Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Duci fiam van, hatalmas szívvel :-) fórum

Duci fiam van, hatalmas szívvel :-) (beszélgetős fórum)


22. wiki76 (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2010. dec. 23. 23:35

iskolaorvos mérte 1x.

persze 1 mérés nem mérés szokták mondani de akkor is megijedtem.

21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Wiki76)
2010. dec. 23. 23:22

Kiváncsi vagyok rá! De legalább elküldtek már vizsgálatra.

Hogy derült ki a magas vérnyomás?

20. wiki76
2010. dec. 23. 23:08

Én se aggódtam míg pár hete magas vérnyomást nem mértek a fiamnak.11 lesz májusban,145cm magas 50kg.

Kaptunk beutalót a 2.sz gyerekklinika endokrinológia osztályára.

Majd leírom mi lett az eredmény.

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Nőci1)
2010. dec. 23. 23:01

Ez semmi:)

A barátnőm kisfia is dundi volt. Most 14 éves és egyre karcsúbb:) Egy igazi különleges gyerek:)

Tudom, hogy nehéz, de próbáljatok ne aggódni miatta. Sok ilyen idős kisfiú dundi, aztán szép karcsú nagy fiúk lesznek:)

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Nőci1)
2010. dec. 23. 22:59
Szerintem azért próbálj meg szerezni egy beutalót.
17. Nőci1 (válaszként erre: 12. - 342bae44d8)
2010. dec. 23. 19:19
133.cm Magas és 42.kg. Párnapja mértem. Köszi,valaki nem tud ajánlani dietetikust??
16. Nőci1 (válaszként erre: 10. - Gavrilo1)
2010. dec. 23. 19:18
Sajnos így van. Nem akarom ő is szenvedjen,mint mi. Viszont a suliba is nehéz más étrendet tartani.
15. Nőci1 (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2010. dec. 23. 19:16
Doki szerint ,nem kell vérvétel sajnos.
14. Nőci1 (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2010. dec. 23. 19:16
Nagyon drága vagy,jól esett amit írtál. Sajnos mikor vásárolni megyünk és nem kapok rá farmert akkor sokat sír a fiam, és én is ki vagyok. Különbem imádom a husis gyermekeket,de a kövéreket már én sem szeretem.Miért mert ,rossz látni szenved és talán tükröt állít elém is. Az tény ,mivel dundi a fiam,ezt kompenzálja a nagy szíve.
13. Nőci1 (válaszként erre: 6. - Wiki76)
2010. dec. 23. 19:12
Most van egy aranyos kedves kisfiú,aki a barátja. Remélem marad is barátja,mikor eljött a kisfiú azt sem tudtam mit adjak neki,mert boldog voltam végre,boldog a fiam. Sajnos a kisfiú érdekes volt,mert nem tudott játszani,mert csak számítógép függő volt ,fiam szeretett volna autózni,kártyázni,társasozni ,de ma már ilyeneket nem játszanak? :-((
12. 342bae44d8 (válaszként erre: 1. - Nőci1)
2010. dec. 23. 19:10
hány kilo és hány centi
11. Nőci1 (válaszként erre: 3. - Goababa)
2010. dec. 23. 19:09

Szia.

Nagyon édes vagy. A fiam is nagy darab lesz,sajnálom szegényt mert nagy darab és mindenki csúfolja. Nem nagy apuka ,és én sem annyira,de sajnos nem vagyunk soványak ,de disznók sem. Mindenki hajlamos a hízásra ez tény.Biztos tündéri babád lesz majd. szia:-))

2010. aug. 6. 07:58
Azt írtad nem eszik sokat- de azt is írtad hogy rátok szülőkre is jellemző a duciság. Talán lehet hogy a ti mércétekkel nem eszik sokat, de az több mint ami szükséges. Keress fel egy dietetikust , aki elkészíti az étrendjét és mindenképpen ki kellene vizsgáltatni, mert nagy esélye van hogy dudi kisfiúból duci felnőtté válik.
2010. aug. 5. 19:22
Nem akarlak elkeseríteni, de nem lehet, hogy cukorbeteg?
2010. aug. 4. 20:44
azért érdemes lenne megnézetni, miért is dundi, mert amiket leírtál az alapján nem lehetne az...
2010. aug. 4. 12:36

Szia:)

Imádom az ilyen gyerekek:)))

AZ én fiam is dundi volt úgy 8 éves korától 11-ig. Őt is csúfolták, kirekesztették, stb.

Mindig panaszkodott, hogy a lányok nem akarják megfogni a kezét mert dagi. Én meg mindig mondtam neki, hogy pár év múlva minden lány az te kezedet akarja majd fogni:)

És ez így is lett:))) Az én fiamra is azt mondták, hogy ilyen fajta, és senkit nem tudtam meggyőzni, hogy nálunk senki nem dagi sem gyereknek, sem felnőtnek. OK van némi súlyfelesleg, de az nem sok.

És igen az én fiam is egy tündéri dagi kisfiú volt:), bár ő barátkozós volt azért.

5. osztály utáni nyáron jól megnyúl, és azóta szinte csontsovány:)

Igaz nem csak a hirtelen nyúlás volt az oka a fogyásnak, hanem én lecsökkentettem az ételét is, és beírattam focizni. Igaz, elsőre nem bírt talán 10 métert sem futni, de ahogy telt-múlt az idő egyre többet:)

Én is pajzsmirigy beteg vagyok, e betegség mellett sem törvényszerű az elhízás, de egy vérvételt mindenképp megérne TSH-t kell nézetni, abból kiderül, hogy nincs e ilyen gondja. Ha a vérképe rendben van, akkor majd kinővi sok mozgással:))

Még annyi, és előre elnézést a karcsú gyerekes anyukáktól! Én az utcán csak az ilyen gyerekekben gyönyörködök:)

2010. aug. 4. 12:22

Szia

Az én "kicsikém" 10 éves fiúcska,nagy pocakkal és nagy szívvel.Egészséges nincs hormonzavara,nem eszik sokat amit kajál az is diétás de így is kicsit túlsúlyos.Mozgatjuk sokat jár úszni is.Vannak barátai is.Szerintem a túlsúly nem ok a magányra önmagában.Lehet hogy csak ilyen magányos tipus.Vagy még nem találkozott hasonló érdeklődésű pajtásokkal.Régen erre voltak jók a szakkörök a suliban.Pl a sakkszakkörben édes mindegy volt ki mekkora...

2010. aug. 4. 12:15

Addig menj, amíg megoldást nem találsz. Ne nyugodj bele, a világ (főleg a gyerekeké) nagyon kegyetlen a túlsúlyosokhoz, mi már csak tudjuk, és csak a szűk környezetben érték a szép lélek.


Másik orvos, jó dietetikus, jó edző, kineziológus, endokrinológus, és ne ültesd el a fejében, hogy kövér. Én mindig azt mondogattam az enyémnek, hogy most ugyan nem sovány, de még nem kövér, még időben van, még leadható. Engem már gyerekkoromban is ducinak "neveltek", mindig annak is láttam magam, pedig nem mindig voltam az.

4. d5bef942d7 (válaszként erre: 1. - Nőci1)
2010. aug. 4. 12:14
... amiket leírtál a "hatalmas szív"-ről az én vékony kisfiamra is jellemző, tehát emiatt ne törődj bele. (Persze nagyon jó, hogy ilyen! ;)) Én is javaslom az orvost...és az egészsées étkezést a mozgás mellé. A kislányom hajlamos hízásra, beindult dundiba :)... reggeliként gyümölcssalátával kezdte... és stb. átalakítottam a család étrendjét teljesen. Nincsenek már problémái.
3. goababa (válaszként erre: 1. - Nőci1)
2010. aug. 4. 12:12

szia nőci!

irígylésre méltó a kisfiad viselkedése és ahogyan neveled!!majd ha nekem is lesz gyerekem ugyanezeket szeretném írni ide a fórumra,vagy akárhova,nekem is az úszás jutott legelöször eszembe de sajnos nincs ötletem reggeltől estig nem úszhat:)nem lehet hogy hormonális probléma van a háttérben?egyébként az öcsém is dundi volt és ahogy nőtt megnyúlt,most egy nagyobbacska szekrényre hasonlít:) apukája mekkora??

2010. aug. 4. 12:06

Nincs esetleg pajzsmirigy gondja a kisfiadnak?


A túlsúly semmiképp sem normális, nem is értem, hogy mondhatott ilyet az orvos...

Barátnőm is mozog, nem eszik sokat, és mégis dundi, neki hormonális gondjai vannak, érdemes elmenni egy ilyen kivizsgálásra.

2010. aug. 4. 12:00
8-éves kisfiam,sajnos elég dundika. Nagyon zavarja,sajnos engem is,mert félek olyan felnőtt lesz ,mint én,és többi dundi.Viszont nem mutatom ki fiamnak kövér,nekem nagyon tetszik így is,hisz a fiam. Társai sajnos sokat csúfolják, és a sovány gyerekek be sem veszik a csapatba.Fiam sokat van ezért egyedül a suliba,és nehezen kezdeményez kapcsolatot más kisfiúval.Annyira szeretnék segíteni neki,voltam orvosnál is,nem eszik sokat és édességet nem is szereti.Mit lehetne tenni,találjon barátokat? Viszont azt vettem észre ,figyelem jó ideje a gyerekeket,hogy a dundi gyereknek nagyobb a lelke,mindig virágot szed nekem,sok szépet rajzol,ha megy suliba lányoknak visz valamit,figyelmes. A gyengéket védi mindig,lányokat előre engedi és így tovább,sokat gondol az öregségre,és azt mondja mindig mellettem lesz és segít, és megkérdezi azt is ha játékot veszek neki. "Anya nem hiányzik neked ez a pénz, a számlából?" (Miért kérdezi meg előtte,mindent szépnek tüntetek fel) Rendkívüli kisfiú,de félek barátok nélkül boldogtalan lesz. Ha van valakinek hasonló gondja baja,vagy tud ötletet írjon. Sportol a fiam úszik rendszeresen,nem azért dundika,doki szerint ilyen fajta :-((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook