatok alatt megoldódott a probléma.


Idén két majd 1 éves cicára 1et próbáltam elfelezni, de az már kevés volt. Így vettem pluszba bolhanyakörvet és azt adtam rájuk.


Ahogy nézem a neten 4 hetet írnak a Frontline-ra, de szerintem tovább is hat.

2010. aug. 5. 11:44

Puszta felvilágosítás, nagyon rendes volt az orvos!!!

Viszont én is kérdeznék, a frontline combot havonta ismétlitek, és kiscicának is ugyanannyi kell, mint nagynak?

Köszi!

18. mandula23 (válaszként erre: 17. - 5e055bda17)
2010. aug. 5. 11:38

Te aztán nagyon jól értesült vagy! :)


Köszi az új tippeket, igazán jó helyre került az a kiscica nálatok! :)

17. 5e055bda17 (válaszként erre: 16. - Mandula23)
2010. aug. 5. 11:34

mandula!

Mi 1 hete fogadtunk örökbe egy kiscicát, 5-6 hetes körüli, kidobták egy lépcsőházba. Az örökbefogadásnál volt állatorvos is, beadott neki egy kombinált oltást, ami macskanátha,meg még egy csomó mindenre jó, illetve egy féregűző pasztát kapott a szájába (ette rendesen a kis "dög") utána meg frontline combo cseppel cseppentettük be a hátátbolha, atka ellen.

Az orvos azt mondta, hogy 1 hónap múlva meg kell ismételni az oltást, meg a féregtelenítést is.

A féregtelenítést javasolja havonta, főleg, ha kikerül a szabadba.

A combi oltás azért is jó, mert chlamydia ellen is védi, ami emberre is átterjedhet, nyers húsból szerezheti be az állat.

Szia!

2010. aug. 5. 11:28
Most jutott csak eszembe, hogy van a macskanáthára/influenzára konkrétan egy oltás is, amit évente egyszer érdemes beadatni a cicáknak és védettek lesznek. Én majd ősszel, ha megérkeznek a nagy hidegek, tutira beadatom nekik.
2010. aug. 5. 11:21

Nekem tavaly fáztak meg a cicáim és először antibiotikumot vettem az állatpatikában. (párszáz Ft-os tétel volt) Az egyikőjüket rendbe hozta gyorsan, a másik cicának injekciókra volt szüksége.


Jobbulást a cicáidnak! :)

14. 5e055bda17 (válaszként erre: 11. - Pink sunrise)
2010. aug. 4. 20:32
Mi is kamilláztuk szegényt, az inkább letisztítja a váladékot, de meggyógyulni csak gyógyszerektól fog, ha fog:-(
13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Pink sunrise)
2010. aug. 4. 19:13
borogatni nem kell, csak lemosni a csipás szemet
12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Pink sunrise)
2010. aug. 4. 19:09

Nem jó a visine. Antibiotikumos kezelés kell. Én a helyedbe elmennék egy állatpatikába, és ott kérnék rá valamit.


Mindenesetre csessze mag a tudományát az előző gazdi!!!!

2010. aug. 4. 19:03

Próbáltam a kamillás borogatást....Ennek mikor lesz vmi látható hatása...?


És most lehet hogy butaságot kérdezek,de nem lehet esetleg Visine szemcseppet tenni???szerintetek????

10. pink sunrise (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2010. aug. 4. 18:58

Egy kollegámnak emlitettem hogy kellene nekem cica,nem e tud vhol...Erre mondta hogy nekik van kettő is....Mondta hogy ha nem kellene nekem,akkor elvinnék és letennék valahol egy távolabbi faluban,majd keresnek gazdit maguknak:S

Azt nem mondta hogy betegek,csak akkor láttuk meg mikor már idehozta őket....

Nagyon váladékozik a szemük,nem tudom hogy mi lesz igy:S

9. 5e055bda17 (válaszként erre: 2. - Pink sunrise)
2010. aug. 4. 18:50
Nagyon rendes vagy!!!!
8. 5e055bda17 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2010. aug. 4. 18:41
Detto ezt mondták nekünk is, csak még annyit, hogy a herpesvírus örökre a szervezétben marad, (mint az embernek) és valahányszor legyengül a macs, mindig előjön....igaz, a mi találtunk olyan sanyarú állapotban volt, hogy elaltatták, ki volt dobva, az autóútról szedtük össze, csontsovány, meg taknya nyála egyben.
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Pink sunrise)
2010. aug. 4. 18:06

Tudom, olvastam, hogy viszed dokihoz. Azért is írtam ki a cikket, hogy tudd, nem igazán tudsz vele mit kezdeni a gyógyszeres kezelésig.


Már a kamillázáson kívül. Jobbulást a cicáknak.


Honnan hoztad betegen? Esetleg árva cicák?

6. pink sunrise (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2010. aug. 4. 17:45
Kösziii:)Na ez eszembe sem jutott:)
5. pink sunrise (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2010. aug. 4. 17:44

Köszi:)

Mint már emlitettem,jövő héten mindenképp elviszem dokihoz.De addig mit tehetek??Pl szemcsepp,borogatás stb??Nagyon örülnék ha irna vki aki már jártas a témában,esetleg sikerült valamilyen módon segiteni kedvenc állatkáján,aki hasonló bajban volt.

2010. aug. 4. 17:42
Mosd a szemét kamillával, mást nemigen tudsz tenni orvos nélkül.
2010. aug. 4. 17:41

Macskanátha


* Megtekintés

* Hozzászólások


macskatv, 2008.08.05. (k) - 22:34


* Macskatartás


Macskanátha


Mi okozza a macskanáthát? A macskanáthát két vírus okozza általában: a calici vírus, vagy a macskaherpesz vírus.


Milyen korú macskákra veszélyes a macskanátha? Általában fiatal macskáknál a legsúlyosabbak a tünetek, de bármely korú macskát meg tud fertőzni. A vírus rendszerint a kötőhártya és a felső légutak nyálkájában szaporodik, ezek begyulladnak, majd megjelennek a baktériumok, amik felülfertőzést okoznak, tehát a tünetek tovább súlyosbodnak.


Mik a tünetek? A macskanátha tünetei gennyes kötőhártya- és orrnyálkahártyagyulladás. A cica szeme csipás, beragadt, nehezen kap levegőt, szörtyög, prüszköl és taknyos. Súlyos esetben a felső légúti elváltozások átterjedhetnek a tüdőre is és tüdőgyulladást okozhatnak.


A kezeletlen, vagy viszonylag későn kezelt esetek egy részénél előfordulhat olyan idült hörgő-légcső-orrhurut, amelyre a legtöbb gyógymód hatástalan. Sajnos van olyan is, hogy a cica nem gyógyítható meg, és állandó hörghuruttal kell együtt élnie. Szintén előfordulhat, hogy a kezeletlen állatoknál befekélyesedik a szaruhártya, amely legrosszabb esetben vakságot okozhat.


macskanáthaHogyan gyógyítható a macskanátha? Amint a fenti tüneteket észleljük, vigyük el orvoshoz a cicát! Antibiotikum-kúrát kap kedvencünk, és gyulladáscsökkentőket, a baktériumos felülfertőzést megakadályozandó. Mivel vírusról van szó, ezért azt a cica szervezetének magának kell legyőznie, ehhez immunerősítőkkel és gondos ápolással tudunk hozzájárulni. Házilag ne is próbálkozzunk a macskanátha gyógyításával

2010. aug. 4. 17:37

Ma kaptam 2 gyönyörű kiscicát,de azt nem mondták hogy macskanáthások....Csipás a szemük nagyon és váladékozik+folyik az orruk.

Jövő héten elviszem őket állatdokihoz(muszáj megvárnom a fizetést...:S).Nem"vidd orvoshoz"tipusú válaszokat várok,hanem vmi ötletet hogy ADDIG mit tehetnék hogy rendbehozzam őket,és enyhitsem a tüneteket.

Előre is köszönöm én is és a cicáim is a segitségeteket:)

2010. aug. 4. 17:34
Macskanátha...(fontos!!!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook