Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa fórum

Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
203. Silver_fox (válaszként erre: 200. - Jakata79)
2015. ápr. 1. 16:50

Sziasztok!


Én voltam az egyik, aki korábban felvetettem, hogy ételintolerancia okozhatja a betegséget. Korábban már írtam, hogy el is mentem vizsgálatra (50 ezer Ft volt, de megérte.). Nálam a búza, és az árpa van tiltólistán. Azóta (általában) nem eszem semmit, ami a búzához egyáltalán köthető, és láss csodát: teljesen tünetmentes vagyok. Néha-néha elcsábulok egy-egy sütire, vagy fehérlisztből készült szendvicsre. Ha ezeket megeszem, pár nap múlva már jelentkeznek is a tünetek. Igaz, nem olyan durván, mint amikor még rendszeresen ettem ilyeneket. Szóval nekem bevált, és csak ajánlani tudom mindenkinek, hogy végeztessen ételintolerancia vizsgálatot.


Mindenkinek jobbulást kívánok!


Üdv.,

Silver

202. Auditore81 (válaszként erre: 201. - Vzooli)
2015. márc. 23. 22:05
Szia, Az a tapasztalatom, hogy ezt a betegséget - tisztelet a kivételnek biztos van olyan, bár én még eggyel sem találkoztam - nagyívben leszarják az orvosok, bőrgyógyászok, sebészek. Sajnos. Talán pont emiatt is van ez a fórum, hogy meg tudjuk osztani egymással a tapasztalatainkat, kinek mi segített, enyhítette a tüneteket. Kiváncsian várom az előtted posztoló eredményeit, aki írta, hogy nála valóban ételintoleranciát állapítottak meg. Ha beválik, akkor én is utánajárok ennek a dolognak. Szerintem mindenki szeretné tudni mi áll a háttérben. Kívánom mindenkinek, hogy találja meg az okot, hogy a tünetet meg tudja szüntetni. Szép napot! :)
201. vzooli
2015. márc. 22. 16:19

Üdv mindenkinek.

nekem a szegedi bőrklinikán egy prof asszony azt mondta semmi köze ennek a betegségnek az elfogyasztott ételekhez...mondjuk én nem osztottam a véleményét.és ráhagytam az orvoshoz járást az ilyen impotens orvosok miatt.

2015. márc. 17. 08:05

Sziasztok!


Korábban felvetették többen is, hogy ételintolerancia lehet a háttérben. Én már biztos vagyok benne, hogy igen. Végre találtam egy olyan bőrgyógyászt, aki elsőre felismerte a betegséget és nem csak tünetileg próbált kezelgetni meg gyógyszerrel teletömni. Azonnal mondta, hogy ez szisztémás gyulladás, aminek a hátterében az esetek 99 %-ban ételintolerancia van.

Kivizsgáltattam (nem olcsó, de a sok gyógyszer és kence árához képest, amiket éveken keresztül vettem - zsebpénz) és kiderült, hogy Kazein (tej, tejtermékek), tojásfehérje, búza, árpa, rizs, burgonya, szója, kukorica, borsó, bab, hüvelyes zöldségek és olajos magvak mind tiltólistán vannak.

Először lehidaltam és azt gondoltam úristen semmit nem ehetek. De mégis. És nem könnyű, de kerülöm ezeket az élelmiszereket. És alig pár nap múlva enyhülni kezdtek a tünetek, sőt elmúlt az állandó fáradtság, depresszió és a pattanásaim is :)

Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy mielőbb vizsgáltassa ki ezt!

Majd egy-két hónap múlva jelentkezem, amikor remélhetőleg végleg eltűnnek ezek a büdösök a hónom alól.

199. stella3333 (válaszként erre: 198. - Bogyesz23)
2015. márc. 9. 18:35
Írtunk itt már gyógyszer neveket, írd le nyugodtan, mi az oldat neve. Engem érdekel, köszi!
198. bogyesz23 (válaszként erre: 197. - Bogyesz23)
2015. márc. 8. 18:03
*oldat
2015. márc. 8. 18:02

Sziasztok:) 15 éves lány vagyok és kb egy hete egy fájdalmas csomó kezdett nőni a hónaljamon. Nagyon megijedtem, és megmutattam anyukámnak, aki hosszas netes keresgélés után rátalált a bajomra, a verejtékmirigy gyulladásra. Később én is utánaolvastam és elborzasztott, hogy mennyit küzd vele mindenki. Nagyon elkeseredtem, de anyu azt mondta, elmegy a gyógyszertárba és vesz nekem egy olyan oldatot, ami neki is használt régebben pattanásokra, mert gyulladáscsökkentő hatása van. Hazahozta és bekentük vele éjszakára a csomót, ami miatt aznap már alig tudtam mozgatni a kezem. Másnap reggel, amikor felébredtem hatalmas meglepetésemre egyáltalán nem éreztem fájdalmat és a kis dudor teteje(hát nem túl gusztusos) de kifehéredett, aztán délutánra elhatároztam magam és megpróbáltam kinyomni(gondolom,ha orvoshoz megyek és bemetszik, az ugyanezt eredményezi) szóval elkezdett belőle folyni a trutyi, de aztán hamar kiürült, akkor lefertőtlenítettem és bekentem a termékkel, (amire ha valalaki kíváncsi, szívesen megírom priviben) amitől egyre kisebb és egyáltalán nem fáj, a genny sem termelődik újra, pedig rettegtem tőle, hogy visszanő az egész. Érdemes kipróbálni, nagyon hatékony és nem is drága, minden gyógyszertárbanbesz beszerezhető

eroldat. Remélem, nektek is beválik, sok szerencsét hozzá!;)

196. seri77 (válaszként erre: 193. - Seri77)
2015. márc. 3. 16:08

Sziasztok,

1 hónap telt el a műtét óta. Ma voltam a 4. vagy az 5. kontrollon. Minden okénak tűnik. Szerintem a héten már teljesen meggyógyul a hónaljon levő seb is. Úgyhogy elvileg ennyi volt...

Most már csak a másik oldalt kell megcsináltatnom :)

Üdv, és jó egészséget mindenkinek!

R.

195. AgeeZ
2015. febr. 26. 08:11

Sziasztok,


Járt már Valaki ezzel a betegséggel a SOTE Bőrklinikán?

Ha igen, tapasztalatok?


Köszi

2015. febr. 20. 02:26

Sziasztok, Én sem írnám le a kálváriámat, túl hosszú és mindannyian tudjuk,hogy sajnos milyen nehéz ezzel együtt élni. Amiért "tollat ragadtam", az az, hogy több éves próbálkozás után végre találtam egy terméket, aminek használatával sokkal enyhébbek lettek a tüneteim, illetve, ha ismét begyullad a hónomalja és ezzel a szappannal lemosom, máris enyhül a fájdalom. Nem tudom, hogy le merjem e írni a terméke nevét, mert nem akarom, hogy ebből bajom származzon a szabályzat szerint. Megpróbálom körülírni a terméket, ha valakit érdekel a neve, akkor privátban természetesen megírom. A termék tehát egy szappanfajta, nagyon erős illatanyagokkal, de állítólag semmilyen nem természetes anyagot nem tartalmaz. Pesten két üzletben árulják. Illetve állatokon nem tesztelt termék.

Sajnos azt nem tudom garantálni, hogy mindenki másnak hasznos lesz, de nekem ha véletlenül a kritikus területre került bármilyen tusfürdő vagy szappan, fél órán belül biztos, hogy begyulladt. Ez az első dolog, ami végre használt és nyugodt szívvel merek használni.

Annyit még el szeretnék mondani, hogy komolyan semmi közöm a céghez meg a termékhez. Nem reklámozni akarom, nem dolgozom ott, stb.csak egészen egyszerűen próbálok én is segíteni minden sorstársamnak, mert tudom,hogy mennyire borzasztó ez az egész.

Kérdésem is lenne, ha nem bánjátok. Próbáltátok már a biorezonanciás állapoifelmérést? Engem most nagyon foglalkoztat, mert olvastam, hogy esetleges háttere ennek a betegségnek a candida lehet, vagy valamilyen ételintolerancia. Mivel nekem már volt ételallergiám, tényleg meglehet,hogy valami ilyená ll a hátterben. Ha esetleg van bármilyen tapasztalatotok ezzel kapcsolatosan, illetve, hogy kihez érdemes fordulni, azt megköszönném.

Fájdalommentes napokat mindenkinek, A

193. seri77 (válaszként erre: 190. - Seri77)
2015. febr. 19. 12:26

Sziasztok,

Ma 2 hete, hogy megvolt a műtét. Egyelőre minden jónak ígérkezik. A lábamon lévő terület, ahonnan a bőrt vették az átültetéshez már teljesen begyúgyult. Már a kötés sincsen rajta. Annyi, hogy piros, de gondolom, hogy ha szorgalmasan kenegetem, akkor egy idő múlva ez megszűnik.

A hónaljammal már 2x voltam kontrollon, elvileg minden ok. Naponta kell kötözni otthon, de egyáltalá nem fáj. Vigyázni kell, hogy nem csináljak hirtelen mozdulatokat, hogy nehogy megsérüljön.

Gyulladás, láz, ilyesmi eddig egyáltalán nem volt.

Mindenkinek további szép napot!

R.

192. scaty
2015. febr. 17. 20:51

Sziasztok!


Sajnos nem lehet kapni a lubexylt. Esetleg tud valaki mást ami hasonlóan jótékony hatású?

191. aglo (válaszként erre: 190. - Seri77)
2015. febr. 16. 12:04

Szia!


Írtam Neked privát üzenetet, alkalomadtán válaszolj rá kérlek!

Köszönöm!

190. seri77 (válaszként erre: 188. - Seri77)
2015. febr. 14. 08:05

Sziasztok,

9 nap telt el a műtét óta, tegnap hazaengedtek, mert elvileg nagyon szépen gyógyult a dolog. (A műtét előtt azt mondta az orvos, hogy kb 2 hétig benn kell maradnom, de végülis ez egy kicsit lett hosszabb, mint egy hét.) Most azért még óvatos vagyok, és nem megyek dolgozni egy hétig.

Fájdalomcsillapítot nem szedtem már a műtét óta, mert nincsenek olyan jelegű fájdalmak. Egyedül a sebkötözés nem valami kellemes, de ha visszagondolok egy durvább begyulladt időszakra, akkor az is volt legalább annyira fájdalmas.

Szép hétvégét mindenkinek!

R.

189. scaty
2015. febr. 11. 14:45

Sziasztok!


Nagyon jó a tapasztalat csere az említett betegségről (engem kb.: 8 éve kínoz), de amit hiányolok orvosok, kórházak, megánrendelők neve elérhetőségei.


Légy szíves aki talált olyan szakembert aki által meggyógyult a betegségből vagy ha volt aki a tüneteket "kordában" tudta tartani annak nevét elérhetőségét adjátok meg!


Nekem nyáron felvágták, kivágtak nyirokcsomókat azóta a seb sem gyógyult be, újra előjött fenék, ágyék tájon is.

188. seri77
2015. febr. 8. 19:30

Sziasztok,

Én több orvoson keresztül jutottam el végülis ahhoz a plasztikai sebész főorvoshoz, aki szintén a radikális hónalji kimetszést javasolta, bőrátültetéssel (combról).

Bele is vágtam a dologba a héten.

Elsőre elég durván hangzik, de a műtét maga altatásban volt, ergo semmit nem lehetett érezni, és végülis utána sem fájt igazán, csak a sebkötözés. Legalábbis eddig.

Most még a kórházban vagyok (3 nap telt el a műtét óta), később még jelentkezem, hogy hogy haladnak a dolgok, mik a tapasztalatok... Remélem minden oké lesz!

Mindenkinek sok erőt, és tartós gyógyulást kívánok!

R.

187. vzooli
2015. jan. 30. 21:44
Üdv mindenkinek.kiprobáltam seb tisztitásra,fertőtlenitésre a 3%-os higitású hydrogén peroxidot, és egyenlőre bevált.öli a bacikat.
186. AgeeZ
2015. jan. 30. 09:01

Sziasztok,


ne haragudjatok a következőkért, de egy kicsit csalódott vagyok.

Úgy látszik, így a betegek egymás közt, tehát mi akik szenvedünk ettől a gusztustalan kórságtól, még mi is titkolódzunk egymás előtt.

Csak nehogy a másiknak is jobb legyen!!


Bárkitől kérdeztem valamit privátban, nem válaszolt. Írtam fórumbejegyzést, teljesen más jött le belőle fórumtársaknak.

Az sem zavar, ha nem szívesen láttok itt ezek után, de ezt kicsit felháborítónak tartom.

Ha mi sem segítünk egymáson - legalább írásban - ki segít nekünk???


Viszont gyógyulás:

Kicsit utánaolvasgattam és a következőket határoztam el:

-a glutén és laktózmentes diétát tartom ezek után is (találtam egy pékséget, ahol friss kenyeret sütnek!!!)

-kurkumát iszom napi háromszor

-Béres cseppet napi háromszor


Csak történik valami.


Üdv mindenkinek:

Ági

2015. jan. 28. 07:28
ÉN MEG GYÓGYULTAM ,TELJESEN EGÉSZSÉGES VAGYOK!!!!!
184. Matimsz
2015. jan. 11. 18:08
Sziasztok! Miután ismét kiújult nálam az egész elegem lett az sztk- s dokikból akik szarnak bele mindenbe én meg már a karomat se tudtam felemelni:( és Találtam egy szuper magán bőrgyogysászt aki igazán érdekelt mi van velem,kaptam TETRACYCLIN antibiotikumot és egyenlőre szépen helyrejöttem,bár olyan erős gyogyszer hogy a baba projet most stoppon van:( de legalább ujra szépnek érzem magam:) egyenlőre semmi csunyaság nincsen rajatm.igen és candidát is találtak nálam arra is kaptam gyogyszert.most boldog vagyok várom hogy kiürüljön a gyogyszer:) és jöhessen a tesó baba.remélem soha többet nem lesznek olyan undorító ragyák rajtam.
2015. jan. 6. 18:04

Sziasztok!!!


[link]


505.oldalon van szó a verejték mirigy tályogról,

ehez hasonlót még sehol soha nem olvastam- hallottam! Olvassátok és véleményezzétek kérlek,lehet ebből az irányból kell meg közelíteni dolgott!!!

2015. jan. 4. 00:01
Hello! Még annyit elfelejtettem írni, hogy egyik bőrgyógyász Castellani oldatot javasolt, nagyon sokáig, tünetmentesség után is. Próbáltam, eleinte jó is volt, aztán már hatástalan. Oxycort sprayt is szoktam használni, amikor begyullad, illetve amikor már kifakad is. Burowos kenőcsöt párakötéshez, paradicsomot és aloe vera levelet, remekül segít összehúzni, majd kifakadás után a gyulladást hehúzni. Betadin oldatot. Szóval mindent, ami éppen eszembe jutott, minden használt is ideig óráig, aztán kezdődött előlről. :(
2015. jan. 3. 17:10

Sziasztok!

Több, mint 30 éve szenvedek ezzel a kórsággal, 55 éves nő vagyok. Voltam számtalanszor bőrgyógyászaton, sebészeten, belgyógyászaton. Tartós tünetmentességet soha nem sikerült elérni. Most éppen ott tartok, hogy nem múlik és máris ott a következő. A hónaljamban is volt már, a combomon, a farpofákon, a szeméremtestemen. Úgy nézek ki, mint egy domborzati térkép. Érdeklődve olvastam a tapasztalataitokat, ki is próbálom, amiket még nem próbáltam, ha csak kicsi időre is de szabadítson meg, vagy mérsékelje a gyulladásokat. Olvasni foglak benneteket, remélem lesznek még hozzászólók. Már az is segít, hogy nem vagyok egyedül ezzel a bajjal.

2014. dec. 20. 17:55

Sziasztok!


néhány hónapja azt hittem megszabadultam, de sajnos újra kezdődött,sőt terjedt, maga a pokol :(


Kérlek szépen, ha ismertek Budapesten megbízható ezzel foglalkozó orvost, írjátok meg az elérhetőségét privátban.


Nagyon köszönöm előre is!

2014. dec. 18. 15:10

Műtét útán két honnappal sajnos nem gyógyul és az orvosok értetlenül állnak a dolog felett!


[link]

178. aglo
2014. dec. 5. 10:41

Sziasztok!


17 éves korom óta, nagyjából 13 éve szenvedek vele. (sok műtét, sok orvos, csak a szokásos :) )


A candida érdekes lehet. Több külföldi fórumon is olvastam, hogy ezzel hozzák összefüggésbe a HS-t.

Ez egyébként egybe vág a saját tapasztalataimmal is, ugyanis nekem a paleo diéta sokat segített (annyi kiegészítéssel, hogy paradicsomot, paprikát és padlizsánt sem eszek a zöldségek közül). Cukrot kizárólag annyit, amennyit az elfogyasztott gyümölcsök tartalmaznak (ha candida, akkor ez lehet a kulcs).

Nagyon nehéz így étkezni, főleg az elején, amíg meg nem szokod, de nagyon megéri. Korábban volt, hogy annyira fájt, hogy éjjelente arra ébredtem. Most futni és úszni is tudok járni.


Amit még a diéta mellett használok az ezüst-kolloid illetve cink.


Ja, a szaunát semmiképpen nem ajánlom. Nekem mindig sokkal rosszabb a helyzet utána.

177. Matimsz
2014. dec. 4. 21:41
Én nem szedek fogamzásgátlot,mert tesoval probálkoznánk,de persze antibiotikum melett azt sem lehet,a szauna szerintem jo mert fellazitja a bőrt és talán akkor kifakad.nálam most candida fertőzest találtak,szoval ezt nézessétek meg,mert lehet csak ennyi az ok.kitartás mindenkinek
176. AgeeZ
2014. nov. 25. 12:00

Csak egy kérdés:

Lányok, aki ebben a betegségben szenved:

Szed valamelyikőtök fogamzásgátlót és ha igen, milyet?

Szép napot, jobbulást

2014. nov. 23. 09:30
Szerintetek a szauna milyen hatással van a HS-re?
174. Matimsz
2014. nov. 16. 21:08
Nekem ismszokott zsibbadni és akkor tudom jönni fog,most is van egy borso nagyságú de elviselhető,tényleg probàljàtok ki s sudocreamot( popsi krém amugy,mert segit lehuzni a gyulladást és fellazitja a bőrt igy hamar fel tud szivodni a dudor.kitartás mindenkinek .
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook