Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa fórum

Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa (beszélgetős fórum)


53. Kohanoor (válaszként erre: 52. - 177117798d)
2012. ápr. 17. 20:05
Nekem a Lubex oldat sokat segített. Vény nélkül kapni. Meg én önműtő típus vagyok, ha olyan, inkább felszúrom magamnak fertőtlenített tűvel. DE többet nem megyek sebészetre. Ott felvágtak, kitisztították, aztán annyi. Mehettem haza, se kötözésre se semmire nem kellett visszajárni. Persze megint belobbant, ugyanezt eljátszottuk. Akkor megfogattam, többet nem vagdosnak fel. Ez az oldat, meg sokat segít, nekem rögtön lehúzza a kezdődő duzzanatokat. Azóta szépen bezárult a seb, semmi bajom nincs vele.
2012. ápr. 17. 18:46

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, mert így tudom, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.

Tavaly nyár végén néhány nap alatt hatalmas csomó nőtt a bal hónaljamba és borzasztóan fájt. Elmentem a háziorvosomhoz, aki továbbküldött a sebészetre ahol bemetszették. Két hétig jártam utána kötözésre, majd miután levették róla végleg a kötést Bactroban krémet kaptam. A bemetszés helye begyógyult, de sajnos a sebhely megmaradt, és továbbra is fájt a hónaljam. Néhány hét múlva ismét megduzzadt, borzasztóan fájt és magától kifakadt. Ezt követően elmentem a háziorvoshoz, aki írt rá cifloxint, majd elmentem magánbőrgyógyászhoz, aki írt rá kenőcsöt. Pár hétre ismét lezáródott a seb, de sajnos ismét kifakadt, és gyakorlatilag azóta folyamatosan nyitva van és folyik. Folyamatosan kötözöm. Múlt héten a bőrgyógyászom tanácsára elmentem sebészhez, aki azt mondta, hogy így nem tud vele mit csinálni, jól kinyomkodta, írt rá Baneocin kenőcsöt, és mondta, hogy ha elmúlik és már csak pár kisebb csomó lesz ott, akkor menjek vissza, és azokat kiveszi. Azóta kenegetem, és úgy tűnt, hogy szépen gyógyult is a "rés", de sajnos ma ismét elkezdett feszülni és fájni. Borzasztóan el vagyok keseredve, nem tudom mit csináljak, hónapok óta együtt élek ezzel a sebbel, amiből folyamatosan folyik valami, és úgy tűnik, hogy most sem fog elmúlni. Kérlek segítsetek! Mitévő legyek?

2012. ápr. 12. 15:04

Sziasztok!A remény egy injekció sorozat kéthetente,az amerikaiak fejlesztették ki,még nincs az országban,kb 2 hónap mulva lesz,előtte vérvétel amit Belgiumba küldenek,és ha nincs szervi bajom,akkor hajrá kisérleti nyúl leszek:) egy évig:)

most nem is kaptam semmit rá,hogy teljesen töltött legyek mire elkezdődik,két hónap nagy idő,remélem nem jönnek ki túl nagyok addig,megpróbálom az étrendemmel visszafogni

2012. ápr. 11. 21:23

Tyutyu nagyon örülök neked, én is kb másfél évig nyomattam a gyógyszert és már az első 2 hónapban simán hatott, utána még elő-előjött, de az már gyerek játék volt. De ne ijedj meg a visszaeséstől se.

Kohanoor, nagyon nagyon örülök neki, hogy a Lubexyl oldat bejött neked is, nálam életmentő, és örülök,hogy másnak is használ.

Az újaknak meg hajrá, a végére csak úgy néz ki,hogy mindenkinek van megoldás.

2012. ápr. 11. 20:43
Sziasztok!Tegnap tudtam meg,hogy nekem is HS-em van 3 év után.Ahogy olvasgattam a beszélgetéseket,viszonylag hamar:) Olyan középkategóriásnak mondanám magam:)voltak nagyon kemény napjaim,és volt mikor megtudtam feledkezni az egészről,pár napig.Úgy látom Ti már sajnos tapasztalt és mindent próbált betegek vagytok,attól tartok még sokminden vár rám:(Bár van egy pici bíztatás is,ami ha sikerül azonnal megosztom veletek.
2012. ápr. 4. 14:21
Jaja tudom!!Örülök hogy nekedis lehet könnyíteni ezen!!!:)
2012. ápr. 4. 12:51

Na, legalább tudod, mi van. Remélem segít a gyógyszer, jobbulást! :-)

Én elkezdtem használni a Lubexylt, nekem nagyon bejött. Szépen lehúzta, és azóta se jött vissza a gyulladás.

2012. ápr. 4. 11:34
A diagnózis:Nem Achne,hanem hidradenitis suppuratíva.Szóval nem faggyúmirígy gyulladás hanem verejtékmirígyarra,....nem csoda hogy 1ik gyógyszere sem segített,amit faggyúmirígygyulladásra adtak Szegeden....azután nem hatott,és inkább megvágtak!No komment!!!!...!Most olyan gyógyszeret kaptam ami emeli a fagocita számot!A falósejtek "fagociták"az a rendszer ami behálózza az egész szervezetet, a szervezet első védelmi rendszerébe tartoznak.Megtalálhatók a vérben, májban, bekebelezik a kórokozókat, majd maguk is elpusztulnak...na röviden ennyi....alacsony dózisú a terápia,1 szem naponta...!Nem lehet lebombázni nagyobb dózisba,tehát most ismét várakozás van 2-3 hét míg kifejti a hatását.....!!Elvileg el kéne hogy múljanak,és mivel ilyen rég tart nekem ez a betegségem,minimum 1 évig kell szedni ha,persze rövid időn belűl,hatni kezd!!Annak ellenére,hogy a minta eredménye nem lett meg tegnapra,felírta a gyógyszert!De pár nap és melessz,de csak megerősítés lessz,valószínű,a szövetek alapján,hogy ez hidradenitis....!!A Dokim szavai elég megyőzőnek tűnt!Idézem.... "higgye el,Én tudom mit beszélek".......!!!Jobbulást mindenkinek!:)
2012. márc. 25. 10:54
kivették a mintát....azt hittem csak 1 nagyon picit fog venni valahonnan,de volt 1 a bicepszem alatt,amit 3 öltéssel összehúzott!2.5-3hét még megjön az eredmény.Örülökis meg nemis!Még mozgásképtelenebb vagyok mint eddig.Húzódik a cérna.....Majd borsónyi nagyságút kivágott belőlem.Megnéztem a formalinba,elégg bizarr látvány.ja a hegek,hát azok megmaradnak,de ha valaki nem akarja látni őket többet a testén,akkor esztétikai műtét a megoldás szerintem!Habár én férfi vagyok,és azt gondolom,kibírom így,annyira nem zavarna ezek a pici hegek!Ez a Doki most látta először a Baktos eredményem,és azt mondta piti bacilusok ezek,és tudja hogy ekkora galibát okoz és fájdalmat ha nincs időbe célzottan kezelve!Hozzáteszem ez nem az én hibám,hogy nem arra kezeltek amire.....Most viszont teljesen más a szitu,mert most vettek mintát,és dossziényi,leletem megvan,már csak a véreredmény kell,és lehet szedni rá a konkrét antibiotikumot!Addig már remélem nem kell megvágni semmit rajtam:(
2012. márc. 23. 17:43

Jaj azokat a részeket én is láttam, antibiotikumos kezelést kaptak és ez segített rajtuk.

Az biztos,hogy soha nem múlnak el, egy minimális kis heg mindig marad a helyükön, és néha-néha beindulnak (egyébként peteéréskor is érzékenyebbek,duzzadtabbak),de a lényeg,hogy megtaláljátok azt a szert ami nektek használ és amivel tudjátok magatoknak kezelni.

2012. márc. 23. 16:43
Jah és a nyár....hűűűű A legdrágább LaRoche 50+ os kencefice nélkűl nyáron el sem indulok semerre!!Viszont a Lifenetworkoténis nézem!Úgy tudom az 1 pár részben volt ez a betegség,de nem ismételték még!Én a "Ciki nem Ciki,beteg vagy"-ot nézem.Eddig még nem sikerűlt elcsípnem ezt a részt!Abba is 1 fiúról,meg valami lányról volt szó,hogy régóta van ilyen betegsége......de énsem tudom mi lett velük!:(
2012. márc. 23. 16:36
Jaja!!összetetteb!!Ez a baci egézséges környezetben elpusztúl!!De akinek nem elég ellenálló az immunrendszere,így jár mint mi!Énis szedtem Isotretinoint,Storetet,,hozzá Kaldyumot,,Roacutánt,és Normaflórt,a bélbolyhok miatt!Persze mindezt úgy hogy nem csinálták meg rajtam ezeket a vizsgálatokat mint most,és valószínű,félrekezeltek,azért tartok itt ahol!Acnéra,kezeltek,és lehet nemis az!Sajna hogy ezt kell mondanom,de örülök hogy megtalálták az okát,vagyis a bacit!De még a szövetvételen nem vagyok túl,holnap kell mennem mert nem ért rá a Dokim Operált!Mégis elkönyvelhetem hogy Gram + a bacterológiai teszt!Szóval mindenki más,és mindenkire másféleképp hat ez a kórokozó!De van rá gyógymód de nem végelegs,előfordúlhat évente kétévente hogy 1-2 visszajön,szóval akkor kúraszerűen kell rá szedni antibiotikumot,ez a bevett gyakorlat,és protokoll,azt mondja az Immunológus Dokim!
2012. márc. 23. 15:41
Bacilus igen,de a szervezetünk sokkal összetettebb,mint az kívülről látszik. A bacilusok táptalaját is lehet belülről kontrollálni, valamint oka van annak is, hogy ez a bacilus nálunk ilyen tüneteket okoz, míg mások valamiért gyakorlatilag immunisak rá.
40. Kohanoor (válaszként erre: 39. - Tyutyu35)
2012. márc. 23. 11:51
Persze azt értem, de az egész testben minden hat mindenre. Meg mondjuk én antibiotikum ellene vagyok, így először megpróbálok minden mást, és csak végső esetben nyúlok gyógyszerekhez. Nem mindenki egyforma, hátha nekem kevesebb is elég ahhoz, hogy megszűnjön.
2012. márc. 23. 11:29
Ez BACILUS!!!
2012. márc. 23. 11:05
Nekem a gluténérzékenységemmel egy időben alakult ki. De fél évig tartottak a vizsgálatok, meg a terhelés. Amióta gluténmentes diétán vagyok, nagyon sokat javult az állapotom. Nem lesz akkora a duzzanat, és szépen letisztul magától. Abba reménykedem, hogy hamarosan teljesen elmúlik, mert úgy látom, hogy alakul. Cukrot se nagyon eszek. Szóval tényleg van valami ebbe a táplálkozás dologba.
2012. márc. 23. 09:56

A szélesspektrumu antibiotikum kezelés azt jelenti,hogy mindig más antibiotikumot szedtem kb 1 évig. Ez szépen kitakarította. Mindig az adott állapotához mérten adta a doki nőm a gyógyszert. Kb havonta voltam kontrollon, de nem mindig váltottunk gyógyszert, a végén pedig sokáig pluszban nagy dózisú A vitamint is szedtem, Aknenormint,hasonlókat. A Lubexylt természetesen nyitott állapotban is lehet használni.

A genetikát meg a stresszt nekem is mondták. Valamint a dohányzás és a cukor is ront rajta. Tény,hogy amióta szénhidrátszegény táplálkozom azóta szinte nincs vele problémám,vagy ha van is akkor 1-2 nap alatt elmúlik, kb ki se nyílnak csak megduzzadnak. Hetente 4x-5x futok, 2x pedig vagy Rékázom, vagy pilatesezem,tehát a mozgás is mehet vele, és az izzadás is. Tetracyclint én is sokáig szedtem rá. Az én doki nénim mondta azt is,hogy a különböző mesterséges dolgok, akár kívülről,akár belülről is károsak. Tehát minél biobban táplálkozól annál kevesebb méreganyag ürül ki a szervezetedből a verejtékmirigyeket pedig annál kevésbé dugítja el. Persze én sem veszem mindenből bio-t, de egyéb betegségem miatt muszáj figyelnem bizonyos dolgokra. A stressz ugye növeli az izzadékonyságot, még akkor is ha te nem érzed, de a vmirigyek működnek és ha gyulladásban vannak bepukkannak. Na persze ember legyen a talpán az aki a mai világban nem stresszel.

2012. márc. 22. 19:10

Sziasztok!


Remélem, mindenki jól/jobban van. :)

Gabriall: az Imune valamennyit használt, fél évig voltam tünetmentes gyógyszerek nélkül! Aztán megint kijött egy nagy, viszont amikor az elmúlt, már csak kis csomók jönnek ki. Van, amelyik egyáltalán nem fáj, és egy-két hét alatt elmúlnak.

Most is van egy nagyobb, ez érzékeny csomó. 3 napja voltam vérvételen (a munkámhoz kell), de teljesen jó a vérképem, még csak gyulladást sem jelzett!!

2 hete szedem a Tetracyclint, és kenem a csomókat Isotrexinnel. Diétázom, és mellé tornázom is. A torna és az izzadás miatt most kicsit többet és jobban belobban, igyekszem megoldani.

Vágni soha többet nem engedem.


Gabriall: a Roaccutan csak tüneti kezelés - mint a Sotret, én azt szedtem. Erős mellékhatások, havi vérvétel, és csak addig használ, amíg ki nem ürül a hatóanyag. Feleslegesen terheled vele a szervezeted szerintem. Én egyszer 4, aztán 6 hónapig szedtem, és mindig visszajött a cucc. (de a bőröm nagyon kiszáradt, a számra havonta elkentem egy-egy Labellót, ekcémás lettem a bőrérzékenység és az irritáció miatt, a koleszterinszintem megnőtt, és igen, fényérzékenyésg, fényvédő krémek...) Viszont az az új eljárás érdekelne!! Nagyon!!

2012. márc. 22. 16:36

Nahát sziasztok!

Régen jártam erre, jól lemaradtam itt mindenkiből. Ki hogy van? :)

Lenne néhány kérdésem:

Titamilla! Milyen az a szélesspektrumú antibiotikum kezelés? A Lubexylt hogyan kell használni? Arra is lehet kenni, ami kinyílt?

Lumen! Az Imune algakapszula bevált?

Nah, hol is tartottam itt utoljára?! Asszem, hogy a SOTE-ra mentem a bőrgyógyász doktornőhöz. Nagyon aranyos, szerintem pályakezdő csajszi. Ő mindig Acne Inversa-ként jelölte meg a papírjaimon a betegségemet. Azt mondta oknak, hogy genetika és stressz. Mintát vett, nem volt benne semmi. Aztán Tetracyclint írt fel, következő pár látogatáskor sem csinált túl sok mindent. Mindig konzultált valami másik orvossal. Majd szóba került a sebészet, aztán meg a Roaccutan. Meg az utolsó látogatásunkkor mondta, hogy van valami új módszer a SOTE-n, de még ő sem tud róla túl sokat, és ha bizonyítottan egy erős szerre nem reagálok, akkor lehet benevezni az új eljárásra. De én a Roaccutan-tól, mint erősebb szer, félek eléggé. Na utána voltam a sebészeten bemutatásra. Műthetőnek találták, megvágtak bal oldalon. A sebész úgy viselkedett velem, mint egy útszéli k*rvával, aki gyereket elvetetni ment. Nem is adtam neki pénzt. (ja, meg nincs is, mivel azóta a munkahelyemet is elvesztettem)

Még novemberben voltam természetgyógyásznál is. Azon kívül, hogy jól elbeszélgettünk, meg adott valami két lötyit, nem történt semmi. Könnyebb lettem 14e Ft-al. Lötyik nem hatottak.

Homeopátiás szert is próbáltam, semmi haszna.

Most gyógyulgatok a műtétből. Szerintem normálisan gyógyulok, bár van a varrat mentén egy kb. 3 mm széles luk, ami az elején aggasztott, de Betadine oldattal kenegetem (néha krémmel is), és mindig ott van a gézcsík, de a luk már kezd szimpatikusabban kinézni.

Az antibiotikum, amit most hagytam abba (majdnem 5 hónapig szedtem) valamennyit segített, de volt, amikor jött elő dudor a használata mellett. Végülis valamennyire visszafogta őket, de nem élhetek antibiotikumon életem végéig.

Ja meg volt néhány olyan dudor is, aminek sötétvörös-lilás teteje volt (mint egy kicsi véraláfutás), kifakadt, jött belőle vér, meg mint egy icipici vérrög, és egy "kráter" maradt utána.

Páromnak már meg mertem mutatni a dudorokat. Mellettem áll, és ha az ország másik végébe kell is mennem segítségért, akkor ott lesz velem.

A sportot több, mint egy hónapja be kellett fejeznem, remélem nem örökre. Bár ott is edzéseken már csak leragasztott állapotban tudtam csak mozogni.

Még egy ideig napra sem mehetek 50-es krém nélkül.

Múltkor néztem a Life Network csatornán egy műsort, amiben 3 brit doki fura (főleg bőr-) betegségeket vizsgál. Egyszer egy lánynak volt HS a hónaljában. Arra 6 hónapos antibiotikum kúrát mondott a dokinő, aztán elaludtam, és nem tudom, hogy mi lett vele. Meg egyszer egy pasi volt ugyanúgy hónaljban lévő dudorokkal (de azok nagyon rondák voltak), de arra meg már nem emlékszek, mert akkor még nem tudtam, hogy ez a bajom nekem is, és nem figyeltem rendesen oda. Szóval nem tudom, hogy mennyire hihetők ezek a műsorok, de most vadászok arra a két részre, amikor a HS volt benne.

És majdnem kihagytam a poént. Megint kereshetek másik orvost, mert a csajszi márciustól nem dolgozik rendszeresen, mert babát vár. Hívogatnom kell mobilon, ha felveszi, bent van, ha ki van kapcsolva, akkor újra tábla.

Vegyes érzelmekkel "várom" a nyarat...

2012. márc. 17. 21:15

Haly!Váratlan eredményem van meg!Ahogy most legutóbb bent voltam kontrollon!Tenyésztettek ki megint,bacit,és pozitív lett.....és még szövetmintát sem vettek belőlem,az majd ezután jön talán!Gram + coccusom van,ami a Béta laktán/Béta laktamáz kombinációjára érzékeny baci...a cilin taltalmú gyógyszerekre érzékeny.....ami van tablettába pár fajta és injekcióba!

[link]

gyógyszer formályába ezt találtam a leghatásossabbnak,amit a tapasztalatok alapján írnak róla,hogy jól tolerálják a betegek a kezelés során!!Na majd megmondja a Dokim...még 18 nap....addig még vesznek mintát olyanból ami le van csillapodva,megvizsgálják a szövetet is konkrétabban!Kedden megyek be,lehet benntartanak,de már ezt féllábon is kibírom,és remélem addig nem kell operálni sem semelyiket ami nem nyílik meg!

2012. márc. 15. 21:25
Én mindig benézek olvasgatni. Szerencsém van, mert én csak eggyel szenvedek. Ezt a Lubexyl oldatot sebre is lehet kenni, vagy csak akkor ha nincs megnyílva? Mert most tisztul magától, de már napok óta, meggyorsítanám.
2012. márc. 15. 16:44
Én teljesen jól vagyok. Most voltam gyantáztatni, attól egy-két napra kicsit érzékenyebbek lettek, az egyik elkezdett keményedni (még nem nőni), este lemostam Lubexylel az hatot, azóta kutya baja. Nekem mondjuk valahol jó,hogy mindig megnyíltak, bár beszartam a fájdalomtól,de így olvasva lehet az a rosszabb,ha nem nyílnak meg.
2012. márc. 14. 11:18
Sziasztok!Kár hogy nem írkál senki!:(Azért hátha elolvassátok!Megyek vissza a szokásos kontrollra....amit megvágtak lassan beforr!:)ettől függetlenűl nem vagyok túl jól,sok helyen érzem a csomókat,de már csak 20 nap az eredményig!:)Remélem végre szedhetek valamit ami lecsillapítja ezeket.és örökre elfelejtem ezt a kényelmetlen állapotot!Ti hogy vagytok??
2012. márc. 10. 13:30
halyhó!Most jöttem haza a sebészetről,mert vissza kellett menni megmutatni a sebeimet,és amit operáltak,megnézték,minden ok vele!A hónom alatt kenegettem ezzel a lubexillel,volt amelyik megnyílt volt,amelyik nem!!:(Amelyik nem nyílt meg már elég nagy volt.....és kértem a dokit szabadítson meg a fájdalomtól!:( Beleszúrt egy tűt sterilen hogy megnyíljon,és alúlról kicsit megnyomta!!:(Épp elég volt,hogy kinyíljon az alatta lévő üreg amibe a folyadék volt,ki is jött szépen de azt hittem be.....rok!!:(((Legközelebb ha megyek,kivesznek 1 et ami le van csillapodva,és elkűldik szövetvizsgálatra!Így kb egyszerre lesznek meg az eredményeim Kb Április elejére!Kíváncsi vagyok rá milyen eredményt hoz,és legkevésbé azon aggódok hogy veszi ki a mintát,már nem tudok filózni a fájdalmon!!:(Muszály kibírnom a cél érdekében!Két betegség,amit mondott a Doki amire ő tippel,vagy verejtékmirígy járat gyulladás, vagy faggyúmirígy!!!Vagy esetleg valami immunológiai dolog van a háttérbe!De nemis akarok ezen filózni csak már annyira szeretnék meggyógyúlni!!:(:)
2012. márc. 8. 21:34
Szerencsére ma megnyílt magától. Remélem legalább egy ideig nyugtom lesz tőle. Lefertőtlenítettem betadinnal, de nem kötöztem be.
28. tyutyu35 (válaszként erre: 27. - Kohanoor)
2012. márc. 6. 22:34
Ha nem nyílik meg,akkor láz és iszonyat fájdalom gyötör,főleg ha feltelítődik,volt már rá példa maikor azt hittem majd elmúlik,hogy megszúrtam,sterilen hogy kifollyon,és ne gyötörjön tovább!Ma már nem nyúlok hozzájuk,nehogy nagyobb baj legyen és elfertőzödjön!!!Egyből konzultálok a Dokimmal,de per pill,még nincs meg minden eredményem!!Addig nem lehet semmi gyógyszert adni!Csak ilyen alternatív módot,mint ez a lubexyn!Vagy ha baj van a szike!Most kentem be őket először,bepirosodtak!Gondolom hogy szívja be az aknés bőr,és mivel peroxid,valószínűleg pusztítja keményen a bacikat!Ha gondolod vannak itt emberek és tapasztalatok,ki kire esküdik és melyik Dokiba bízik!De olvass!Itt van pár sorstásrs,és gyógyúlt ember is itt!De szivesen megadom a dokim számát!!
2012. márc. 6. 22:00
Hát, harmadjára már nem nagyon akarom, hogy felvágjanak. Remélem felnyílik magától, vagy nem is tudom. Jobbulást neked. Van remény, hogy végképp elmúlik ez a betegség?
26. tyutyu35 (válaszként erre: 25. - Kohanoor)
2012. márc. 6. 21:44
Helló halló!!Ne kisérletezz szerintem!Engem 11 szer!Ebből 9szer altattak,és 1 elmaradt kiugró vérnyomás miatt!:(Mostis onnan jöttem haza,lúdtojásnyi volt a ball ágyékomba,befele nagyobbodott 4cm*15 cm volt!ÁÁÁÁÁ nagyon fáj!!!!!!:(Nyitva van,és be van drénezve,naponta 2 szer kell itthon 5ml fecsivel,betadin beöntéssel,tisztítani,gondolhatjátok,borzasztó!!!De muszály hogy feltisztújon telljessen!Muszály volt megmetszeni mert nem akart megnyílni!!De nem szabad mert elterjed,valaki írta itt tényleg úgy tűnik!!!Engem több Orvos vizsgált,most eljutottam 1 Dokihoz aki azzal kezdte kideríti mi a bajom!!Kohanor neked azt javaslom ne vágasd meg magad csak ha nem nyílnak meg!Menj el 1 hozzáértő dokihoz!!
2012. márc. 6. 15:45
Sziasztok! Én is hasonló cipőben járok. Egy év alatt kétszer vágtak fel, és most újra érzem, hogy nől a csomó a hónom alatt. Felvágatni újra nem szeretném, most megpróbálom a Lubexylal kezelni, amíg nem túl nagy a probléma. A párakötést próbálta már valaki? Én most azzal fogok kísérletezni szerintem.
24. tyutyu35 (válaszként erre: 21. - Lumen977)
2012. febr. 29. 13:31
Kedves lumen!Most voltam a gyógyszertárba,és megkérdeztem a Lubexylt!!!!Minden további nélkül meg lehet rendelni!!!Ha gondolod megrendelhetem neked,ha közbe esetleg tudtál venni,talán az lenne a legjobb!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook