Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek, van egy 1, 5 cm-es epekövem? Nem fáj, de sokat van hányingerem, a műtéttől félek. fórum

Mit tegyek, van egy 1, 5 cm-es epekövem? Nem fáj, de sokat van hányingerem, a műtéttől félek. (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 24. 20:28
Ha begörcsölsz és visznek sörgősséggel a kórházba, akkor már semmi kívánságműsor, örülni fogsz, hogy bárhogy, de kiveszik... Szerencsés esetben nem vágnak, hanem 1-2 kicsi metszés és robbantanak. Ha nem, akkor vágnak.
27. Mari20
2010. szept. 20. 14:29

szia

bátran ajánlom hogy végezz el egy agykontroll tanfolyamot, és meg fogod tudni gyógyitani magad...


addig is nézd meg a titok c dvd-t minden nap....


és addig is képzeld el hogy karácsonykor már nem lesz epeköved.. lásd magad lelki szemeid elött egészségesnek, lásd a röntgent képet kö nélkül, ezt naponta 3x képzeld el, és várd el, és örülj....


ha az ajánlott utat járod.... megkapod


sok sikert az önfejlesztéshez

2010. aug. 4. 15:27
Köszönöm szépen a hozzászólásokat,én is tudom,hogy a műtét elkerülhetetlen,csak azt is tudom hogy a műtét kimenetele ( ITT A FÁJDALOMRA GONDOLOK) az orvostól függ,tudtok jó sebészt,én szolnoki vagyok és rettegek a Hetényi kórháztól.
2010. aug. 4. 11:40

en is azt mondom mint a tobbiek vetesd ki. addig mig nincs nagyobb gond. igy laporoszkopiaval megcsinaljak ami ma mar nagyon egyszeru dolognak szamit. 3 kis seb marad.


amig a nagy ko a helyin van es csak birizgal addig jo, de majd ha elzarodik az epevezetek az lesz a cifra. akkor felgyulik az epe es hasnyalmirigy gyulladas alakul ki. na azt viszont nem mutik (csak legvegso esetben). jon a hetekig tarto korhazi koplaltatas, orrszonda infuzio.

de tudni kell hogy a hasnyalmirigy gyulladasnak nagyon nagy a mortalitasa (azaz a halalozasi aranya), marpedig epevezetek elzarodas eseten nagyon gyorsan kialakul hisz a felgyult epe a hasnyalat kezdi emeszteni es rothasztani, telihegesedik bevizesedik odemas lesz. es mira elkezd fajni addigra mar regen rossz.


ne huzd ma mar rutin bevatkozas, kibirhato. a ko eltavolitasa mellett valoszinuleg az epezacskot is kiveszik. utana nem kell aggodni szinte ugyanugy kajalhatsz mint akiknek megvan (csak mar nem kell felni a gorcstol sem;).

2010. aug. 4. 11:25

A nagy kő kevésbé veszélyes, de jobb mielőbb túl lenni rajta, aztán kímélő diéta. ( páromnak 17 nagy köve volt, csak építkeztek, és inkább a napi 23 órás fájdalmat vállalta.)

A laparoszkópiás műtéttől nem kell félni. Nekem azért csinálták meg, mert sok apró, fekete, hengeres kövem volt, és a fődoki szerint ha elzárja az epevezetéket, az nagy gáz.

Kedd délután bementem, előkészítettek, másnap én lettem volna az első. Egy közúti baleset miatt 2 órát késtünk, de minden jól ment. Csütörtök reggel 9-kor a fődoki kivette a varratot, majd 10:30-kor hazaindultam az autómmal;én vezettem a 30 km-re lévő otthonomig.

Mindössze 3 kis lyuk, és enyhe diéta.

. Jó egészséget .

23. Zarahell (válaszként erre: 21. - Dinuss)
2010. aug. 4. 09:12

Jaj, igen... a hasnyalmirigy az nagyon szar..


En kitartoan ellenkeztem a mutetet illetoen, mig a doki mutatott egy velem egy idos csajt hasnyalmirigy gyulladassal, es mondta, hogy mar 2 hete szondan at taplaljak..


Ezen a ponton meggyozott a mutetet illetoen... :)

22. t.Ili (válaszként erre: 1. - SZABÓKATI)
2010. aug. 4. 09:11

Hát az szép nagy!

Gratulálok!

Mennyi "mérget" nyelhettél le ezért!

....(most csak viccelek)


Van néhány topik,amin hamarosan én is összeszedek akkorát!

21. Dinuss
2010. aug. 4. 09:06

Szia!

Nekem is terhesseg alatt alakult ki es 4 honapos volt a fiam amikor megmutottek.Persze en is huztam ameddig tudtam de egy ejjel a mento vitt el es meg akartak muteni de nem engedtem,mert a gyerekre nem lett volna ki vigyazzon.Ez egy szombati nap volt de utana mar nem mult a fajdalom.Csak fekve tudtam megmaradni es akkor is fajt.Vegul a doki elintezte,hogy hetfon mutsenek egy olyan korhazban ahol reggel mentem,delelott megmutott es este johettem haza.Az elso nap borzalmas volt.Hiaba laparoszkopos mutet volt ez akkor is egy hasi mutet es bizny faj ott bent minden.De egy het alatt nagyon gyorsan felepultem!

Mindenkeppen muttesd meg magad minel elobb,mert hasnyalmirigy gyulladas is lehet belole es abbol nem olyan konnyu a felepules!

Mielobbi gyogyulast!

2010. aug. 4. 09:04
Ne félj a műtéttől. Hidd el fele annyira sem rossz, mint a kővel szenvedni!!!
19. 6f7760b318 (válaszként erre: 16. - Ylush)
2010. aug. 4. 08:58
Nem feltétlenül pszihés a dolog, ugyanis én is úgy vagyok, hogy időnként begörcsölök, annak ellenére, hogy több, mint 4 éve vették ki az epémet. Elmentem hasi uh-ra, ahol ismerős volt a doki(mert többen mondták, hogy visszanőhet a hólyag)és azt mondta, hoyg rengetegen vannak úgy, ahogy én, hogy két-három évvel a műtét után ismét előjönnek a tünetek. Persze ettől függetlenül én is a műtétet javaslom mindenkinek, mert az epegörcsnél szarabb nem sok van a világon! A műtét maga pedig egy cseppet sem fájdalmas!
2010. aug. 4. 08:51

Engem vagtak, mert nem tudtak laparoszkoppal megoldani, de nem is volt veszes, es 3 nap utan ki is engedtek.

Semmi fajdalmam nincs, amiota kivettek, elotte pedig a falat kapartam neha, es persze mindent kihanytam..

Senki nem vett komolyan, csak mikor besargultam. Nem hittek el, hogy akkor meg 21 evesen epekovem lehet, ugy, hogy raadasul csont sovany voltam.. :D

17. Kiss Mária (válaszként erre: 16. - Ylush)
2010. aug. 4. 08:47
Sajna vágnak is, ha már nagyobb a gond, azért érdemes még most megműttetni. Anya 2 hétig volt kórházban műtét után akinek laparoszkóppal csinálták 2 napra rá hazamehetett
16. Ylush (válaszként erre: 1. - SZABÓKATI)
2010. aug. 4. 08:44

Nálunk családi dolog az epekő. Anyunak is volt, nővéremnek is, és nekem is.

Anya nem szedette ki, rengeteget szenvedett.

Nővéremnek sok bajt okozott, Őt megműtötték, mégis, ha a mai napig káposztát eszik, begörcsöl. Szerintem nála ez már pszichés alapon működik.


Nekem meg pár éve kezdődtek a dolgok. Kb 2-3 havonta, egyszer egyszer begörcsölt az epém - akkor még azt hittük, hogy a gyomrom - és amíg ki nem hánytam mindent nem lett jobb. Aztán sűrűsödni kezdtek a dolgok, havonta jöttek a görcsök.

Folyamatosan azt mondta a doki idegi alapon van, a gyomrom nem bírja. Már a tükrözésen gondolkozott, nincs-e fekélyem. Pedig csak egy hasi uh-ra kellett volna elküldenie.


Aztán egyik este megint jött a görcs, hánytam, de nem múlt el. 3 napig szenvedtem itthon, olyan görcsök között, hogy azt hittem meghalok, de dokihoz nem akartam menni, mert féltem, ahogy Te. Azóta már szültem, inkább 3 szülés, mint mégegyszer egy olyan nap.

Szóval, minden kijött belőlem, aztán 3 nap után mondtam, hogy mindegy mi történik nem félek, csak segítsen már valaki. Ügyeletet hívtunk, aki adott egy injekciót, mondván ettől jobb lesz. Semmit nem segített, én meg a falat kapartam a fájdalomtól. Végül a legközelebbi kórházba mentünk be éjszaka az ügyeletre. Vért vettek, rögtön görcsoldó infúziót kaptam, és mondták megvárják a vérkép eredményt, ha jobban leszek, és minden ok elengednek.

A vérképem iszonyatosan rossz lett, mondta a doki ritkán lát ilyet, sehova nem megyek, ebből műtét lesz, de azért egy uh-ra még elküld.

Rengeteg kis kő volt az epémben, és egy nagy (2cm-es) a vezetékben, ami elzárta.

Mondta a doki valahogy helyre pofozzák a vérképemet, mert így nem mer megműteni, és utána kiveszik. 3 napig csak infúziót kaptam, de iszonyat levoltam gyengülve. Vérképem rendeződni látszott, elvittek megműteni, minden sikerült.

Utána az első éjszaka borzalmas volt, de sztem az is hozzájárult, hogy az 5 nap alatt 8 kilót fogytam. Aztán minden nap egyre jobb lett. Műtét utáni 3.napon már itthon voltam. 1 hónapig még nem dolgozhattam, de lekopogom azóta sincs vele gondom.


Szóval, ha teheted menj el, még mielőtt egyik percről a másikra bajt nem csinál. Egyszer megy be a kő a vezetékbe, és szorul be... onnan nincs visszaút.


Én örülök neki, hogy még terhesség és szülés előtt átestem ezen, nem tudom mi lett volna, ha terhesség alatt záródik el.


A hegről meg csak annyit, hogy 3 kis csík, ami nem is látszik. Pár centi az egész. Ma már nem vágnak, laparoszkóposan csinálják.

A rengeteg stria mellett, ami terhesség alatt alakult ki, senki meg nem mondja, hogy nekem volt epeműtétem. :D


Ne késlekedj, ha van módod vágj bele! Rutin műtét, és altatnak!


Sok erőt hozzá!

15. youlcsi (válaszként erre: 14. - Kiss Mária)
2010. aug. 4. 08:40

nem vagyok annyira ismerős az orvosok (kórházak) terén.

én az SZTE-re járok gasztróshoz.

14. Kiss Mária (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2010. aug. 4. 08:33
Anya a régi Mávban volt
13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Kiss Mária)
2010. aug. 4. 08:31

ez így érdekes...

nekem is klinikán mondta egy kiváló orvos...

12. Kiss Mária (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2010. aug. 4. 08:24
Na azokról jobb ha nem is beszélünk anyunak se javasolta mikor befeküdt az ő osztályára aztán 1 hétre rá szinte életmentő műtétként kellett megoldania a sebésznek a dolgot, kritikus lett anya állapota...Át is ment a doki utána hozzá elnézést kérni, pedig állítólag az ország egyik legjobb tanára...
11. 021a029148 (válaszként erre: 1. - SZABÓKATI)
2010. aug. 4. 08:24
Ne hanyagold el! A nagyobb epekő is okozhat a későbbiekben komoly problémát. Ugyan egy nagyobb kő nem kerül be az epevezetékbe, de mivel állandóan súrlódik az epehólyag falához, krónikus gyulladást, de hosszú távon rosszindulatú daganatot is okozhat.
2010. aug. 4. 08:23

érdekes, hogy mindenki a műtétet javasolja :o


anno nekem is ezt mondta a nőgyógyász, a háziorvos... mindenki... kivéve a gasztroenterológust. az ő véleménye az volt, hogy jobb nem bolygatni a dolgokat...

2010. aug. 4. 08:22
Feltétlen műtétet javasolok --én is átestem rajta .Ne félj!
8. 349c80b15e (válaszként erre: 1. - SZABÓKATI)
2010. aug. 4. 08:19

szia! azért is lenne jó ha megműttetnéd, mert ha beszorul az epe csatornába, abból nagy baj lehet.

a műtéttől ne félj, én 10 évig halogattam, utána már bántam, ha hamarabb műttetem, sok szenvedéstől kíméltem volna meg magamat.

és lehet kapni nagyon jó epediétás könyvet, sok finom kaja van benne, szinte észre sem veszed, hogy diétázol.

2010. aug. 4. 08:17
Szedd össze a bátorságodat és műtesd meg. Ma már vágni sem kell az epekőműtéthez. Most voltam kórházban mással, de mellettem egy hölgyet műtöttek, három pici kis vágás és szépen kiszedték neki. Szerintem addig kell megcsinálni amig nem okoz gondot, mert akkor nincs begyulladva és hamarább gyógyul minden.
2010. aug. 4. 08:12
Szerintem menj és legyél túl a műtéten. Anyukámnak 3 éve volt epeköve a doki azt mondta ott van húsz éve már nem kell kiszedni. Azóta kétszer besárgult miatta a második után sürgős műtéttel vették ki, nem szabad elhanyagolni veszélyes és mint megtudtuk epehólyagrákot is okozhat
2010. aug. 4. 08:03

Másfél cm-ert már ki nem szednek teával...legalábbis nekem elmagyarázta a doki,hogy mi mekkora,és ahogy idősödik az ember csak szűkülnek a járatok,erek...Szóval szerintem nem...

DE végül is nem vagyok orvos,és nekem csak 1 cm volt.Kérdezd meg a dokit.

4. youlcsi (válaszként erre: 1. - SZABÓKATI)
2010. aug. 4. 08:02

szia!

nekem uh alapján 5-6 darab 0,5-1 cm közötti epekövem van.

évek óta tudok róluk, panaszt nem okoz.

a kezelőorvosom szerint nem kell hozzányúlni.

3. babli (válaszként erre: 1. - SZABÓKATI)
2010. aug. 4. 08:00

Én is féltem a műtéttől,de már szerencsére túl vagyok rajta.Nekem az epevezetékem volt tele sok kis kővel azt februárban kitisztították s áprilisban pedig kiszedték az epehólyagomat is,hisz azt mondták az olyan mint a mandula,ha van van ha nincs nincs.Nekem terhesség alatt alakult ki,nagyon tartottam tőle,de mostmár szerencsére nincsenek rosszulléteim kopp-kopp-kopp!Ez 2008-ban volt.

Kérdezd meg a dokidat,hogy ő mit javasol,lehet teával ki lehet hajtani.

2010. aug. 4. 07:58

Szia!

menj műtétre.Tudom félsz és talán normális is.

Nekem tavaly volt durva élményem kő miatt,felváltva hánytam vagy vergődtem a földön.Sajnos nem használt semmi,és kórház lett....ott persze még durvább volt...

De kívánom hogy mielőbb szabadulj meg tőle...

Zúzáson nem voltál????

2010. aug. 4. 07:56
Mit tegyek, van egy 1, 5 cm-es epekövem.Nem fáj, de sokat van hányingerem a műtéttől félek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook