Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cukrászok terhesen hány órát dolgoztok/dolgoztatok? fórum

Cukrászok terhesen hány órát dolgoztok/dolgoztatok? (beszélgetős fórum)


13. Ujkismama81 (válaszként erre: 7. - Szanád)
2010. aug. 10. 00:04

Bocs hogy csak most valaszolok. Eddig nem igen volt idom. En egy olyan boltban dolgoztam ahol kajat arulnak (bocs a magyarom mar nem eleg jo :(

Nekem az volt a munkam hogy vannak kulonbozo "departmenek" pl: ahol a hust vagjak, akkor ahol a gyers hust vesze, meg ahol pakoljak a cuccokat a pultra meg ahol kirakjak a zoldseget meg gyumolcsot, meg a kasszanal is dolgoztam. Nekem is kemenyen kellett dolgoznom, emeltem is de csak 10kg-ig engedtek, amikor meg mar nagyon terhes voltam akkor nem. Persze a Doki-tol kellett igazolast kerni. Nem tudom hogy Magyarorszagon hogy van most, sok kismama elmegy hamar gyesbe. Itt csak egy eves gyes van, azert is huztam hogy minel tobb idom legyen itthon a kisfiammal. Szerintem jo volt hogy dolgoztam, mert igy nem ultem itthon. De mindenki mas, mindenkinek mas a munkaja, es mashogy birja, ez termeszetes. Sok szerencset Neked Susie :)

2010. aug. 4. 18:43
igen,szerencsére nem panaszkodok:-)
11. c43ea8c1de (válaszként erre: 10. - Susika2009)
2010. aug. 4. 18:37
Akkor rendesek, hogy így vigyáznak rád :)
10. Susika2009 (válaszként erre: 9. - C43ea8c1de)
2010. aug. 4. 18:24
sajnos ilyeneket nagy ritkán csinálunk csak:-)SZállodában dolgozom,masszázni együtt masszázunk,kikenni kikenem,de általában nem én pakolom be a sütöbe,és nem énn veszem ki,tölteni,disziteni,szeletelni,ezt mind megcsinálom,lényegébe az emelés ami alól felmentettek eddig,meg midnig szolnak hogy egyek,igyak....és ha véletlen 5 percre eltünök,jönnek utánnam hogy rendben vagyok -e?:-)
9. c43ea8c1de (válaszként erre: 8. - Susika2009)
2010. aug. 4. 18:16
Én azt javaslom, hogy olyan túl sokáig ne húzd a munkában. Főleg növekedő pocakkal... Gondolom masszázni nem tesznek be a forró sütő mellé, tölteni meg díszíteni, mártani egy ideig még biztos tudsz, de ahogy nő a poci, lassan kézhosszabbítóra lesz szükséged. Az emelést meg felejtsd el! Ülve pl. nagyon jól lehet glazúr vagy marcipán rózsákat készíteni.
8. Susika2009 (válaszként erre: 6. - Szanád)
2010. aug. 4. 18:02

ez igy van,amikor még nem tudtuk 16 órát is lehúztam,nagyon féltem ne legyen baja,persze kedvesek a kollégák,emelnek helyettem,meg vigyáznak rám,csak nem akarom azt hogy olyan legyen mintha kihúznám magam a munka alól:-)

De neked akkor nem kell bemutatnom:-)Van aki azt hiszi csak díszítjük a tortát és kész...hát ez kb a nap ból 1-2 óra talán:-)

Doki szerint amig minden jó dolgozhatok,bár háziorvosnál még nem voltam,majd a jövő héten,ő leeht eltilt a melótol:-)

7. szanád (válaszként erre: 2. - Ujkismama81)
2010. aug. 4. 17:57

Ha szabad kérdeznem te mit dolgoztál ?

A cukrászat nem csak abból áll hogy díszítjük a tortát, cipekedni, emelni szinte folyamatosan kell, nem lehet elvárni senkitől hogy mindig vigye helyetted a dolgokat.

2010. aug. 4. 17:55

, amikor terhes lettem akkor kb a 12. héttől betegácsiban voltam

Az orvos kérdezte hogy mit dolgozom -mondom cukrász ----jó akkor maga maradjon otthon...és kiírt végig.

menjeél el betegácsiba ,nem kismamának való munka...de ezt te is tudod

5. Susika2009 (válaszként erre: 4. - Novehaki)
2010. aug. 4. 17:53

:-)

Aranyos vagy,köszönöm:-)

tudod a baba elött fél évig itthon voltam táppénzen egy kéztőalagút szindróma miatt,és szét untam az agyam:-)ha már itt lesz a baba jó lessz,de amig tudok szeretnék dolgozni,mert imádom a munkámat,csak kár hogy ülve nem leeht csinálni:-)

2010. aug. 4. 17:48
szia ha rám hallgatsz akkor elmész táppénzre és pihensz, túl hamar el fog menni ez a csodálatos kilenchónap ahhoz hogy még a munka is beleférjen
2010. aug. 4. 17:47

tudom,csak nem tudom hogy a fizikai munkát ki mennyire bírta:-)

én sem kéretöztem el eddig egyszer sem haza,nem rohantam táppénzre,dolgozni szeretnék,remélem minnél elöbb visszatér a régi aktivitásom,és akkor nem lessz gond,de ha nem akkor elgondolkodtam a baba egézsége miatt a 6 órás munkaidőn is:-)

2. Ujkismama81 (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2010. aug. 4. 17:41

En nem cukrasz voltam rendesen ledolgoztam a 8 orat. Gyesre en akkor mentem amikor 36hetes meg 5 napos voltam ( ez tobb mint 9 honap).

De mindenki mashogy birja tudod? Ha te ugy erzed hogy nem birod akkor nyugodtan dolgozz 6 orat. De lehet hogy erdemes egy kicsit varni, nem leszel mindig ilyen faradt.

2010. aug. 4. 17:26
12 hetes vagyok ma,és sokszor eléggé elfáradok,gondoltam arra hogy kérem a 6 órás munkaidőt,akkor a fizetés is csökken,vagy az ugyanúgy megjár a terhesség alatt?Köszönöm a segitséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook