Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan munkahely, ami mellett nappali tagozatosként lehet dolgozni? (nem gyakorlat, nem diákmunka) fórum

Van olyan munkahely, ami mellett nappali tagozatosként lehet dolgozni? (nem gyakorlat, nem diákmunka) (tudásbázis kérdés)

1 2
39. Johannia (válaszként erre: 38. - Sajert)
2010. aug. 6. 09:54
jajj :) nagyon szépen köszönöm! majd megírom, mit reagáltak erre :)
38. sajert (válaszként erre: 36. - Johannia)
2010. aug. 5. 20:33

Most nem keresem meg neked, de a magyarorszag.hu-n a jogszabálykeresőbe beírod, hogy munka törvénykönyve, akkor kidobja a gép. Abban már tudsz keresgélni.


Társadalombiztosítási törvény (1997. LXXX (TBJ törvény)

Egészségbiztosítási törvény (1997. évi LXXXIII)


A HVG TB 2010 különszám összefoglalóan tartalmazza, de az nem tudom, hogy megvan-e valahol a neten.

37. gota (válaszként erre: 36. - Johannia)
2010. aug. 5. 15:58
Hát igen, de te azért csak ne hagyd magad!
2010. aug. 5. 07:45
Jó lenne, ha valaki - már ha így szóba került a jogászkodás - valami oktatási, munkavállalási törvényt beidézne nekem, ami ilyen speciálisnak mondható esetre vonatkozik... Bár ha ennyire rugalmatlanok a leendő munkahelyemen, akkor lehet rossz szemmel néznék, hogy mit pattogok :(
2010. aug. 5. 07:43

köszönöm a válaszokat. Nekem is ezt mondták az egyetemen, de a hülye leendő munkahelyem azt mondja, hogy ilyet nem lehet csinálni, pedig máűsról is hallottam, hogy suli mellett csinálta a rendes melót, tehát nem diákmunkát vagy nem szakmai gyakorlatot, hanem rendesen dolgozott, bejelentve stb. Plusz nekem is azt mondták az egyetemen, hogy meg lehet állapodni a munkáltatóval.


Hát igen, kint simán tudsz még nappali tagozat mellett is dolgozni, anélkül is akár, hogy szünetetletnéd a tanulmányaidat. A kereseti lehetőségekről meg ne is beszéljünk...


Már nincs órám, csak egy vizsgám, meg az államvizsga. Gondoltam, hasznosan tölteném az időmet. És álmomban nem gondoltam volna, hogy nem lehet levelezőre átmenni az én szakommal....még egyszer köszönöm, hogy írtatok.

34. sajert
2010. aug. 4. 23:49

Elmehetsz mellette dolgozni.

A munkáltatód a béred után befizeti a rá eső járulékokat, a te béredből pedig levonják a rád eső járulékokat, amit ugyancsak befizet a munkáltató.

Dettó ugyanazokat kell fizetni, mint ha nem járnál mellette nappalira iskolába.

33. gota (válaszként erre: 32. - 793a9334d7)
2010. aug. 4. 22:13

Hát igen, én aztán hallottam olyan sztorikat tőlük, hogy minden tiszteletem az övék, hogy így is egyetemre tudnak járni. Az tény, hogy egyik sem jó dolgában dolgozik az egyetem mellett. Sajnálom szegényeket, amiért nem csak a tanulás a "munkájuk". De az biztos, hogy ők ki fognak törni abból, amibe születtek! (Bár talán kicsit elkanyarodtunk a fórum témájától... :))

A lényeg végül is az, hogy aki nappali tagozatos hallgató, és mellette dolgozik, azután nem kell a munkáltatónak járulékot fizetnie, így egyébként megéri nekik egyetemistákat és főiskolásokat alkalmazni...

32. 793a9334d7 (válaszként erre: 31. - Gota)
2010. aug. 4. 21:55

Erre nekem azt mondták a gyerekek, hogy ők inkább jól tanulnak, és akkor több ösztöndíjat kapnak. Később kaptak olyan munkákat is az egyetemen, amiért valamit fizettek, és az legalább szakmába vágó volt.

Amúgy az eltartásuk nagyjából annyiból állt, hogy kaja, buszbérlet, lakás a fejük fölött, fűtés, meleg víz, mostam rájuk. Stb. A tankönyveiket maguk megvették.

Tandíjat nem kellett fizetnünk, nyelvtanárt szintén nem, a nyelvvizsgákra megtanultak mindent az órákon, még a gimiben.

Különben én sose számolgattam, mennyibe kerülnek.

31. gota (válaszként erre: 30. - 793a9334d7)
2010. aug. 4. 21:37

:)

Hát tapasztalataim szerint itthon kénytelenek megoldani egyetem mellett az emberek a munkát.

És igen, akár műegyetem mellett is, mert nagyon sok diáknak nem tudják a szülei vállalni azt, h eltartják.

Nálunk sok egyetemista dolgozik. (Mondjuk nálunk nincs is fix munkaidő, hanem fix munka van. :) Azt, hogy ezt ki mikor csinálja meg, senki sem kérdezi meg...)

Amúgy nem mondom, hogy könnyű suli mellett dolgozni, de erre mindig csak azt tudom mondani, hogy ha én gyerek mellett tudtam suliba is járni, meg dolgozni is, akkor az ehhez képest sétagalopp. :)

Szerintem minden csak akarat kérdése...

30. 793a9334d7 (válaszként erre: 29. - Miss Jane)
2010. aug. 4. 21:27

Köszi.

Egyébként - hogy visszatérjünk a topik eredeti témájához - nyugaton sok hallgató úgy csinálja, hogy ki-kihagy egy évet, azt végigdolgozza, és megkeresi a következő tanulmányi évre valót.

29. Miss Jane (válaszként erre: 28. - 793a9334d7)
2010. aug. 4. 20:38
Ügyesek a gyerekek:)!
28. 793a9334d7 (válaszként erre: 25. - Miss Jane)
2010. aug. 4. 20:36

3 gyerekem már elvégezte a műegyetemet, 1 még oda jár, de nekik a szorgalmi időszakban is végig keményen kellett tanulni. Mindegyik nappalira járt, de az építészek amellett éjjelire is, akkor rajzoltak. Állandóan volt valami feladat, amit határidőre be kellett adni, kemény zh-k, nagyon sokan nem is bírták.

Nem véletlenül a Műszaki Egyetem diplomája az egyetlen, amit egy az egyben elfogadnak mindenütt külföldön.

2010. aug. 4. 17:43

vagyis ha jól értem, akkor ez volna az utolsó éved, de októberben van pótérettségi (asszem, akkor pedig leérettségizhetsz)

:)

ilyen egyszerű

26. f303be5590 (válaszként erre: 10. - Nikike1988)
2010. aug. 4. 17:39

szerintem az utolsó év vizsgáit (amit jártál) próbáld meg letenni most az év végi javítóvizsgákkal, és szeptemberben folytathatod.

nem tudom mikor lesznek, érdeklődj a suliban sürgősen. minek vesztenél még egy évet? :)

25. Miss Jane (válaszként erre: 24. - 793a9334d7)
2010. aug. 4. 13:03

Félre értés ne essék, de nagyon kemény az jogász szak, bárhol az országban, csak a szorgalmi időszakban könnyebb. Nem véletlenül adják a dr. juris címet a végén.

A 1.5 hónapig tartó vizsgaidőszakot reggeltől estig végig kell tanulni, és a záróvizsga időszak pedig 5 hónapig tart, havi 1 vizsgával, amire 3-4 hetet kell készülni.

A fiad hova jár, milyen szakra?

24. 793a9334d7 (válaszként erre: 17. - Miss Jane)
2010. aug. 4. 13:00

Akkor ezek szerint a jogászokra is vonatkozik a műszakisok mondása:


Miért nincs a Műszaki Egyetemen tavaszi szünet?

Mert azalatt az egyetemisták elvégeznék a bölcsészkart.


Bocs, nem ez a topik témája, de saját és gyerekeim tapasztalataiból is tudom, hogy nappali egyetem mellett nem lehet dolgozni. Jó, ha az egyetemi követelményeket teljesíteni tudja a diák.

23. Miss Jane (válaszként erre: 21. - Nikike1988)
2010. aug. 4. 12:53
Akkor biztos nem lesz gond, max. kérdd el az osztálytársaid friss jegyzeteit lefénymásolni, vagy kérdezd ki őket, esetleg konzultálj a tanárokkal, hogy melyik könyveket lenne érdemes átismételned.
22. Nikike1988 (válaszként erre: 19. - Lisa65)
2010. aug. 4. 12:51
igen sima érettségi
21. Nikike1988 (válaszként erre: 18. - Miss Jane)
2010. aug. 4. 12:50

ez esti suli egyébként

de igazatok van:)

20. Miss Jane (válaszként erre: 12. - Kitrákotty)
2010. aug. 4. 12:50
Én dolgoztam egyetem mellett és, ugyanúgy fizetett minden járulékot a munkáltató, és az én fizetésemből is vonták a dolgokat. Részleteket nem tudok mondani, mert Anyum adótanácsadó, Ő intézte készíti az adóbevallásom, én meg hiába tanultam meg már, fel kéne frissítenem a tudásomat:)
19. lisa65
2010. aug. 4. 12:48
Ha csak sima érettségi és mondjuk nem közgazdasági akkor én sem kezdeném újra, hanem folytatnám és legfeljebb mellette pótolnám a hiányosságokat.
18. Miss Jane (válaszként erre: 13. - Nikike1988)
2010. aug. 4. 12:48
Szerintem csak az utolsó évet kezd el, felesleges elölről az egészet. Általában minden suliban kidolgozzátok valahogy az érettségi tételeket, vagy meg lehet szerezni őket, akkor majd átismételed.
17. Miss Jane (válaszként erre: 8. - 793a9334d7)
2010. aug. 4. 12:45
Egyetem, jogász szak, nappali. PTE
16. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Nikike1988)
2010. aug. 4. 12:39
én bizony el nem kezdeném mégyegyszer elölről, az tuti
15. Nikike1988 (válaszként erre: 14. - Kitrákotty)
2010. aug. 4. 12:38

lehet itt csak 2éves a képzés..még nem voltam utánakérdezni..

hát ja végül is igazad van....

14. kitrákotty (válaszként erre: 13. - Nikike1988)
2010. aug. 4. 12:37
egy-két hónap alatt fel lehet frissíteni a tudásod, szvsz ezért ne kezdd el újra a három évet.
13. Nikike1988 (válaszként erre: 11. - Kitrákotty)
2010. aug. 4. 12:28
azért vagyok gondban mert félek hogy semmire sem emlékszem....
12. kitrákotty (válaszként erre: 2. - Johannia)
2010. aug. 4. 12:28
ha nappalin tanulsz, a járulékokat nem a munkáltató fizeti úgy tudom.
11. kitrákotty (válaszként erre: 10. - Nikike1988)
2010. aug. 4. 12:27

miért kezdenéd elölről? :-o

egy év jobb mint három év tanulás nem?

2010. aug. 4. 12:26

sziasztok

ez nem tejesen ide tartozik de lenne egy kérdésem.

Szóval elkezdtem az érettségit ami összesen 3év lett volna de én 2évet jártam és a 3.évet nem különböző okok miatt..

2009 májusban "íratkoztam ki". Az több mint 1év kihagyás..Most van lehetőségem rá hogy folytassam..

Szerintetek járjam az utolsó évet vagy kezdjem előlről? Volt valaki hasonló helyzetben??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook