Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa fórum

Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
443. ponczi
2016. ápr. 28. 05:25
Ma lesz a műtêt, szurkoljatok!!!! Azán ha minden jól alakul jön a beszámoló :)
442. onemoment (válaszként erre: 441. - AgeeZ)
2016. ápr. 26. 17:58
Szia, így-így, sok helyen 1-1 pattanás...szana-szét bárhol megjelenik :) az jutott eszembe, hogy esetleg a cink "segít" így, hogy nem bedurran egy nagy és szenvedés, hanem kicsi pötty, kinyomás után semmi nem marad...köszi hogy válaszoltál :)
441. AgeeZ (válaszként erre: 440. - Onemoment)
2016. ápr. 26. 08:17

Mármint egy helyre sok, vagy sok helyen egy pici?

Nekem az utóbbi van. Olyan, mintha mindenhol találnék egy kóbor patit. Nem egyszerre, hanem folyamatosan. Nem tudom, mit jelenthet.

2016. ápr. 25. 20:19

Sziasztok, kérdésem lenne, hogy valaki találkozott-e a következővel, valakinél előrdult-e, hogy apró kicsi, fehér pattanások jönnek a hónaljra v egyéb területre??? Nekem pl lett a kezemen, hasamon, lábamon...

Nincs pukli, csomo, dudor, semmi, csak néhány kicsi pattanás...ez jó jel gondolom, vagy ??? rosszul gondolom???

439. onemoment (válaszként erre: 438. - Ponczi)
2016. ápr. 24. 16:22

Szia, cukrot csak reggel a kávéhoz teszek...

Remélem minden ok lesz veled (is)... :)

438. ponczi (válaszként erre: 432. - Onemoment)
2016. ápr. 24. 16:19

Nem hiszem, hogy rosszul csinálod, de azt azért tud, hogy a cukrot is kerülnöd kell, mert az az egyik leginkább gyulladást kiváltó élelmiszer!

Az, hogy fogytál az mindenképpen jót tesz neked a jövőben, én sajna nem tudok :(

Ellenben jövőhéten műtenek, szurkoljatok nekem!!!!

437. AgeeZ (válaszként erre: 435. - Onemoment)
2016. ápr. 22. 19:46

:) Igen tudom, de szerintem nem vagyok az, bár ki kellene derítenem :)

Kíváncsi vagyok, az immunológián mit mondanak.

Beszéltem egy ismerős ismerősével (sajnos csak így lehet) szakasszisztens valamelyik kórházban, nyilván tök jó, hogy sok orvost ismer. Mondtam neki a betegség nevét, érdekes, tudta, miről beszélek. Ő mondta, hogy 1. bőrgyógyász, 2. immunológia. Kenettenyésztést kellene csinálni és célzottan antibiotikumozni. Nem tudom, mikor jutok el, de tapasztalatot írom :)

Jobbulást Neked és Mindenkinek! :)

436. AgeeZ (válaszként erre: 434. - Onemoment)
2016. ápr. 22. 19:42

Szia,


nem biztos, hogy ez a kulcs, de nagyon sok helyen olvastam, hogy a tejtermékeket is teljesen megvonták maguktól.

Unokatesóm orvosin tanult, azt mondja, tele van a tehéntej antibiotikumokkal, meg igazándiból bármelyik állaté, ezért nem annyira egészséges.

De amúgy csirkéből is a háztájit kellene enni, amit nem tömnek antibiotikummal. De honnan szerezzek?

Nekem a kókusztej jött be, kávé nélkül nem tudok elindulni reggel :) a rizs, mandula nagyon magízű nekem. Próbálkozz először a Yoya-val (azt hiszem, így kell írni), az kevésbé tömény. Nekem az otthon készített nem jött be. Kókusztejszínnel sűrítjük a főzeléket, a tárkonyos levest és a rakott krumplit :)

Van egy Cocomas nevű tejszín, dobozos, olyasmi az állaga, mint a tejfölnek. Ez is sokmindenre jó.

Amúgy cukrot esztek, használtok?

435. onemoment (válaszként erre: 433. - AgeeZ)
2016. ápr. 22. 17:57
Jaj, még annyi, hogyha igazolni tudod, hivatalos papírral hogy laktózérzékeny vagy, akkor havonta kb 5e ft adókedvezmény jár :)
434. onemoment (válaszként erre: 433. - AgeeZ)
2016. ápr. 22. 17:53

Szia, "csak" laktózmentes...akkor ez lehet a kulcs? Másra nem tudok gondolni...inmunológia, hú...majd írd meg mi volt...engem ételintolerancia vizsgálatra küldenek...

mivel helyetteseíted a tejet? Mivel váltottad ki?

Köszi a válaszod előre is...

433. AgeeZ (válaszként erre: 432. - Onemoment)
2016. ápr. 22. 11:52

Szia,


laktóz- vagy tejmentes?

Nekem a laktóz nem volt elég :(

Amúgy hasonló az állapotom, néha- be-be gyulladnak.

A hónaljamra 3 napig használtam a párakötést, ezalatt az idő alatt visszahúzódott és most egy kis göb van a bőröm alatt.

Június 16-án megyek magánbőrgyógyászhoz, akit az egyik sorstárs ajánlott. Addigra volt szabad időpontja április elején. Sokat várok ettől a találkozótól. Valamint kaptam immunológiára beutalót a Rókusba.

Valaki járt már ott?

432. onemoment (válaszként erre: 431. - Ponczi)
2016. ápr. 21. 21:15
Szia, valamit rosszul csinálok, mert a váladékozás mégha gyengén is, de megvan :( másfél hete iszom pluszban a kovaföldet, teljesen glutén és laktózmentes az étkezésem, ledobtam 8 kg-t...de az az 1-1 nem akarodzik begyógyulni...nem annyira vészes, de kötés kell rá, a bőröm kivan a mefix-től...
431. ponczi
2016. ápr. 21. 17:44
Na mi lett itt? Mindenki meggyógyult? :)
430. ponczi (válaszként erre: 427. - AgeeZ)
2016. ápr. 13. 12:52
Mindegy milyen nem az a lényeg,csak nedves legyen mert akkor bepállik és kifakad.
429. ponczi (válaszként erre: 425. - AgeeZ)
2016. ápr. 13. 12:50
Szerintem a neten megtalálod, de én úgy csinàlom,hogy két 10cm széles és 15-re vágott Mefixet összeragadztok úgy hogy legyen egy 15x15-ös mefixem. Majd befizezek vattát ezt kiterítve ráteszem, majd fóliát (zacskó v bármi ami műanyag) erre jön a 10x10 mullap. Ezt befujom folyèkony betadinnal. Majd valamilyen kenőccsel bekenem hogy jó nedves legyen! Felragasztom. Utánna 1 óráig nagyon nem szabad mozgatni mert elengedi a ragasztó. Ha 2-3 napig nem szeded le akkor jó eséllyel kifakad, ha nem akkor ismétlés :)
428. onemoment (válaszként erre: 427. - AgeeZ)
2016. ápr. 12. 20:49
Nekem nem hasznàlt...de szerintem párakötésnek jó a körömvirág, meg fog fakadni, csak arra vigyázz hogy ne terjedjen tovább...na ekkor kellene valami fertőtlenítő, gomba-vírus ölő cucc...ha gondolod tetrant próbáld ki...de nagyon jó rá a sósvizes borogatás is...csak ki tudjon ürülni rendesen, mert újra belobbanhat.
427. AgeeZ (válaszként erre: 424. - Ponczi)
2016. ápr. 12. 16:59

Vagy vegyek tetrant?

Most nézem, hogy nem vényköteles?

426. AgeeZ (válaszként erre: 423. - Onemoment)
2016. ápr. 12. 16:53

Nekem nagyon megy tőle a pocim. De mást még nem ajánlottak rá.

Viszont nekem a Dalacin oldat, vagy mi (nem az átlátszó, hanem a fehér folyadék) nagyon bejött. Csak elfogyott és a háziorvos nem azt írta fel, hanem a másikat utána. De amúgy szerintem hozzászoknak a kis mocskok egy idő múlva.

425. AgeeZ (válaszként erre: 424. - Ponczi)
2016. ápr. 12. 16:52

:)

És hogyan kell párakötést csinálni? Mármint milyen krémmel?

Betadine-t nem tennék rá, körömvirág van itthon és Alsol. Valamelyik jó?

424. ponczi (válaszként erre: 422. - AgeeZ)
2016. ápr. 12. 15:21
Nekem mindket hónaljamban volt már. Ki fog fakadni de addig par napig fájni fog. Javaslom párakötést rá és 2-3 napig le se vedd hátha kifakad. Nekem nem rég egy ping-pong labda nagyságú fakadt ki, olyan szaga volt mint a dögnak. Szó szerint, de aztán ha kiürül, elmúlik. Jelenleg a műtétre kèszülvén Klimicint szedek és egyenlőre jó minden.Pozitív stemlélet sokat segít és mindenki sokat legyen a napon :)
423. onemoment (válaszként erre: 422. - AgeeZ)
2016. ápr. 12. 14:44
Szia, most telt le 12 db sumamed, nagyon sokat javított...jól is viseltem...januárban a doxi gallyra vágta a gyomrom :(
422. AgeeZ (válaszként erre: 421. - Onemoment)
2016. ápr. 12. 10:40

Fura, mert nem ettem semmi olyat, amit nem szoktam, de elképzelésem sincs, mitől jött ki. Most van egy dudor a hónaljamban és arra várok, mi lesz belőle. Sajnos fájdalmas is.

Nekem eddig itt nem volt soha, ez lesz az első. És most nagyon elkeseredtem. Lehet, hogy végigcsinálok dokival egy antibiotikum-kúrát, pedig nem bírom se a Dalacint, se a Doxycyclint :(

421. onemoment (válaszként erre: 420. - AgeeZ)
2016. ápr. 10. 06:36
Nekem az elején volt, amikor gluténmentes tésztát ettem, akkor újra feltöltődött, begyulladt :( azóta ezt is kihúztam, inkább kihagyom...
420. AgeeZ (válaszként erre: 418. - Onemoment)
2016. ápr. 10. 00:03
Ahol szoktam venni, ott ma nem volt. Hetfon lesz, addig szedem ezt. Ugy nez ki, a honaljamban is jon cink kura mellett...
419. onemoment (válaszként erre: 414. - Ponczi)
2016. ápr. 9. 20:45
Szerintem szedni fogom, doki szerint napi 75 mg hosszútávon nem lesz gond. Meg most perui kovaföld kúrát is elkezdtem, kicsit erősíteni az inmunrendszerem, ja hát a kaját nagyon megválogatom...:)
418. onemoment (válaszként erre: 416. - AgeeZ)
2016. ápr. 9. 18:19
Szia, ennek a hatóanyaga cink orotate, cink glükonát volt a kísérletben...nem tudom...miért nem rendelsz neten, én ezt szedem: scietec 25 mg, 100 db 1290.- ft..., plusz postaktsg, 2 nap alatt megjön, összesen 2200.-ft...sztem jó ár 100 db, és használ is...:)
417. adam87
2016. ápr. 9. 16:01

Sziasztok,


Még régen belebotlottam ebbe a fórumba, most úgy gondoltam leírom az én történetemet, hátha másnak is segíthet. Bár azt hozzá kell tenni, hogy az enyém egy viszonylag enyhébb eset volt azokhoz képest amikkel a keresések közben találkoztam.


Még 2012-ben kezdődött, nyáron begyulladt valami mindkét hónaljamban, amire a háziorvos Bactroban-t írt fel, de ez csak a bal oldalon volt hatásos. Sajnos nem sokkal később a jobb hónaljamban egy tályog keletkezett, ami kidurrant és váladékozott. Ügyeleten ellátták (mivel eléggé megijedtem, ide mentem), de később nem gyógyult, ha jól emlékszem krónikus tályogként definiálták. Háziorvos és SZTK között ingáztam hónapokig, 2-3 antibiotikum kúrát megcsináltam, de semmi. Elég kellemetlen volt hónapokig tapasszal a hónaljamban mászkálni a gyakorlatilag nyílt seb miatt. Végül 2013 áprilisában megműtöttek, és kivágtak egy darabot a mirigyekből. Ezt követően egy darabig minden rendben volt, 2-3 hetente volt egy kis váladékozás, de semmi több. Majd 2014-ben újrakezdődött a probléma. Különösen nyáron, izzadós időben, és stressz hatására volt rosszabb a helyzet. Közben megint volt legalább 1 antibiotikum kúra, hatástalanul. Valamikor az évek alatt Ebrimycin-nel is próbálkoztam, szintén sikertelenül.


A fordulatot 2015 hozta el. Nyár elején elmentem egy magán bőrgyógyászhoz, aki kb. második vagy harmadik kezelésnél megállapította, hogy ez bizony acne inversa (ezt korábban sem a háziorvosnál, sem az SZTK-ban, sem műtétnél a kórházban nem említették, mint lehetséges diagnózis...)


A kezelés 3 komponensű volt:

1) 10 darabos 200mg-os doxycyclin kúra (antibiotikum, ennek annyira nem örültem)

2) Neomagnol 1000mg tabletta: ez egy fertőtlenítő, vizes oldattal kellett a sebet borogatni reggel/este fél óráig

3) Tyrosur gél: ez ha jól tudom szintén valamilyen antibiotikum hatású gél, a lényeg, hogy a borogatás után kellett a sebre kenni


A doxycyclin-t 10 napig szedtem, de a fertőtlenítőt meg a gélt kb. 3 hétig kellett használni.

Ez végre meghozta az áttörést, az elmúlt közel 8 hónap alatt mindössze egyszer volt egy kisebb váladékozás, és a terület körüli bőr is nagyon szépen begyógyult (a helyzethez képest).

Bár ezt nem a bőrgyógyász ajánlotta, de ami tapasztalatom szerint még segített, hogy időközben tusfürdőről szappanra váltottam. Ebből kipróbáltam többfélét, végül ami nekem bevált az a kénes szappan és a sós-kecsketejes szappan (gondolom ez bőrtípus kérdése is).

Kicsit ugyan aggódok, hogy megint jön a nyár és a meleg, de remélem, hogy hosszabb időre megszabadultam a problémától.

416. AgeeZ (válaszként erre: 415. - AgeeZ)
2016. ápr. 9. 15:01
Bocs, Zinkorot a neve.
415. AgeeZ
2016. ápr. 9. 15:01
Sajnos nem kaptam olyan cinket, amit eddig szedtem, ezért a gyógyszertáros zinkoritot ajánlott, azt mondta, felszívódása ennek a legjobb. 25 mgos, 50 darab. Sajnos hétfőig muszáj leszek ezt szedni, mert addigra hoz a bioboltos csaj a másikból. Szerintetek?
414. ponczi (válaszként erre: 413. - Onemoment)
2016. ápr. 9. 00:34
Arra figyelj majd, hogy ha visszább veszed az adagot nagyon-nagyon lassan tedd, mert ha nem akkor újra vissza jön. Én sajna így jártam, és szeretném ha te nem csak ideig óráig lennél jól .)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook