Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa fórum

Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. okt. 21. 10:24
Sziasztok! Sajnos én is ezzel a fantasztikus dologtól szenvedek. 5 évvel ezelőtt kezdődött..azóta egyre gyakrabban jön ki hol az egyik, hol a másik hónaljban a fájdalmas csomó. Van, hogy egyszerre 2 vagy 3 is. Mert miért ne..ha már lúd, legyen kövér. Orvosnál 1x voltam vele..antibiotikumos kenőcsöt használok rá, kötéssel. Volt, hogy diónyi méretűre dagadt..a karomat alig tudtam letenni, de..tűrtem. 1 hét szenvedés után..javulni kezdett. Sajnos én semmilyen összefüggést (mondjuk az étkezéssel) nem figyeltem meg.. :/ Azt viszont igen, hogy semmilyen vegyi anyag használata nem jó. Se tusfürdô, se dezodor...de még a borotva se kedvez..... :/ Amint ezek közül valamit használok, tuti hogy megjelenik egy gyulladás.
2017. okt. 18. 22:24

Sziasztok!

Mit hallottatok a Stadi-nevu kezelesrol?

Minednki irjon aki hallott rola,jot,rosszat,barmit!

Koszonom

2017. szept. 29. 18:22

Van egy amerikai csoprt, HS harcosok :) sajnos angol nyelvű...

A következők váltak be (II és III stadium estén) nem reklám, segítség miatt írom ki a neveket...

cink glükonát- fokozatosan bevezetve, majd 100 mg/ nap min 3 hónap

Wick VapoRub

Benzol-peroxid (nálunk Akneroxid)

Dermazin

Gentamicin

Sudocreme


Nekem a legdurvább időben a Fucidin segített ( sajnos vényköteles)


Ja, és a legfontosabb:

Teljes glutén és laktózmentes étkezés, nekem a csirke még, ami teljesen kiüt.

Diétahiba legalább 3 hónappal visszaveti az embert.

Közel 1 1/2 év után tudok újra fehér polókat és ingeket hordani kardigán vagy zakó nélkül :)

Baromi nehéz, de megéri kitartani :)

560. grizle (válaszként erre: 559. - AgeeZ)
2017. szept. 27. 06:21
Sajnos ennyire nem beszélek jól, de köszönöm!
559. AgeeZ (válaszként erre: 556. - Grizle)
2017. szept. 26. 16:31

Ha beszélsz angolul, akkor ajánlom ezt cinkügyben:

[link]

558. Jasna (válaszként erre: 556. - Grizle)
2017. szept. 26. 15:23
Megértelek.:( Engem is már vagy 10 sebész elzavart. Megkérdeztem a háziorvosomat, hogy miért, ő azt mondta, hogy nehezen gyógyul ez a fajta seb, sok vele a macera és az orvosok a gyors eredményt szeretik. A Mária utcában biztosan fognak tudni segíteni!
557. Jasna (válaszként erre: 555. - Ponczi)
2017. szept. 26. 15:21
Szia! Köszi szépen! Budapesti vagyok. Közben szerencsére már egyik fórum-társunk ajánlott egy nagyon jó orvost itt Pesten. Szóval látom a fényt az alagút végén...
556. grizle
2017. szept. 26. 14:46

Sziasztok!

Kérdésem az, hogy mennyi cinket lehet szedni, mert nekem a patikus azt mondta napi 25 mg-ot szabad csak!

Nekem nagyon sok helyen van és rettentően folyik, vérzik, sokszor belázasodok. Voltam sebészeten, onnan elhajtottak, voltam bőrgyógyásznál az elküldött a Mária -u-i bőrklinikára, holnap megyek, nem tudom mi lesz, már eléggé el vagyok keseredve, nehéz így az élet!

555. ponczi (válaszként erre: 554. - Jasna)
2017. szept. 26. 10:38
Szegeden tudok ilyet, messze élsz?
554. Jasna
2017. szept. 22. 10:22
Sziasztok! Az volna a kérdésem, hogy tudtok-e olyan sebészt, vagy bőrgyógyász-sebészt, aki egy ilyen képlet kivágását vállalja, és addig pepecsel vele, amíg végleg ki nem írtja? Az a gondom, hogy egy sebész sem akar vállalni, mert rossz helyen van a tályog (combhajlat) és nagyon rosszak ott a gyógyulási esélyek. Előre is köszönöm szépen!
553. AgeeZ (válaszként erre: 552. - F.pati92)
2017. szept. 11. 07:52
Mint már mondtam, teszt!! Saját magatoknak kell kideríteni, mitől lobban be a betegség. Én pl. nem iszom tejet, semmilyet, de a laktózmentes sajtokat fogyasztom. Csirkét eszem, halat szintén.
2017. szept. 11. 05:05
Mit tudtok a fehérjékről? Páromnak azt mondta az immunológus, hogy köze van a fehérjéknek ehhez az állapothoz.
551. AgeeZ (válaszként erre: 547. - F.pati92)
2017. szept. 5. 14:04
Engem tavaly novemberben megműtött, idén lesz a második műtét. Gyógyszereket ad, amiktől egészen csendben vannak a mocskosak. Antibiotikumot, természetesen. Azt mondta egyébként, hogy az elmúlt pár évben sokmindenre rájöttek, de a legjobb, ha magának tapasztalja ki az ember. Nekem a cink-kúra és a gm, tejmentes diéta nagyon bevált.
550. AgeeZ (válaszként erre: 549. - Thirzty)
2017. szept. 5. 14:02

Szia,

szerintem zárt csoportot csinálj :)

549. thirzty
2017. szept. 4. 21:45
[link] a cimét kihagytam :)
548. thirzty
2017. szept. 4. 21:44

Sziasztok, csináltam nekünk magyaroknak egy facebook csoportot, hátha ott könyebben megy a csevegés erről, nekem is van cicra 15 éve. :(

Sok jót nem mondhatok róla, de szerintem valami hormonális probléma az egész, még az várat magára, minden másom jó.

547. f.pati92 (válaszként erre: 546. - AgeeZ)
2017. szept. 4. 19:14
Mit javasolt a bőr orvos? Páromnak azt mondták a kórházban, hogy nem a bőrosztályra tartozik. Miközben tavaly ott állították rá a 3 hónapos antibiotikum kúrára.
546. AgeeZ (válaszként erre: 545. - F.pati92)
2017. szept. 4. 09:09
Nem megfelelő gyógyszerekkel például. Sőt, 2008-ig nem is tudtam, hogy mi a bajom. Akkor találkoztam egy bőrdokival más betegségem miatt és ő mondta, hogy ez szerinte acne tetrad, de nem biztos benne, mert még nem látott ilyet, csak hallott róla...
545. f.pati92 (válaszként erre: 544. - AgeeZ)
2017. szept. 2. 11:31
Mit jelent pontosan, hogy félre kezelték?
544. AgeeZ (válaszként erre: 543. - F.pati92)
2017. szept. 1. 17:18

Bőrgyógyászt, de lehetőleg olyat, aki látott már ilyen betegséget. Engem 10 évig félrekezeltek.

Kezelésnél a jódot felejtsétek el, belobbantja a gyulladást a legtöbb esetben. Gentamicin, Fucidin, Dalacin krém, vagy oldat.

2017. aug. 29. 20:29
Érdemes szak orvost fel keresni?! Ha igen mégis mi félét?!
542. AgeeZ (válaszként erre: 541. - F.pati92)
2017. aug. 29. 18:17

Szia,

a glutén és tejmentes diéta többünknek bevált.

Valamint az orvosi felügyelettel szedett nagy mennyiségű cink glükonát is.

2017. aug. 28. 17:39

Sziasztok

Páromnál tavaly kezdődött ez az egész. Akkor kórházban ezt a diagnózist írták a papírjaira. 3 hónapos antibiotikum kúrát írtak ki neki. December közepéig szedte a Dalacint. Mivel utána minden rendben volt nem kapott biológiai kezelést. Idén egy hónappal korábban újra elő jöttek neki a csomók. Újra írtak neki 4 csomag Dalacint, majd a bőrosztályon azt mondták neki, hogy ez nem az ami tavaly volt és teljesen más diagnózist állapítottak meg. Annyi a különbség, hogy idén nem lázasodott be és nem volt annyira csúnyán be gyulladva. Ahogy az egyik karja alatt előjönnek a csók úgy a másik alatt el tűnnek. Majd kezdődik elölről. Volt már immunológusnál és szeptember végén megy pet/ct-re. Szegény már annyira reményvesztett. Szívesen fogadnék tőletek jó tanácsot,mert nekünk már semmi ötletünk nincs.

2017. aug. 24. 09:16

Sziasztok! Arra gondoltam, hogy hozzunk létre egy FB csoportot, ami talán kicsit felpezsdítené az aktivitást. Ahogy látom, gyakran akár hónapokig is csend van a fórumon. Mivel egyedül nem tudok csoportot létrehozni, kérem, írjon/janak rám azok akiknek tetszik az ötlet! :)


Egy kis update tőlem: szedek cinket ill. a hónaljamat is kenem egy cinkes oldattal heti 2-3x, ami így relatíve nyugodt állapotokat eredményez. Étkezéstől függően...

539. ponczi (válaszként erre: 533. - Jakata79)
2017. aug. 22. 09:15
Szia, hol csináltattad az intolerancia tesztet?
538. ponczi (válaszként erre: 537. - James E)
2017. aug. 22. 09:13
Szia, bocs, higy csak most az utobbi időven ritkán nézek be, mert ritkán írnak a betegtársak. A doki neve dr. Mohos Gábor.
537. James E (válaszként erre: 448. - Ponczi)
2017. aug. 3. 18:37

Szia elkuldened a doki nevet Legyszives

Koszi

536. James E (válaszként erre: 521. - Hailie30)
2017. aug. 3. 18:15
Szia elkerhetnem a doki nevet ? Koszi
535. AgeeZ (válaszként erre: 534. - Bridget86)
2017. júl. 31. 09:38
Szia! A gyulladástól lehet hajhullás, szóval esélyes :( de hogy durva-e, azt nem tudom sajnos.
2017. júl. 30. 19:00
Sziasztok!szerintetek ettől a betegségtől lehet durva hajhullásom?Ti tapasztaltatok ilyesmit?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook