Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Név változtatást. fórum

Név változtatást. (beszélgetős fórum)


2010. aug. 4. 17:43

Fontos.

A jogerős határozat hogy elváltál kevés!

ZÁRADÉKOLT HÁZASSÁGI ANYAKÖNYVI KÍVONAT KELL!!

Tudom,mert tavaly végig csináltam ezt,sűrűn szidva bizonyos szerveket..:)

Utolsó idős terhes voltam,mentem a jogerős bírósági végzéssel hogy a nevem át akarom íratni,akkor derült ki hogy a végzés kevés.A záradékolt házassági anyakönyvi kívonatot ott adják ki ahol anno házasságot kötöttél,vagy a kerületi anyakönyvvezető postán lekéri 5ezer Ftért.Nem értettem hogy mi a francért nem elég a jogerős végzés...és miért kell ez a macera.

Kb egy hét alatt jött meg a kívonat(vidékről Pestre)azzal már mindent el tudtam intézni.

Lakcímkari 500Ft,személyi 1500Ft,TAJ kártya átírása ingyen volt.

2010. aug. 4. 16:24
Én anno duplacsavart csináltam: visszavettem a lánykori nevem, amit aztán megváltoztattam :) Egyébként meg az előttem szólók jól írták: az a teendő amit felsoroltak.
2010. aug. 4. 13:48
Nekem azt mondta a nő tegnap,hogy a személyi 2000 a lakcimkártya 1500 a jogsi 4000.
2010. aug. 4. 13:39
A válást igazoló dokumentummal kell bemenni, az anyakönyvi hivatalba ahol a házasságot kötöttétek. Ott csinálnak egy másik anyakönyvi kivonatot (nekem is igy csináltak, rá van irva az előző neved és hogy miért volt a névváltoztatás), ezzel volt érvényes a személyim és minden okmányom a kicserélésig.
5. Bri* (válaszként erre: 1. - 4328527e57)
2010. aug. 4. 13:37

Először elmégy az anyakönyvvezetőhöz és bejelented, hogy módosítani szeretnéd a házassági névviselési formát. Ez illetékköteles (jelenleg GYED-en vagyok, de mikor még dolgoztam 5.000 Ft. volt.) az aktő megmondja, hogy mennyi. Ki kell tölteni egy kérelmet. Benyújthatod a lakhelyed szerinti anyakönyvvezetőnél is vagy ott is, ahol házasságot kötöttél. Ha máshol nyújtod be, akkor az aktő elküldi a házasság helye szerint illetékes aktő-nek. Ő bejegyzi a változást és küld neked egy új anyakönyvi kivonatot, azzal mehetsz majd az okmányirodába.

Ha beadod a kérelmet vidd magaddal a házassági anyakönyvi kivonatod, a válási papírokat, lakcímkártyát, személyit (e két utóbbit feltétlenül a másik kettő nem muszáj). Ha még friss a válási okmányod meg kell várni, hogy jogerős legyen és várni kell egy kicsit, hogy át tudják vezetni az anyakönyvön is.

4. 7a23ed9179 (válaszként erre: 3. - Marott)
2010. aug. 4. 13:37
ja tényleg ez az első lépés, lényeg h ez fizetős, nem úgy,mint házasságkötéskor, mikor ingyenes.
3. Marott (válaszként erre: 1. - 4328527e57)
2010. aug. 4. 13:34
Bemész a házasságkötésed szerinti anyakönyvi hivatalba. Itt felvesznek veled egy jegyzőkönyvet a házassági névviselési forma módosítására 5.000,- Ft illetékbélyeget fognak kérni. A személyi igazolványodat, és a házassági akvi. kivonatodat viszed magaddal, elviheted a válási papírt is, de erről az anyakönyvvezetőnek már tudomása van!!! Utána kapsz új kivonatot. Berögzitik az eseményt a rendszerbe, és mehetsz okmányokat csináltatni.
2. 7a23ed9179 (válaszként erre: 1. - 4328527e57)
2010. aug. 4. 13:27
Bemész az okmányirodába a válást igazoló okirattal és csináltatsz új személyit, lakcímkártyát stb. Minden kártyádat ki kell cseréltetni a megfelelő helyen, TB, adó, jogsi stb. 2000 Ft/db.
2010. aug. 4. 13:24
Mit kell csinálni ha el váltam és le szeretném veni a volt férjem nevét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook